Aktuálně: 4 641 inzerátů177 987 diskuzních příspěvků17 797 uživatelů
Quash
Quash (273 příspěvků) 16.02.2024, 09:21:30 xxx.xxx.33.234

http://horsevets.cz/clanky/porod-klisny-a-pece-o-novorozene-hribe/

 …Pokud klisna začne produkovat větší množství mléka před porodem, konzultujte stav s veterinářem. Kapičky mléka na strucích jsou normální, ale zřejmé odkapávání mléka z vemínka normální není. Toto předporodní mléko není plnohodnotné kolostrum. Ale někdy je nutné klisnu podojit ještě před porodem a toto kolostrum zmrazit a uchovat pro podání hříběti těsně po porodu. V těchto případech totiž dojde často k vyčerpání kolostra a poporodní mléko neobsahuje dostatečné množství protilátek. Veterinář může změřit množství protilátek v kolostru a tak určit, zda je dostatečné. Během prvních 18-24h lze také otestovat krevní sérum hříběte a určit, zda hříbě přijalo dostatek protilátek. Pokud množství protilátek není dostatečné, je nutné jejich dodání zajistit…

Quash
Quash (273 příspěvků) 16.02.2024, 04:39:58 xxx.xxx.33.234
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 15.02.2024, 18:34:47

Fotila dcera, Nikonem D850. 
S jeho temperamentem a talentem na vymýšlení blbostí stíhám při venčení sotva mobilovku. A i když mám oči na šťopkách, občas prostě stihne spáchat něco dřív, než stačím zasáhnout. Naposledy měl nutkavou potřebu z ničeho nic uhryznout v lese kus  houby, vůbec jsem to nečekala, ty blbý nápady se v jeho hlavě rodí hrozně rychle a bez zaváhání je hned realizuje.

Quash
Quash (273 příspěvků) 15.02.2024, 15:28:39 xxx.xxx.33.234
Odpověď na příspěvek uživatele sutrik z 15.02.2024, 15:10:38

Je jak na pérkách😀, stále pozitivní.

Hovi jaro, puberta. Ze včerejšího venčení.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Quash
Quash (273 příspěvků) 12.02.2024, 14:24:32 xxx.xxx.33.234
orionka-2:

Tak na mě vyskočila ta Němcová :

Jenom cynický gauner jako je T. Carlson může jet na servilní pokec s válečným zločincem Putinem, únoscem dětí z UA, na nějž vydal zatykač Mezinárodní trestní soud v Haagu. Jenom stejní cyničtí gauneři, kolaboranti zrádci tomu mohou tleskat.

Klasika.


Říká kdo? https://kuryrnet.webnode.cz/news/tak-to-by-byla-prezidntka-cr-nemcova-pry-v-minulosti-kradla-/

Quash
Quash (273 příspěvků) 12.02.2024, 10:30:32 xxx.xxx.33.234

Jen části rozhovoru, různé překlady, některé pasáže se liší.

 T.Carlson: Možná se teď svět dělí na dvě polokoule: jedna polokoule s levnou energií, druhá polokoule bez energie. Chci se zeptat: svět je nyní multipolární – můžete popsat aliance, bloky, kdo je podle vás na čí straně?

 V.Putin: Podívejte, vy jste řekl, že svět je rozdělen na dvě polokoule. Hlava je rozdělena na dvě hemisféry: jedna odpovídá za jednu sféru činnosti, druhá je kreativnější a tak dále. Ale pořád je to jedna hlava. Je třeba, aby svět byl jednotný, aby bezpečnost byla společná, a ne určená pro „zlatou miliardu“. A pak – teprve pak – bude svět stabilní, udržitelný a předvídatelný. Do té doby, dokud bude hlava rozdělena na dvě části, je to nemoc, vážná nemoc. 
Svět prochází tímto obdobím těžké nemoci. 

https://www.zvedavec.news/komentare/2024/02/9970-tucker-carlson-rozhovor-s-vladimirem-putinem.htm https://neviditelnypes.lidovky.cz/zahranici/tucker-carlson-rozhovor-s-vladimirem-putinem.A240209_204004_p_zahranici_nef

Quash
Quash (273 příspěvků) 09.02.2024, 13:53:25 xxx.xxx.33.234

Ano hovíci mají obvykle skvělou povahu. Pokud někoho zajímají jako plemeno, doporučuji se přihlásit do fcb skupiny Hovawart CZ/SK. Tam si udělá představu o tom, kdo je hovawart 😀. Temperamentní psi milující dlouhé tůry, zároveň skvělí hlídači. 
Neměnila bych, jsou to tedy éra a chtějí spoustu pozornosti, kterou ale s láskou oplácejí.

Quash
Quash (273 příspěvků) 08.02.2024, 18:48:28 xxx.xxx.33.234

Můžete jít cestou razantního zasušení , jak tu bylo psáno výš, tam se někdy  přidává  i nějaká léková ochrana vemene před zánětem. 
Nebo můžete jít cestou  postupného zasušení, kdy dojíte jednou denně, cca. 3-5dní, pak důkladně naposledy vydojíte a už jen kontrolujete vemínko. Nekomfort pro kravku to je, vemínko chvíli tlačí.
Naši Mařenku jsem  přestala dojit večer, měla denní  nádoj cca. 12l. Jádro také téměř nedostávala, takže krmnou dávku jsem neomezovala. Dojila jsem jednou denně pět dní, pak jsem ještě podojila obden  a pak už to nebylo potřeba. Pokud není vaše náchylná na záněty, měla by to v pohodě zvládnout.

Quash
Quash (273 příspěvků) 07.02.2024, 05:13:14 xxx.xxx.33.234

„Člověk má tendenci zabydlet se v malém světě zaměřeném jen na uspokojování vlastních potřeb a záležitostí, do ničeho venku se nemíchat. V tomto životě se cítí naprosto jistý až do okamžiku, kdy přijde nějaký otřes. Pak může z malého světa vykročit a začít jednat pro druhé. To je člověk otřesený. A solidarita otřesených je jednoduše řečeno solidarita lidí nelhostejných k tomu, co se děje kolem nás.“ (Jan Patočka, filozof)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Quash
Quash (273 příspěvků) 02.02.2024, 12:17:17 xxx.xxx.33.234

Někde se to běžně dělá, naše ho nenosila. Vycházela jsem z toho, že bych to taky na krku nechtěla. Ale třeba k tomu máte nějaký vážný praktický důvod. Naše třeba z praktických důvodů chodila  ven s řetězem, na obojku se nechtěla vodit, ale zvonec jsem jí nedávala, i když jsem ji občas hledala, protože měla přístup  do sadu a na všechny pastviny a uměla se fest zašít.

Obrázek Obrázek
Quash
Quash (273 příspěvků) 01.02.2024, 12:14:10 xxx.xxx.33.234

Přidávám maso tak jednou týdně. Samy si pak taky leccos najdou, myši, zbytky po kočkách, občas si “uloví” slepýše, ještěrku.. Po masu je jejich druhý nejoblíbenější živočišný produkt  tvaroh.

Quash
Quash (273 příspěvků) 29.01.2024, 14:09:05 xxx.xxx.33.234
Odpověď na příspěvek uživatele acher z 28.01.2024, 19:46:07

Acher, to prosím neřešte, vaše příspěvky jsou fajn, člověk se toho spoustu dozví z praxe. Díky za to, že se podělíte. A čím více, tím lépe 😀. Vysvětlujete, pomáháte radou, člověk se od vás dozví podstatné, nikoho nenapadáte, když neví, nebo se zeptá jako absolutní laik. Já si toho vážím.

Quash
Quash (273 příspěvků) 27.01.2024, 11:55:43 xxx.xxx.33.234
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 27.01.2024, 11:12:55

Citelný trest bude následovat těžko.  MP předala k prošetření PČR. 


 

Obrázek
Quash
Quash (273 příspěvků) 27.01.2024, 10:21:11 xxx.xxx.33.234
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 23.01.2024, 12:15:31

Pravděpodobnou majitelku už propírají sociální sítě. 

Quash
Quash (273 příspěvků) 22.01.2024, 18:46:36 xxx.xxx.33.234
efe:

Co je to duše?


Těžko říci, třeba energie prostého bytí oproštěná od všech forem.

Duše není spokojena, chce stále výš a výš, toužící po klidu, který nenalézá v projeveném. Když pak dojde cíle, rozplyne se, ztratí se v duchu. Vidí naprostou dokonalost všech úrovní, jsouc nad dobrem a zlem.. a viděl bůh, že je vše dobré. …Drtikol

“Vážně chci jít domů, sám k sobě. Ať už to pro každého znamená cokoli. Hledám vysvobození. Hledám radost, která mě neopustí, štěstí, které neodejde. Hledám život, který nemá na svém konci smrt”.
“Pak tedy vstup do svého domu, ale nech venku svoji mysl, odhoď představy a vstup úplně prázdný, prost všech myšlenek. Nech venku všechny touhy i představy, jak by měla vypadat budoucnost a jaký bys chtěl mít svět. A užívej teď, tak jak je, pouze tady. Vnímání je tady, schopnost prožívat je tady. Pouhé dívání se, bez příběhu, bez posuzování, bez připoutanosti. Co je to za druh jáství, které je zde? Nestvořeno, nepodporováno tebou”? Mooji

 Já i otec jedno jsme. Království boží je ve vás. Vy bohové jste. Výroky Krista