Aktuálně: 4 319 inzerátů190 581 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů
lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 18.07.2024, 11:20:57 xxx.xxx.75.153

Ronjo, o počasí u nás mám přehled od mamky, ale včera volal muži grafik, co je 20km od nás a říkal, že už jsou tam všichni rozteklí, 34st několik dní, že už ani neví, co říká. Nemít tam kočky, ani se tam nevracím🙄 Koukala jsem na předpověď na 10dní předem a ke všemu ani kapka😢

Jak jsem psala, to kočičí krmítko je super. Muž brblal, že stejně z toho kočky nebudou jíst atd, nakonec je spokojený, že máme přehled co se tam děje, jestli jsou v pořádku, jestli jí…Pro mě je to dlouhé, naštěstí už za chvíli budem doma. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 18.07.2024, 10:18:49 xxx.xxx.75.153

Pamlsky jsem kočkám nikdy nekupovala, nějak nebylo potřeba. Až teď, jak byl Viktík nemocný, jsem teda zkoušela cokoliv, co by jedl, takže jsem na zkoušku kupovala kde co, i ty kokča. Vikťa nic, ten si vzal něco jednou a víckrát to nechtěl(už ani nevím, co to přesně bylo) Gučince když něco takového nabídnu tak zdrhá, že v tom bude nějaká zrada a raděj zmizí😎 Ta si v žádném případě nevezme ani bezo pastu, vidí, že beru tubu a zdrhne. Říkala jsem muži, že kdyby onemocněla ona, ne poslušný Vikťa, tak jsme v ři.i👎 Tedy ona😢 Nenechala by si nic, ani léky, natož injekce. Prostě by se vypařila😕

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 18.07.2024, 10:04:31 xxx.xxx.75.153

Ty voe Bobi, ty budeš celá vyměněná, nový člověk a valíš dál😜 Ne, že bych chápala, že se člověk těší na operaci, ale vím, ono to přijde😏 

Četly jste včera někdo? ,,V Albánii se utopila slovenská turistka"- první ve mně hrknulo, pak si říkám: klíííd, Buggyra není Slovenka" - jestli nám tedy něco netají😜

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 17.07.2024, 17:11:05 xxx.xxx.75.153

Biaco, pitíčka jsem zkoušela, když byl Viktorek nemocný a nechtěl nic jíst - ani se jich nedotknul🙄 Přičichnul a odešel, pro něj to není nic lákavého. Když byl nemocný, naštěstí papal maso všeho druhu. Teď už bere jen krůtu a králíka, takže muž usoudil že: když nechce maso, je už zase zdravý😉

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 17.07.2024, 14:12:25 xxx.xxx.75.153

I moje první kočky. Kočka žrala jen jeden určitý druh konzerviček a kocour jen a pouze granule, které žrali oba, ale zase jen jeden jediný druh. Nedej bože značka změnit recepturu🙄 Pokusy o převedení na něco jiného všechny selhaly. U této generace se snažím o pestrost. U mladého kocoura se to daří, ale kočka je ,,naočkovaná" ještě starým kocourem a tam je to horší. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 17.07.2024, 13:48:59 xxx.xxx.75.153

Jejdááá, já jsem to nepsala? Ale chystala jsem se😏 Byli. Jenže nakonec jsme se bohužel lanovkou nesvezli, protože zavírá v 17(nebo 17.30? No každopádně jsme ji nestihnuli. Vyjeli jsme až k Ještědce (snad si to pamatuju správně) I tak dobře, v tom vedru bych nic delšího nedala, i tak jsem se ploužila jak ten medojed kapský v Bohové.. stíny, který večer ze západu právě není🙄

Byli jsme po pozdním obědě, tak bylo v plánu, že si nahoře dáme ,,jen" moučník. Té ceně moučníku (,,rakvičky") za bezmála 300Kč jsme se museli až zasmát. Pochopili sme, že to tak nějak asi dělalo víc lidí, takže je nakonec cena moučníku téměř rovna ceně hlavního chodu😛 Ale tak člověk tam není denně, respective většina z nás asi jen jednou za život. Trochu mě zklamala omšelost. Nevím, jestli je to kvůli autenticitě, tak to jo, dobrý, vrátila jsem se do roku 80😀 Jen se mi mate, že jsem někde četla o rekonstrukci…byla, nebo teprve má být? Nebo čistě jen hotel byl? 

Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 17.07.2024, 10:16:59 xxx.xxx.91.186

Asi takto😉 my jsme Niki ještě na dovče, včera jsme celý den plavali, teda já i dnes ráno, před odjezdem. Byli jsme na Mácháči(je to po cestě) zrovinka včera tu bylo stejně jako v Liberci chladno, jen 23st. Ale voda teplá, pak kolem 16h vyšlo slunko a rázem bylo 29. U vody to neva😀 Dnes to vypadá zase na horko, v autě zase neva, to je klimatizované. Horší u nás, tam je kolem 34st už několik dní. Koupila jsem to kočičí krmítko, co má kameru, i mluvit přes mobil na ně můžu, ale to nedělám, ještě na to nejsou zvyklí, až se to naučíme, teď na to nebyl čas. Když k němu přijdou pošle nám to na mobily upozornění a fotku. Tak si to přepnem do reálu a sledujem, jestli a kolik jí. Tam je to nedořešeno, kamera nebere misku, takže i když můžu zapnout, kolik gramů jim tam nasypu, kolikrát chci, nevidím, kolik odjedli a jestli to nepadá na kopec a všude kolem misky. Včera tam Viktínek nebyl 10h, už jsem tam poslala sousedku, ať zkontroluje v reálu, jak to vypadá. A hned tam přišel, jen co odešla. Gucci, ta tam nebyla včera celý den, až někdy po půlnoci přišla poprvé. To už jsem měla hysterák, že jedu domů, protože ona, co je jak prasnice, že by tak dlouho nejedla…muselo se jí něco stát. Kde byla v tom horku zalezlá nevím, když přišla až za celý den vlastně a až se trochu zchladilo. Trochu, na noc bylo u nás hlášeno 23st👎 Bojím se, aby si dokázali najít stín a nepřehřáli se. Oni jsou v těch vedrech zvyklí spinkat přes den doma, tam bývá o malinko chladněj, v severních místnostech.  

Jinak tedy holky, vy co bydlíte tady kolem Liberce, blednu závistí😊 Včera jsme jeli ještě k lázním Libverda, takže jsme to viděli i kolem. Jak jsem psala, u nás 34st, tam 20-22. Po dešti. To je prostě obří rozdíl, pro tu přírodu, tedy i pro lidi a zvířectvo. Dva dny 34 a všechna vláha, které u nás není ani třetina, co u Liberce, je pryč😟 Navíc v létě 22st? Dá se tam normálně žít, my jen přežíváme ta vedra. Jsem muži říkala, že nebýt to od nás na druhém konci světa, kupuju tam barák a na léto se tam stěhuju😉

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 16.07.2024, 10:12:54 xxx.xxx.21.241

Teda Eliško vy jste expertka😏 Normálně se jí nic nestane, jak je rok dlouhý, ale když je svadba na obzoru, málem si zlomí koleno. Ano, jak píše Bobča ještě, že pod svatebky schováte i případnou ortézu😉 Snad s tím nemáte nic horšího.

Bobi, vy dvě tam u garáže, teda už teďka vás několik😉 nejste o moc lepší😏 Že ,,uklouzla na mokré trávě"…a můžeš mi říct, kde ste vzali mokrou trávu?!? Asi v Liberci, bo tu kuva prší! U nás peklo na zemi, hlásí mamka a tady prší😕 Jinak je nám to jedno, za pár minut odjíždíme. Micinka je krásná👍 má moc milý obličejíček, není to určitě obyčejná micina, bude to kříženka nějakého plemene. Noc byla, jak jsem si myslela předem, šílená. Tady je větší ticho než u nás, takže mi Tom milostivě nechal otevřenou ventilačku. Jenže to je tady škvírka snad 10cm, poznat to nebylo nijak, jen pocit. Bez ní, bych 100% šla spát někam ven, na lavičku, protože i tak jsem měla každých 5minut hysterák, že tu není kyslík a určitě se udusíme. Nevím, ale bylo tu určitě minimálně 25st. 

Vyjíždíme, ohlásím se, až budu zase připojená😉Pá

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 15.07.2024, 17:27:10 xxx.xxx.21.241
orionka-2:

Na Ještěd dojedete autem. Asfaltka lepší, než u vás na vsi - nebo tedy než u nás na vsi, abych neurazila.


Nééé😛 my jsme středisková obec, novou asfaltku máme od loňska😉 Z hotelu to máme kousek, jdeme pěšky, jak psala Xerxová🙂

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 15.07.2024, 17:25:02 xxx.xxx.21.241
Xerxova:

použijte sedačkovou lanovku na Skalku a dojdete už jen asi 1.5 km s nevelkým převýšením. 


Ahoj😀 ráno jsem si to našla, vás s dogou určitě poznám😜 (to bude sranda, jak se tam vrhnu na nějaké lidi s dogou, že jsi to určo ty😛)

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 15.07.2024, 10:16:42 xxx.xxx.21.241

No páni, ten je krásný👍 A taky jen jedno tykadlo jak ten, co jsem onehdá na ,,brouky" dávala já. Já jsem se těšila, že v Liberci bude třeba jen těch 25st a houby, je tu hlášeno 29👎 To se na ten Ještěd jistě vyhrabu🙄Teda možná jo a pak zdechnu👎

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 15.07.2024, 08:30:57 xxx.xxx.21.241
Bodlinka:

myslím si, že je to prostě pojmenované náhodně. to malé špendlík je šídelko, to, co jsem fotila včera. dnes jsem se pokoušela zase ulovit ploskou, ale to je asi bez šance.

šídlo se ale podařilo, na rozdíl od té rychlé ploské přistává na kladení. jak se vážka donutí, aby přistála na ruce a nechala se vyfotit pěkně z blízka, to teda nevím 😀

Obrázek

Bodlinko no tak, že ji chytí kocour a ta focená vážka nepózuje😏 ale je po smrti🙄 Tahle, jak jsem psala moje není, ale nedávno jsem ji ve stejném stavu házela z pracovny rybám, jen prostě nevyfotila🙄 

Irmo díky za osvětu👍 

Dneska jsme v Liberci, kdo je zde, sejdeme se na Ještědu😜 Dělám si pr…😉vím, že Buggyra je na dovči😀

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 14.07.2024, 15:50:52 xxx.xxx.81.86

Nejčastější je u nás tenhle obří dvouplošník😉 Zrovna včera Viktěnovi čouhaly křídla z huby, pěkně z každé strany. Že by mě napadlo to vyfotit? Ani omylem, jen jsem se mu smála. Tak otevřel hubu a vážka frnk a byla fuč😛 Obrázek jsem si tedy půjčila z NETu. Celou dobu si myslím, že je to vážka. Teď hledám ten obrázek a zjistím, že je to šídlo. Pak tedy nemám šajn, jak se to liší. Já myslela, že šídlo je takovéto štíhlounké nic, co je jak špendlík😏

Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 14.07.2024, 15:12:15 xxx.xxx.81.86

Bobi, u nás byla předpověď právě těch 25st, je 29🙄 Tím rovnou navážu na Megii. Já jsem tu zažila tři roky totálního sucha, kdy mi hned v červnu uschla zahrada, neměli a nesměli jsme zalévat, takže jsme v noci na tajňačku zalévali zeleninu. Rybám jsem musela pouštět vodu z vlastní studny a modlit se, aby nám všem vydržela. Potok vyschnul a všechno v něm umřelo kromě ryb, které jsem tři dny nosila v kýblech k nám do jezera, abych je zachránila. Raky z náhonu nad náma, všechny co jsem byla schopná najít a vychytat (asi 30ks) jsme naložili a odvezli k prameništi. První rok je to hrozné, když se vám to pár let po sobě opakuje, modlíte se za každou kapku. U vás nepršelo 14 dní, to je u nás naprosto běžné a pak spadne pár kapek a hotovo. Ale ano, letos mám zahradu ještě zelenou, taková krize jak předchozích pár let, ještě nepřišla, ťuk, ťuk. Vlastně poprvé mi po letech neuschnula zahrada vloni. Ale když vidím, jak každé pásmo bouřek jde pořád ve stejném místě, z Rakouska přes jih Moravy(ano, to ,,nejsuchší" místo v republice🙄) přes Brno, Olomouc a na sever a poslouchám, jak z jedné bouřky tam měli 70mm…tak o tom se nám ani nesní, to nemáme za měsíc, někdy ani za dva. A pořád tu visí ten strach, kdy to přijde a už nezaprší. 

Jani právě, že na Wimbledon koukáme od čtvrtka odpoledne takřka nepřetržitě. My sjíždíme i čtyřhry a juniorku - teda kde máme nějaké zastoupení…a to my máme, nebo dlouuuho jsme měli😉 Já si budu snad muset nechat napsat něco na uklidnění, včera z Báry mě málem kleplo, vyšilovala jsem slušně, nechtěla by jsi to slyšet. Taktéž 4hra😏 U mého vztekání a slovníku by byla i 4.cenová zrudlá😛 Cholerik, no😏

Pak hlídám sousedce to zvířectvo, večer jim blikal na autě alarm, před polednem mi zase volá, ať k nim zaběhnu, že v kuchyni houká požární čidlo😲 To jsem se vyděsila slušně, o to víc, když jsem vyběhnula před bránu a už cítila nějaký táborák😲 Ale nad barákem žádný kouř nebyl, tak jsem se hned uklidnila. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 12.07.2024, 21:25:54 xxx.xxx.81.86

Takže: tak nějak kolem se proplížila bouřka, úplně poslední z posledních, muž i bratránek, který ji měl před náma slibovali, že určitě nás trefí, jdou dvě vlny, určo zaprší. Jo, zapršelo, asi 5minut, 14mm. Druhá vlna vyšuměla, nekonala se. A podle předpovědi je to minimálně zase na 14dní, kdy nehlásí nic. Tohle🙄 no tak alespoň něco…zelenina snad bude na dva dny zalitá.

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 12.07.2024, 16:06:58 xxx.xxx.81.86

Buggyro, budem určitě na vás myslet hodně. Vy si užívejte, mějte se tam nejlíp, jak to půjde, odpočiňte si od dřiny doma, v práci. Nespalte se. Ještě pořád mě udivuje, když vidím u vody ty spálené lidi, včera nejmíň 4ks🙄  Zapomněla jsem: dva dny nad náma u vody seděla sovička, tedy kalous ušatý to byl. 

Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 12.07.2024, 11:40:14 xxx.xxx.81.86

Dva dny koupání, takže jsem vás víceméně jen stíhala číst, bez reakcí. Je pod mrakem z bouřky, která šla na Slovensku, ale 29st. Dusno. Pocitová přes 30 hlásí meteo. Koupání sme s mamkou zrušily, i kvůli počasí, že hrozí, že ještě něco dojde(tam, sem těžko) i kvůli bráchovi, který jede z Prahy sem a poručil si jak jinak: cuketu na řízky😜 Po týdnu konečně uklidím. Jak se večer všechno otevírá kvůli větrání, tak je tu natahaný (krom kočičích chuchvalců) děsný binec a asi milion pochcípaného hmyzu všeho druhu. Velký zelený kobyl mi sedí na římse v obýváku nad hlavou a čekám, jestli mi na ni nežuchne😏 Jo včera, jak jsem plavala přes jezero, nabrala jsem hned na začátku trosečníka - topila se včelka. Hodila jsem si ji na kloubouk(ano klobouk má moře výhod - zakryje mastné vlasy, hnusný ksicht, nespálíte se, líp se kouká, tedy nemusíte mít sluneční brýle - což u plavání ani nejde a ještě slouží jako převozník😉) A zavelela jsem: drž se, máme to daleko! Když už jsme byly asi 30m od protějšího břehu, vidím včelu balancovat na kraji krempy. Drž se, už jen kousek! Dvě tempa a slyším(divné že?😉) žuch. Kouknu a včela ve vodě za mnou. Ty si trdlo! Honem jsem ji nabrala a hodila ji zase na klobouk, vydrž! Vylezla jsem na břeh a dala ji na kytku na sluníčko, aby se osušila. Stává se to poměrně často, že na velkém jezeře najdu plavat včelku. Nevím, kde se tam berou😟

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 12.07.2024, 10:18:36 xxx.xxx.81.86

Super, tolik foteček, některé (s chipmánkem😉) jsem si musela zvětšit. A Niki jak píše Bobča - sluší ti to tam 👍 Máš takovou postavu jakou máš, nejsi rozkydnutá, jen prostě pevnější konstituce. Ano, úplně jinou než já, to se nedá srovnávat, já jsem ,,éterický" prcek, který když přibere, vypadá prasečkoidně😜 

Dneska jsem šla sousedce zkontrolovat zvířátka, mám na víkend hlídání😉 a má mladého beránka. Starý už trkal. Říká mi právě: prosim tě, dolej jim vodu, starý beran už tam není, nemusíš se bát, mladý je v pohodě. Ovečky se držely v bezpečné vzdálenosti, ale beránek šel srdnatě hlídat revír. ,,Ahoooj chlapečku, ty seš ale číkovnej, taková hlídačka ty jsi? Hodný kluk"👍

Kdo by si myslel, že u nás spadla byť jen jediná kapka…no samozřejmě nespadla😢 Prý 100% bude pršet v noci. Ono 100% mělo pršet v úterý, ve středu, dneska ráno….👎

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 11.07.2024, 07:35:09 xxx.xxx.81.86
Daja:

Počasí u nás hmm celou noc 21°. Tady vše živé zachraňuje ranní rosa v které si můžete umýt nohy. 

Jinak stále hic, fuj už.

Dája


Zdravím Dajo, kéž bych mohla napsat alespoň tohle. No u nás po rose ani památka a teplota neklesla pod 24st😕 Jen moje nálada se začíná blížit bodu mrazu, třeba mě to ochladí😉 Nejsem vyspaná, nepomohl ani větrák namířený na postel.  

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 10.07.2024, 22:41:36 xxx.xxx.81.86

U vody bylo dobře, pofukovalo, takže se nezdála ani tak hrozná výheň…i když byla. Samozřejmě jsem z pod stromu nevystrčila ani nohu, jen když jsem šla do vody. Horší pak doma, tam jak v pekle. Parádně jsem si zaplavala, zítra jedu zas. Akorát při prvním přeplavávání jezera jsem v rukou sakra cítila to večerní veslování. Ale podruhé a dál, ač jsem si myslela, že bude ještě hůř, se to uvolnilo, rozhýbalo asi a už dobrý👍 Muž říkal, že Viktík na chvilku odešel někam ven a vrátil se tak, že jen funěl, hubu otevřenou, jako by běžel maraton. Ač vypadá normálně zdravě, úplně happy to není ještě😟

Někdo, komu prší obden napíše, že vedro a chtělo by, aby popršelo? Že Doron? Nebudu ani komentovat, nebyla bych slušná. Nemyslím na vás, myslím všeobecně🙄 Taktéž Bodlinka😉

Niki, to to ale sakra uteklo, já myslela, že o tobě neuslyšíme týden a ty už jsi doma?!?😲

Bobi vím, že ti to nikterak nepomůže, ale já jsem v neděli při zalévání nahoře v hale, nějak šmatlavě šlápnula na schůdek u schůdků (to se mi ještě nestalo🙄) a sjela ho dolů holení, myslela jsem, že si cvrknu. Hned nad nártem, mám to modré 10cm, jako bych tam měla bércák👎 Dneska u řízení mě to bolelo jako kráva🙄