Aktuálně: 4 319 inzerátů190 581 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů
lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 31.05.2024, 16:10:41 xxx.xxx.83.160

Bobi, ty už tam rovnou cvičíš? 

Dnešní moje anabáze, která vlastně začala už včera myslím, že jsem to sem nepsala. Bylo s tchánama domluveno, že seno se bude v podvečer hrabat a vozit(včera) Jenže v 9h Tom začal huškat, že hlásí bouřku už v poledne(u nás, cha, cha, cha…🙄) Takže sme lítali, hrabali nakládali - sami dva, protože na dotaz tchánům, co dělají odpověděli, že zalévají zahrádku🙄Bylo toho devět obr travnic, takže kopec na traktorovou vlečku. Byla jsem totálně zničená, musely jsme ještě s mamkou do města pro tu její protézu. Pochopitelně nepršelo, nikdy👎

Večer si muž vytáhnul z mražáku klobásky, protože špekáčky, které si myslel, že tam má..nenašel. A mě napadlo, že ke klobásám dneska uvařím fazole na kyselo - dostala jsem na ně hroznou chuť, neměla jsem, ani nepamatuju. Musím je večer namočit. O půlnoci jsem si v posteli vzpomněla, že nenamočila. Letěla jsem je namočit, nový pytel z obchodu otevřu…a fazole sežrané broukama. Vysypu z flašky svoje(ty jsem zachraňovala před sežráním vloni) taktéž sežrané, druhá flaška plesnivá. Takže 4kg fazolí letěla na kompost. Ráno při obchůzce jsem vedle ve vsi skáknula do sámošky a koupila nové. Doma jsem si přečetla návod…hm, ale ty se nestihnou nabobtnat👎 Co teď? Ty jo, stejně musím do Zásilkovny, koupím v plechovce, to z toho nějak uvařím😉 Jeden obchod - nemají, zpátky vedle do vsi - nemají, zpátky k nám, poslední - Hruška…no naštěstí tam měli, nebo už jsem byla skeptická🙄Takže jsem je nakonec uklohnila, ale po té anabázi, mě skoro přešla chuť😛

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 31.05.2024, 15:48:21 xxx.xxx.83.160

Nechci Niki děsit, ale stát se může ledasco. Kámoška před pár lety kastrovala kocourka. Já! jsem ji na to ukecala, aby nemnožili a aby jí zase nevlezl na silnici, u které bydlí. Kastrování kocoura…brnkačka. Vet mu přeseknul močovody, moč mu tekla do bříška, nedal se zachránit, museli ho utratit😢Jen chci říct, že prostě se něco potento může😟 Raděj bych Čikitku zavezla na kontrolu, i když se mohla jen hnusně z veteriny vylekat(jako naše Gucci současná) a proto se takto divně chová. To by jí bohužel napřidalo. Ale pro jistotu, jestli tam něco nenechaly, neteče to někde atd. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 31.05.2024, 14:18:01 xxx.xxx.83.160

Mám depku, u nás zatím nekaplo a místo toho vyčuhuje slunko. Je mi z toho na zvracení👎 Za celý květen 25mm, nasoplených po dvou milimetrech, to uschne, než vůbec vsákne, je sucho😢

Niki, je pátek, asi i já bych Čikitku sbalila a frčela na veterinu, tohle se mi, po týdnu od kastrace opravdu nezdá😟

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 30.05.2024, 10:50:58 xxx.xxx.83.199

Přesto, že mi můj muž tvrdí, že po covidech stále houby cítím, mléko čerstvé od krávy, kozy a nevím čeho identifikuju na dálku. Tcháni chovali kozy, mléko si převařovali. Stačilo, abych otevřela vchodové dveře a ten puch mě praštil do nosu, z toho se mi až navaluje. Kozí sýr jsem samozřejmě ochutnala, vyplivnula a už to do huby nedám. Jakékoliv běžné zrající sýry mám ráda moc. Stejně tak poznám jakékoliv ,,jiné" maso. Kozí, ovčí, divočinu. To prostě prchám z kuchyně, nemůžu kolem toho ani projít. Dostali jsme na karu guláš. Vzala jsem si první sousto a ztuhnul mi úsměv, maso jsem vyplivnula. Z čeho je ten guláš? Ze srnce. No tak děkuju, můžu dostat koláčky? Kdysi jsme byli v restauraci jednoho velmi drahého mezinárodního hotelu, v Malajsii. Dala jsem si těstoviny, byly jen s jehněčím. S jehněčím?😲Muž: to dáš, tady to bude jiné, než u nás, luxus. Po druhém soustu jsem to zabalila, to ne, to se nedá. Muž se mi smál, že si to namlouvám. Dala jsem mu ochutnat, vyplivnul to také😛 Od té doby si jehněčí taky nedá.

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 30.05.2024, 10:33:02 xxx.xxx.83.199

Měla jsem jet s mamkou do zubní laboratoře - stále i po skoro roce, jí nesedí zuby, spodní jí upravovali znovu, stále stejné, tady tato úprava je poslední možná, pak už to nemá řešení. Ještě k tomu dodám: no tak nějak vydržím s pár zubama, co mám, pak s můstkem na nich a nakonec, až odejdou i ty, tak budu mít prostě klapačky…toť úvaha většiny starších lidí. Jenže. Stoličky odejdou mezi prvníma, mamka je už nějmíň 15let neměla. Tudíž kost se vytratila, zdegradovala a protéza nemá na čem držet. Řešení? Tak dát tam alespoň ty dva zadní implantáty a protéza bude držet na nich. Kolik má paní let? 72? Aha, tak to už jí nikdo neudělá…

Hlásí bouřky ne, že by hlásili u nás, ale teoreticky by pár kapek spadnout mohlo. Takže panika, musí se shrabat a odvozit tchánům seno. Něco se mi mate, že v té laboratoři jsou dneska do 15h doufám tedy, že tam nepojedem zbytečně 🙄 Nemůžu nikde hodiny najít. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 29.05.2024, 23:10:25 xxx.xxx.83.199

Jééé, Nikča bude ředitelkááá😛👍 Konečně Čikitka papá, je jedno co hlavně, že papá. U nás to bylo nemlich to samé. Vikťa jak přestával papat, tak já pořád na NETu hledala, co mu tak dát, co by mu mohlo chutnat a zároveň bylo výživné. Mám i těch políveček nakoupených - toho se ani nedotknul. Naštěstí se chytnul na ty kapsičky Kattovit gastro, ty papá ještě pořád i teď, kdy papá hodně maska a mezitím i granule a mezitím i Felix jak papal vždycky, ale ty mu zatím moc nedávám, ať jí něco zdravějšího než tenhle šunt🙄 Jo pastu jsem dávala tuhle: Gimcat Pasta Energy

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 29.05.2024, 16:32:35 xxx.xxx.83.199
»
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 29.05.2024, 14:51:52

A to berte, že Bobča má děti ráda. Ale chytnout takové sousedy já, tak zešedivím😛 Tady by byla má hluchota konečně výhodou😜

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 29.05.2024, 10:17:35 xxx.xxx.83.199
Bobca:

u más taky zamračeno..ještě neprší,ale chystá se..Vedle sousedi koupili dětem skákací hrad🙏to zas bude řevu🤔


Asi nebude pršet a to ani u vás Bobi. Zataženo je od noci i u nás - z těch bouřek, co prošly kolem. 

Hele, třeba tě nechají si zaskákat😜 To by jsi to teprve rozcvičila😛 Od kdy ti začínají ty rehabky? 20korun za taxi je super, to by jsi autem dala víc😏

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 29.05.2024, 10:14:20 xxx.xxx.83.199
efe:

Tak my jsme dle odborníků nejsušší kraj v zemi, ale dneska ráno byly u nás v našem vysušeným lese louže! 👍


My asi nejsme, protože jsme Jihomoravský a v Brně prší denně, stejně jako v Praze. Že na opačném konci kraje nekapne - nikdo neřeší👎

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 29.05.2024, 07:38:13 xxx.xxx.83.199

Včera jsem stála u linky a čekala s masem na Viktína - už jsem někde psala, že on maso jí jen, když mu ty malé kousíčky hážu pod nos na zem. Takže teď pořád musím vytírat kuchyň. Nepomáhá. Jak tak strojím a koukám, padne mi oko pod lednici, má dole takovou mřížku a tam je v rohu hezky načechraná koule chlupů z Viktěny😏 Prostě jsem asi luxem projela pod a nenapadlo mě vysát i tu mřížku. Nesmím na to dneska zapomnět, včera jsem se na nějaké luxování vybodnula…podle toho to tu taky teď vypadá🙄

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 28.05.2024, 16:04:57 xxx.xxx.83.199

Prší a holinky?? Ty jo Ronjo, blednu závistí. Od té doby, co jsem si koupila nové galoše - nebylo mokro. Jo, pár kapek, které vsáknou do 5minut. Včera jsme posekali na sena, takže jistá šance by byla, bouře 100km pod náma, ale nemyslím si, že by něco, krom těch tradičních pár kapek hrozilo🙄

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 28.05.2024, 10:11:19 xxx.xxx.83.199

Teda Niki, už bych asi s Čikitkou byla hodně nervní. Blbiny neřeším, vždyť mě znáte, ale od kastrace už je to hodně dost dní. Snad se rozpapá, zjistí, že to normálně jde a už papat bude. Chuďato malé😟 Nevím, jak to někdo může brát s klidem, já jsem byla taky vyklepaná týden před a týden po👎

Viktík tablety celkem v poho, no uvidíme, jak to bude pokračovat až zjistí, že denně. Ještě, že neovládá kalendář, protože kdyby viděl, že do konce července, asi ho trefí😏

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 28.05.2024, 10:06:27 xxx.xxx.83.199

Vandr předpokládám tam někde u vás, po kraji? S koněm se někam přiblížit moc nejde. Teda jde, máte vozíky…vlastně…každý kdo má koně musí mít i vozík? Tak jako my přepravky na psy a kočky? Nebo jak to vlastně řeší lidi, co mají koně jen třeba jednoho, dva?

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 28.05.2024, 07:32:13 xxx.xxx.83.199

Buggyro, kdybych měla režim jako vy, každý víkend jedu na závody, nebo mám doma závody…tak bych asi zešílela😏 Já jako býk a ještě introvert, nesnáším jakékoliv akce a změny, i když u vás se to ani jako změna brát nedá, když to taky máte pořád😉Ale pořád něco…já prostě chci mít klííííd😛 Jediné, co bych si z toho vybrala, vzít koníky a jet se projet/projít, třeba i k té kamarádce. Ale zase úspěch dětiček potěší👍 je to ocenění vaší snahy toho, co do nich vkládáte. Nás úspěchy školních dětí taky těší, já na tom ale nemám žádnou zásluhu. Muž ten ano, vymýšlí pořád nějaké projekty, akce, ale na dětech je, jestli to zvládnou.  

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 27.05.2024, 20:59:19 xxx.xxx.86.38

Hlásím, že první cpaní tablet do krku máme za sebou, celkem jsme to zvládnuli nez problémů👍 Dostal i šunku za odměnu, hned je zapapal ještě kapsičkou, tak ani nevyblil. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 27.05.2024, 20:56:56 xxx.xxx.86.38
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 27.05.2024, 18:39:53

To je furt něco, to mi vyprávěj. Dneska jsme od Vánoc! konečně snad rozlouskli akci ,,výměna bezdotykové baterie" Než jsme našli někoho, kdo se tím zabývá - to bylo jak o kohoutkovi a slepičce. Pak poslali servisáka, nevěděl si s tím rady, dopisovali si do Finska, co s tím a prý už se pochopitelně nevyrábí, nejsou tedy ani náhradní díly, ale mají tam ještě pár kusů skladem. Nebudu si objednávat 20let starou baterii, náhodou to bude vadný kus, co mu něco exne za 5let a nejsou ty náhradní. Takže ne, díky. Tak jsme si dopisovali a přeposílal mi pán různé tipy, nakonec jsme vybrali, o polovinu levnější👍 taktéž od Hansy. Tak musíme vydržet ještě cca 14dní, než ji přijedou namontovat. A to ještě doufám, že neobjeví nějaký zádrhel s rozměry, el. připojením a podobně🙄