Aktuálně: 4 319 inzerátů190 581 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů
lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 27.06.2024, 17:11:28 xxx.xxx.90.48

Doron, co znamená ,,v ulici krade"? Co jako krade? U nás nic takového neznám, taky si lidi všímají, nemyslím si, že by šlo jen tak něco krást.

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 27.06.2024, 16:55:39 xxx.xxx.90.48

Ač nikdy syrové maso nežral, teď ho při životě u FIPky udrželo syrové maso. Teď už mu otrnulo, je prakticky zdravý a začíná vymýšlet, že tohle dneska nechce, že chtěl vlastně jiné maso atd. No…jelikož po těžké nemoci, tak mu panička dá, co mu na očích vidí (ne, že by to někdy bylo jinak😉)

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 27.06.2024, 10:52:54 xxx.xxx.90.48

Buggyro, s těma fotkama nohy mě chcete zabít? 😲

Zelenina lepší👍 Ráno zataženo dusno jak v pekle. Teď dokonce mrholí, trošku se mi zdá, že  příjemněj, 23st.

Proč myslíte, že melounek zaschne, mně se zdá normální. Cuketky mám o něco větší, už jsem předevčírem utrhla jednu do těstovin. A je jich tam milion, až povyrostou všechny nevím, co s nima budu dělat😉 Sadívala jsem 3 zelené a 3 žluté. Už sadím jen po dvou, ale když zaplodí všechny naráz, je to taky moc. Okurky, papriky, rajčtata už trhám. Jo, měla jsem vyfotit tety rajčata, ale byla jsem tak rozhozená tou Salkou, že mě to ani nenapadlo. Má rajčata taky jen v kýblíkách, protože nemá na ně pozemek. Pod přesahem střechy, na dvorku, snad 30ks říkala. Jak vojáky, jedno jak druhé, normálně jak když se člověk koukne na fotky nějakého velkopěstitele. Krásné, velké, tmavě zelené silné sazenice, vijany taky jeden jak druhý😲👍 Nechápu, jak to dokáže?!?😎 Na maliny jsem pozvala sousedku, ať si obere, já už mám v mrazáku, marmeládu, buchtu teď jíme už druhou. Včera volala večer po té bouřce mamka, že meruňky už obírat nemusím, jsou na zemi🙄 Teda co bylo zralé pošvácalo a rozmlátilo se o zem, je vysoká. Ještě tam zůstaly nějaké zelené. Má tuto starou, co už skomírá, zůstala jí jen jedna velká větev. Pod ní je mladá, ale ta zmrznula. 

Ronjo, co jsem kopala skoré brambory, na to, že jsem je sadila do betonu a stejně tak je z nich dolovala(nešly tam vůbec zapíchnout rycí vidle👎) narostené byly velké, ale je tam málo nasazených v dolci. Zdá se mi, že jsem to u té odrůdy i četla. Jeden dolec byl totálně sežraný od slimáků, brambory jak ementál. Vzhledem k tomu, že i natě jsou v některých místech ožrané, budou tak nejspíš vypadat i ostatní brambory - snad ne všechny🙄 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 26.06.2024, 23:12:24 xxx.xxx.90.48

Tak Jani, máme po srandě👎 My teda budem fandit Slovákům, bratránek nám posílal video ze stadionu, je s kámošema. Na nás byli teď ve fanzoně, nepomohlo🙄 Víc to komentovat nebudu, musela bych být hodně sprostá…Ještě, že začíná Wimbledon😎

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 26.06.2024, 18:40:10 xxx.xxx.90.48

Nás trefila bouřka! Ne teda snad přímo nás, ale nás neobešla, takže máme zatím napršeno 21mm a ještě trochu prská👍 Jsem šťastná jak blecha, nemusím pořád dokola zalévat zahrádku(zeleninu)😀 Tom je šťastný o poznání méně, domluvil si po týdnu tenis😏 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 26.06.2024, 11:10:26 xxx.xxx.90.48

Jo, jo, jenže ona ji fakt rozsekala🙄 je šitá na 5 místech😟 

Jani a nemají vždycky v pondělí sanitární den, tedy vypouštění a čištění bazénu? Vím, že někde jsme to taky zažili. 

U nás šel ráno mrak, dokonce bouřky. Problém byl v tom, že se roztrhnul, vpravo, vlevo a my sme byli ta díra uprostřed. Jo sprchlo, 2mm, už jsem jak u Bobči, zmoklo mi prádlo😉 Včera jsem ho honem dala přeprat, aby uschnulo do večera, protože na dnes přepršku hlásili. Jenže jsem po obědě usnula, na prádlo v pračce úplně zapomněla a to ho většinou Tom pověsí. Hmm, našla jsem ho někdy kolem 20h a už neuschnulo. Ráno před deštěm jsem ho letěla posbírat, jenže suché nebylo, takže visí, zmoklo a teď už na něj svítí slunko tak doufám, že do dalšího deště uschne, protože pršet má údajně zase zítra ráno.

Bobeš ty jako, že když jsi si to tak pěkně natrénovala, půjdeš i s tím druhým kolenem?😏

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 26.06.2024, 09:08:34 xxx.xxx.90.48

Kontejner…je myšleno taková ta kostka se třema (dvěma, čtyřma…) zamykacíma šuplíkama pod psacím stolem, ne? 

Já včera měla sepsáno a hezky se mi to smazalóó👎 Jiřinka…měla jsem mnohem horší pacoše, hlavička na stranu, krev u zobáčku…a přežili😟 Pokud neumře do pár sekund, max minut po ráně do okna, přežije. Vůbec nechápu, co se jí mohlo stát😢

My tady nic jako hrášek na poli nemáme, ale kdybych ho měla někde vedle, asi bych neodolala, trochu si zobnout😊Samozřejmě by mě nanapadlo trhat si na doma, do tašky. Jak píše Dája, někdy neodolám utrhnout si kousek kytky, která mě zaujme, pokud je možnost, tak si vyptám. Třeba v prodejně nebo v restauraci, kde ji mají jako výzdobu a hlavně jí ulomený lísteček, nebo odkopek neublíží. Častěj ale jen sbírám semínka. Vedle ve vsi mají u hnojiště pár trsů růžových fialek. Nemyslím si, že je tam sadili, spíš se tam namnožili, jak je odněkud vyhodili. Už dva roky se odhodlávám jeden kousíček vypíchnout😊 Už je to tak 20let, co jsem lese našla krásnou orchidej, okrotici červenou. Ač jsem ten les tehdy měla prochozený každým centimetrem, ani botanik z CHKO mi nevěřil, že tam je, naštěstí jsem si tehdy ještě vzala klasický foťák a vyfotila mu ji. Pak jsem tam šla až za pár měsíců a byla tam těžba, orchidej nadobro v pr…Chodila jsem tam ještě několik let, jestli se znovu neobjeví, ale nenašla jsem. Nikdy jsem nic vzácného v lese nedloubala, ale tohle mě mrzí dodnes, že jsem si ji raděj nevykopala do zahrady. Teď mi tu rostou samy…jenže jen bílé, těch je tu všude kolem dost. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 25.06.2024, 19:22:15 xxx.xxx.90.48

Tak…křísím tady jiřinku - majzla do skla, našla jsem ji pod lehátkem. Chtěla odletět, spadla do rybníka, musela jsem ji vylovit podběrákem, málem se utopila. Hodinu byla pak v krabici, teď se snažila odletět, když přiletěly kamarádky nebo rodiče, jenže jí to ještě nejde, určitě má otřes mozku, spadla zase tady do trávy a leží😲 Musím ji hlídat, aby ji nenašla Gucci. Nevím, proč ji rodiče nepřiletí alespoň nakrmit, nemůže tam jen tak ležet nevím, kolik hodin. Jen jsem to odeslala, umřela😢 Zkusila odletět. Udělala ne moc povedené kolečko ve vzduchu a spadla do trávy, dvakrát po sobě. Podruhé zůstala ležet čekala jsem, že si ji někdo vyzvedne. Když se asi 10minut nehýbala a vlaštovky odletěly, šla jsem se na ni podívat a zjistila jsem, že má zavřená očička, je mrtvá😢 Musela si snad zlomit vaz, nebo prostě nevím, ale tady vypadala celkem normálně, seděla, koukala…

Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 25.06.2024, 10:44:03 xxx.xxx.90.48

Můj švagr velké papouchy chová. Řev je to někdy fakt děsný a to bydlím 200m vzdušnou čarou od nich. Popravdě, sousedka bych být nechtěla👎 Ale jinak jsem velmi tolerantní vím, že je to zvíře a nedá se tomu víceméně zabránit, jen je prostě nedobrý nápad budovat takový chov v zástavbě. Na jeho obranu - jsou poslední barák. Mám jezero a nechtějte slyšet, co dokážou žáby. Nic s tím neuděláte, já je tam cíleně nechovám, přišly samy🙄

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 25.06.2024, 10:35:46 xxx.xxx.90.48

Já to pořád ještě rozdýchávám😢 Je mi líto tety, tu to bude strašit v hlavě ještě dlouho😟 Teď přemýšlí nad tím, že kdyby ji to chytlo do krku, už by ji nezachránily. Sestřenka tam na druhý den našla ten useklý prst i s celým polštářkem. Když se nic nepotento, mají v pátek jet na stehy. 

Já jsem dneska šla na obchůzku po 4 dnech a prd pohybové stereotypy….normálně mi zase vůbec nešly nohy, jako by nevěděly jak. Ke všemu mě z nějakého mě neznámého důvodu, začalo pobolívat levé koleno. Kolena mě nikdy nebolela což je až divné, protože většina starších příbuzných má v pr.eli kolena či kyčle. Hlavně jsem nad tím dumala s hrůzou, že kdybych si něco zlomila, nebo mě znehybnila nějaká nemoc, tak jak bych to probůh rozchodila😲 když mám problém po 4 dnech?!?😕

Bobi, já jsem ptáčínka nějakého uklízela v zahradě onehdá, i když kočky jsem si říkala, že chrápou doma a ptáček mezitím odletí. A na Janě jsem otevřela v koupelně střešní okno a koukala do údolí a pode mnou, snad ani ne metr, po střeše popocházel konipásek a koukal na mě. Začala jsem na něj mluvit, koukala mu do očíčka: ahojky prcku, co ty tady poskakuješ, na střeše nic moc asi nenajdeš. A on místo toho, aby se leknul a utekl, přihopkal tak blízko, že bych na něja šáhnula, kdybych neměla ruce dole v koupelně a taky jsem ho nechtěla vylekat, když byl tak milounký🙂 Jo a Tom vlastně včera večer hlásil, že někde u kompostéru potkal hadici, velkou Žofku.

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 25.06.2024, 07:42:20 xxx.xxx.90.48

Včera jsem to večer dávala, ale zase blbla wifina, se to nenačetlo. Zkusím znovu: 

Předesílám, že Gucci se objevila, v pořádku madam přišla k večeru. 

Pochopitelně, protože jsem čarodějnice, sem to přivolala👎 Jela jsem k tetě se zákusky z akce a vybrblat jim jak to, že se nedostavily. Prý nemohly. Rady, nám se stalo něco hrozného!😲😢 Nelezlo mi do hlavy co, když to mamka, která s nima mluví několikrát týdně neví. Teta mi jen řekla, že jí to nezvládala zavolat😟 Rozsekala feňulu křoviňákem!😢 Psi se honili v té vysoké trávě, sestřenka jí nastartovala křoviňák a psy si vzala k ovcím, jenže jí utekly zpátky, rozeběhly se vysokou trávou dolů ze svahu směrem k tetě, která už sekala kolem plotu. Bohužel ta jedna fenka jí obíhala ze špatné strany, navíc přiběhla ze zadu, teta ji neviděla. Usekla jí malíček z přední packy - to bylo to nejmenší. Zadní jí rozsekala, tu jí museli v kotníku amputovat. Stehno rozsekané skoro celé, rozsekaný konečník. Dál už ani nevím, nedokázala jsem to ani vyslechnout do konce. Je jí jedenáct, než ji přivezli na kliniku, což je skoro 30km, i když jí to veterinářka u nás poobvazovala jak se dalo, málem vykrvácela. Upadla do šoku, první ji museli stabilizovat, až pak operovat. Až jí to zrevidovali zjistili, co a jak moc má. Veterinář jim říkal, že není jisté, že to tělo zvládne, je to strašně moc. Zvládla to bába, je to už týden. Všude měla drény, museli jí to proplachovat, ob den převaz na klinice. Chodit na to zvládá, už dokáže trochu po dvoře, vyvenčit se. Má 14 kilo a z baráku mají těch pár schodů, jako většina, co má sklepy (my teda ne) Teta ji sama dolů nesnese, nahoru už vůbec, takže sestřenka musela taky odříct příští týden Chorvatsko. Teta je z toho naprosto zničená, i když za to nemohla, ona myslela, že psi už odešli…

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 24.06.2024, 17:20:37 xxx.xxx.93.77

Ale to nééé!😢 Já to říkám pořád, že se to na sebe nabaluje, jak hovniválova kulička🙄 Neštěstí nechodí samo, či jak se to říká. Napsala bych, že u nás to snad taky nikdy neskončí a bojím se, aby to nebyla pravda…Gucci pořád nikde😟

A to jsem se tě Bobi chtěla zeptat, jak s jiřičkama, že vůbec nepíšeš jestli letos máš či ne...a ty jsi to mezitím napsala. Právě jsem si vzpomněla, protože mi mamka poslala fotku vrabčákového hnízda s miminama z jabloňky prý: který ptáček má modré děti? Žádný. Jedině tak ledňáček a toho tam jistě nemáš, pošli fotku. Koukám pak na ni pořád dokola, koho mi ti prckové kresbou připomínají(modrého jsem tam nějak nic neviděla😏) ,,prosim tě, vždyť to jsou normální vrabčáci!" Na druhý den se šla podívat: hmm, tak už je modré nevidím, oni se nějak přebarvili😎

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 24.06.2024, 12:36:44 xxx.xxx.93.77

Teda Niki😎 takhle krásnou jsme tě snad ani neviděli (naposled možná u tematického večírku posledně) Já, co nejde nanamalovaná ani s košem😉 si vždycky říkám, že až takový rozdíl, aby mě lidi nepoznávali, to snad není🙄 ale je😏 Ty jsi mladá a když se(či tě) výrazně nalíčí, jsi naprostá, atraktivní kočka👍 U mě už to jde opačným směrem, vypadala bych jak cirkusačka😜 A koukám, že jsi mě tím šíleným víkendem překonala😛 Budiž ti přáno👍 já jsem o něj nestála ani náhodou, mě je prostě daný😏

Už je to za náma, konečně doma, ve svém, v klidu. Teda já, Tom má k řešení ještě asi milion věcí, ten přijede až za pár hodin a čeká ho tak tři dny u compu, než udělá, co se mu za týden nakupilo🙄 On i ten nástup prázdnin bude mít u nás asi zpoždění 🙄 Teď ještě musím najet na běžný režim tzn.vaření😉 a měla bych to večer zakončit veslováním. A zítra ráno cvičení, rychloobchůzka atd…

Viktínek ráno přiběhnul hned, jak jsem ho zavolala, Gucci jsem včera vůbec neviděla tak jen doufám, že dneska odněkud vyleze😟 Zatím nelítám a hystericky neřvu protože vím, že by stejně nepřišla🙄

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 22.06.2024, 14:03:56 xxx.xxx.93.77

Čtu to jenom v rychlosti. Bobi, takže Micka se sice našla, ale je divná? Jestli nebyla ani předtím nějak mazlivá, nemusel jí někdo něco dělat, ale může ji něco bolet, nebo se prostě necítí dobře a bude se chovat jak píšeš, divně. Dneska jsem přijela domů za deště. No díky za ty dary, ale na Hrozenkově lilo, že to nebraly okapy, v momentě vody a vody všude, celou cestu přeháňky, od vedlejší vesnice k nám liják jako kráva, jela jsem 70, nebylo vidět na cestu a u nás…deštíček😏 4,8mm a to prý sprchlo něco i v noci, i ráno. No…zalité je, tak nebudu hudrat🙄 U nás pršet klidně může, na Festu máme program, tak doufám, že už nebude. Včera jsme museli trochu krouhnout Chodúra…a nakonec spadlo jen pár kapek. Kočky nevyběhly po otevření z garáže, což mě trochu znejistělo. Otevřela jsem vzadu pracovnu, volám a vidím Gucci, jak sedí schovaná v boudě. Volám na ni, že jsou šikovní, že se schovali doufajíc, že je za ní i Viktín. Prdlajz, jak mě slyšel mluvit, vyběhnul někde od vrb za jezerem, mokrý. Ale ne až tak, musel být schovaný pod keři. Dostal masko a za chvilku pilule, jelikož! Co mi udělal včera, jsem ani nemohla psát, jak jsem byla rozhozená. Včera jsem přijela o hodinu dřív, už v 10. Viktíček hned doběhnul taky od vrb (má tam někde stanoviště) dostal maso a že tak za hodinu dostane pilule, aby to bylo v čase. On když se napapá, tak většinou zaleze pod linku a chrní. Ležel v kuchyni na zemi, tak jsem šla dozadu zalít skleník a najít Gucci. Myslela jsem, že bude jako vždy nafučená v domku, ale nebyla tam. Ještě tam to a támhleto…kouknu na hodiny, skoro půl 12, Gucci se neukázala, tak jsem letěla dát mu ty pilule. Doběhnu do kuchyně koukám, Viktín nikde. V obýváku nebyl taky nikde. Jsem si vzpemněla, že jsem vlastně v ložnici ještě myla koupelnu. Sice on za mnou takto nechodí, ale jsem si říkala, jestli náhodou nešel a já ho nechtěně nezavřela v ložnici. Nebyl tam. Polítala jsem celý barák, nikde nebyl. Vyběhnu za barák, koukám za roh, kde lehá na okapovém chodníku pod meduňkou…nebyl. Začnu hulákat a čekám, že vyběhne od vrbiček…nic. Letěla jsem do garáže, nic. Letěla jsem dozadu k domku, celou cestou hulákala…nikde nebyl. Vletěla jsem pod vrby, nahlížela pod kytky a keře? já celá doškrábaná, už jsem ješčel hystericky a Viktín nikde. Prohledala jsem barák druhé kolo a šla vysávat, protože jsem potřebovala ještě i uklidit….a uklidnit. No neuklidnilo mě, že byla 13h a Viktín nikde. Pak mě napadla spásná myšlenka. Sedla jsem si na lehátko na molo a hrála si s telefonem, psala SMSky kámošce, volala mamce, abych mluvila a mluvila si tam jen tak pro sebe. Cca za 20minut se Viktěna přišoural, jako by nic. Já taky dělala jakoby nic, šla jsem trochu uklízet po kuchyni a jak se došoural za mnou, nenápadně jsem zavřela dveře ven. Uf. Aplikace tablet proti tomu, jak jsem byla vynervnutá, že je měl už sníst dávno a jestli ho vůbec najdu do doby, než jsem měla odjíždět zpátky na Hrozenkov…byla hračka. Klepala jsem se ale jak ratlík, měla jsem si ještě umývat hlavu a ve tři nabrat mamky a odfrčet. Už jsem psala Tomovi, že jestli Viktín do těch 15h nepřijde, nebudu moct odjet a ani mamky. A to jsem tu moji ukecala na Evku Adymczykovou (Samkovou) která tam měla předtančení se svým partnerem ze Stardance Kubou Mazuchem, který je zároveň i lektorem u muže ve škole. No tak to nakonec dopadlo dobře, ale já jsem se uklidnila snad až někdy v 8 večer. Takže dneska jsem to nepodcenila, Viktěnu ,,zabásnula" a hned mu to nacpala, i když to bylo brzy. Lepší brzy, než nikdy🙄Teď jsem ho zase ,,ztratila" někde u domku - přišel jak jsem tam uvazovala rajčata. Akorát jsme nemáznuli dásně, ale neva. Toliko od nás, je blázinec…

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 20.06.2024, 22:42:37 xxx.xxx.73.132

Už to splasklo, do odpoledne, já jsem to ještě viděla, ale sousedka říkala, že kdybych jí to neřekla, už by to ani nepoznala. Nějaká ta hmyzí potvůrka v malině mě taky napadla. Večer jsem se už do zrcadla nedívala, protože okno v koupelně mám do ulice, nechci rozsvěcet, tak si zuby čistím,,při měsíčku"😉 A Tom přjel v půl jedné, takže ten už na oči neviděl😏

Buggyro, dumám nad tou kytkou a vůbec nic mě nenapadá. Všechny pryšce roní po poranění bílé mléko, roní?  Aááá, teď mi cvaklo, není  to rozchodník?(sedum telephium)

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 20.06.2024, 10:57:52 xxx.xxx.93.77

Nestíhám, nestačím, nesnídám a nesvačím….😜 Ráno se probudím a mám horní ret jak vídeňský párek!😲 Mě je.ne🙄 nechápu z čeho. Večer jsem obírala ty maliny, jo, píchalo mě kde co, taky jsem je žrala, že áno. někdy v půl jedenácté jsem brala z ledničky masko Viktínovi a viděla tam poslední dva plátky sušené šunky, tak jsem si je narvala do huby. Normálně ji jím, nic zvláštního. Tohle ale vypadá spíš jako klasická alergická reakce, protože ten ret je nateklý komplet, bolí ne zevnitř, asi jak byl naplý. Hned jsem si vzala kortikoidy, nebudu zkoušet nic slabšího, protože mám jet odpoledne na Hrozenkov za Tomem a nemlžu vypadat jak Dolly Buster😏 Kdyby alespoň spodní, ten mám od přírody spíš trochu menší než horní🙄

Hodím si do hrnce honem maliny na marmeládu…a zjistím, že mi chybí jeden gelfix, takže ke všemu musím honem sjet někam do obchodu, snad ho budou mít. Ještě jsem chtěla udělat x věcí, musím vyšůrovat barák, týden jsem tu na nic nešáhnula a je tu neskutečný binec👎

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 19.06.2024, 22:52:27 xxx.xxx.93.77

Ne, ne, to na noze s jistotou kloš není. Už jsem to psala, kloši na mě padají v zahradě ze stromů, dneska jsem naháněla po hlavě snad 4, ulovila za nehet jednoho. Vím, že když mě kousne, budu mít za krkem naběhlou obr bolestivou uzlinu týden👎

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 19.06.2024, 22:44:11 xxx.xxx.93.77

Niki, však já vím, že toho máš fakt moc. Proto tě ani nenaháním denně😉K tomu křoviňák: a copak myslíš, že s nám sekám já? Má i nůž, s tím Tom na jaře sekal rákos kolem jezera. Máme i aku sekačku k tomu, takže 4 výkonné baterie. Jedna vydrží určitě 20minut sekání myslím, že i víc. To tě na to nelámu, jen vysvětluju, že to není žádný ,,jako křoviňák", ale normoš valí. Jen prostě není těžký, což je obr výhoda. 

No vida, tak skútřík nakonec nejde do šrotu😜

Kdy vlastně máš tu dovču u bráchy? 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 19.06.2024, 17:16:30 xxx.xxx.93.77

A to popisujete holky co, to co kouše pánovi psa? To kloš nebude, ta mrcha se takřka nezastaví a hlavně ho určitě nerozmázne, je problém ho vůbec rozdrtit nehty🙄 Snad bude lepší fotograf než já a vyfotí nám to👍 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 19.06.2024, 17:06:11 xxx.xxx.93.77

Buggyro, to je ale krásný historický kousek👍 A hodila jste nápad, kupodivu mi utkvěl…Bobi, tohle(ten vlevo) je Ford. Hladká vpravo je Betyna. To je pravá baba, protivná, žárlivá, jakmile jde kolem někdo se psem, Ford se nesmí ani podívat, jinak by ho sežrala😏

U Bobči byla bouřka, koukla jsem, protože Tom se děsil, že vyhrožovali, že může být na Hrozenkově. U nás 31st a bouřka nehrozí. Málem jsem zdechnula, makali sme jak šroubci. Já s mladým vychcaně…ořezávali jsme stromy, takže jsme stáli v jejich stínu, víceméně. Chudák holka rvala přesličku z kytek na té výhni, stín tam je málokde. Něco jsem jim zaplatila navíc, dneska si fakt máknuli, honila jsem je jak zduté kozy 4h. Já ještě teda o něco víc, ještě jsem pak čistila molo, zametala a nanosila tam křesla. Osprchovala jsem se, udělala si oběd zbytek rybího filetu s nějakou opečenou bulkou, co jsem našla v mrazáku(a hodila na gril) s olejem a česnekem. Na to polovinu nanukového čokoládového dortu. A ven teď nejdu, jdu si zapošít overal, konečně, ještě jsem se k němu nedostala a na víkend si ho chci vzít. Pak mám v plánu ještě umýt zadní okna, ometla jsem sice pavučiny, ale to jako úplně nepomohlo😉 Ještě bych měla obrat maliny na marmeládu, ale to teda můžu i až ráno. Uvidím, jak budu stíhat, jestli se např. šití nezkomplikuje😏 Dneska mám taky večer veslování, tak bych tu marmošu už nejspíš stejně nevařila. 

Jak jsem psala, že prostě nejsem schopná dospět a chovám se pořád jak tydýt…Byly jsme s mamkou pár měsíců zpátky ve stavebninách vedle ve vesnici koupit obrubník, chtěla ho dát naplocho před boční dveře, kde se jí vydrolil beton. Respective tři menší obrubníky jí tam akorát pasovaly. Když jsme jely z nákupů, jsme se tam zastavily, s pánem majitelem to dlouho řešily, který nejlíp, přijely domů, aby mamka zjistila, že ten co jí ukazoval, je přesně ten, co tam potřebuje. Tak jsme se otočily a těch 6km jsme tam sjely znova, pro ně. Pán byl velký, no…tlustý chlap, byla jsem přesvědčená, že tak nějak kolem důchodu, i jsem s ním tím stylem taky mluvila…jako ze starším pánem, ne mé blbé vtípky pořád😏 Předevčírem mi mamka volala, že umřel, na dovolené. Říkala jsem, že mě to s jeho postavou moc nepřekvapilo. A včera mi volá: víš, kolik mu nakonec bylo let? Je to tvůj ročník! Ty voe nevěřím😲 Prostě moje hlava nedokáže pochopit, že jsem stará. Jasně, vidím se v zrcadle, ale hlava to nějak jako neakceptuje. Všichni mi pořád proti mě připadají staří, i když většina už je jich dokonce mladších😎

Jo….ta ředitelka zeměkoule (Nikiš) na nás teďka už vůbec nebude mít čas?!? A nebo je na těch masážích, po práci s křoviňákem🙄 A to mi připomnělo pokračování akce křoviňák u nás, tedy bráchy. Volal mu pán z opravny, kam jsem mu ho zavezla, že je zadřený a oprava 9tisíc😲 Takže si prý za 8 objednal nový - volala ráno mamka. 

Obrázek