Aktuálně: 6 174 inzerátů161 707 diskuzních příspěvků17 567 uživatelů
lesnizinka
lesnizinka (1320 příspěvků) 19.02.2024, 17:57:36 xxx.xxx.94.5
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 19.02.2024, 17:36:52

Studovala jsem ji, je v tom kaolin, takže i něco, jako smecta. Ale nám tedy tehdy Smecta nepomáhala vůbec, na radu vetky jsem mu ji stříkala do huby a nic. Ani černé uhlí nic. Chtělo to asi fakt jen ten čas a musím říct, že hodně času, rozměklá hoviša, jednou víc, jednou míň…měl možná i měsíc, už si přesně nepamatuju. 

lesnizinka
lesnizinka (1320 příspěvků) 19.02.2024, 16:47:26 xxx.xxx.94.5
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 19.02.2024, 16:35:39

Já jsem se k vlašákům nijak nevyjadřovala, nechci být za nenažranou, i když ořechy cpem skoro do všeho pečení. A bohužel u nás už jsou pár let všechny ořechy napadnuté tou vrtalkou, či jak se ta sviň jmenuje, takže černé a vyhazuje se to. Já ořech nemám, tedy mám, má skoro 20 let a je to Mars, který vždycky kvete v době, kdy mrzne, takže má každý rok asi 5 plodů, které sežerou veverky. Ani skoro neroste, jílovice mu zřejmě nevyhovuje. Už jsem vysadila i další (úplně jiný) a je na tom s růstem podobně, má asi 50cm🙄U potoka jsou nálety, ale ty taky skoro neplodí, sebrala jsem si tam tak tři roky zpátky asi 20 ořechů. Ořechy si beru od mamky, která něco nasbírá u babči v humně…no bohužel už jsou to teď ty znehodnocené. A na ořechy, na ty by jsme Jani musely přijet ještě někdy v září…tudíž otravovat znova😉

lesnizinka
lesnizinka (1320 příspěvků) 19.02.2024, 14:44:57 xxx.xxx.94.5

Děcka, já měnila ten odpad na WC. Pána jsem se vyptala, jestli je to složité, jestli k tomu ještě něco musím mít a nebo zda to tedy vyměním i já. ,,Jo, nejspíš vyměníte, nic, jen to to nasadí(nacpe) do výtoku a přetáhne na druhém konci na výpusť na míse. Jenže ten náš má doprčic nevím proč udělanou nějakou dvojitou zatáčku, ti instalatéři jsou dementi(co to dělali při stavbě)😠 Místo žádné. Vytáhnula jsem starý, co jsem říkala, že je trubka prasklá, slzí to a smrdí👎 Rozpadla se mi v ruce🙄byla už úplně zdegradovaná. Pak tam nasadím na to WC ten konec s gumou, ztěžka, ale dostala jsem ho tam. Zajímavé je, jak si člověk s nějakým podivným instinktem vybere tu špatnou variantu - já snad pravidelně, asi jsem na to blbá. Prostě chci narvat druhý konec pak do odpadu a zjistím, že přes těch x gum nemám šanci snad jen, že to budu jako, že šrubovat, prostě s tím točit a vší silou na to tlačit. Takže servat gumu z WC a začít tím odpadem. Převěšená přes zavřenou mísu, ruce s hlavou kolem nádrže, tlačila jsem na to zapírala se nohama do futer, jenže já mám krátké nožičky, jsem malá, pořádně jsem nedosáhla, aby mi do dostatečně pomohlo. Mrčela jsem u toho, jak ten bojující ,,medvěd" v Jak se budí princezny😛 Pak mě Tom zezadu zapíral (řepa naopak😉) aby mi to neujíždělo. Málem jsem si vyhodila ramena a píchlo mě někde v břichu(ještě si vyrobím kuva kýlu🙄) roztrhala jsem gumové rukavice. Ale povedlo se. No následně jsem zjistila, že mi nejde udělat tam tu druhou zatáčku, abych tu gumu navlékla na WC. Tomáš to zkoušel a konstatoval, že není šance, no já se tak lehce nevzdám, když to tam už jednou bylo, tak to musí jít i podruhé(pravda, tu hadici hoši tehdy poničili, byla popraskaná od začátku, bylo to vidět, ale netekla ještě) Ta hadice je tuhá a není tam prostor, prostě vás to nepustí. Vzala jsem si Tomovy pracovní rukavice a snažila se to rvát nahoru a k sobě, řvala jak tur, obrátila jsem si nehet, ale dokázala jsem to👍 Pak už jsem si jen říkala, že jestli spláchnu a kapne to někde, tak se půjdu oběsit😏 Jak mi naši říkali: uč se, nebo z tebe bude akorát tak blbá zahradnice😜 tak to nepomohlo. Měli mě strašit instalatérem, to je teprve něco…🙄 Toto je fotka stavu před výměnou…🙄

Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (1320 příspěvků) 19.02.2024, 14:01:09 xxx.xxx.94.5

Vážím si chytrých, inteligentních lidí, co něco dokázali. Co se nechovají jako lopaty, ano, jako já například. Myslela jsem si, že i tady pár takových je, no někteří dokážou stále překvapovat. Myslím, že životopis Fialy není těžké dohledat, mě stačí Wiki, kdo si myslí, že jsou to lži, ať si najde jiný. Kde máte, že je to komunista a student Aspen institutu? Odkazy jsem si nepouštěla, takže se omlouvám, jestli jsem špatně pochopila, že je to o něm. 

lesnizinka
lesnizinka (1320 příspěvků) 19.02.2024, 13:41:53 xxx.xxx.94.5

Buggyro na víkend jste byla pilná maximálně - vím, chodíte do práce, tak kdy, když ne hlavně o víkendu. Taky jsme mívali víkendy na práci, ale teď už ne, teď čumíme na sporty😉 Jste vlastně snad vyměnila celý parkur, ne? Já jsem v pátek čistila tu skalku, chytím koniklec, že mu otrhám suché listí a zůstane mi ho polovina v ruce. Dumám, jak to, že se to tak hnusně vyškubává, jestli je nějak moc rozmoklá zem, či co, asi u pátého  kouknu, než potáhnu a už to vidím: polovina vždycky vyžraná od myšáka. Tak hlavně, že mám dvě kočky a ještě se na skalce často vyhřívá Macek. No naši v zimě jaksi nefachčenko…a vidím, že i Macek nevděčný to fláká. Napsala bych, že nedostane do misky, ať loví. Jenže Macek se předevčírem dopajdal o třech nohách, jednu zadní držel nahoře. Včera na ni trochu šlapal a dneska koukám, jak za oknem žere, zvedne hlavu a má nějak rozdrápané kolem oka, celé to tam červené. Oko se mi nezdálo, spíš kolem dokola👎 Nejspíš se někde serval a ta packa bude kouslá. Snad se z toho vylíže, chytit on se nenechá, kdysi jsem mu chtěla vytáhnout klíště, ale vystartoval jak divý, jen jsem se mu dotkla zad🙄

lesnizinka
lesnizinka (1320 příspěvků) 19.02.2024, 13:22:49 xxx.xxx.94.5
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 19.02.2024, 12:58:51

Tak nějak si to myslím taky, ale radši se ptám, jestli třeba nenapíšete: jo, tak tohle jasně ukazuje na bla, bla…Protože určitě máte větší znalosti a zkušenosti👍 Teď jsem objednala i tu pastu, co má Niki, prostě zkouším všechno možné, aby se to upravilo. A jak se oteplí a začně chodit ven, stejně zjistím už houby, to už najdu bobky tak akorát náhodně. 

lesnizinka
lesnizinka (1320 příspěvků) 19.02.2024, 10:30:02 xxx.xxx.94.5
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 19.02.2024, 10:06:22

Takže teď už nějak vůbec netuším, co tím vlastně chcete říct. Psala jsem o foliákách to samé. O nepoživatelné zelenině v marketech také. Nebo mi chcete tvrdit, že český zemědělec, pokud ho budem všichni podporovat, vypěstuje v lednu skvělou poživatelnou okurku? Ne, nic se nezmění. Pokud budu chtít jíst v zimě okurky, nic jiného mi nezbyde, nezbývá, než žvýkat tu z marketu. Nebo prostě jíst okurky v zimě nemusím. 

lesnizinka
lesnizinka (1320 příspěvků) 19.02.2024, 10:23:20 xxx.xxx.94.5

Od té doby, co měl Viktín po změně granulí týden průjem, pořád nemá bobky OK. Jednou jsou to celkem bobky, i když měkčí, jednou je to srajda. Většinou je to tak napůl. Předpokládám, že začne bobkem a končí to kaší. Kometko, máte na to nějaké vysvětlení, názor, radu, čím by tohle mohlo být? Samozřejmě i všichni ostatní. Když měl ten asi ropuchový břichabol, měl pak řídké hovňousy několik týdnů, ne-li měsíců. Teďka to je také pořád nedobré. Včera jsem mu zkusila dát tu výživovou pastu, jestli si ji po dlouhé době, kdy ji odmítal veme. Slízal ji, nedala jsem mu na zkoušku nijak moc, no pak průjem, úplně. Dneska už napůl s těma bobkama. 

Pršelo, všude mokro, takže jdu objet pojížďky, dokoupit co potřebuju a vyměnit odpad na WC,  praskla trubka, slzí to(a smrdí) ve výlevce. Ale jestli mi pán řekne, že je to sakra složité, tak budu muset sehnat instalatéra🙄 A něco pozašívat na mašině. 

lesnizinka
lesnizinka (1320 příspěvků) 19.02.2024, 09:57:42 xxx.xxx.94.5
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 19.02.2024, 08:46:35

Lesnížínka si všechno zelovoc vypěstuje sama, takže žvýkat plast nemusí. Rajčata, papriky, okurky se většinou vozí ze zemí, kde se to dá vypěstovat normálně, protože tam nemrzne. Samozřejmě to mají všichni ve skleníkách(foliákách) nejsem naivní a už jsem toho hodně viděla. Ale to já taky(papriky, ranný salát atd.) Opravdu nemusím mít v zimě jahody a ani ve snu by mě nenapadlo je kupovat. Kupujete ranné brambory? Myslíte, že vyrostly u nás? Nikdy jsem je nekoupila, počkám si až na svoje. Tím pádem chemii v zelovoci nemusím řešit, ať už ho vypěstoval Polák, Ukrajinec nebo třeba tatar. Tudíž mi nepodsouvejte něco, co jste si vybájila. 

lesnizinka
lesnizinka (1320 příspěvků) 18.02.2024, 23:06:54 xxx.xxx.94.5
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 18.02.2024, 21:55:58

Není to antibiotikum😉jsou to probiotika. Ano, určitě by bylo lepší dávku rozdělit, ale dovedu si představit ten boj u nás, takže já bych byla ráda, kdybych to vůbec nějak do Viktína dostala. Když zdrhne a bude se schovávat po baráku, tak jsem pak v prd…a nedostanu to do něj už nikdy. Tak to právě bylo s Leonkem a ATB, když měl tu čištěnou packu(otravu krve) To ATB mít musel, no jak ho dostanete do kocoura, který v zahradě zdrhne a raděj dva dny nevyleze?  Dvakrát dostal a pak mu otrnulo a utekl. Vet teda říkal, že to nevadí, že to stačí, na veterině měl dva dny v kapačkách. 

lesnizinka
lesnizinka (1320 příspěvků) 18.02.2024, 22:56:37 xxx.xxx.94.5

Megííí, možná jsem vztahovačná, ale tohle: Znovu se ukázalo, že jsme národ závistivců a stádních neználků. Nadávám, protože Blažena taky a Máňa říkala… to mělo být na mě?😏 Jestli ano, tak snad ani nemůžete být dál od pravdy. Závidět…já jaksi nemám proč komu co závidět, já jen nemám ráda vychcanost a prolhanost a obohacování se na úkor ostatních. Stádní neználci…nikdy jsem neměla názor většiny, ani tu ho nemám. A Blažena a Máňa neříkaly, protože já nemám kamarádky, už jsem to psala asi tisíckrát. A se sousedkama jsem nebyla od Nového roku, co jsem jim byla popřát. Navíc jedna je Putinova mluvčí🙄 takže s tou bych se nikdy o politice nebavila, ostatně stejně tak i s většinou sousedů ve vsi. Takže jsme u té stádnosti zpátky…není. Nepotřebuju, aby mi někdo říkal, co si mám myslet. Tím to tu ze své strany ukončuju🙂tedy končí neděle a bude potřeba i pracovat😉

lesnizinka
lesnizinka (1320 příspěvků) 18.02.2024, 22:43:46 xxx.xxx.94.5
Odpověď na příspěvek uživatele na Lesní žínku2 z 18.02.2024, 22:25:21

Ježíš, já nemyslela jménem😏 Přezdívkou z Fauny, nebo nickem nového příchozího, to je fuk. Nestuduju ip adresy jako ostatní a vaše přihlášení jsem nějak nepobrala🙄

lesnizinka
lesnizinka (1320 příspěvků) 18.02.2024, 22:05:34 xxx.xxx.94.5
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 18.02.2024, 21:11:17

Jenže to jste Megííí jedna z mála, co takhle žije. To vás ctí, to ano.  Ale vidíte, taky nepodpoříte české zemědělce, české zpracovatele, české bla, bla a jedete nakoupit levně do Němec. A honem si to omlouváte (nebo nám) tím, že je alespoň nepomlouváte. Jenže já je také nepomlouvám. Ty slušné. Mimo jiné jsem sem dávala: Kdo to chce dělat dnes? Už právě jen ti, co si z toho udělali kšeft. Vůbec nemluvím o těch, kteří to zdědili po předcích a i oni tím žijí, ale upřímně - kolik takových je? Nevěřím, že ti mají čas na to, jezdit demonstrovat do Prahy. Ti jsou rádi, že jsou rádi a nějak to v tom hospodářství pytlíkujou. A kecala bych, nevím, ale myslím, že ti ani o ty dotace nežádají, možná by nedosáhli. Ty jsou a byly pro jiné

Pár jich tu kolem mám.  Ale jestli jedou také demonstrovat netuším. Já jsem dávala příklady toho zneužívání. Toho, že každý, kdo se označuje zemědělcem není ten dříč, ale jsou mezi nima i vychcánkové, ostatně jako všude. 

lesnizinka
lesnizinka (1320 příspěvků) 18.02.2024, 21:58:00 xxx.xxx.94.5
Odpověď na příspěvek uživatele na Lesní žínku2 z 18.02.2024, 21:08:05

A proč se nepodepíšete? Všichni se tu víceméně známe, už dlouho, takže nějak víme, co od koho čekat.

lesnizinka
lesnizinka (1320 příspěvků) 18.02.2024, 20:21:17 xxx.xxx.94.5
Odpověď na příspěvek uživatele Repta-A-Repta z 18.02.2024, 20:16:58

Ano, preferujem Galy a Jonagoldy. A teď nevím (nám se už druhý rok jablka neurodila) takže jsme koupili od Itala, který tu nedaleko má sady. Tu, ne v Itálii😉 Je to dobře, špatně? 😉

lesnizinka
lesnizinka (1320 příspěvků) 18.02.2024, 20:15:00 xxx.xxx.94.5

Jen taková úvaha: kdo má potřebu, ať nakopne traktor a jede zemědělce podpořit do Prahy. Tuším, že Pražáků je o hodně víc, než zemědělců a nasr…toliko Pražáků, blokováním už tak zablokované Prahy, si jejich sympatie a podporu nejspíš nezíská… 

lesnizinka
lesnizinka (1320 příspěvků) 18.02.2024, 19:56:53 xxx.xxx.94.5
Odpověď na příspěvek uživatele mastnacek z 18.02.2024, 19:16:02

S tímto se dá souhlasit. Nijak neovlivníte to, že zemědělce nikdo nebude chtít dělat. Proč taky, je to moc práce. On už nechce nikdo dělat nic, jsme líní. Ale už jsem četla, že zemědělců ubývá, Jenže ono to není tak docela pravda. Ubývá jich na počty, nikoliv na plochy obhospodařované půdy. Malí poprodávali a vytvořily se obrovské agropodniky. V tom je ten rozdíl.