- Příspěvek #179101
- Nahlásit
Já vám to dnes vyfotím je to informace z mysliveckého kalendáře který na letošek mám.
Prekvapil mě myslivecký kalendář kde je psáno že zajíc se dožívá prumerne 18 měsíců. Přijde mi to hodně málo. Je to brány s ohledem na predatory nebo snad tak malo žije zajíc normálně?
to bude s ohledem na predátory ( zejména traktory při sekání luk, a i jinak auta) u nás pobíhá jeden zajoch - mazák už min 4. rok (poznám ho podle chybějící půlky levého ucha )
někde jsem četla, že zajíc se dožívá i čtyř let - takže ten Lupusův jedenapůlušák už je dědek
18 měsíců se uvádí u zajíce polárního,zajíc polní se v zajetí udává 4-5 let,ale v přírodě,to bude záležet na jeho štěstí.
Já vám to dnes vyfotím je to informace z mysliveckého kalendáře který na letošek mám.
Důkaz
Ale tam je králík divoký a to není zajíc.V přírodě asi ano,ale v zajetí se dožívá podobně jako králík domácí.
Anonymní:Důkaz
jen toho, že nevnímáte čtený text 😉
Zdravím. Musíte si uvědomit, co to znamená “průměrný věk”. Když třeba tři chlapi zemřou jeden jako kojenec, druhý ve 20 ti na vojně, třetí se dožije stovky, tak v matematickém průměru se dožili každý 40 let.
Vás předpokládám zajímá spíše věk, ve kterém už zajoch jednoznačně lehne na sešlost věkem…a to jsou udávaní rekordmani kolem 12 let. Jinak samozřejmě je naprostá většina populace někým ulovena ještě zamlada.
PS. Viz výše, ptáte se na zajíce, ale v kalendáři máte králíka.
hmmmmmm tak to jsem se trochu ztrapnil, nějak mi to nedocvaklo že tam není zajíc. Omlouvám se. Ale ono to asi nebude u zajíců moc jiné.
U obou půjde o to,v jakém prostředí žijí,jak je tam hodně pradátorů.Králíky ale kosí i mor a MXT.
Lidi, moc prosím, nechcte už zajíců, co jsou ve skutečnosti divoký králíci. Já už králíky nechovám, ale moc mě to bavilo (bylo to doma od dětství, jsem ze vsi) a ledascos o tom vím a třeba by někdo moje vědomosti as praktické zkušensoti uvítal.
Zajíci mě fakt neberou. Navíc na stole králíka moc nemusím, na česneku s uzeným bůčkem ale miluju. Naproti tomu zajíc má fakt divnej šmak a tak ho nejím.
O chovu králíka jako mazlíčka nevím nic a nikdy mě to nezajímalo. Stejně tak mě nebraly výstavy a čistokrevní, když se nejednalo o brojlery. Prostě jen na maso.
Jenže mezi zajícem a králíkem je velký rozdíl.V počtu chromozomů,délce březosti i v narozených mláďatech.Zajíc má 24 párů chromozomů,březost 42 dní,mláďata se rodí osrstěná,vidoucí a slyšící.Králík má 22 párů chromazomů,březost 30 - 31 dní,mlaďata se rodí holá,slepá,neslyšící.Zajíci a králíci se mezi sebou nemohou křížit.Navíc mor a MXT postihuje králíky,ale zajíce nikoliv.
Myslím, že je celkem fuk co má kolik chromozomů ve vláknu o králíkách, nebo ne?
Třeba pro vás.Zase je to o tom,co se kdo chce dozvědět.Dotaz byl zajíce.A ikdyž vás zajímalo jen maso,tak když jste křížil čistá plemena,tak se někdo jiný musel jejich chovu a i těm výstavám věnovat.
Tak učiním veřejné přiznání. V životě jsem nepochopil ani Mendelovy hrášky. Byl jsem líný se to učit a pokoušet se to chápat.
Myslím, že se můj přístup obecně nazývá dělba práce, Werich to ve zprofanované písni vyjádřil lapidárně verši: “ten dělá to a ten zas tohle, a všichni dohromady uděláme moc!”
Promiňte, zajíc mě prostě nezajímá asi tak, jako mě, pivaře, ani pramálo nezajímá Cola. Ano, oba to jsou nápoje a liší se taky diametrálně a křížit nejdou taky. Pivo je jen prostě lepší.
Promiňte, berte to, prosím, s nadhledem, pokouším se to tu jen odlehčit. A vrátit k primárnímu tématu.
Ne, tomu se říká parazitování na umění jiných.
Tohle téma je zajic a pokud nekoho tohle téma zajímá jako Cola, má možnost vrátit se zase k pivu a neotravovat alkoholickými výpary ostatní. To jen tak na odlehčení
Není. Králík je králík a zajíc je zajíc. Dva různé živočišné druhy.
Kdybych tvrdila, že včela je zdomácnělá vosa, to by vám asi vadilo.
Že se necháte anonymem hecovat. Máte samosebou pravdu.
Ale já přece reagovala na vás, ne na anonyma. Vy píšete, že zajíc je totéž co divoký králík - ano, vím, že krajově se výraz zajíc pro domácího králíka používá. Ale ne každý to ví a pak je váš názor zavádějící. A na počtu chromozómů záleží - což bohužel dobře vědí rodiče dětí s Downovým syndromem.