Aktuálně: 4 632 inzerátů177 927 diskuzních příspěvků17 797 uživatelů
Quash
Quash (273 příspěvků) 22.01.2024, 14:49:31 xxx.xxx.33.234

… NEBOŤ VŠECHNO POMÍJÍ 

A v tom je obsažen život věčný. 

 Tělo je nástroj. Je jedno jestli se jedná o zvíře nebo člověka. Zhmotněním, narozením se projeví “síla”. Ať už to je “síla” bezpodmínečné lásky nebo třeba dobra. Každý nástroj se během doby opotřebuje a proto nemůže být projev síly stálý, věčný. Umírá. Zatímco projev-tělo umírá, “síla” trvá nezměněná dále a vybere si zas ke svému projevu jiný nástroj…

Quash
Quash (273 příspěvků) 21.01.2024, 07:12:45 xxx.xxx.33.234

Přivázali koně ke sloupu, ale přišel ďábel a pustil ho... Kůň přišel na farmářovo pole a začal ničit úrodu. Majitel pole se naštval, popadl pušku a zabil koně. Pak se majitel koně rozzlobil, vzal mu pušku a z pomsty zabil farmáře. Viděla to jeho žena a zabila majitele koně. Pak se syn majitele koně naštval a zabil vesničanovu ženu. Sousedé vesničané toho syna zabili a zapálili mu dům... Lidé se ptali ďábla: Proč jsi to všechno udělal? Ďábel odpověděl: Neudělal jsem nic, ​​jen jsem pustil koně... 

Quash
Quash (273 příspěvků) 20.01.2024, 04:42:11 xxx.xxx.33.234

Varianty , jak očkovat méně  k té základní a běžně používané vakcinaci chřipka tetanus , jsou rozumné a praktické spíš jen pro minoritní  využití. 
Mám koně doma, nikam nejezdím, neustajuju,  mladší kůň má chřipku tetanus, ale důchodce (27), u kterého vím, že se už v životě nikam přesouvat nebude a nebudu ho tak případně vystavovat znovu celé primovakcinaci, nechávám očkovat už jen jednou za čtyři roky a jen proti tetanu vakcínou Cloteid4. Není to z finančních důvodů, po kombinované vakcíně měl naposledy nežádoucí účinky a takhle ho tomu nevystavuju.

Quash
Quash (273 příspěvků) 19.01.2024, 06:46:37 xxx.xxx.33.234

Dotaz: Jak máme nazývat obojek pro psa, který zvířeti dává elektrické impulzy? Elektrický, nebo elektronický obojek? Z pohledu odborníka, kterého jsme žádali o radu, by mohly být správně obě podoby. 

Odpověď: Každé z přídavných jmen, které uvádíte, je utvořeno od jiného základu (tj. přídavné jméno elektrický od podstatného jména elektřina, elektronický od elektronika). Adjektivum elektrický podle Slovníku spisovné češtiny (SSČ) a Nového akademického slovníku cizích slov (NASCS) znamená ‚vztahující se k elektřině, jí napájený, poháněný ap.‘, adjektivum elektronický se týká elektroniky a nese význam ‚na elektronice založený, využívající ji‘. Podstatné jméno elektronika je pak slovníky (SSČ, NASCS) vykládáno jako ‚obor zabývající se studiem a využitím pohybu elektronů v různých prostředích‘ – tedy i studiem elektřiny. Vedle tohoto výkladu doplňuje novější Akademický slovník současné češtiny u slova elektronický ještě význam ‚fungující na principu řízení toku elektronů‘. Byť je tedy u každého výrazu, elektrický i elektronický, uveden odlišný výklad významu, jeho centrální složka, kterou můžeme popsat jako ‚souvislost s elektřinou‘, je svou povahou totožná. Na zařízení tak můžeme pohlížet jednak jako na ‚obojek napájený elektřinou‘ a nazývat ho elektrický obojek, jednak jako na ‚elektronické zařízení‘ a říkat mu elektronický obojek. Předpoklad, že dvojím způsobem na daný obojek nahlížejí i uživatelé češtiny, potvrzují data z korpusu SYN v11, v němž lze vyhledat 78 výskytů spojení elektrický obojek a 72 dokladů užití spojení elektronický obojek, jejich kontexty jsou pak velmi podobné, např.: Pejsci mají radost, zloděj ukradl nepříjemné elektrické obojky nebo Použití elektronického obojku nesprávným způsobem a v nevhodný okamžik může způsobit nenapravitelné škody.
Zdroj https://ujc.avcr.cz/jazykova-poradna/zajimave-dotazy/230911-zajimave-dotazy-elektricky-elektronicky.html

Quash
Quash (273 příspěvků) 15.01.2024, 09:52:43 xxx.xxx.33.234

 S plemenem bych  agresivní nebo neagresivní kousání takhle malého štěněte nespojovala.  Nehledě na to, že to nijak problém neřeší.

Quash
Quash (273 příspěvků) 15.01.2024, 05:43:25 xxx.xxx.33.234
Odpověď na příspěvek uživatele Pavlina z 14.01.2024, 19:30:50

Lydii Čačkovou jste zkoušela?  Tu máte relativně blízko. Doporučila bych  za sebe  Horsevets - Seitlovi, mají toho hafo, ale jezdí i Liberecko, třeba by vás někam vmáčkli. Případně  bych zkusila  i Martina Bráta,   má to podobně daleko jako Seitlovi a bývá taky ochotný přijet větší dálku. 
http://horsevets.cz
https://veterinarkoni.cz/kontakt/

Quash
Quash (273 příspěvků) 14.01.2024, 14:24:19 xxx.xxx.33.234
Pavlina: Tak o zimní laminitidě slyším poprvé. Je pravda, že kulhat začla jak se koncem listopadu ochladilo a napadl sníh a zhošila se koncem roku jak začalo mrznout. Jinak jsem to dnesk nevydržela a nasypala půl pytlíku fenylbutazonu, ale přijde mi, že to tentokrát zabírá nějak divně. Po týdnu braní NSAID je na tom mnohem hůř než předtím. Rotace tam určitě nějaká bude a nejspíš i pokles. Rentgeny mám bohužel jen staré, loni se auktně řešily šlachy. Ale určitě plánuji nové zjara, pokud se mi podaří uhnat veterináře. Kovář jezdí jednou za půl roku, v mezičase upravuji sama cca po 1-2 týdnech. Kopyta má rozpadlá, bílá čára se roztáhla na cca 2cm, na jedné noze částečně odumřela a kopyto prasklo. Ale dle kopytářky bylo vše na dobré cestě a čekalo se až to odroste. Mě na tom mate to, že už vše bylo v pohodě, kobyla chodila čistě i bosá po asfaltu, krmím stále stejně a najednou opět lehne.

Jinak jsem to dnesk nevydržela a nasypala půl pytlíku fenylbutazonu, ale přijde mi, že to tentokrát zabírá nějak divně.

Pokud má zimní laminitidu nebude pravděpodobně reagovat na fenylbutazon.

Quash
Quash (273 příspěvků) 10.01.2024, 13:13:08 xxx.xxx.33.234

Neexistuje. U psů. Do konce roku 2023 platila vyhláška 82/2014 o kadáverech zvířat v zájmovém chovu, kde se řešila jen hloubka výkopu v závislosti na hmotnosti zvířete. 

..Velikost výkopu musí odpovídat velikosti těla ukládaného kadáveru zvířete v zájmovém chovu. Do výkopu lze uložit kadáver zvířete v zájmovém chovu, pokud se na dně výkopu neobjeví podzemní voda. Je-li kadáver zvířete v zájmovém chovu ukládán do výkopu v obalu, musí být obal v půdě rozložitelný a nesmí poškozovat životní prostředí. Kadáver zvířete v zájmovém chovu musí být ošetřen nehašeným vápnem nebo jiným vhodným desinfekčním prostředkem a následně zasypán vrstvou zkypřené zeminy ve výši nejméně 50 cm do úrovně terénu, v případě kadáveru zvířete v zájmovém chovu o hmotnosti vyšší než 100 kg ve výši nejméně 100 cm do úrovně terénu..

U koní je to jiné.Kadáver koňovitého může chovatel neškodně odstranit zahrabáním sám na svém pozemku jen se souhlasem krajské veterinární správy .

Quash
Quash (273 příspěvků) 10.01.2024, 05:40:47 xxx.xxx.33.234

Děkuji. Pravděpodobně máte pravdu, že ne.  
Spíš to bude na kontrole hospodářství:

..Při kontrolách označování a evidence je kontrola směrována na správnost označení koní, na registraci hospodářství, zápis koně do registru koní, na hlášení do ústřední evidence a na kontrolu průkazů koní..

…Častým nedostatkem je nenahlášení úhynu koně nebo odsunu na jatky pověřené osobě a to do 30 pracovních dnů ode dne, kdy ke změně došlo, stejně tak nenahlášení trvalého přemístění koně do jiného členského státu nebo při vývozu do třetích zemí popř. nedodržení termínu odeslání hlášení do 21 dnů ode dne narození…

Quash
Quash (273 příspěvků) 09.01.2024, 17:28:33 xxx.xxx.33.234
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 09.01.2024, 15:37:00

Ano, bývá to. Je na majiteli, jestli má binec v evidenci, jednou to ale nějak vyřešit musí, pokud dřív neumře :). UEK nebude řešit, jestli kůň ještě žije, ale zajímalo by mě, jestli v praxi, pokud se pošle hlášenka úhynu a spolu s ní průkaz na UEK, následně třeba SVS nepožaduje potvrzení o likvidaci, pokud nebylo povolení, jatka ani kafilerka.

Quash
Quash (273 příspěvků) 09.01.2024, 15:27:54 xxx.xxx.33.234
Verun:

Na vše myslím od 30kg musíte mít povolení.🤫

Vím o dvou koních , jeden s druhý bez povolení. 


A jak ten bez povolení vyřešil odhlášení koně, průkaz poslal s hlášenkou bez vysvětlení? Neřešila nic UEK?
Obvykle si průkaz bere kafilerka nebo jatka a posílají ho  na UEK sami.

Quash
Quash (273 příspěvků) 09.01.2024, 14:22:17 xxx.xxx.33.234
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 09.01.2024, 08:12:56

 A ten AlphaGo? Vždyť to bylo úplně jinak. “AlphaGo si vytvářel intuici jednak tím, že mu tvůrci ukázali tisíce profesionálních partií. Analyzoval 30 milionů tahů a zkoumal, nakolik vedly k vítězství či prohře. Kromě toho sehrál miliony partií sám se sebou, dohrával určitá rozestavení kamenů a zjišťoval, kdo zvítězí.” Udělal analýzu a hrál pak podle toho, co mohlo vést k vítězství. A my to nazveme instinktem? Tak nám vážně hrabe. Pardon. 
To píší o AlphaGo v první verzi. Psala jsem výš. Druhá verze AlphaGoZero (od nuly) dosáhla pochopení bez lidské pomoci. Starší verze byla zásobovaná obrovským množstvím odehraných partií. AlphaZero žádné odehrané partie k dispozici neměla, vycházela jen z toho, že jí programátoři vložili do paměti pravidla. A ano po vložení základních pravidel hrála sama se sebou a tím docházela k poznání. Rozvíjela své poznání sama, pouze po zadání základních údajů. Instinktem, jak píší v článku, bych to nenazvala, intuitivně do jisté míry hrají hráči, neb v tolika variantách jinak nemohou.

Quash
Quash (273 příspěvků) 09.01.2024, 04:17:56 xxx.xxx.33.234

Pěkně ilustruje procitnutí, co umělá inteligence umí dokument o pokusu ve hře GO, kdy dokázala porazit světového velmistra Jihokorejce Lee Se-dola 4:1. Opravdu to nečekal. Bylo mi ho líto. Tato prastará hra byla považována do té doby za lidskou záležitost, má nevyčíslitelně více herních variant než šachy, počítače v ní na člověka nestačily. Hraje se víc pomocí intuice než po paměti. Navíc verze co porazila Lee-Sedola i čínského velmistra Fan Chueje, který prohlásil, že ho šokovaly nečekané tahy AlphaGo, neměla šanci proti druhé verzi, kde v sérii 100 her neuhrála ani jedinou výhru. V této verzi se umělá inteligence naučila strategii zcela sama, jediné, co dodali lidé, byla pravidla stolní hry GO. Během tří dnů ji dokonale “pochopila” a získala obdobu tisíce let lidských znalostí této hry. 
Rizikem je to, že může být i dokonalým NÁSTROJEM manipulace. A vy o tom ani nebudete vědět, že vámi někdo manipuluje, krok po kroku. Sběr a prodej dat jede ve velkém. Její řešení mohou být kombinací, kterou neznáme, nejsme na ni připravení, neumíme se bránit. 
Dokument https://www.csfd.cz/film/507244-alphago/prehled/

Víc k projektu AlphaGo a ke způsobu fungování umělé inteligence https://www.respekt.cz/tydenik/2016/10/go-alpha-go

Quash
Quash (273 příspěvků) 06.01.2024, 05:59:47 xxx.xxx.33.234

Svoboda začíná tam kde končí možnost kontroly.

K tomu nevidím úplně snadnou cestu. Protože to není jen o místě, kde se člověk nachází, ale i o tom, čím vším ho má systém druhotně pod kontrolou,  nebo-li o tom, co všechno mu může v případě své “potřeby” diktovat a vzít. Půjdu-li žít kamkoli bez dohledatelného majetku i očekávání, že systém budu využívat, nebo že se o mě jakkoli bude starat, pak ano. Jinak mi to přijde všude prolezlé, jak starý trám červotočem. 

Učarovaly mě Himaláje, život velmi tvrdý, ale opravdový.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Quash
Quash (273 příspěvků) 05.01.2024, 16:34:09 xxx.xxx.33.234
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 05.01.2024, 15:31:30

Jj, na ledviny, močové cesty, při dně, revmatismu, snižuje hladinu cukru v krvi, zvyšuje obranyschopnost organismu. Dělám si tinkturu, ale dá se i čaj. 

V kombinaci s jinými bylinkami prý zesiluje jejich účinek, nezkoušela jsem.

Víc třeba tady: https://living.iprima.cz/zahrada/uzitkova-zahrada/pyr-plazivy-plevel-lecivka-ucinky-pouziti