Aktuálně: 4 507 inzerátů178 651 diskuzních příspěvků17 811 uživatelů
lesnizinka
lesnizinka (1638 příspěvků) 09.05.2024, 11:07:57 xxx.xxx.83.210

Vidíš Bobi a tebe jsem právě potřebovala na hlídání. Bohužel se to takhle blbě sešlo. Já myslela, že by jsi jen normálně hlídala, teď by jsi musela i dávat tablety, takže buď nakonec ráda😉že půjdeš s kolenem a nebudeš moct😏

Dnešní hlášení: tak u nás nemůže být nic normální🙄ve středu ráno měl Viktík zase úplně tekutý žlutý bobek, co už má vlastně od pondělí, mezitím byl v úterý jeden hovňous. Přijeli jsme večer od té vetky, vzala jsem kanystr a jela na benzin, protože Fabka bez toho nejede😜 a do sekačky. Stavila jsem se u mamky, dát jí králičí kosti pro Mandy - Tom koupil Viktěnkovi králíka na papání. A vepřovou panenku, protože je jemná. A taky se teda podstatně líp z ní ty porce pidikostiček vyrobí😏Přijedu od mamky a volám Viktína, jestli chce masko, byla tam ještě trocha toho králíka ze včera. Hned letěl, spapal všechno(asi 30g) a olízal trochu z kapsičky. Zalehnul. Šla jsem to sem napsat, pak vstanu, že musím jít cvičit a koukám, olizuje si záda. Vikti, co tam lížeš, už tam máš mokrý flek. Šáhnu na to a je to mastné. Hned jsem volala vetce, jestli není možné, aby mu to z podkoží nějak vyteklo? Prý ne, ale nějaká kapka tam vyteče, když to vytahuje a asi si to rozlízal po chlupech kolem jak je to husté, mastné. Jen je možné, že mu z toho bude blbě. No tak kdyby jen tohle, tak dobré. Byl aktivní míň, asi mu úplně dobře nebylo, ale spinkal, mezitím ještě dvakrát papal masko, než šel spinkat do pracovny. A pokadil se, zase průjem. Ráno přijdu do pracovny a v záchodku dvě kaluže, dvakrát kadil. Nepřijde mi, že jemu by to nějak moc vadilo, ráno hodně papal masa, olízal svoji kapsičku i trochu felixu, co jsem dala Gucci a nejedla to. Pak ležel asi hodinu venku na křesle přijde mi, že vyhledává chladno. Ptala jsem se paní, jestli ta látka nemůže vyvolávat takový průjem, protože teď to není jen tekutý bobek, ale už několik denně, tedy průjem. Prý asi ne, spíš ta nemoc samotná. Je pravda, že mu to začalo už v pondělí, než jsme v úterý jeli a tam mu píchla proti průjmu, takže v úterý večer měl pak bobek, ale ty následné už tekuté. Včera mu vetka jak jsem psala píchla ještě od bolesti, takže dneska se jí zeptám, jestli nemá pro změnu něco od toho průjmu, že by mu píchla místo toho od bolesti. Nestačí to všechno, ještě ho bude vyčerpávat ten průjem. Jani, jak dlouho může být žlutý? Prý játra dle výsledků jsou dobrá, dělá to ten rozpad bilirubinu, no určitě se to nelepší a přijde mi, že by mohl mít ten průjem souvislost, protože to začalo, jak zežloutnul. 

lesnizinka
lesnizinka (1638 příspěvků) 09.05.2024, 10:42:35 xxx.xxx.83.210
Dublinbarzoj:

Hlavně injekce antivirotik opravdu bolí a štípe a 14 dní aplikace je málo, chce to přeléčit opravdu dlouhodobě, my píchali kocoura měsíc a stejně jsem měla nervy aby se to nevrátilo. Dvěma známým, co ukončili léčbu po třech týdnech se to stalo. 


Prý se 14 dní musí píchat a pak je to ještě asi 10 týdnů v tabletové formě. Já jsem si říkala, že ho raděj budu vozit o něco dýl píchat, kdyby to zkrátilo ty tablety, protože to bohužel znamená, že nebudu moct odjet ani na jeden den. Nemám nikoho koho by znal a kdo by mu to mohl dávat. No po tom, jak vidím, jak moc ho bolí to píchání, raděj obětuju dovolenou😟

lesnizinka
lesnizinka (1638 příspěvků) 08.05.2024, 20:09:49 xxx.xxx.83.239

Tak jsme byli na druhé injekci. Brrr, je to hrozné myslím, že těch 14dní bude nekonečných🙄 Viktěnku to bolí. Je to prý husté, tlačí to tam hrozně pomalu, Vikťa mi vždycky zavalí dráp do ruky, jak se brání.  Včera mě i pokousal, pak jsem byla celá od krve. Dneska jsem ho doma nemohla nacpat do přepravky, zapřel se a nechtěl. Nechci ho moc mačkat, to bříško ho bolí. Napadlo mě, že ta vetka mu včera píchla i něco od bolesti, naštěstí, protože ho pomačkaly strašně moc, všechny tři. Ukázala jsem naší dneska ten papír a říkala, že jo, že to je fakt, bude lepší mu ještě píchnout, ať nemá ty bolesti. Říkala, že až mu to zabere, ta léčba, bude mu líp. Jsem na to odpověděla: pokud to není ten lymfom. Tak jsem to asi včera blbě pochopila, podle ní ne, prohmatávala ho všude a jinde jak v tom bříšku uzliny zvětšené nemá, že si nemyslí. 

lesnizinka
lesnizinka (1638 příspěvků) 08.05.2024, 15:45:28 xxx.xxx.83.239

Díky holky, jsem ráda, že píšete, specielně Odberryho…nečte se to zrovna dobře, když si to převedu na sebe, je mi vás strašně líto, čím si musíte procházet, já už to prostě psychicky přestávám dávat. Nemůžu si už pořizovat zvířata, protože tohle…prostě se totálně sypu. Včera jsem vetce skoro nedokázala říct, co Viktorkovi je, bulela jsem jak hysterka, protože jsem byla přesvedčená, že ho vezu zabít, na popravu😢

lesnizinka
lesnizinka (1638 příspěvků) 08.05.2024, 10:21:42 xxx.xxx.83.239
Ronja s motejlem:

Žínko, co Calopet pasta? U psa mi kdysi hodně pomohla, ale nevím jak je to u koček, musely by se vyjádřit kočkařky.


Nějakou jsme měli v zimě, jak měl ten průjem, název si nepamatuju. Jedl ji, když mu bylo nejhůř a nejedl nic jiného, to nám pomohlo. Jak mu otrnulo, už ji nechtěl, ještě tam myslím zbytek mám. Ale on jí, jen taková malá množství a jak byl vždycky nimra, tak teď je tuplem. Vetka říkala, že dobře, že jí to maso, i když málo. Ale ráno dojedl krůtí, které už do něj cpu dva dny, takže nebylo zrovna nejčerstvější. Jindy by to už do huby nevzal, teďka to kupodivu snědl.  Taky jsem mu objednala nějaké ty (a teď si nevzpomenu, co to je, aminokyseliny?) někdo s nemocnou kočkou to chválil, tak jsem mu je nasypala do té šťávy z kapsičky. Venku je celkem chladno a leží od rána venku u komína. Nevím, jestli si mám myslet, že je to dobře, nebo špatně. Myslím si, že ho bolí to bříško a chladí si ho o tu studenou zem. 

lesnizinka
lesnizinka (1638 příspěvků) 08.05.2024, 07:46:20 xxx.xxx.83.239

Niki jsem odpovídala SMS😀 Vetka, když viděla, že ty výsledky krve jsou dobré(nádory prý neukážou) tak nabídnula tu léčbu Fipky naslepo. Pokud zabere, což se uvidí po pár dnech, tak super, pokud ne, bude to bohužel něco jiného a tam bych už léčit nezkoušela. Já léčbě rakoviny, určitých druhů, nevěřím ani u lidí, sama bych nějakou léčbu neabsolvovala. 

Nevím, co mu napíchala(teda vím, je to v papírech, ale nehledala jsem to zatím, neznám) ale večer měl bobek. Papal, když přijel v 22h muž z práce(já jsem spala) tak říkal, že jak ucítil šunku, tak byl úplně divý, jak ji chtěl. Já jsem mu nabídnula tu konzervu, co nám vetka dala, ale do toho myslím nerýpnul, k večeři šel raděj žrát granule. A byl i venku, chtěl jít, Tom ho pouštěl. On ted spíš jen obejde barák. Teď ráno papal maso, přijde mi čilejší, ale už neměl bobek, ale průjem nevím, ale přijde mi, že to má spíš spojitost s tím bilirubinem, i tu moč má ještě tmavší. To počítám, že nezmizí ze dne na den, to má dojezd. 

lesnizinka
lesnizinka (1638 příspěvků) 07.05.2024, 20:31:49 xxx.xxx.83.239

Holkám jsem odpověděla v SZ, zbytku děkuju moc, za rady tady. Už jsem sehnala, ano vím, že si na tom přihazují, ale je mi to momentálně jedno, důležité je jen, aby to nakonec byla ta hrozná fipka, protože ta je momentálně takto léčitelná, kdežto nějaká rakovina, co to může být…ne. Teď musíme pár dní počkat, jestli to zabere, jinak mě čeká druhá cesta Viktěnku uspat - s rakovinou by nemělo cenu ho trápit😢 Dneska dostal na veterině něco podpůrného, protiblinkací a nevím co ještě. Papal trochu maska, kapsičku olízal(jak jinak ) a má toho dost. Všechny ty tipy, co kočkám má chutnat přišly u nás vniveč, nepapá ani to, co dostal na veterině. Já jsem mu na zkoušku koupila kapsičky Kattovit Gastro minulý týden a ty jsou jediné, co jde olízat s chutí, ale opět pouze šťávu, to jakože maso - tak to prostě jíst nebude, nejedl to nikdy ani u felixů, které měl rád se želé, takže tam se mu občas toho ,,masa" přimotalo, ale taky to jen pooblizoval. Teď je ale nechce. Dneska zatím jen čural, nekadil. 

lesnizinka
lesnizinka (1638 příspěvků) 07.05.2024, 15:02:34 xxx.xxx.83.239
Buggyra:

lesnizinko, vydržte na výsledky krve, třeba je to zánět, jako měl můj Kocour, ten už taky umíral, resp. vezla jsem ho tam uspat, a vetka říká, počkej, to bys brala nějak šmahem, vezmeme krev a uvidíme… no a zánět, atb a byl dobrej. Taky byl žlutej, no zánět byl v játrech, takže nefungovala, takže žloutenka. Tak uvidíte. Nevím teď jestli ta játra mohou být třeba zvětšená kvůli tomu zánětu. A jestli je to nějaká masa jakože nádor, ohraničená, neprorostlá, tak by to snad mohlo být řešitelné operabilně? Vzala vzorek tkáně?


Děkuju. Výsledky krve máme, nic tam není, jen rozpad bilirubinu, který prý taky ukazuje na FIP. Jinak ani jaterní hodnoty nejsou změněné, stejně tak žádné jiné.  

Mám před sebou ten krevní obraz a v těch zvířecích zkratkách se nevyznám respective - psi je měli stejně jak lidi, tady je to nějak jinak, vůbec nevím, co je co😔Kometko, Jani, můžete poradit, co mám hledat, co nesmí být moc nebo málo? 

lesnizinka
lesnizinka (1638 příspěvků) 07.05.2024, 14:17:50 xxx.xxx.83.239

Jani, omlouvám se, že jsem nereagovala, ale u nás peklo na zemi. Potřebuju konkrétně tebe, napíšu ti potom i soukromou. 

Pro ostatní. Nechtěla jsem o tom sem psát, protože jsem nebyla rozhodnutá, jak to budu řešit. Viktorek pořád nepapal dost, ty dásně má pořád, i přes léčbu červené, svoje granulky chroupat nechtěl a z těch kotěcích, co vzal na milost jich taky moc nepapal. Trochu maso a z kapsiček jako vždy jen šťávu. Nevěděla jsem už, jak do něj dostat něco víc, pořád jsem kupovala kapsičky, granule, konzervy - kdyby mu přece jen něco zachutnalo, ale žádný úspěch. Říkala jsem mu, že s takovou teda nikdy nepřibere. Rostl mu akorát pupík, tak jsem si říkala, že první pupík, je dobře, že je napapaný a pak mu to půjde na sádlo. Jenže místo toho přestával už týden zase papat, i masa míň. První, co mě napadlo, ten velký pupík - ledviny v háji. Jenže mi tam vůbec nesedělo, že čůrá normálně a teda krom té šťávy z kapsiček jsem ho neviděla nikdy pít, takže velká žízeň ne-e. A normálně měl bobky, i když ty on vždycky trochu měkčí, nebo někdy tvrdé a někdy půl bobku tvrdý a zbytek měkčí. Jenže od neděle bylo vidět, že mu nějak není dobře, odpoledne zvracel. Včera sice nezvracel, ale skoro nepapal, masa malinko a dostal průjem. Ráno byl normálně, ale odpoledne šel znova a průjem. To už jsem začínala být hysterická. Ráno, když jsem přišla za nima, sice se choval jako by nic, ale zdálo se mi, že má nějaké žluté ucho. Rychle jsem ho vzala k oknu a koukla do tlamky - a byl žlutý! Letěla jsem za mužem, že musíme okamžitě na veterinu, že je konec, má žloutenku. Mají až od 10h, tak jsme jeli. Byla jsem si jistá, že ho jedem uspat, že má něco hrozného. No…po ultrazvuku břicha mi mudr.řekla, že je to špatné, něco tam má, co tam být nemá. Něco z toho můžou být zvětšené uzliny, ale něco je masa. Je to vidět i na játrech, která mají změněnou strukturu. Jelikož Viktorek není očkovaný, tipuje FIP. Nebo lymfom či jiný druh nádoru. Jestli se chceme rozhodnout, že ho uspíme, udělala by ještě krevní obraz, k čemu by ukazoval, jestli ještě něco funguje.  Byla překvapená, že funguje všechno, špatně jen rozpad bilirubinů(obě hodnoty) co prý ukazuje zase asi na FIP. Na FELV a FIV udělala nějaký ten rychlotest, říkala, že není úplně přesný, ale myslí si, že v tomto případě už by to ukázal a je nagativní. Shrnu to: doporučila zkusit tu alternativní léčbu, máme si sehnat a to ti Jani právě hned píšu soukromě. Já už jsem celou noc nespala, tušila jsem, že je něco blbě, prostě se mi nezdál, i když Tom mi tvrdil, že mu nic není a chová se normálně. Ráno mi to ta žloutenka potvrdila. V ordinaci jsem měla zase hysterák, ani jsem nemohla mluvit, abych jí popsala, co na něm všechno pozoruju, co má či nemá. Říkala, že to břicho je zlé, ale volné tekutiny tam moc nemá, aby mohla vzít vzorek na potvrzení diagnozy, spíš je tam to ,,něco". Když se nepotvrdilo selhání ledvin, upínám se k té alternativní léčbě, jen ji někde musím sehnat právě. O peníze mi určitě nejde.  Jestli máte někdo kontakty, sem s nima. Mám hledat na NETu, kočičí útulky prý s tím mají zkušenosti. Hrajem teď o čas, protože je otázkou, kdy mu to cosi v bříšku naroste tak, že už nebude moci papat nic. Jsem úplně v prdeli momentálně. Asi to mám zmatené všechno, ale to teď jsem, nějak mi to úplně nemyslí. 

lesnizinka
lesnizinka (1638 příspěvků) 06.05.2024, 10:29:08 xxx.xxx.81.248
»
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 06.05.2024, 08:28:00

Ano, tedy nejsou na pastvě, tam je vloni převezl až, když měly už všechny jehňátka. Letos se to nějak protahovalo asi tím počasím a jsou pořád ustájené. Jestli se ovcím dává i něco jako granule to nevím, já vidím jen jak se krmí na balíkách. 

lesnizinka
lesnizinka (1638 příspěvků) 06.05.2024, 10:24:06 xxx.xxx.81.248
kometa:

Umějí.

Byla jsem na ornitologické přednášce - o havranech, ale to je v zásadě jedno. A tenhle předpoklad tam zazněl. že si pamatují obličeje a dokonce informují i svá mláďata, na koho si dát bacha.


Jé, to je pěkné😀 Aha, tak to jsem měla držet hubu(jak jsem je to seřvala za tu bitku) protože teď budu mít nálepku,,pozor stará megera"😛

lesnizinka
lesnizinka (1638 příspěvků) 06.05.2024, 07:49:39 xxx.xxx.81.248
Varaxi:

Adlibitní - ad libitum, tedy neomezená, česky sežer, kolik chceš. 


Díky, nechtělo se mi to hledat😉 říkala jsem si, že je to asi něco speciálního od ovcí. Sežer kolik chceš ano, ale jen sena tedy. 

lesnizinka
lesnizinka (1638 příspěvků) 05.05.2024, 19:40:26 xxx.xxx.81.248

A bez práce…no neber to😉

Děvčata češtinářky, se moc omlouvám, fakt nejsem úplný debil, hned jak jsem to teď otevřela, vidím toho ,,hlemíždě"😊 já nechápu, že to nevidím, když to projedu očima předtím🙄

lesnizinka
lesnizinka (1638 příspěvků) 05.05.2024, 17:21:42 xxx.xxx.81.248

Dobrý den, mám dotaz na ty co chovají ve větším množství. Vůbec ovcím nerozumím, proto se ptám. Denně chodím kolem většího stáda ovcí, teď jsou jehňátka. A ovce hynou, letos mi přijde a ne jen mě, ale dalším, co tudy chodí…ve velkém. Jsou vychrtlé, trčí jim páteře, chodí po kolenách a ráno už tam leží vyskládané, mrtvé na odvoz. Někdy jedna, někdy i tři za noc. Někdy snad(doufám) žádná, ale letos už bych řekla, že to bude kolem 15kusů. Je něco jako eklampsie u ovcí? Nebo to dělá nějaké začervení? Mám už hrůzu kolem projít, viděla jsem jednu z ovcí v agonii😢

lesnizinka
lesnizinka (1638 příspěvků) 05.05.2024, 17:10:09 xxx.xxx.81.248
»
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 05.05.2024, 16:44:43

Ti lidi, co jsem jejich auto předevčírem zastavila, abych převedla přes cestu brouka, si ťukali asi taky. Odělávám z cesty hlemížďky, brouky, žáby atp. No dneska jsem pro změnu rozjetou žábu přeskakovala😢 S ptáčkama často, když nějaký drozd stojí u cesty, vlastně mě prakticky nechá kolem sebe projít a až pak uletí. Minule jsem mu už říkala. ježíš co blbneš furt, to jsem zase já, pořád já, každé ráno já😛Často s veveruškou,,zrzko, ha, ha, já jsem tě stejně už viděla, to ti nepomůže se schovávat za kmen, stejně vím, že tam jsi😜 A vzpomněla jsem si teďka, že chci vznést dotaz na chovatele ovcí, jdu hledat téma…

lesnizinka
lesnizinka (1638 příspěvků) 05.05.2024, 16:36:48 xxx.xxx.81.248

Bobi prosim tě zopákni specielně pro mě sklerotika, co jsi si s tím kolenem udělala? Ty jsi sebou někde majzla?!? Se mi něco mate, ale nemůžu si vybavit, u čeho to bylo😊 No to jsi tomu teda dala🙄 Mamka si dva dny sadila muškáty, nějaké další kytky na balkon a včera rajčata. Včera mi říká: ty voe, mě ráno tak šíleně bolelo koleno, jak jsem asi na něm u toho sadění klečela, že jsem ráno nemohla sejít ze schodů pustit ven Mandy. K Vánocům si přeju nákoleníky😀 Dneska ráno volá: v noci jsem nemohla spát, musela jsem si vzít brufen, asi jak jsem zatloukala ty roxory na rajčata, tak mě šíleně bolela ruka, úplně škubalo v dlani, ale teď ráno se zdá, že po tom brufiku se to uklidnilo😉

lesnizinka
lesnizinka (1638 příspěvků) 05.05.2024, 16:29:32 xxx.xxx.81.248

Už vím, už vím, Reni měla jste pravdu👍 jsou to krkavci🙂 A snad už si to doprčic i zapamatuju😜 Sebrala jsem poslední špetku důstojnosti a napsala známému z CHKO, se kterým jsem se kdysi chytla kvůli lesu(nechal vykácet kus lesa kvůli orchidejím)  A odepsal, že jsou to krkavci. Nemáme tu širá pole, takže tu nebývají ani vrány a ti havrani taky ne, ale nebyla jsem si právě jistá, jestli se tu ten jeden pár nějakým ,,nedopatřením" neobjevil a nezůstal. Ale ty kolonie havranů v některých městech jsem v telce viděla, to je fakt. A tak jsem ráda, že máme krkavce, asi na ně přestanu řvát a navážu kontakt, pokecáme😉 Ostatně s tím ráno jsem pár slov prohodila(to já pořád s každým zvířetem, respektive i hmyzákem😜) Teda moc jsem ho asi nepotěšila, říkala jsem mu: no vidíš, vidíš, furt se melete, podívej se, jak vypadáš!(chybí mu těch pár letek, chudákovi se s tím asi i blbě lítá🙄) Kráknul na to něco ve smyslu, že já mám nejmíň co mluvit s tím pupkem, co tlačím před sebou😛

lesnizinka
lesnizinka (1638 příspěvků) 05.05.2024, 11:45:59 xxx.xxx.81.248

Nene, já bych nikdy žádného brouka nezlikvidovala, já lovím z kýble i ty totální škůdce. Nějací červení broučci(mnohem menší, kulatí) mi vrby určo ožírají, stejně ho nezašlápnu, ale obejdu, to bych nedokázala, ani kdybych chtěla. Já jsem ráda za každého živočicha, co se tu objeví. Dva dny zpátky jsem jednoho brouka převáděla přes cestu(silnici) ale ten byl větší. Fotit mě samozřejmě nanapadlo. Stál ve třetině, tak jsem ho nabírala na list od pampeluchy, vždycky chudák po 10cm spadnul🙄 Jelo auto, tak jsem ho pozastavila a brouka chudáka doslova odmetla na druhou stranu. Jestli to byl větší exemplář tohohle nevím, nestíhala jsem si ho prohlédnout, aby ho nepřejeli.