Aktuálně: 4 525 inzerátů178 464 diskuzních příspěvků17 809 uživatelů
lesnizinka
lesnizinka (1636 příspěvků) 05.05.2024, 07:24:44 xxx.xxx.81.248
»
Odpověď na příspěvek uživatele J5 z 04.05.2024, 23:18:40

Děkuju👍 Jéé, tak poetické jméno pro celkem velkého brouka bych nečekala🙂 Překvapení to není, vrby jsou asi dva metry od baráku😉 Sežere mi je? Jdu ho nastudovat🙂

lesnizinka
lesnizinka (1636 příspěvků) 05.05.2024, 07:21:41 xxx.xxx.81.248

Tak já spím tak jako tak, je mi jedno co kde skřehotá, střílí, hučí…Ale my teda máme žáby pod oknem, není to kilometr a to je slyšet fakt děsně, takže muž s křehkým spaním nemá šanci. Je mi ho líto, on je rád, že žáby máme, ale tohle pro něj bude zase zlé🙄

lesnizinka
lesnizinka (1636 příspěvků) 04.05.2024, 22:04:21 xxx.xxx.81.248
Anonymní:

Na buksuse se objevil nějaký škůdce. Bude nějak škodit nebo neřešit?

Obrázek

Jestli zítra nepostříkáte, pozítří už ani nebude co👎 Měla jsem asi 50ks buxusových koulí a tři plůtky. Všechno je po smrti přes to, že jsem cca 3 roky po sobě stříkala, 2-3x za sezonu. Na podzim jsem je začala likvidovat, nad náhradou zatím uvažuju a zkouším, co v mých podmínkách přežije.  

Brouka mám taky, na fasádě, nějaký invalida😕 tesařík?

Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (1636 příspěvků) 04.05.2024, 07:49:43 xxx.xxx.81.248

Tak to, že jste se neslyšeli, to vám věřím. Máme jich nějakých 5 bych řekla, ale když spustí jeden přes druhého, to je přesně tak. Minule už jsem jim říkala: co dopr…furt řvete, ticho! Jak spustí své kvak, kvak a pak začne rozjíždět to brekekekeke, tak Tom má na ně speciální povel: hubu drž!🤪 Jo funguje to, protože se leknou a zalezou, za 5 minut jim otrne a jedou nanovo😛 Včera jsem na naší cestě do vedlejší vesnice při obchůzce našla rozjetou malou užovečku😢První jsem si myslela, že je to nějaký provázek, co někomu odpadnul, ale byla tam hlavička😟

lesnizinka
lesnizinka (1636 příspěvků) 03.05.2024, 13:14:20 xxx.xxx.81.248

Včera jsem rozebrala ježka zimní bejvák, protože už se snad odstěhoval a hlavně: bylo to celé posr…dokola, ve vchodě, prostě jak se vzbudil a chodil sem a tam, tak v prvé řadě asi kadí😏a je mu jedno, že si prakticky pod nohy🙄Měli to s Mackem bytovku, dole v krabici s listím a senem ježek zimoval, patro z krabice s polysterenem, slámou a nepomokavá střecha pro Macka. Myslela jsem, že tam nechodil, ale jak jsem to teď vyštrachla zpod palety zjistila jsem, že tam byl udělaný hezký pelíšek. Vedle dávám Mackovi kapsičky a granule, takže ježek na ně chodil a zrovna to tam všechno kolem zesr.l, on dokáže plknout i na talířek od kapsičky🙄 čuně. Jsem to musela vyházet a kolem povymetat ty hovnajzy. 

Dneska jdu v tom dešti zezadu a na mole obr žába já, že ropuška a prdlajz - skokan, ale jak stodola velký😲 Vůbec jsem si nemyslela, že vyrostou až do takové velikosti, fakt velikost ropuchy. Tak to bude ten, co tu řve jak šílenec. Tom mi včera po několika probdělých nocích😉říká: prosim tě zjisti, proč doprčic ty žáby řvou teď?!? Normálně zvířata řvou, když se páří, v říji. Tihle mají odpářeno, děcka z domu a ani je nezajímají, tak co tu furt ječí?😠

Kdo psal o žábách, Ronja tuším? Tady skokan, kupodivu mě napadlo ho vyfotit, akorát jsem nemohla blíž, aby mi nezrdhnul, tak je to vyzvětšované a nekvalitní. No a není měřítko. Snad jen, že desky mají cca 12cm. 

Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (1636 příspěvků) 03.05.2024, 12:46:09 xxx.xxx.81.248

Bobi, já vím, že jsi psala, že chobot je na doživotí, já si to prostě jen nedokážu představit, že se to dá vydržet😏

Niki, tak tvá ,,koupel" mi připomněla mou cestu pro slaninu minulý týden. Snad jsem to sem nepsala? Než jsme jeli večer na koncert, říkám Tomovi, že cikáni nám pořád ze světa vozí nějaké dárečky, že by nebylo od věci jim zase po čase vzít od řezníka slaninu. Chutná jim. Já jsem musela zajít koupit mamce s bráchou k narozkám tak, že se zeptám, jestli nemají udělané nějaké navíc, dělají teď po takových cca kilových kouscích, tak mívají víc. Jinak to je na objednávku teda. Tom jel do práce, máme teď jen jedno auto, když moje je po srně v servisu. Říkám mu: vemu batoh a zajdu tam, je to cca 2km celkem. A napadlo mě, že si vemu gumáky, přebrodím přes potok, totéž zpátky a nebude to ani polovina. Následně mě napadlo, že jednu cestu mě hodí Tom, prakticky to není zajížďka a zpátky zuju boty a přeskáču přes kameny. V létě bych to přešla suchou botou, ale teď jak přeprchá, ješte teče dost vody, i velké kameny a splavy jsou pod vodou. Ale teda nějaká ,,řeka" to ani tak není😉 Vzala jsem si kožené botasky. Slaniny jsem táhnula narvaný velký batoh, sotva jsem to vlekla, cca tak 10kg. Před splavem jsem pohledem na kameny vyhodnotila, že aby mi to neuklouzlo(bylo po dešti a na zadek jsem na blátě kecla dřív, než jsem dolů ke splavu vůbec slezla😛) tak že přeběhnu po hrázi, přes kterou teklo cca 10cm vody. A prdlajz bosa, normálně to rychle přeskáču(no rychle přeskáču😏koryto má cca 20m) Takže naložená jak dromedár, jsem to v rámci možností preběhnula, do bot si pochopitelně nabrala, ale splav mám cca 50m od branky, takže v těch mokrých botaskách jen kousek a doma je zula a dala vyschnout. Taky jsem si Niki právě říkala, že kameny kloužou, tam bych si kecla někde do hlubší vody, kdybych sletěla, tak jsem raděj zvolila ten běh přes hráz, že když mi to ujede, lehnu jen do těch 10cm😉 Ale ani z kamenů by mě proud neunášel😉tolik vody je u nás jen po sněhu, nebo po bouřkách😉

lesnizinka
lesnizinka (1636 příspěvků) 03.05.2024, 12:12:48 xxx.xxx.81.248
kometa:

Ježek, potkan? Jenom návrh.


Že by slepici zakousnul ježek? 😛Reni teda, to by mě nanapadlo😜

Buggyro, dávám to, co se říká u nás: kuna slepici ukousne hlavu. Lasice jí prokousne krk a vypije krev, liška ji odnese komplet, někdy ani pírko nezbyde. Dravec ji trhá na místě, zůstane většina slepice a bordel. 

Dneska kolem půl deváté začalo prskat, takže jsem v tom šla celou obchůzku a jen se modlila, aby nezačalo pršet opravdově, než přijdu domů. Jako jo, za tu půlhodinu jsem zmoknula i tak, ale bylo 15st, tak jsem si dala mikinu s kapucí, když by bylo nejhůř, že si natáhnu na hlavu a ona to vsakovala dobře😉 Déšť spustil(a taky žádný jo liják to nebyl) když jsem přišla na začátek naší ulice. Po snídani ještě pořád pršelo a já si vzpomněla, že na tu část, co nejde obdělat, rozházím axamitníky(mám nasbíranou hromadu semen) svazenku a nějakou lupinu - ať tam jen nebují plevel. Tak jsem se oblékla a šla to tam ještě rozhodit. Nevím, jestli se to bez zahrabání chytí, ta lupina těžko, jsou to velká semena, jak hrachy. Možná svazenka, jen to chtělo větší déšt, aby to semínka trochu zabouchalo do země, na axamitníky by to mohlo stačit kdyby….kdyby to pole nebylo doslova poseté slimákama🙄Fakt jako když je tam rozhodí, jak hnojivo, co 5-10cm to slimák. Takoví cca 2cm španěláci - dorost asi. Snad poletím shánět indické běžce, jinak mi sežerou komplet všechno. Modrých granulí bych tam musela koupit pytel👎 vysypala jsem zbytek na zbytek kedluben, co tam po jejich nájezdu zůstal. Bez listí, jen stonky z nich zůstaly😏

lesnizinka
lesnizinka (1636 příspěvků) 02.05.2024, 20:18:08 xxx.xxx.81.248

U nás po rodině se taky už řeší, jestli to všechno navysázet ven. Jsem si jistá, že ve chvíli, kdy se rozhodnem ty vysadit, přijde mráz, bouřka nebo šílený úpal😏

Dneska jsem měla brigádníky. Kluk zlomil rýč Fiskars🙄 holka mi vyplela troje kytky. Budu se z toho ,,léčit" několik dní, včetně finančně. Stálo mě to tisícovku, další tisícovku za rýč a ten druhý zlomený, klasické dřevěné toporo, tak ten si už potřetí během dvou dnů budu muset nasadit sama🙄

lesnizinka
lesnizinka (1636 příspěvků) 01.05.2024, 21:58:57 xxx.xxx.81.248

Já si teď vzpomněla, že jsem na to Dájo zapomněla reagovat a koukám, Orionka mě předběhla😉 My jsme ještě níž, barák tuším 306nm. a taky komplet všechno zmrznulo. Nevím jak jabloně, ty v tu dobu ještě nekvetly. A třeba tchánům třešeň kvetla zase až po těch mrazech, tak ti mít budou(pokud ji nesejme zase něco jiného, vloni to byly kroupy) Jediné co snad z ovoce bude, je nějaká jahoda z květů, co vykvetly pozděj a maliny vidím. Momentálně jsem objevila taky kavkazské borůvky, že už jsou zralé, tedy zrají. U nich je naprd, že letí z keříku dolů, sotva se ho člověk dotkne. Zítra musím pod ně něco hodit a zatřepat. Ať máme alespoň něco na buchty. Jindy je spíš nechávám ptáčkům, ale letos se musím pokusit sehnat něco do mrazáku😉

lesnizinka
lesnizinka (1636 příspěvků) 01.05.2024, 11:03:51 xxx.xxx.81.248

Začnu od té předchozí stránky, jak píše Bobeš…krásná fotka s kobylkou a šeříky👍😀 fáááákt, moc vám to holky sluší👍

A ta zahrádečka😲 No ty voe, asi by mě šlak trefil😢 Bude to čuník, zajíc by ukousnul jen něco a hlavně by ho papriky a rajčata nezajímaly, u nás si toho nikdy nevšimnul. Navíc je teď všude žrádla dost.

A lísky…to máš nějaké zakrslé? Ne, že jsou ještě malé, ale že jsi je natlačila tak blízko sebe. Určo jsem ti někde psala, že lísky musíš mít minimálně 1,5m od sebe. Já je mám cca tolik a jsou jak sardinky, určitě díky tomu i míň zaplodí, už jsem tu krajní slabě rostoucí i rodící červenou vykopala(psala jsem to tu na podzim) aby se tam ty ostatní mohly trochu rozvolnit. 

lesnizinka
lesnizinka (1636 příspěvků) 30.04.2024, 22:05:37 xxx.xxx.81.248

Buggyro jste dobrá, že tomu rozumíte, já jsem tedy u baterií mimo, nějak vůbec nevím, jak to uvnitř funguje, nikdy jsem právě u výměny nebyla😊 Jako, že se zanese, s tím mám bohatou zkušenost, to se na roháčku vyčistí sítko, to bych zvládala. Ale pokud by se zanesla někde uvnitř, tak jsem v pérdeli😜

Niki, s tím skůtrem je to stejné jako s tou naší bezdotykovou baterií: něco jí je, neví se co a neví se jak to opravit. Zkusilo se to a támhleto a nakonec to skončí novou baterií, v tvém případě skůtrem asi😏 A bude to stát podobně🙄

Dneska jsem konečně dorazila ten jeden obrubník. A ,,opravila" si rýč, který jsem u toho zlomila. Hodinu jsem se rýpala s ohoblováním topora, aby tam nově sedlo, tedy první jsem ho zaříznula a poté musela ošmirglovat flexou. Přivrtat. A po celé té anabázi, kdy jsem to x krát zkoušela a znova šmirglovala a znova narážela a znova přišroubovala (několikrát zalomila šroubek👎) jsem ho slavnostně postavila na zem a zjistila, že jsem toporo otočila opačně🙄 a rýč je opačně zahnutý…no tohle teda nepůjde😛 Takže zítra než začnu odrývat další úsek, si musím zopakovat toporovou anabázi🙄 Pako😎

lesnizinka
lesnizinka (1636 příspěvků) 30.04.2024, 11:47:55 xxx.xxx.81.248

My jsme včera večer s mamkou a bráchou oslavili společné narozeniny, takže jsem se přežrala, necvičila a mám špatné svědomí😔 Dneska budu asi o vodě😜 Je tu vodo-topo na tu bezdotykovou baterii. Jel sem 100km, zjistil, že to, čím si mysleli, že to bude a vyměnil to…to není a budou z kolegy dumat, co s tím dál. No…jen doufám, že nevyhodnotí, že jistota bude nová baterie za 25tisíc. Tahle oprava měla být za 4. Jsem celkem nasr…, i když tenhle kluk za to nemůže, nerozumí té elektrice, má se to také nějak programovat a o tom vůbec nemá šajn.  Jsem tedy zvědavá, co konzilium vymyslí🙄

lesnizinka
lesnizinka (1636 příspěvků) 29.04.2024, 17:44:41 xxx.xxx.85.120
»
Odpověď na příspěvek uživatele Canka z 29.04.2024, 16:37:52

Však jsem Bobče psala, že Niki na nás kašle, výletuje😉 Krásně jsi si užila víkend👍Niki, já jsem se dneska dívala ve skleníku na rajčata a taky mě napadla myšlenka, že je hodíme už ven, ale dobře si pamatuju pak ty strachy a manévry, jestli zmrznou či ne…dlabu na to, těch 14dní ještě vydržím😉mám je kde mít. Zapomněla jsem se zeptat, jak ti jdou ty lísky, co jsi vysadila, rostou, poporůstly? U nás by teda špekáček žádná s koček nežrala, vrchol je trochu šunky, co si občas vezme Viktín. Teď se chytnul na jogurt a zakysanku…v životě nic takového nechtěl, zkusila jsem mu onehdá dát na lžičku zbytek jogurtu a spapal to. Víc mu nedávám, jen občas malou lžičku. Ale jí i to masko, ne nějak jo moc, ale jí. Gucci skoro vůbec, ta si ale občas chytí myš. Večer šla ven, na spaní nepřišla. Přišla někdy v noci, měla jsem otevřené balkonovky. Co ta tam zase dělala za cirkus🙄 Asi chtěla dolů na jídlo, ale já jsem spala. Tak začala škrábat křeslo😠Zařvala jsem na ni, že jestli jí tam utekla myš, tak ji zamárním. Nakrkla se a asi šla do garáže. Nad ránem přišla znova, to už vyskočila na postel, řvala jak pominutá, jen jsem na ni houknula, že kuva spím a ať si doprčic někam lehne a spí taky😏 Ráno jsem ji našla spát v křesle. 

lesnizinka
lesnizinka (1636 příspěvků) 28.04.2024, 12:29:44 xxx.xxx.85.120

Pořád čekám, říkám: ne, nenapíšu, dokud někdo jiný…hmm a prd🙄 Včera jsem měla ,,úžasný den"🙄 Před obědem jsem si vysadila hortenzie do nového živého plotu(buxusový šel👎) Chyběla mi zemina na dosypání, tak jsem si sbalila kolečko a nářadí a vyjela před barák na ,,hnojiště" Do toho zavolá Tom, že je 15h pryč a on má hlad a jedem na oběd. Tak jsem to zase sbalila, bez zeminy s tím zajela za branku. Včera fučelo jako kráva, branku mi to skoro zabouchlo, než jsem projela, takže aby nepráskla do kolečka, vrazila jsem tam honem ruku. Blbý nápad, reflex, no. Takže mi to seklo nevím čím, asi zobáčkem od kliky do hřbetu ruky. Mám to seklé, bouli, bolí to…ale ono to přejde. S nadáváním jsem šla domů. Ještě jsem to chtěla zalít, ale to už jsem nestíhala doufájíc, že nepřijedem a nebude to viset, bylo sluníčko. Na obědě jsem se chytla s tchánem o politiku, následně vypěnil Tom a seřval ho, protože mu pořád opakoval dezinfo kecy starých dědků. (a to mi vždycky říká, že se s ním dohadovat nebude, že je senilní a nemá to cenu😎)Přijeli jsem domů a letěla jsem zalít ty hortenzie. Natáhnu jednu hadici - krátká. Odhážu krabic0e na spálení z vozíku, abych se dostala k dalším hadicím…ta nejdelší je zaházaná úplně vespod. Tak vezmu další, připojím, táhnu to k hortenziím, zadrhne se mi o živý plot, tak to nadhodím, aby se to oháknulo (jak jsem vzteklá, tak pořádně😏) vyletí koncovka a parádně mě trefí přímo do rypáku, do té kosti uprostřed nosu. Myslela jsem, že ho mám rozseklý, zlomený…byla to pěkná prda. Myslím, že ten řev a nadávky slyšeli až na druhém konci vesnice. Na razanci tomu přidalo to, že mi chybělo dalších asi 10m hadice😛Dotáhnula jsem nadávajíc další(kupodivu jsem ještě pořád měla spojky) slavnostně to pustím, zaliju první a vystřelí hadice z objímky. To už jsem ale vzteky nevěděla, s čím praštit😏 Házela jsem hadicí, skákala po ní(jako, že zadupu hada🤪) a řvala nadávky a to prosím asi 4x po sobě…se opakovalo🙄 Neměla jsem daleko od toho, aby mě trefil šlak😛 Jestli mě někdo sleduje…normálně groteska😎 Přišla jsem domů skoro ve 20h, na Toma zavrčela, ať na mě raděj ani nemluví a šla veslovat do sklepa😛

lesnizinka
lesnizinka (1636 příspěvků) 27.04.2024, 11:14:16 xxx.xxx.85.120
megi-the-pes:

To mi teda reknete, z ceho chcete poskladat granuli, aby drzela pohromade a prosla extruderem.

Delate si legraci, ze jo? 

Uz ste nekdy delali nudle do polifky?

Mimochodem pokud kocka potrebuje probiotika, aby fungovala, tak je nemocna.


Neberte to jako rýpání, jen tak přemýšlím, nakopla jste mě s těma nudlema právě. Vajíčka? To je přece pro kočku přirozené, ne nějaký hrách a cizrna, to by prostě v životě kočka nežrala. Ale ve výrobě granulí se nevyznám. 

lesnizinka
lesnizinka (1636 příspěvků) 27.04.2024, 10:58:03 xxx.xxx.85.120

Bobi, já ale tu večeři nemůžu najít, naposled jsem našla nějakého jeleňa😜😲 U nás bylo dneska v noci 8st! Tak snad konečně ruším topení ve skleníku😏 Včera jsme byli večer na Slovensku na koncertu děcek s Cikánskýma diablama. Našich školních děcek tedy. Zpátky jsme jeli před devátou a…co kdyby jsme to vzali na nějakou dobrotu přes hotel? (poslední slovenské město, někdy tam jezdíme) Ve 21h!?😲 Ta tam moje dieta, cvičení…🙄 No dobře, tak vyjímečně. Dali jsme si předkrmy(měli chřestové speciality) a dezert s kapučínem😉 Domů je to přes hory, takže jsme jeli doslova krokem, protože momentálně máme jen muže auto, nemohli jsme si dovolit nějakou srnku zase🙄 Poslední vesnice před hranicí, první domky a…tři obr laně v příkopu u silnice😲 Asi vyšly vedle z lesa, přešly přes cestu, jenže tam plot, takže naštěstí! zůstaly stát v příkopu a asi přemýšlely, kudy dál.

Když jsem ráno vycházela na obchůzku, bylo už 12st. Dala jsem si jen nátělník a triko s dlouhým. Jenže doproti fučel studený(jižní😜 - u nás to tak je) takže moc vedro mi nebylo, než jsem těch 800m proti přešla. Do zad je to už pohoda, nakonec se to dalo. Pak mi volá mamka, že chodí s Mandy za humny a uhrnuje botama bláto, aby svedla vodu z cesty do příkopu(teče tam potůček a někteří lidi to rozjedou autem tak, že to do příkopu neteče a valí po cestě, polňačce) A že už si musela i rozepnout bundu. Ty máš bundu, jakovou prosim tě bundu? (vím, že jarní nemá) Tak normálně prošívanou zimní, však ještě fučí ten studený vichr. Mamko, já jsem šla v triku!😲 Však už jsem si ji rozepnula, už je celkem teplo😛

lesnizinka
lesnizinka (1636 příspěvků) 26.04.2024, 07:29:18 xxx.xxx.85.120
»
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 26.04.2024, 07:11:22

Kruciš Bobi, ale vám to uteklo😟 To je hrozné, jak to nepříjemné je tu raz dva a to krásné je pryč, než se člověk nadechne🙄 Já si myslím, že za pár let ,vědci zjistí" to, o čem všichni mluví už dávno, že ten čas je nějak ,,pokazenej"a zrychlilo se to. Je jinovatka, byl mrazík, ale už svítí slunko a je +6st, takže zpětně nevím kolik. Včera jsem dělala tak nějak milion věcí a nic pořádně😎 Tam jsem ještě postříkala plevely, něco jsem vyplela, něco přesadila, odryla jsem si kus na ten obrubník, abych ho tam vyzkoušela strčit. Moc to nešlo a ještě musím dneska rýt, včera se mi už nějak nechtělo, respective bolí z toho záda. Ve skleníku jsem zachraňovala okurku. Pořád visela tak, že ji přesadím na druhou stranu, protože pod ní, už když jsem ji sázela, byla díra od nějakéjho hryzce. Teď ji vykopnu a ona totálně bez kořenů, ukousnutá. Zakopala jsem ji naležato víceméně a uvidím, jestli se chytne, pustí si kořínky, nebo tam půjde náhradnice. Přesadila jsem si balkonové přenosné, které ještě pořád živoří doma a zedník, který u nás momentálně bydlí v budce před barákem (má tam nastěhované nějaké věci)  mi nalepil konečně na překlad polystyren a zatáhnul to lepidlem. Nechalo se to tak, že tam půjde roleta, ale zatím tam není a vypadalo to jednak blbě, za druhé to ochlazovalo obývák…si myslím. V květnu mají přijít ohliníkovat ta okna, tak jsem to potřebovala udělat před tím. Mamce jsem k narozkám objednala ta kurníková dvířka konečně(pořád mě všichni odrazovali, že je to zbytečné) brácha tu bude, o víkendu slavíme, tak je ,,slavnostně"😉 namontuje. On dostane tu ,,montáž"😛 (my si nic nedáváme, jen sladkosti)

lesnizinka
lesnizinka (1636 příspěvků) 25.04.2024, 22:18:19 xxx.xxx.85.120

Jak tak na tu ,,výřivku" koukám, kurňa, nijak to do očí nebije, určo bych to naťukala stejně blbě. Ano vím, že výr je od ptáka, ale prostě tu mi to nějak nenaskakuje🙄

Na ostatní vlákna jsem nekoukala dlouho, tuším je na jedno ...nějak není čas😏