Aktuálně: 4 319 inzerátů190 585 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů
lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 19.06.2024, 07:35:45 xxx.xxx.93.77

Bobi…to je teda info po ránu😟 To se ti to teda včera sešlo, jedna jobovka horší než druhá, no pro mě je ,,vítěz" Fordík, ach jo😢 ještě sme ho ani neviděly😟

Já ráno vstanu a první, co mě napadne(nevím, proč ráno to člověka napadne, no večer ne👎) že jsem zapomněla vytáhnout Viktorkovi z mrazáku masko ke snídani😟 Jako nic strašného, dostal kapsičku, ale je zvyklý právě ráno dostávat masko. Jenže má dementní paničku😏 Venku taky fučí, u nás bych konstatovala ,,naštěstí", protože už je 24st👎 Tuším, že na obchůzce zdechnu👎 Mají dojít brigádníci, už se ,,odfouknuli" a že,,,kdy bude brigado". Jsem zvědavá, jestli si to v tom vedru nerozmyslí. Já bych se vyprdnula jít něco dělat, ale budu muset s nima, nebo mi zase něco zprasí🙄

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 18.06.2024, 16:26:53 xxx.xxx.93.77

Hovado je tlusté. Tohle je štíhlejší. Megííí, takový detail jaktěživ nevyfotím, tvar by jakž takž odpovídal, ale ta moje bodavka na první pohled vypadá černě, svině černá (néé, fakt nejsem rasistka😛) Dneska se neukázala, bodejď, na to horko vylezu jen já debil🙄

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 18.06.2024, 14:49:55 xxx.xxx.93.77

No, tak moje předsevzetí, kolik toho dneska udělám, bere za své🙄 Vyčistila se obloha a nedá se to vydržet. 29st👎 Sem celkem naštvaná, protože jsem měla plán prací a houby. 

Ronjo průjem…netuším. V noci spal Viktín venku někde, ale normálně vždycky v záchodku bylo nakadíno, kravinec😛 Včera nevím kam celý den chodil, ale nic jsem nevybírala. Jak je celý den venku, tak nemám šanci to zjistit. Ale už předtím se nám to dařilo eliminovat na: v noci a někdy kolem 17-18h. I třeba v 22h ještě, podle toho, jak moc papal. Vzhledem k tomu, že vypadá naprosto spokojeně, snad dobrý🙂

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 18.06.2024, 10:44:03 xxx.xxx.93.77

Snad vám muchu vyfotím líp😉 někdy za 100let zase😏 Bobi, neměli ste náhodou v noci bouřku? Na radaru jsem zpětně viděla, že se motala někde u Olomouce, ale nekoukala jsem tak přesně. U nás dneska pod mrakem, oproti včerejším 29st je 25, zatím. Jsem nadšená, kéž by to tak zůstalo, klidně i dva dny😎 Včera jsem se ze zahrady doplazila dřív, někdy kolem půl deváté, oblékla se na cvičení, ale ještě jsem šla zamést vchod - nedalo se na to ze sedačky koukat😛 A šla jsem veslovat. Asi u toho jednoho dne zdechnu. Nemohla jsem se z pletí vůbec narovnat, je to horší a horší(to je překvapení, na stará kolena, že?!?😛) Tom avizoval, že mají večer děcka zkoušku na společné vystoupení s Martinem Chodúrem, tak musí být s ním a přijede pozdě. Přijel před půlnocí. Dneska má volno, je doma, zatím, než se něco někde vys.re🙄 Musí sekat trávníky, vypadá to tu celkem šíleně, jak je trávník, nebo spíš to, co by měl být trávník a z toho trčí vyskočené půlmetrové květy plevelů😏 No a já musím pokračovat v pletí, na dnešek jsem si ponechala obzvlášť kvalitní plevely. Samý bodlák a mají asi metr. Měly tam být kytky, co se tam semení každý rok(krásnoočka) jenže zmrznuly. Pořád jsem to neplela, jestli nevyskočí další, jenže pak i kdyby, tak je plevely předběhnuly a totálně zarostly, takže teď už ani není šance je v tom najít🙄 Dumám nad tím, jestli to vzít srpem a pak motykou sakum prásk. Nejspíš. 

Ronjo, to je brambora nebo rajče, ne?

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 17.06.2024, 23:23:50 xxx.xxx.88.203

To na mé noze? (botě) Ne, to je taková štíhlá černá jako by vosička a píchá jako čert. Já to říkala, že ty moje fotky stojí za ho.no😉 Příště to zkusím líp😏 Klošáci se mi mimochodem letos nějak v zahradě namnožili👎 Jdu takhle pod stromem a normálně jsem cítila, jak na mě přistáli minimálně dva. A jsou nějací větší hajzlíci👎 za krkem mám brbolec už týden, mám na ně nějakou reakci jako kráva vždycky a nepovedl se mi chytit dřív, než mě kousnul.

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 17.06.2024, 23:15:14 xxx.xxx.88.203
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 17.06.2024, 21:29:33

Bože, dneska mi ty fotky vyloženě jdou😛 V misce je, ale i já mám co dělat, ji dostatečně vyzvětšovat a to vím, kde je. Já jsem spěchala ven a uviděla jsem ji v misce, tak jsem ji cvakla, že si to každý zvětší. A koukám, že houby😏

Abych se přiznala, vůbec zatím na Euro nekoukám, nekouká ani Tom, mají pro děcka tento týden kemp, na víkend FEST, totál blázinec, on je tam, pochopitelně všechno blbě🙄Já se snažím to zkulturnit v zahradě. Ráno si bral acylpyrin, že má asi infarkt👎 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 17.06.2024, 17:28:24 xxx.xxx.88.203

Každý den vyhazuju několik motýlů(nějakých hnědásků) ze skleníku. Když je sucho, tak se slítávají malí modráskové na kostkové dláždění, kam vsakuje voda z nádrže, když si napouštím konve. Ostatní motýlové zatím jen ojediněle. Můry…každý večer se nějaká objeví v ložnici, i když mám danou hustou záclonu. Ta studená žárovka může hrát roli. To jsi si dala? S prominutím fuj, to světlo jako domácí osvětlení nesnáším, je to jak na pitevně😏

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 17.06.2024, 17:17:19 xxx.xxx.88.203

Tak dneska se mi podařilo, teda trochu podařilo vyfotit tu bodavou mrchu černou. Je na tom okraji boty na nártu, jestli tam teda něco uvidíte, nechtěla jsem ji vyplašit. Poznáte co je to? 

Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 17.06.2024, 16:53:48 xxx.xxx.88.203

Buggyro, tu cuketu máte ještě větší jak já a ještě nesklízíte? Se divím, já na ní mám dvě 10cm cuketky už, za pár dní budou k utrhnutí. Česnek parádní👍 a koukám, že máte ještě úplně zelené natě, ten by tam ještě chvíli mohl růst. Můj…no my asi budem chodit na česnek do Kaufu👎 Je to možná dva měsíce, co jsem na něj koukala, jak je slabý a žlutý. Tak jsem ho okopala, pohnojila, zalila. Zdálo se mi, že se celkem ještě drží. Nechtěně jsem jeden vykopla a koukala, jak je mizerný, vůbec nenarostlé stroužky, syrový ještě - nezralý. Teď jak dvakrát popršelo těsně za sebou, tak dneska vedle jezdím rotavátorem(místo okopávání motykou) a koukám, česnek už totálně žlutý, leží, že ho tam není skoro ani vidět, je po něm. Příští týden ho asi budem muset vykopat, ale co, to teda nevím👎 Stejně dopadl i vysazený letní, ten má ty ,,hlávky"🙄 snad centimetrové👎 

Plevel z výběhu, to je myslím šťovík, ne? Ale to jich tam máte jen pár. Já musela právě pojezdit pole rotavátorem, protože jak nic, ale nic nevyrostlo, tak je tam jen plevel. Už jsem tam sela všechno možné, svazenku pro včely, lupinu na zelené hnojení, rozházela staré prožrané fazole…a všechno sežrali slimáci, jen to vyčuhnulo, plevely hajzlové nesežerou😠 Gazánie jsou pěkné kytky, akorát když nesvítí slunko, dělají, že nejsou😏 U nás je lidi sadí hodně na hřbitov, tam smutné kytky nevadí😜 Vepřový guláš je taky dobrý, hovězí je drahé, mamka vaří když už, tak jen vepřový. My teda ne, já mám ráda hovězí a Tom vepřový nejí vůbec. Dneska má hovězí maso druhý den Viktík a už ohrnuje frňák😏

Už jsem si vzpomněla Bobi, co jsem chtěla napsat🙄 Ford je velký chlupatý vlčák z Pálenice, co jim ráno nosím kokinka. Ford je náhodou dobré, protože to zdrobníš na Fordi, Fordíku, Fordine - jak mu říkám já. Henryho nezdrobníš😉 

Jak jsem obědvala, tak kočice dělali blbiny u šoupaček. Gucci, že jde do haly, tak jsem ji pustila a zavřela, ať se tam nehoní a neskáčou po sedačce. Já, že se jde napít do konvičky u bazénu, ale to ona ne, zůstala čučet za dveřma a vyrypovat do Viktěny. Ona šoupačky umí otevírat. Drápama je trochu otevře a pak už tam narve hlavu. Když chce rýpat do Viktěny, tak je pootevře, on jako trdlo neví co s tím, tak se boxujou pacinama tou škvírou. Když se bojí, že to Vikťa otevře, tak poodejde a čeká. Ne, Vikťa to neotevře, má malý, chlapečkový mozeček😛

Reni, tohle je masařka? Našla jsem, že takto vypadá, ale nám na maso lítá ještě taková větší, asi celočerná(však ta mrcha se skoro nezastaví) a kulatější.

Obrázek Obrázek Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 17.06.2024, 10:54:04 xxx.xxx.88.203

Ronjo děkuju❤️ Ani nevíte, jakovou mám já😀 Jen z toho plevele se asi potento😎 Už je skoro 25st, do zahrady se teda netěším👎 Večer jsem obírala maliny, dvě misky, cca 2kg, nacpala jsem to v sáčcích do mražáku, ze zbytku už bude marmeláda. Teda doufám, že ještě něco oberu. Včera jsem si sedla na gauč až 22.15. Musela jsem ještě Viktínovi nakrájet maso do pytlíků, uklidit ty maliny a vyžehlit Tomovi přeprané kalhoty, které jsem předtím šla žehlit a byly na tmavěmodrých bílé fleky, jakoby od prášku nevymáchaného, jenže já peru teďka v gelu, tak nevím. Takže jsem je znovu vymáchala s octem a večer přežehlila. 

Niki, ty se teď budeš chodit na masáže týden, křovnák je hrozný, s ním jsem si záda blokla kdysi kvalitně👎 Tento aku co mám teď je super, ten je lehoučký, proti klasickému. Včera mi posílal brácha adresu, ať mu jeho zavezu ten jeho, do servisu tady, přes dvě vesnice. Takže ho tam teď ještě musím odvézt, aby mu ho opravili, než se dovalí na Moravu o prázdninách. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 16.06.2024, 16:22:13 xxx.xxx.88.203

Jsem se ztratila, kdo je kurňa Gustav? 😲 Teď lapím na gauči a najednou ťuk, výrazné zapískání a kouknu…ledňáček jak kolibřík třepe křídly u okna. Pak sedne na zídku ve vchodu, následně se pomalu rozletí a trefí okno od bazénu🙄 Asi to bude ,,ten náš!, protože jen tak mírně brnknul. První jsem myslela, že se v tom vchodu prostě ,,ztratil" - je to víceméně prosklené U. Když odletěl mě napadlo, jestli on něco nechtěl. Obletěla jsem barák, všechna okna, jestli tam nedejbože neleží druhý. Nic jsem nenašla, tak doufám, že ne. Že je málo vody v jezeru vím(jestli to byla stížnost?)  protože Tom pustil závlahu a hodně ho vycucnul (předtím právě z toho deště přetékalo do kanalizace, což je špatně ) 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 16.06.2024, 15:11:53 xxx.xxx.88.203

Přemýšlím, co hryže venku mě. Takové pidi něco k večeru, co ani nevidím a jde mi to vyloženě na hlavu, vyřeší to kapuce, nebo klobouk, jinak jsem celá poštípaná. Vůbec netuším, jak to vypadá, otravuje to jako komár a lítá to určitě ve víc kusech. Zůstávají mi po tom brbolce nevím, že bych to někdy na sobě rozmáznula. Muchničky…koukala jsem na fotky a jsem z toho jelen. Na fotce to vypadá jako ta malá mrcha, co vždycky přiletí, když kopu v zelenině, nejčastej sedne na nohu a bodne až nadskočím, pálí to jak čert. Minule jsem se musela nastříkat repelentem, kroužila kolem jak magor. To je samostatná jednotka co vypadá nějak tak jako ta malá vosička, ale spíš černá. A není úplně malá, přes půl cm určitě má. A taky ji nerozmáznu ani, kdybych ji zrovna trefila. No…mám v těch hmyzákách trochu guláš🙄

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 16.06.2024, 14:51:40 xxx.xxx.88.203

Tak hlasim že: brambůrky jsme k obědu měli, ale musela jsem vykopat asi 6 dolců, bylo tam strašně maličko nasazených 3-4  na nati, i když už poměrně velké. Zřejmě i tím, že jsem je sázela do ,,betonu"🙄 Tehdy jsem je hodila pod odvalenou mokrou hroudu a zase ji tím přiklopila. Dá se říct, že podobným způsobem i kopala, jelikož nepršelo, tak se hroudy vůbec nerozpadly a zůstaly pod nima dutiny🙄 U těch ranných je to jedno, teď už napršelo, tak snad ten zbytek bude už normální. Musím jít žehlit to včera vyprané, měla bych si zapošít koupený overal a měla bych zalít skleník a obrat maliny. Chce se mi chrnět a nevím, jak se k tomu všemu dokopu, alespoň něco bych měla😏 Plet budu až zítra, až trochu obeschne. Nějak nás ten oběd zmohl oba…

Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 16.06.2024, 11:18:24 xxx.xxx.88.203

Bobi, ten pejsek na fotce je ten dědův, nebo ten ,,nový"? Je moc hezký👍 tak pěkný pejsek se hned tak nevidí👍 Podobný se nebude hledat snadno. 

Prádlo jsme naštěstí všechno včera poprali a posbírali, v 20.30 Tom sbíral ze sušáku poslední várku.  Opět jsem zapomněla rozhodit hnojivo na ronďáky🙄 no koho by napadlo, že u nás bude pršet!?😛  

Bodlinko, do rána určo pršelo i u vás, že jo? 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 16.06.2024, 11:00:24 xxx.xxx.88.203

Já su tak ščasná!👍😀 Bouřky lezly těsně kolem nás směrem nahoru, jako by narazily na zeď a tak se místo na východ plazily na sever. Ostatně jako vždy. Už přes tři vesnice pršelo jen lilo, u nás nic. Když jsme šli o půlnoci spát, byl v Rakousku pod náma poslední velký mrak a měl trochu směr až na nás. Ale bývá to tak, že než k nám přijde, záhadně zmizí, rozpadne se. Probudím se ve tři, jdu si otevřít víc dveře, protože mi bylo horko a viděla jsem, že pofukuje, poletuje záclona. Jak jsem hluchá, déšť bubnující do té gumy na terase jsem neslyšela😏 Jak já byla nadšená, když jsem koukla a viděla, jak leje😀 jen jsem ještě moc nejásala, nevěděla jsem, jestli ne třeba 2minuty🙄 Ráno jen trochu mrholilo a za 5minut se pořádně rozpršelo, ještě cca půl hodiny. Sejdu dole a na meteostanici - 36mm!!! Já jsem na to nevěřícně čuměla snad minutu, jestli nehledím blbě na desetinnou čárku😛 Koukla jsem na radar a viděla jsem, jak ten mrak lezl hezky přes nás. Mé nadšení(a slimáků🙄) nezná mezí😀 Protože jak jsem v pátek plela, moc mokrá zem nebyla a děsila jsem se té předpovědi, s třicítkama😲 Jdu zkusit vykopnout nové brambory, jestli tam něco bude. Tcháni měli včera kupované a to bych teda nepoznala, že to byly nové brambory, vůbec tak nechutnaly🙄

Jani, výjezd z Brna na Prahu. Hlásili, že dálnice je zaplavená a viditelnost mizerná. Z Hrozenkova, z hor, to bylo hezky vidět, ty provazy deště na západě, směr Brno. I jsem koukla na radar samozřejmě, kam to jde a táhnulo se to právě zespoda nahoru, jedna bouřka za druhou, jak korálky za sebou, nezkoumala jsem přesně, kudy, ale vzhledem k tomu, že to lezlo těsně vedle nás, tak určitě i na východní části Brna. Já jsem ti kdysi posílala ten kozlík, adresu jsem měla, ale zůstala na Fauně🙄 Určo jsem koukala, kde to vlastně bydlíš, v které části Brna, ale úplně jsem to zapomněla🙄

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 15.06.2024, 22:47:23 xxx.xxx.88.203

Jani, když jsme ve 20h jeli z Hrozenkova, tak před náma na západě tma, bylo vidět, jak prší. V radiu hlásili, že dálnice u Brna je zaplavená, že opatrně. Takže u vás zase lijavec☹️ No…u nás ho.no a když se kouknete teď na radar, my sme přesně to místo, kam až mrak nedosáhne👎