Aktuálně: 4 685 inzerátů176 757 diskuzních příspěvků17 784 uživatelů
Lenacia
Lenacia (125 příspěvků) 03.07.2023, 14:01:22 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 03.07.2023, 13:41:48

Já taky netvrdím že dělají něco nelegálního… Kdyby ano, nedělám recenze, ale podávám trestní oznámení. Firmy se mění, filmy se prodávají, firmy se kupují… S tím též nelze příliš nesouhlasit. Ale z příkladů zmíním třeba:Diskutnici.cz - místo, kam odešlo velké množství lidí z lide.cz, když tamní stránku předělali na seznamku s velkými fotečkami. Ke konci tamní platformy stačilo pár věcí. -Tchýně majitele, která začala vyžadovat mazání lidí, se kterými na dané platformě nesouhlasila- příliš sebevědomá představa, že přejdou na placenou verzi webu, aby se zbavili reklam… I přes fakt, že daná platforma mi přišla vcelku aktivní, skončili. Lide.cz- snad netřeba připomínat. Bohužel, zatímco seznam.cz, novinky a email nějakým způsobem fungovali, velice odvážná předsdtava nového vzhledu lide.cz skončila neúspěchem, a stala se tak maximálně lovným místem pro dokument V síti. Nakonec diskutníky přežili sotva o pár měsíců. Mým cílem není nic jiného než jen pořád připomínat, co se stalo. Veřejně, pořád… na svých profilech. Sem tam je okomentovat… Jednoduše nenechat zemřít znalost a vědomost toho, co provedli původní ifauně

Lenacia
Lenacia (125 příspěvků) 03.07.2023, 13:31:58 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 03.07.2023, 13:11:31

možná nic… možná něco…koupí recenze? To se dá zjistit zda jsou koupené- pak je lze vyhlásit za podvod. Ale tohle je to klasický čecháčkovský brečení…. Jasný no, když člověk zůstane sám nezmůže nic… ale moje svědomí mi prostě mlčet nedovolí.

Lenacia
Lenacia (125 příspěvků) 03.07.2023, 13:06:58 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 03.07.2023, 12:58:03

Oh… ale tohle je můj záměr, který sem řekla jasně už od začátku. Že jestli si Ifauna myslí, že tohle skončí prostě tím, že všichni odtáhneme jinam, přestaneme o tom mluvit, celý ten počáteční nesouhlas utichne a oni si budou zverimexovat…. tak já teda nepřestanu! Já pojedu dál! Upřímně… já chci aby dostali po čuni! Já tady nezalezu do díry a nebudu o tom mlčet! 

Lenacia
Lenacia (125 příspěvků) 03.07.2023, 12:57:32 xxx.xxx.0.1

Nikdo je odcházet nenutí. A nikdo ani neříká, že mají podávat výpověď….ALE…. ať potom nikdo nepoužívá výmluvu ve smyslu “jim se to taky nelíbí. Nemaj na vybranou."Na vybranou mají, nikdo je tam zůstat nenutí. Pokud se s tímto výsledkem smířily a přijde jim jako velký úspěch, že zakonzervují články a můžete tam vystavovat svoje pipíky… tak prosím, Já jim za to teda šampus bouchat nebudu

Rozhodně sem jim jejich práce zjednodušila vpodstatě na nulu… jakože projít atlas psů a přepsat ty jejich údajný šotky je spíš relax než práce. 

Lenacia
Lenacia (125 příspěvků) 03.07.2023, 12:32:35 xxx.xxx.0.1

pardon ale degradace na nový inzertní web? Co znám chovatele, sice inzerují všude, ale nejčastěji jim chodí odpovědi z Bazoše. Faktem je, že Bazoš v ČR dokázal opravdu velkou věc, a to pokrýt prakticky veškerý inzertní prostor. Bohužel má své neduhy, to nebudu popírat, a po těch letech stagnace designu a dalších věcí by si zasloužil vylepšení a zvýšení bezpečnosti. 

Jiné země orpavdu takhle zaběhlý trh moc nemají…. no, teoreticky USA má Craiglist.Takže švédská představa vytvoření dominantního inzertního prostoru na českém trhu se nesetká s pochopením. jednak bych nebyla překvapená, kdyby někteří chovatelé- a to i majitelé CHS své inzeráty na ifauně už neobnovili- z očividných důvodů.Faktem je, že Ifauna svým zaměřením prostě nebyla zverimex. Byl to web sjednocující chovatele… pokud jednomu koupenému mameluku stačí jít diskutovat na facebook, prosím. pokud jiné koupené seniorce stačí, že tam sou véééliké fotešky… prosím. Mě vymazání 20 kategorií a oznámení že sou jim chovatelé těchto zvířat ukradení, nezajímají je, nejsou dostatečně hodni toho být na Ifauně a mají vypadnout a přestat je otravovat vadí. Tak to je.  

Lenacia
Lenacia (125 příspěvků) 02.07.2023, 21:24:55 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 02.07.2023, 15:38:48

A z čeho mají ty peníze??? 

Kdo že jim to vlastně platí? 

Kdo že to tam denně chodil využívat, klikal, platil zvýraznění inzerátů, a svou návštěvností zvyšoval povědomí o dané stránce? Takže se jim vyplatily i reklamní bannery apod? 

Ano… My! 

Jestli že nechtějí podat výpověď prosím. Jestliže nemohou… Ok… jejich věc. 

Ale chlubit se jak velký pokrok udělali protože zachránili inzerce barevných pipíků je směšný. 

Lenacia
Lenacia (125 příspěvků) 02.07.2023, 10:02:10 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele biaca z 01.07.2023, 09:17:28

Nemusí být koupená, stačí rady jeden zhrzelej chlap kterej jim dá 5 hvězd na truc, protože my dali 1

Lenacia
Lenacia (125 příspěvků) 30.06.2023, 06:30:22 xxx.xxx.168.148
Odpověď na příspěvek uživatele Michala D. z 30.06.2023, 05:51:12

https://www.jezdectvi.org/zavody/220707H1 v olomouci bude český sportovní pohár.  Tam bude plno krásných koní, kteří budou skákat přes překážky... Když nebudete překážet a budete ohleduplní vůči lidem okolo, i do stáje se podíváte

Lenacia
Lenacia (125 příspěvků) 29.06.2023, 21:30:49 xxx.xxx.168.148

klasický velký kůň, volně na pastvě ve stádě....  silně pochybuju, že by si na něj nějakej vlk troufnul a i kdyby, tak je po vlkovi...  Miniponíčci- možná... ale klasický kůň, i v USA, kde mají vlky velký jako hovada oprpti těm nudlím co se pohybují po evropě, si to naféra klidně jde štrádovat sám mezi smečku vlků...  Jsou přímo zaznamenané situace, kde zebra dokázala zabít lva. 

Lenacia
Lenacia (125 příspěvků) 29.06.2023, 17:26:07 xxx.xxx.0.1

"ve chvíli, kdy několik uživatelů systematicky spamovalo diskusi odkazy na konkurenční weby a nenávistnými výkřiky, už jsme neměli jinou možnost, než diskusi uzamknout." Takže protože se lidem říkalo, kam mají jít jinam, když oni se rozhodli rasisticky segregovat chovatele a zabít tamní komunitu bylo potřeba uzamknout diskuse.

Lenacia
Lenacia (125 příspěvků) 29.06.2023, 14:08:50 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele chvd z 29.06.2023, 12:53:50

Když v restauraci uvaří jídlo, které vám nechutná, nebo mají jiné nedostatky, taky to není automaticky nelegální... Proto na ně nepošlete policii, ale napíšete osobní recenzi. 

Vadí mi že originální web sjednocující chovatele podstatě jakéhokoliv zaměření chovu zvířat, se degradoval na inzerci kočiček pejsků a papoušků, který jen udělali ctrl-C a ctrl-V a je identickej 3 totožným zverimexům?

Že se rozhodli ukončit jakoukoliv službu komunitě, díky jejíž aktivitě byl web takhle vysoko ve vyhledávači, aby si jich všimli a koupili je? 

Ano vadí. A vadí to všem ostatním. Vadí nám, že ze stránky kam si lidé chodili pro radu a pokecat, se stala jen obyčejná kopie inzertních webů bez autorské invence. Žádná originalita, žádná osobitost, jen genericky vytvořený web.

Takže opět říkám, za změnu k horšímu, protože si nějaký namyšlený Švéd usmyslel, že chce monopol na online zverimexy v Evropě... Můžeme dát nízké hodnocení.

Je to totožné, jako kdyby vám spálili v restauraci večeři. 

Lenacia
Lenacia (125 příspěvků) 29.06.2023, 06:10:23 xxx.xxx.168.148

ano, my si všimli, že vedení Ifauny není ochotno reagovat na zpětnou vazbu.  kde dostali největší bídu? Na psí diskuzi.  Proč dostali bídu? Protože se tamním lidem tenhle přístup nelíbil.  Kde dostali další těžkou? Bídu? Na kočkách.  Kde další? Na exotech.... A kde dál potom? Třeba na koních, že ano.  Proč asi museli vypnout diskuze.... joooo!!! No přece aby nemuseli řešit že je hejtujou na diskuzích a měli DOST ČASU na to vyumělkovat ten jejich webísek! Aby při spuštění fungoval! To dává smys.... ohhhhhhh.... v inzerátech množírny, v atlasu plemen nesmysly... jen automaticky převedené inzeráty z původního webu, byli líní to aspoň manuálně probrat před tím, než ten svůj nóbl zverimex spustí? Takhle bojujou proti množírnám?  Tak to gratuluji. A ta desetitisícová komunita se tam má scházet a diskutovat kde?  Víte kterou myslím. Tu která udělala ifaunu natolik výraznou jako chovatelský web, že si jí všimli a koupili ji... tu, která tedamusela odejít jinam, protože je Ifuana segregovala jak jisté lidi v jistých táborech.  Ohhh... oni maj jen platit za zvýraznění svého inzerátu a zaplatit v poradně....  aha.... tak dobře, takže pořád platí 1* za absolutní nezvládnutí ani toho co tvrdili, že budou dělat... a taky za rasismus. 

Lenacia
Lenacia (125 příspěvků) 29.06.2023, 01:12:14 xxx.xxx.168.148

Ohoho....  Když Ifauna jediný na co reaguje je člověk, který sice dává 5*. ale je to víc bezdůvodný než to, že se původní komunita rozhodla využít možnost ohodnotit změny na webu, který doteď pravidelně navštěvovali a měli rádi, protože se jim dané změny nelíbí. 

Obrázek
Lenacia
Lenacia (125 příspěvků) 26.06.2023, 20:07:42 xxx.xxx.63.206
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 26.06.2023, 19:33:28

A nakonec tam vlezla i semnou v sedle... 

Já už tý kobyle nerozumím... Ale takovou radost mám 

Lenacia
Lenacia (125 příspěvků) 26.06.2023, 19:01:21 xxx.xxx.0.1

To si tak řeknete, že to přecijen zkusíte. Místo lámání ze sedla tedy zastavíte v místě kam ste se dostali před tím nejdál... A ejhle najednou ste bez bot (a pak i bez kalhot) a ve vodě a kobyla s vámi... 

Obrázek Obrázek
Lenacia
Lenacia (125 příspěvků) 23.06.2023, 20:00:40 xxx.xxx.0.1
Buggyra:

Mno jo, Horsano, máte životní poučení. To já než nutím koně lézt do vody, tak samozřejmě ověřím, že je terén bezpečný. A já lezu s koňmi do vody proto, aby tam uměli vlézt, když to bude potřeba. Už se to párkrát vyplatilo. A jsou situace, kdy potřebuji, aby ten kůň prostě fungoval, a nevymýšlel si svoje řešení (dobře, řekněme, aby mi věřil, že ho nenacpu někam, kde ho něco sní), takže na to jednoduše trénuji.

A mechanismus "zakonči lekci úspěchem" je standardní učební postup u koní (u všeho), ačkoli je pravda, že pokud se lekce fakty nedaří, za úspěch klidně prohlásím i to, že mi kůň předvede nějaký jemu notoricky známý cvik, který s lekcí nemá nic společného. Kůň by z toho měl vyjít s pocitem, že když nakonec člověku vyhoví, dostaví se příjemno (odměna, třeba ve formě konce lekce). Což je za mě obsaženo v parafrázi "aby nakonec nevyhrál" - akorát to chce trochu toho citu, kde má kůň hranice, na to Lenacia zjevně v určitých situacích bude muset ještě přijít, a být chytřejší. Neznamená to z mého pohledu vykašlat se na vodu, pouze vymyslet, jak koni vysvětlím, že splnit pokyn je fajn :-)


"kde má kůň hranice, na to Lenacia zjevně v určitých situacích bude muset ještě přijít," Tak zrovna u té vody byl ovidět, že mě pak měla na háku na té bezudidlovce. Protože hned z prvu to totiž už už vypadalo, že tam vlastně vejdeme, a z prvopočátku sem orpavdu vnímala celo usituaci jako něco co překonáme.  Jenže pak přepla do systému 'tvrdohlav' a totálně mě vyvezla a tím, jak se tam ta trubka málem přerazila o padlý kmen, co ležel podél cesty, a přes který se otočila, tak já tam vypadla z rovnováhy, ale bylo jedno jak sem tahala za jednu otěž abych ji stočila do kruhu a zastavila, ona prostě běžela jak tank kupředu.  No tak sem to chtěla zkusit ze země, kam nejdál bude ochotná semnou jít. No k břehu sme se nedostaly, ale nakonec sem jí aspoň dostala do místa, kde to pořád otáčela, i ze země... aniž by se chtěla otočit zase... a využila nakonec i ten padlý kmen na to, abych na ni vylezla...  Já vím, že ji do vody dostanu. A to doslova do rybníka.... Krásný čistý čirý potok, max trošku nad kopyta, navíc  místě kde cítila pach koní, které znala... tam sem narazila jedině tak na hranice svých schopností proti Sáře. Celkem tuším, že to sama nemusím být schopná překonat. Teď zkouším své zkušené přátele, jestli oni by byli ochotní to zkusit. Když ne, tak budu shánět trenéra...  Já myslela že jí nikdy nedostanu samotnou ven do terénu. Myslela sem, že ji nedostanu ani přes ten malej potůček.... A on oto nakonec šlo. 

Obrázek
Lenacia
Lenacia (125 příspěvků) 23.06.2023, 01:09:43 xxx.xxx.63.165
Odpověď na příspěvek uživatele Horsana z 22.06.2023, 17:27:39

v tomhle případě, jednoduše jen nechce. Dané místo je běžně používané ostatními koňmi z naší stáje právě na brodění. Voda je čistá a průzračná, vstup mírný, a asi 20 minut  před námi tam byli dva jiní lidé z naší stáje s koňmi. Totéž mi dělala i u menších potůčků či větších kaluží. Ale ve chvíli, kdy přejdeme jednou, tak podruhé už projde v pohodě. 

Lenacia
Lenacia (125 příspěvků) 22.06.2023, 07:55:33 xxx.xxx.0.1

Kdybych neměla fotky jak si s ní plavu ve vodě tak bychom taky řekla ok... No... Možná si někoho zaplatím... Ani ze země (když už sem skončila dole tak sem ji chtěla dostat alwspoň k tomu břehu, ať nemyslí že vyhrála... No odtáhla mě za otěže 🙈🙉) to nešlo.