Aktuálně: 4 319 inzerátů190 585 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů
lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 07.07.2024, 16:57:21 xxx.xxx.85.70

Právě to jí škodí, že z toho někdo dělá velkou vědu, mluví se o principech a nevím co ještě. Nesmělo se nic, jen sypnout pod jazyk. Teď máte doporučení: když užíváte více, na více věcí, klidně si je nasypejte ráno do litru vody a popíjejte celý den. Prostě bez té tajuplnosti a keců kolem, je to normální léčba ,,bylinkama". 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 07.07.2024, 16:49:09 xxx.xxx.85.70

Nechci nijak obhajovat homeopatii, něco funguje, něco ne, stejně jako u klasických léků třeba. Akorát zaujmou poznámky typu: bylinky používám(a tu zřejmě většina nějakou) ale na homeopatii nevěřím. Pročpak, když jsou základem naprosté většiny bylinky? Že je tam nízká koncentrace, no a? Ani u bylin není nijak prozkoumáno, kolik které musíte užít, aby zabrala. Že si toho nasypem třikrát tolik, než je třeba, protože si myslíme, že když už, tak už?😉

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 07.07.2024, 10:20:45 xxx.xxx.85.70

Cukety zavařené ala okurkové řezy..celkem se to dá, ale okurky jsou prostě okurky. A přemýšlím, že okurkové řezy už ani mamky nezavařujou. Včera jsme obrali posledních pár meruněk, co neposhazoval vítr. A mamka má i špendlíky, už jich 10sklenic zavařila, já jsem si ještě nasbírala do mrazáku, bude v zimě na vdolky🙂 Tchýně nám dala kbelík jablek, že ať si něco upečem. A všichni skučeli, jak jim všechno pomrzlo. Očividně pomrzlo jen nám zase👎 Ona dělala štrůdly. No kdyby je dala do nich, udělala by líp🙄 Jablkový štrůdl bez jablek👎 No jo, darovanému koni na zuby nehleď…ale nepochutnala jsem si🙄

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 07.07.2024, 07:38:55 xxx.xxx.85.70

Zapomněla jsem napsat. Včera ráno až cca do 13h bylo zataženo, necelých 25st, fučelo teda jak kráva, ale proti nahlášeným 32st to byla idyla👍 Pak vyšlo slunko a hned bylo 30, ve 22h ještě 25🙄 Bouřky, ha, ha, no však v Praze měli, tak co. Dneska mělo celý den prskat, už je všechno pryč, takže u nás opět kapek 0👎

Včera si k palačinkám ke snídani otevřu Pribiňáka. Nutno podotknout, že skoro týden prošlého, protože kupuju v akci do zásoby. Ale běžně ho jíme prošlého i 14 dní. Teď na něm nějaká oranžová tečka. Hmm, nechci, letí do koše. ,,Vem si druhého, je jich tam ještě dost". Otevřu druhý a tam velká zelená plíseň!😲 Tak to se mi ještě nestalo, aby letěly do koše rovnou dva👎 Ten prošlý nebyl, ale mohlo být napíchnuté víčko, někdy se ,,povede"🙄 Bléé, nepátrala jsem, šla jsem pro třetí, i když už člověka tak trochu přejde chuť😉

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 06.07.2024, 19:54:49 xxx.xxx.85.70

Měla jsem sepsaný dlouhý canc o nehtech (svých ukázkových😜) a čekala jsem, až se mi načte fotka mého palce, že vám ji sem hodím. Přišel muž: jedem na oběd! Já to bezmyšlenkovitě vypnula a všechno v ř…😏  

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 06.07.2024, 15:46:40 xxx.xxx.85.70
Bobca:

Radus, nejsou nějaké homeo od bolesti? 


Samo, že je, Arnica Montana. Ale vyzkoušeno nemám, ještě mě nic tak nebolelo, abych si musela dávat. Zkoušela jsem kdysi na Woričkovi, jak se tehdy v prosinci najednou nedokázal postavit. Doporučeno je, že při akutních stavech kuličku každou hodinu. Dávala jsem mu to a za tři hodiny se postavil. Jenže ti neřekne, čím to, takže prostě si můžu jen myslet. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 06.07.2024, 11:52:26 xxx.xxx.85.70

No však jo, ale vyřadit úplně?!?😲 Prostě místo celé, sním 2-3 čtverečky. Teď jsem v Lidlu objevila tyhle(asi mi dal brácha k narozkám) a ty mají teda ne čtverečky, ale čtverce😛Ale není to,,sežrat celou čokoládu"😉 A různé příchutě👍

Bodlinko, taky peču, do cukrárny moc nechodíme nakupovat, já tak jednou možná za měsíc, nebo přiveze muž, který je snad ještě mlsnější než já, jenže on je jak hlísta a má disciplínu😏 takže to znamená, že přibere 20dkg a už nejí😎

Bobi zrovna jsem na tebe myslela, jestli ještě prázdninuješ, samozřejmě jsem zapomněla, na jak dlouho to máš😊 Ale máš tam hezky a veselo, tolik zvířátek, králíčky ňuňané..👍 Tři schodky ze sklepa, to mají asi stejný barák jak tcháni. Doma necháš nohy chvíli odpočívat a bude zase dobře. Nebyla jsi na tolik chození kolem hospodářtví už zvyklá a navíc kvůli operaci jsi nechodila skoro vůbec. I tetu po operaci toho děsného kolene pak začala hodně bolet druhá noha, protože operované ulevovala. Ale přešlo to, když začala po operované normálně běhat. 

Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 05.07.2024, 22:24:20 xxx.xxx.85.70

Bez sladkého bych 100% umřela, jsem kolikrát živa jen na sladkém. Radši budu cvičit jak šílenec, ale toho se nevzdám. Já bych zase třeba nemusela maso. Moje mamka je jak lunt, má cukrovku a cpe se sladkým od rána do večera. Ráno snídá rohlík s nutelou a v poledne si klidně udělá kynuté knedlíky. To já ne, jenže…i když nemám sladký oběd, takže co hůř, stejně to pak zažeru nějakou čokoládou, dortíkem, zmrzlinou…Vím, že je to blbě, pro tělo blbě, ale já jsem prostě spokojený závislák. Napapaný😜

Eliško, je to určitě pár dnů, nebudu tvrdit, že včera, ale někdy zkraje týdne jsem na vás myslela, jestli už ta svadba proběhnula a jestli dáte nějakou fotku třeba. Takže na Madeiře už jste byli? Já bych tedy vybrala jiné místo, vždyť je tolik krásných na světě, ale zase na druhou stranu, na svatební cestu chce mít člověk jistotu, že se mu bude líbit a nic se nevys.re😏 že áno😊 Jo tričko…tak to je naprosto super👍 komu se nelíbí? 😲

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 05.07.2024, 11:08:34 xxx.xxx.85.70

Píchali jsme velmi bolestivé injekce, pak jsme už mohli přejít na tablety. Pozitivní motivace? Jo, ta byla: Viktěnko, musíš papat tablety, nebo budem muset zase jezdit k paní doktorce na pišuně a to bys nechtěl…Kocour ač trdlo 😉 myslím, že celkem dobře pochopil, nebrání se. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 05.07.2024, 10:23:11 xxx.xxx.85.70
»
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 05.07.2024, 08:49:28

Já to tušila🙄 Už večer jsem si nemohla sundat podprdu, protože dát ruce dozadu byl nadlidský úkol, no dneska…oblékání jde, ale svlékání topu po obchůzce, kdy je ještě tělo zpocené, to bylo něco, skučela jsem v pracovně tak, že muž přiběhnul, co se mi děje😏

Ano…nechcete někdo cuketu? 😜 Je mi to líto vyhazovat. Už jsem přemýšlela, že dám před barák krabici a budu tam dávat přebytky, ať si lidi berou, někdo třeba zahrádku nemá. Když jsem měla i strašně moc rajčat(už jsem množství sazenic omezila) tak jsem krabice nosila do pensionu důchodcům. 

Dneska je tak nějak polojasno zatím a 20st…zatím. Musím se donutit jít to po sobě pouklízet😏Taky musím ještě zajít z druhé strany plotu vystříhnout to, na co z naší nedosáhnu. Moc se mi do toho nechce, protože soused kolem plotu neudržuje(má tam obilí a u plotu džungli) a já jsem vždycky celá doškrábaná a popálená od kopřiv. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 04.07.2024, 22:30:07 xxx.xxx.85.70
»
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 04.07.2024, 18:58:47

Bodlinko, něco podobného jsme řešili před pár lety, praskl plech ve střešním žlabu, pod břidlicí, takže nebylo nic vidět, ale do obýváku zatékalo. Až třetí klempíř na problém přišel🙄

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 04.07.2024, 22:24:09 xxx.xxx.85.70

To néé, na tohle by žádná homeopatika nepomohla, snad jen podpůrná od bolesti a na lepší hojení. Trhanec😲 myslíš tu černou čáru? Právě jsem přemýšlela, co to má, od čeho a zapomněla jsem se zeptat Nikči😕

Já vím, že máš nárok, ale sim tě, vy jste lítali k doktorovi s odřeným kolenem? U nás se teda nelítalo ani s děckama, takové blbiny se neřešily. Jo, takhle přes celé stehno se nikdo neodřel, to je fakt, ale některé, třeba po pádech z kola taky nebyly malé. Pamatuju si jednu přes půl lýtka, ale vůbec si nepamatuju, co jsem dělala. Předpokládám, že dospělý člověk si tohle umí vyčistit, pořešit. A mimochodem, tohle žádný doktor řešit nebude, to dělá zdravotní sestra. 

Ronjo, drozdy tu máme, ale ti hezky vyzpěvují, takže asi jiný druh😉 Já se v nich nevyznám, připadají mi všichni stejní. 

Buggyro, rajčátka sbírám už 14dní, cuketu jsme měli předevčírem na řízky a přežrala jsem se tak, že málem prasknula😲 Máme to moc rádi, brácha si u mamky poručil na neděli. Mamka: cuketu? Je neděle…😏 Brácha: no a? Nevadí, já mám na ni strašnou chuť, v Praze nemáme😛 Dneska jsem zapekla vepřové na plátky se slaninou, cibulí, paprikou, bramborem a zalila smetanou, majoránku…a k tomu tzaziky. Tom vždycky brblá, že nic zapečené nemá rád a teďka že: kde je zbytek toho jídla, já si jdu a tu to není?!? V ledničce. A co je v tom hrnci? Namočené fazole na zítra. Aha, tak ty budeš mít fazole a já dojím to dnešní, jo?😉

Dneska jsem dostříhala oba dva ty živé ploty, jela jsem ranní a ,,noční"😉 První jsem stříhala od půl jedenácté do jedné a ten druhý od 18 do 21h. Uvědomila jsem si, že oba mají vlastně takřka jen jednu stranu a vrch, protože ze zadních stran je výsadba, takže tam je to jen omezeně. O to hůř se tam leze, takže vlastně nevím, co je lepší🙄 každopádně jsem vymyslela, že to nebudu uklízet, jen stříhat a snad to ruce vydrží, uklidit to můžu až zítra (všechno omést, povyhrabovat z kytek, pozametat z chodníku, naložit a vyvézt na kompost) Ruce to vydržely jen taktak, posledních asi 5m už jsem myslela, že ten plotostřih neudržím. Bolí mě na nich snad každý kousek, mám nateklý ukazováček, o ztuhlých ramenech ani nemluvím. Nechci to vidět zítra🙄 Přišly mi na veslování ty polstované kraťasy, no kdy něco budu schopná udržet v ruce nevím🙄

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 04.07.2024, 18:22:14 xxx.xxx.85.70

Hnisá snad ne, předpokládám, že to má rozmokvané. Přelít to celé betadinou a ano, mokré krytí, co se kupuje v lékárně na bércáky by bylo dobré. Pokud ne, nechat na vzduchu, ať to zaschne a zastrupuje se. Já bych teda s odřeninou k doktorovi nešla, není to malé děcko, aby s tím prudila doktory. Operovat jí to asi nebudou, že? A to ostatní jí může udělat mamka, neb si sama nejspíš nedosáhne. Je to jen odřenina🙄

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 04.07.2024, 10:25:28 xxx.xxx.85.70

Já bych brala všechen déšť světa..jenže příroda je jaksi proti😟 Předevčírem, jak jsem jezdila pole tím elektrickým rotavátorkem jako, že okopávala, tak jsem na tom suchopáru zlomila jeden nůž, respektive se to odlomilo z příruby. Hodný soused už mi to včera zavařil 👍

Ronjo, podle popisu ptáka neurčím, spíš by to mohl být Freddy Krueger😜 To mi připomnělo, že krkavce jsem nejmíň měsíc neviděla. A to mi připomnělo, že je sezona roháčů a na naší cestě je každou chvíli jeden rozjetý, někdy samec, někdy samička😢Řekla bych, že už tak 10ks👎

Tak Nikča už nám odfrnkne…Tak si to tam Niki pořádně užij, ať máš dlouho na co vzpomínat. Zrovna včera mi mamka říkala, že mluvila se známou, má tu taky vnuka na prázdninách - z Austrálie. Má tam obě děti, tohle je dítě dcery. Neumí skoro česky, takže je to ,,zajímavé"😏 A taky říkala, že syn tu nebyl 15let 😲 Jako jo, je to dálka. Ale sousedky švagrová je taky v Austrálii a je tu dvakrát ročně. Takže v tom to asi nebude👎 Obě děti utekly až doprčic🙄 kvůli otci. Ale ten už je 20let po smrti.

Niki ani nevím, jestli jsi někdy psala, že byl brácha tu, byl? 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 04.07.2024, 07:36:47 xxx.xxx.85.70

Venku je tma, že by si šlověk myslel, že budou padat ho.na s háčkama. Koukala jsem na radar a prd, má se za chvíli vyjasnit. Je teda 13st, zima jak v sýrni. Kdo by si myslel, že u nás někdy tento týden popršelo, ani náhodou. Ani kapka, takže se vraťme zpátky na zem🙄 Včera bylo zataženo většinu dne, tak jsem ostříhala první z tří tisových plotů(to se nemůže za slunka, hnusně to zežoutne) Jestli nestříhám tak vařím a čumí se na Wimbledon😉 To toho moc neudělám😉 Pořád chodím kolem jednoho hnusně zarostlého záhonu, co jsem nestiha ještě vyplet a než vůbec začnu, zaroste mi zpátky ten zbytek🙄Teď ale musím ty ploty. I tak už vím, že dneska stihnu snad druhý a třetí nevím kdy, protože na víkend už hlásí horko😕  Teda snad ho dnes zvládnu, bolí mě z t toho plotostřihu ramena jak blázen namožená, ani jsem tento týden neveslovala, jsem ráda, že se najím, jak se mi z toho klepou ruce. Letím nakrájet zeleninu k snídani, zbytek až pak někdy😉 Jooo, kočky nechtěly domů, spaly venku. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 02.07.2024, 23:19:26 xxx.xxx.85.70

Ježíši ségra je trdlo, to jezdila nahatá? Má mít oblečení a chrániče! Zrovna dneska jsem říkala sousedovi, jen o dva roky mladšímu než já, ať na stará kolena na těch bruslích neblbne, nebo si něco zlomí…🙄 Toto mu ukážu jako odstrašující příklad. Néé, dělám si srandu, samozřejmě mu to neukážu, jen popíšu😉 Já už jsem se bála, že jsi snad odjetá. No chápu ten blázinec, kdyby jen doma, ale ještě v zahradě další sestava.

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 02.07.2024, 19:37:23 xxx.xxx.85.70

Nééé, nepadám na znak😛 ani nejsem v komatu😏 Já se líčím od nějakých 15, kdy jsem měla silné akné a tedy na sebe patlala tunu makeupu denně🙄 Teď si myslím, že se líčím střídmě, ale není to tak, když si projdu, co na sebe ráno napatlám😉 Ve výsledku je to BBkrém, korektor, troška pudru, troška lesku, zdravíčko na líčka, řasenka a barevný lesk na rty. Výsledkem je snad trochu pohledná baba. Než přijdu z obchůzky, je ovšem většina z toho jinde, než jsem to původně napatlala😜 U kadeřnice jsem nebyla 20let a stejně dlouho přemýšlím, že bych měla. Pak mi kámoška řekne, co tam měsíčně vyplázne za sumu a mě to nadšení zase přejde😏 Stejně nosím jen culík nebo drdolek pod kloubouk do zahrady.