Aktuálně: 4 541 inzerátů178 628 diskuzních příspěvků17 811 uživatelů
lesnizinka
lesnizinka (1638 příspěvků) 13.05.2024, 23:20:35 xxx.xxx.83.210
Odberryho:

Je neuvěřitelné, jak rychle se dokážou z naprosto zoufalého stavu vyšvihnout. 

My teď máme očividně po dlouhé době hezké období. Sice stále řešíme kašovitou stolici, ale Klífa je mazlivý, hravý, očividně ho to netrápí…dokonce má dost energie vysírat zbylé dva kocoury. 

Tak třeba zase i někdy trochu zaroste, i když musím říct, že mu to bez té brutálně husté podsady sluší 🙈

Obrázek

Nahatý pupíček teď máme taky😛 Neva, na léto dobrý😉

lesnizinka
lesnizinka (1638 příspěvků) 13.05.2024, 21:07:24 xxx.xxx.83.210

Jitrocel používám také, ale tedy hned po píchanci, přestane to bolet. Na otok nevím, to vyzkoušeno nemám. Včela mě za život bodla nesčetněkrát, ale pamatuju si, že jsme byli na dovče v Luhačovicích a tam mě bodla do ruky, položila jsem ji nechtě na ni. Měla jsem ruku nateklou až po loket jak nafukovací Michelin😛 Tehdy snad ani nebyla v lékárně nějaká antihistaminika, i kdyby byla, u nás v rodině se léky takřka neužívaly, na všechno byl acylpyrin😉 Takže se prostě chladilo a čekalo, až ruka splaskne. Od té doby mi to nikdy neudělalo. 

lesnizinka
lesnizinka (1638 příspěvků) 13.05.2024, 20:54:59 xxx.xxx.83.210

Tak v záchodku jsem našla bobek, ale byl…no nic moc, měkký, sice ne žlutý, ale celkově prostě divný. Asi to dělá ta léčba, látka. Jinak vypadá neuvěřitelně proti tomu, jak vypadal v úterý. Jako jo, je ještě vychrtlý, ale je obživlý, neteče mu tak z očiček už, je vidět, že ani ty dásně ho tak nebolí, dokonce už začíná růžovět(z té žluté)

lesnizinka
lesnizinka (1638 příspěvků) 13.05.2024, 16:03:32 xxx.xxx.83.210

Jenom v rychlosti: Bobča má po operaci, nebyla uspaná, jen umrtvená, ale nemůže stoupat, až pak se dostane ke noťasu. Já jsem se teďka doplazila na oběd, našla zprávu od Bobči, kterou jsem venku neslyšela a musím se najíst nebo padám na hubu. 

lesnizinka
lesnizinka (1638 příspěvků) 13.05.2024, 10:25:28 xxx.xxx.83.210

Nevím, jak to dlouho může trvat, ale doufám, že Bobíňa už vyspává na pokoji. 

Viktorkův bobek jsem zatím neviděla, začínám být trochu nervozní, ale vzhledem k tomu, že normálně papá snad zácpu nemá a hodil ho fakt někde venku(nenašla jsem ho, to snad jedině náhodou) Běžím ven pracovat, mám toho hodně, co chci dnes zvládnout. Teď si uvědomuju, že Buggyra vůbec nereferuje, co všechno spáchala za víkend, jak vždycky psala. Jo, přijela jsem včera od vetky a chystala jsem se jít zavřít skleník a cvičit. Přiběhne Tom od compu a: fučí severák, nechceš jít popálit ty krabice a zkusit spálit ty hromady a ostříháané růže? No dobrá, jdu. Hořelo to hezky, pomalu, žádná vatra(byl to pás kolem celého konce políčka, růže vedle, to jsem na to ještě vidlema přenesla) Za půl hodiny vítr utichá, ještě to prohořívalo, spodek mokrý, začalo to čadit. Než jsem odešla, už se vítr stáčel opačně, na naše sousedy zase. Ne na přímé, ty to mine, až tak od pátého baráku🙄 Čadilo to na ně ještě asi další hodinu, doprčic👎 Nechápu, když týden fouká severák, proč se musí otočit vždycky ve chvíli, kdy to zapálím?!? Jiné dny jsem nemohla, aby to co nejvíc vyschnulo právě. Dneska tedy už fučí jižní, taky nijak teplý a fučí hodně👎

lesnizinka
lesnizinka (1638 příspěvků) 13.05.2024, 07:35:50 xxx.xxx.83.210

Označit nohu je hodně důležité, hlavně poslední dobou😏Jak vypadá personál? Ta paní, co mi dávala teď pro Vikťu říkala, že byla s maminkou minulý týden v nemocnici a že tak kyselé ksichty sester a takovou neochotu ještě neviděla🙄

Náhodou, já nejsem nervní, já jsem dokonce napsala, že doufám, že se ozveš, až budeš doma v ÚTERÝ😛 Myslela jsem, že nebudeš na příjmu totiž. Bléé, to čekání bude dlouhé. Ale už se ti to krátí👍 Neboj, s něčím takovým jako, že se neprobereš rozhodně nikdo nepočítá😎 To vůbec neřeš. 

Vikťi bobek jsem neviděla dva dny a baští dvakrát tolik. Myslím si, že byl venku, musím obejít barák, jestli náhodou na něco nenarazím. Včera sežral masečka skoro 200g, měl hovězí už druhý den a strašně mu chutnalo(ale on teď papá všechny, potřebuje se dopapat) Včera jsme měli návštěvu, kamarády, musela jsem ale pak na tu veterinu, hlásila jsem předem, že musím odjet. Myslela jsem, že je stíhám, ale odjeli, že si vezou od mamky nějaká rajčata a chtějí to ještě vysadit. No injekce ne, že by nebolela, ale jde tam natlačit mnohem rychlej, tak jsme to zvládli. Vikťa zůstal napůl v přepravce drápama zatnutýma do osušky, tak jsem ho tam jen notně připlácnula, vrčel, ale dal to bez tartasu. sice jak jsem ho pustila, tak tam vletěl až dozadu a jak jsem mu chtěla upravit trochu tu osušku tak dělal vrr, nešahej na mě nebo tě kousnu, ale pak se hned uklidnil. Uvidím další dny🙄

Niki jak jsem četla na kočičí výstavě a koupila jsem…už jsem se hrozila, že další kočku😜 Co je odstraňovač chlupů? 😲 

lesnizinka
lesnizinka (1638 příspěvků) 12.05.2024, 10:16:12 xxx.xxx.83.210

Vikťa měl naposled bobek včera ráno, ležel tam, když jsem přišla do pracovny. Včera papal hodně masečka, olizoval hodně z kapsiček a nic, dneska zatím bobek není. Po tom včerejším boji u vetky, byl ráno zdá se mi ,,pochroumaný". Ráno spapal maska mnohem míň než včera, dojedl se před chvílí. Ale jinak vypadá v pohodě. Zdá se mi, tedy nezdá, to bříško skoro nemá. Ráno bylo načurkané, ale to nevím čí. 

Vetka žádnou sestru nemá, je to vesnická veterinářka, co tu objíždí hlavně dobytek, ale psy a kočky dělá taky, jen nic odborného. Ne, že by neuměla, je fakt dobrá, není to mladá žába, ale ordinaci má doma a nic moc vybavenou, objíždí spíš lidi doma. Mladí jedou do města na kliniku, staří za kočku nebo psa prostě tolik nezaplatí, takže bych řekla, že tady tak paběrkuje, ani si nevezme, co má. Příklad: dá mi stříkačky s jehlama a řekne, že to je dobrý. Já vím, že to moc nestojí, jenže se jí to nasčítá, když to řekne všem. Vždycky jí vecpu i něco navíc, ať třeba má pak pro ty, co peněz moc nemají a mají nemocné zvířátko. Ona Vikťu chytila pak za tu kůži a připlácla ho ke stolu a mě řekla, ať ho přechytím a držím ho stejně. Pak už jsme to zvládly, sice vrčel, ale nevysmeknul se. 

lesnizinka
lesnizinka (1638 příspěvků) 12.05.2024, 09:59:35 xxx.xxx.83.210

Uf Bobiš, už?😲 Budem s napětím čekat, že v úterý napíšeš. Vidíš, sešlo se nám to fakt úplně pitomě, mohla jsem za tebou alespoň zajet, kdyby to takhle nebylo s Vikťou. Aby ti to ,,domácí vězení" rychlej utíkalo. A samozřejmě teda počítám s tím, že to budeš mít na pohodu, všechno zvládneš a nebude tě to moc bolet👍 A doufám, že tam nebudeš dělat takový cirkus, jak Viktínek😊😛

lesnizinka
lesnizinka (1638 příspěvků) 11.05.2024, 23:01:13 xxx.xxx.83.210

Tak přesně, jak jsme si mysleli, to i dneska dopadlo. Ještě říkám Tomovi, že máme posední tu bolestivou a ty další, mají být údajně lepší. Říká mi, že má minimálně jednu dávku navíc tak, ať ji nechám tak a pícháme už nové. Byla jsem ještě na vážkách, ale snad to nevyhodíme?!? Dva dny to nesl celkem statečně, tak to dopíchnem. Jenže Viktínkovi otrnulo. Vetka ho píchne, vydrží tři sekudy a začne cirkus, vyskočí, zarve mi drápy do ruky, vetka pustí stříkačku, čeká, že se zklidní no ne, Vikťa si mi zakousne do ruky, měl jsme dvě co dělat, ho udržet. Nakonec jehlu musí vytáhnout, Viktěnu přirazit k lehátku. Znovu ho píchnout. No já celá od krve pokousaná, podrápaná ani nevím, jestli vetka taky něco neschytala, zdrhala jsem s ním pryč😏 Pak se mnou nemluvil, ale už se uklidnil. Čekám zítra nějaký problém, budu ho muset udržet kolem toho času doma nějak, aby se ,,nevypařil."Snad kdyby viděl, že to tak už nebolí, nesl by to líp. Brr, nedovedu si představit, muset ho touto píchat ještě 14dní😲 Mám nerva i jsem zvědavá jak bude reagovat na tu novou várku zítra. 

lesnizinka
lesnizinka (1638 příspěvků) 11.05.2024, 22:24:21 xxx.xxx.83.210

Jsem to spočítala. Jedna kvetoucí louka má 450m2, druhá, tedy ponechaná tráva v sadu cca 350m2, třetí, která není ještě louková, je tam víc jetele, byla vysazená pro králíky, má cca 100m2. Zbytek zahrady, tedy 10000m2 jsou kvetoucí keře, kytky a pravda, i ten sekaný trávník, který ale není anglický trávník, ale je většina z popence, jetelu, sedmikrásek, pampeluch…trávy jako takové, už tam moc není. Vysadila jsem si soukromý ráj, pro nás, pro naše zvířata i pro všechna kolem. Moře hmyzu, včelky taky, každý si tu najde, co potřebuje. Svazenku mám na části políčka, většinou mezi ni sázím dýně. 

lesnizinka
lesnizinka (1638 příspěvků) 11.05.2024, 14:23:36 xxx.xxx.83.210

Jani asi takto. Tvrdili, že je to on. Ale lahvička krom stupnice není nijak označená. Druhý dodavatel má lék na vodní bázi, ne na olejové a ten mi řekl, že je to totéž a diktoval nějaké číslo. Taktéž označená lahvička není, ale je vyzkoušený, jedna z holek tady mi ho doporučila, že za něj ručí, zachránil jí kocourka. Dal mi odkaz na stránky FIP a je tam i ta původní lahvička, takže asi to opravdu bude totéž. Paní, co mi to vydávala si ním zachránila 7letou kočičku. Rok ji léčili na veterině, no nevěděli na co, prostě na všechno a na nic. Nakonec řekli, že je možné, že je to FIPka a s tou diagnozou, že má smůlu. Až jela na jinou, na stejnou, jako teď já, kde s tím už měly vetky zkušenost zprostředkovanou od útulků, tak jí to poradily a kočičku společně zachránili. 

lesnizinka
lesnizinka (1638 příspěvků) 11.05.2024, 11:24:33 xxx.xxx.83.210

Niki, to jsi hezky napsala, ty ,,mončičákové kožíšky"😛 Ano, jsou úžasné, ta hustota heboučká. Akorát tím, že naši mončičáci byli vždycky venkovní, na zimu měli takové kožichy, že se jim ani nedalo kouknout na kůži. Vím, že když sestřenka drapla Leonka, úplně žasnula, jak strašně hustou tu srst má(má obyč kočky a jednoho ragdola) Letos je mončičák Viktín, protože v zimě venku nebyl. No ano, chuchvalce se nám tu válí neustále všude🙄To vysaješ a za hodinu je to zpátky😏 Vím, ale momentálně je mi to jedno😏

lesnizinka
lesnizinka (1638 příspěvků) 11.05.2024, 11:18:00 xxx.xxx.83.210

Bobi, zase mi vypadla zpráva od tebe. našla jsem ji teď náhodou, protože jsem si vzpomněla, že tam něco psala i Niki. Hmm, ty krkavice, to není dobré, ale vím, že řešitelné, tuším se i nějak, nebo něčím čistí, nebo se dává stent? Akorát je to komplikace, nebudou tě moct uspat asi. 70letý soused u mamky má jednu operaci páteře před lety, nějak se mu bortí, neznám diagnozu, může mít Bechtěreva, protože stejné problémy má i syn, ale já to mám jen přes mamku, jinak bych se zeptala. Teď přestal fungovat na krční, od bolestí shodil 13kilo, první se bál, nechtěl jít, protože jeden pán z vesnice zůstal ochrnutý. Jenže ty bolesti už má nesnesitelné, nic to neztlumí, tak se rozhodnul, že jde. V Brně mu to slíbili, udělal si veškerá předoperační, přijel tam, operatér kouknul na snímky a řekl, že je to neoperatibilní, že kdo mu to probůh slíbil. Tak se soused úplně sesypal, protože takto se žít nedá. Říkala jsem, ať zkusí ještě obeslat jiná pracoviště, Prahu, nebo třeba i zahraniční, třeba to někdo umí😟 

lesnizinka
lesnizinka (1638 příspěvků) 11.05.2024, 10:56:55 xxx.xxx.83.210

Holky, předem se omlouvám, že jsem nenapsala hned info, já ho psala, ale byla jsem tak unavená, že jsem v polovině usnula. Pamatuju si jen, jak mi padala hlava, tak jsem naštěstí! zkopírovala a vypnula. Muset to psát znova, tak mě trefí asi😉

Takže ze včera: Tak hurá, zvládli sme to dneska všechno, bylo to náročné a velmi hektické😏Tom mě vyvezl z Brna k Olympii, že zvládneme oběd, protože už bylo půl čtvrté a neobjedvali jsme a pak už by sme ani jeden nestíhali, protože další hodinu a půl na cestách. Mě už začínalo být divně. Samozřejmě, než to přinesou a bla, bla a on už nestíhal, já jsem potřebovala něco dokoupit, že jako mám ještě čas. No nevlezla jsem do Terranovy?!? Viděla jsem za výlohou džíny, co se mi líbili a nemám co na sebe😉 Tak jsem si troje zkoušela(a jedny tedy koupila, byly i ve slevě) U pokladny jsem pro jistotu koukla na hodiny a málem mě klepnulo - měla jsem se zastavovat koupit Felixy Gucci a pro tu injekci, co jsem sehnala a v 19h být u veterinářky s Viktěnkou. Pchá…že šourat😇 Letěla jsem jak blázen doufám, že mě nezměřil radar, brzdila jsem na poslední chvíli a tuším nedobrzdila🙄 injekci jsem zrušila ve chvíli, kdy jsem tam měla odbočit a chyběl mi čas. Přijedu domů k bráně a uvědomím si, že mi Tom sice do tašky strčil klíče od baráku, ale ovladač na bránu zůstal doma🙄 Vyskočila jsem z auta, přelezla v bílých kalhotách branku, ve vchodě drapla přepravku, v kuchyni hodila do tašky serum, položím u pracovny přepravku, odemknu, Viktík jak slyšel šramot, stál hned za dveřma, tak než se chudák vzpamatoval, šoupla jsem ho do přepravky a letěla. U vetky jsem přistála 18.57😏(říkala mezi půl až sedmou) Zpátky doma jsem ho honem nakrmila a letěla ještě přes dvě vesnice pro to další sérum. Paní stejně ukecaná jako já, takže jsem tam strávila hodinu, stejně Tom nebyl doma a já už jsme nic neplánovala, na cvičení jsem neměla vůbec energii. Hlavně, jak jsem do sebe naházela rychle ten oběd, bylo mi těžko, nafouklá jak balon🙄 Viktína doma chtěl znova papat, naházela jsem mu masko, převlékla se, vybalila krabici s kapsičkama, co mi hodila ppl za branku(je super, jak se to naučili, i česká pošta dokonce😉) nalila si pití, že si konečně jdu sednout do obyvču(bylo půl desáté) a vidím Toma couvat do garáže. Prý volal, že už jede domů, já jsem stála s tou paní a mobil zůstal v autě, mě málokdy napadne kouknout zpětně, jestli někdo nevolal kor teď, jak nevím, kde mi hlava stojí.

Viktík papá mnohem víc, ještě to na něm poznat není, ale dneska se mi zdá, že už nemá žlutá ouška, jen dásně ještě. Hlavně! Ráno měl poprvé bobek a nebyl žlutý. Taky od rána papá, masko, kapsičku, energy pastu, dokonce vlastně než jsem přišla z obchůzky spapal i polovinu kostiček z té kapsičky😲😛 Holky…a začal se chovat normálně! Poskakuje, drápe koberec, to nedělal snad dva měsíce. Je super, že je venku hezky, protože jde ven, lehne na stolek a sleduje. Dneska je to opravdu výrazná změna, vetka mi říkala, že v pátek už by se to mělo začít projevovat…ta léčba a rychtyk👍 Jsem šťastná jak blecha. Muž mi samozřejmě řekl, že je to jeho zásluha, že kdyby u toho nebyl, tak jsem Vikťu uspala😔 Ale tak to není, vetka mi řekla, že je to s ním opravdu špatné a léčba není, máme se rozhodnout, jestli ho zkusíme udržovat při životě dokrmováním a něčím na podporu, ale že není pravděpodobné, že to přežije. Zavolala jsem Toma, ať on řekne, co dál. A před ním už řekla, že ještě existuje alternativní léčba, ale je drahá. Nevím, jestli ho poznala? A navrhnula, že udělají ještě ty krevní testy, jestli to má ještě nějaký smysl, jestli ještě něco funguje. No a jak jsem psala, k jejímu překvapení všechno OK, tal jsem začala shánět tu léčbu. 

lesnizinka
lesnizinka (1638 příspěvků) 10.05.2024, 10:27:30 xxx.xxx.83.210

Ahoj holky, Viktěnka byl, no ještě je v tak špatném stavu, že vetka říkala, že víc jak krev a to sono si netroufne dělat a ani tu kontrastní látku(rentgen zmínila právě) by nebylo teď dobré do něj ládovat. Všechno., až kdyby nezabrala tato léčba. 

Dnešní info: ten pupík je pořád problém, je vidět, že když se napapá, má problém i lehnout si tak, aby ho to netlačilo. Papá už celkem dobře. Včera se vrhnul na granule, které dva měsíce nejedl, no pak zjistil, že ho bolí ty dásně a chroupání nedá🙄 Pořád by něco papal, ale když mu to dá, čichne k tomu s tím, že tohle si nepředstavoval. Naštěstí pořád olizuje ty gastro kapsičky a papá masko, dneska králíka snědl teď ráno polovinu denní dávky. Teoretická otázka: kdyby jedl jen čistě maso nevíte někdo, kolik by měl denně spapat? Zatím je to 100g, víc myslím nikdy nesnědl, ale jedl k tomu i ostatní. Bohužel jak jsem psala, maso jí jen a pouze, když mu ho hážu pod nohy, tak si tak nějak nedovedu představit, jak mu v pidi kostičkách nahážu půl kila😜 to bude na hodinu😉

Ráno byl v záchodku průjem, jedna kaluž a nablito. Jenom voda, tak jsem si říkala, že tuším z hladu👎 

Doufám, že se dostanem do fáze, kdy vám budu moct psát i mnohem lepší zprávy, z jiného soudku. Třeba to, že jsem včera posadila do potůčkového záhonu konečně přišlé kytky. Strašně se těším, až to vyroste, rozroste se. A vyplela jsem dva záhony. Dneska jedem do Brna pro moje auto konečně, no muž pokračuje svým do Jihlavy, já svým musím nějak dojed domů tak, aby sme ho nevezli rovnat znova😏 Přes Brno bych si netroufnula normálně, přes rozkopané Brno ani nechci pomyslet, jak tohle dopadne. Po dálnici jsem autem nejela asi 10let, takže taktéž vtipné, jak se frajerka v drahém autě bude šourat za kamionem jak hlemýžď, protože se bude bát ho předjet🙄 Normálně bych se sesypala při představě, že to budu muset absolvovat, no po tom všem, co mám tento šílený týden za sebou, už to nějak neřeším, nějak to prostě dopadne. Držte mi palec, ať dojedu😊

lesnizinka
lesnizinka (1638 příspěvků) 09.05.2024, 22:27:26 xxx.xxx.83.210

Niki nepije, protože on jen líže tu šťávu z kapsiček. Tudíž baští bych tomu taky neříkala, ale to on tak celý život. Předtím olizoval rosol, teď má šťávu, ty ,,masečka" kostičky podivné prostě do huby veme snad jen omylem. Papá maso. Právě, že v neděli se mi zdálo, že se nimrá i s tím masem, nesnědl ho tolik. V pondělí už nechtěl skoro vůbec. 

Dovča…školní děcka mají taneční soutěž v Athénách. Měli jsme tam letět s nima(to je víkend v červenci) a že by sme tam zůstali do konce týdne pak u moře. To už by měl být na práškách, ale i tak je to problém. No zbytečné to vůbec řešit, teďka večer se mi zdá nějaký horší. On chtěl celý den pořád něco papat, jako by to chtěl všechno dojíst. Ale zapomněl, že ho tam v bříšku tlačí ta masa nevimčeho a přijde mi, že zase jak se napapal, tak ho to bolí. Nedostal právě už od bolesti. A že by to zmizelo ze dne na den se určitě čekat nedá. Vím, ale začínám se prostě bát, aby to bylo ono, i když všichni mě horem dolem přesvědčují, že určitě je. 

lesnizinka
lesnizinka (1638 příspěvků) 09.05.2024, 17:03:39 xxx.xxx.83.210

Dneska se zkusím zeptat naší vetky, jestli o tom něco ví. Tedy chtěla bych se zeptat, jenže jsem tam vždycky v takovém stresu, že si nejsem jistá, jestli si vzpomnenu🙄

lesnizinka
lesnizinka (1638 příspěvků) 09.05.2024, 17:00:33 xxx.xxx.83.210

Tady ty květnaté louky…nevím jak v dnešní době, nám ji vysévali před 20lety, byla někde z Holandska podle pytlů. Podle mě musí být spešl namíchaná pro danou lokalitu. První roky nám tam rostlo, co bylo na pytli, nebo tedy alespoň něco z toho. Během let se stejně sklatba úplně proměnila. Louka byla s kopretinama, ty se odstěhovaly vedle na záhon, nejsem si jistá, jestli na louce ještě nějaká zbyla. Je tam teď hodně tužebníku, vičence, kouhoutků a svízele bílého, na další kytky si teď nevzpomenu.