Aktuálně: 4 319 inzerátů190 585 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů
lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 26.07.2024, 16:33:54 xxx.xxx.83.107
Ronja s motejlem:

U nás sice pršelo, zahrada je zalitá, dvě nádrže se dopustily, v ostatních je půlka, ale koukali jsme do studny a tam voda pěkně klesla😪. V rybnících voda klesla strašně rychle (aspoň mám ten pocit) a potoky jsou vyschlé už dlouho, zaplať pánbůh za ten déšť - je čím splachovat. Ale jo, vždycky může být hůř. Asi ani netušíte, jak moc vám tam ten déšť přeju. Tak se tam držte.  


Děkuju Ronjo, já vím, že vy víte…Jak jsem psala a vy jistě také, kdo to nezažil, nepochopí tu úzkost, když vidí, jak všechno ne, že doma, ale všude kolem schne. Tady není vodovod, takže když přijdem o vodu ve studních, bude zle. Zatím se to nikdy nestalo, jen v konci vesnice, kde mají o vodu nouzi už léta - těm už vodovod vybudovali, ale voda odsud postačí sotva pro ně. Do vesnice a vesnic v okolí se vodovod začal budovat před pár lety, voda se táhne z 30km vzdáleného zdroje, nic blíž tu není. Za kolik let se má zprovoznit ani nevím. Já jak ráno chodím kolem potoka, jen sleduju, jak voda rapidně ubývá na přítocích(jsou dva) a sleduju, jak mizí čůrky přes splav, včera bylo 5, dneska už jen 4, cca za týden se voda zastaví😢 Jestli se nestane zázrak a nezaprší jako, že to vůbec nevypadá, ani podle předpovědi😢

Dneska jsme byli s mamkou pro pachtovné, pšenici, co dostává z místní farmy za pole, co mají v nájmu. Všichni tam jezdí starýma autama, nebo spíš s vozíky podle toho, kolik toho mají dostat. Já jela se svým novým autem😛 Když jsem otevřela kufr, že to tam mají nějak narvat(4 pytle) kouleli kluci očima, jestli to fakt myslím vážně. No myslím, já jiné auto prostě nemám😏 Horší my to pak s mamkou vytahat a složit doma. Vytahat teda dobře, je to z roviny stáhnout dolů, jen to pak bez rudlu nějak dostat za vrata🙄 Jsme se s tím nasmýkaly jak blbé. 

Jani, jsem celkem zvědavá, jak ta tvá storry s novým zaměstnáním bude pokračovat, ale věřím, že dobře, že se to usadí. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 25.07.2024, 16:22:03 xxx.xxx.83.107
Saga:

Holky, hlásím, že naše kuřice po 10 dnech vylezly na zahrádku! Konečně😄, když tam přijdete, tak už si tam povídají, jsou schované pod tavolou, ale jsou venku. Do kurníku už přes dvorek ťapou taky hezky, skoro samy! Tak máme radost!


😛👍 A pak, že blbé😉 Nakonec to přece jen holky zvládly. Mamka byla včera na návštěvě u sestřenice a bavily se ještě s další návštěvou o slepicích. Ti druzí je mají zavřené v malém výběhu, celé opelichané a že babička na vajíčka řekla, že od takových hnusných slepic je nechce😏

Když jsem mamce k narozkám koupila ta kurníková dvířka, to bylo frflání, že na co, že ona je nepotřebuje a stejně tam chodí a bla, bla. Onehdá na koupání mi říká: a je to dobré ta dvířka, nemusím tam letět, když jsme někde dýl a vrátíme se až potmě, totéž ráno, když tu mám děcka a spí do 11h…Sem ti to ale říkala😎

Dneska jsme byly s mamkou na nákupech. Včera vlastně jsme s mužem slavili jeho narozky(někdo tu psal, že taky😀) takže jsme dělali takřka houby(já jsem jen něco málo vyplela) a čuměli na tenis😉

A zapomněla jsem: včera nás obešla bouřka, spadly 3mm, poznat to není nikde😟

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 24.07.2024, 15:09:41 xxx.xxx.83.107

Eliško krása👍 jste jak víla🥰 ty šaty jsou opravdu zajímavé, romantické, ta krajka na rukávech krásná👍 A na koníčkovi…hotová Popelka. Sleduju ,,Vyber si ty správné šaty"( tam se právě vybírají svatební) - je to moje úchylka, nezajímá mě ta svadba jako taková, baví mě móda, baví mě koukat jak to komu sluší (nebo nesluší😜) jsem původně švadlena i jsem trochu navrhovala, pro sebe, takže je to taková moje profideformace. Moc vám to oběma sluší, pejsanům taky😉 velká gratulace, teď už budete jen odpočívat😀

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 24.07.2024, 10:15:16 xxx.xxx.83.107

Fíkovnice - Jani, ráda bych něco poradila, ale do práce nechodím, jsem teoretik, ani když jsem chodila, jsem zaměstnání nějak neměnila, takže fakt si nedovedu ani představit, co se děje, jak to vypadá🙄 Tak jak píše myslím Saga, prostě si říkej, že jsi tam pro peníze a nějak to pro ně vydržíš😉 A snad i bude líp, až se trochu rozkoukáš, zapracuješ. Musí to být hrozně těžké, nastoupit jinam, to si celkem představit dovedu. Pro mě, konzervu, by to bylo něco -  jako let na Měsíc😜

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 24.07.2024, 10:06:16 xxx.xxx.83.107

Bobi na šití v létě kašli, to je práce na ,,dlouhé zimní večery" kdy se stejně nedá dělat nic. Teď chodíš ven(do garáže😉) prostě se v tom horku žije venku, nebudeš se krčit doma u mašiny. 

Rehabky - zrovna před pár dny mamka vzpomínala, že jí teta říkala, že když chodila na rehabilitace s vyměněným kolenem v lázních, že to ze začátku tak bolelo, že myslela, že už tam nevleze, že uteče. To tě sice nepotěší, ale ono to tak asi prostě je. 

U nás spadlo neměřitělných 10kapek☹️ Prý to není konec, tvrdí Tom, já nevěřím ničemu, dokud neuvidím, protože praží zase to pitomé slunko😠 V noci začal téct náhon(až jsem většinu ryb odlovila) někdo to pustil asi na tajňačku, teda tuším i kdo, kdo vodu potřeboval. Takže se nám doplnilo jezero (uf, obrovská úleva) a zalila jsem si honem ráno skleník, ještě letím dát vodu k račatům. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 23.07.2024, 15:54:42 xxx.xxx.83.234

Sago přesně tak, jak píše Kometka, od toho jsme tady, aby sme se mohly vykecat i z věcí, které nejsou příjemné. Doma už to nikoho nebaví poslouchaaaat….😜

A pro mě je super vědět, že nejsem jen lemra líná, ale že se to prostě děje. A buďto to pude, nebo ne a budu to muset řešit jinak. 

Kometko i u vás super, že jste si prostě dokázala říct: hotovo, končím. A nemusíte přece nikomu nic vysvětlovat, to je čistě vaše věc, jestli chcete jezdit či ne. 

Byla jsem další kolo pro ryby, panebože nevím, odkud lezou😲 (no vím, zpod břehů jak od nich ustupuje ta kaluž) prostě je jich tam mnohem víc, než to zprvu vypadalo. Zase jsem jich teď před obědem přinesla cca 15 a nejmíň tolik jich tam ještě je, ale asi budu muset, až se fakt nebudou mít sílu schovávat, protože tohle ,,čekání na rybku s podběrákem" - je nekonečné. Jen nevím, jak mám odhadnout, aby už nebylo pozdě, kdy jim dojde ten kyslík a budou ,,hore bruchem"😟 Protože poprvé ne potmě, tak jsem si je v kýblu vyfotila, než jsem je šoupla do jezera, že vám je pošlu a hlavně jsem je chtěla podle NETu identifikovat. Nebo nějaký rybář na Zvířatech by mohl. Teď, že si přepošlu do compu tu fotku, otevřu galerii a tam nic. Já jsem si nezkontrolovala, že to jen cvaknulo, ale zase nevyfotilo(občas se mi to stane😠) Ježíši jak já tu nadávala!😈 Jsem vzteklá ještě teď, jen na to pomyslím…On se tam motal Viktěník, tak jsem mluvila s ním, dávala mu granule pro ryby a nedávala pozor na to focení🙄

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 23.07.2024, 10:08:51 xxx.xxx.83.234

Sago, tak králíčci už jsou nadobro out?!?😎 Hloupýma slepičkama jste pobavila. Kde by v té drůbežárně taky k rozumu přišly, vždyť tam po generace musí úplně ztratit přirozené instinkty. U nás se to dělá tak, že se nové kupují ke starým, co už umí a naučí se všechno od nich. Ale však vy to taky tak myslím máte, že? 

Já jsem zjistila, že jsem tak trochu ,,vyhořela" se zahradou. To nadšení prvních let mě postupně opustilo hlavně, když stárli a odcházeli psi a já už v té zahradě neměla být s kým a pro koho. Teď se k ní zase trochu vracím, ale ten drajv už tam není, už tak jen ze setrvačnosti a když můžu, tak se tomu ráda vyhnu, třeba ježděním na plavání😉 Spraví to třeba nový záhon, když vidím, jak se to tím zvelebilo, jenže revitalizovat takto půl zahrady, na to už nemám fyzicky🙄

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 23.07.2024, 10:00:24 xxx.xxx.83.234

Ano Bobi, náhon nám teče nad pozemkem, zásobuje náš potůček, protože prosakuje, když je dost vody. Když je míň, máme šoupadlo a můžem si přidat. Teď, když je 0😢 a zůstalo tam jen pár kaluží, nosím rybky k nám do jezera. Vím, je to vlastně pytlačení, ale můžu dát fotku těch, co nikdo neupytlačil a leží tam pochcípané, takže co je lepší? Do jezera, pokud do zítra nezaprší jako, že sotva, budem muset začít pouštět vodu ze studny, kvůli ochlazení a okysličení. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 22.07.2024, 22:45:29 xxx.xxx.91.157

Niki, tak jak my s tou vodou🙄 Po 22h jsem přišla s další várkou ryb. Nedalo mi to a masochisticky jsem se tam šla zase po 20h kouknout, podběrák s kbelíkem vody jsem si sice vzala, ale myslela jsem si, že jen spočítám mrtvolky těch, co se mi nepovedlo vylovit včera. Nikdo tam neplaval myslela jsem, že to někdo vyžral, třeba liška, nebo nějaký tchoř třeba. Za chvíli jsem viděla proplout rybku, ještě poměrně čilou. Ty včerejší lapaly po vzduchu, dneska ještě pořád zbytek odbojný😲 Zy ty necelé dvě hodiny jsem nachytala zase cca 10! Sama bych nevěřila, že jich tam ještě bylo tolik. Respective ještě je, minimálně 5 jsem chytit nedokázala z toho asi jednoho pstruha. Asi. Až v úplné tmě, kdy už jsem si asi hodinu svítila mobilem, tam něco rychlého, cca 15cm, proplulo zpod břehu naproti zase pod břeh. Ještě tam zajdu ráno, kdyby už lapal vzduch, tak bych ho chytit dokázala stejně, jako ty zbylé prcky. Pokud do rána nebudou všichni po smrti😔

Z koupání jsme přijeli 19.15 a teeprve jsme šli jako, že obědvat. Já ne, já jsem měla Magnum a párek v rohlíku😉 Ale naplavala jsem hodně, tak jsem si zasloužila. K obědovečeři jsme měli cuketu na řízky od včera. Potkaly jsme tam s mamkou známého, tak jsem plavala jednou i s ním. Ale nerada s někým plavu, nechce se mi, ani mi moc nejde přizpůsobit tempo. Všichni plavou hodně pomalu a mě to pak nejde, připadne mi, že se nijak neposunuju, je to jak jen se snažit neutopit😛 Tak jsem se mu omluvila a uplavala mu😊 Moc bych si ještě chtěla zaplavat, ale zase bych dala nevím co za to, kdyby u nás pršelo😟

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 22.07.2024, 07:37:19 xxx.xxx.91.157

Takže písnu zase sama sobě…😏 Včera kolem 20h jsem šla kouknout na ten náhon. První jsem objevila několik mrtvých rybek (do 15cm) u přítoku. Na naší straně roury, co vede pod mostkem je vždycky kaluž nejdýl. No samozřejmě, krom pár mrtvých ryb, které se tomu snažily uplavat a skončily níž v blátě, tam lapalo několik ryb po vzduchu. Všechno prcky do 10cm. A nejmíň 10 jich tam bylo. Už se stmívalo. Takže jsem se zavrtěla na patě a letěla pro kýbl s vodou a podběrák k baráku. Lovit ryby, které už skoro není vidět, v kalné kaluži plné větviček a kamení, o co se podběrák pořád zadrhává, bylo peklo. Balancovala jsem na kořenu těsně nad vodou, několikrát jsem tam měla žuchnout, protože mi ujely boty na prudkém svahu. Pak už jsem si jednou rukou s mobilem musela svítit, druhou jsem se snažila podebrat nenápadně ryby plující už svisle lapajíc po vzduchu. Ty, co mlely z posledního se daly, horší ty odbojné. Chytila jsem jich do 22h nějakých 12(ani jsem je nespočítala) a bohužel asi tři si podepasaly rozsudek, už mi docházela baterka v mobilu, navíc mě skoro sežrali komáři👎 Ráno asi bude po nich😢 Po každém pokusu, ať už úspěšném nebo ne, jsem musela zase čekat, až se z té kalné vody nějaká vynoří lapat. 100x dokola na nějakých 12 rybek🙄

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 21.07.2024, 20:11:37 xxx.xxx.91.157

Víkend…všichni se dnes koupete? My ne, až zítra, dneska jsem se vlastně koupala, když jsem se na lehátku snažila vyčistit jezero od řas. Společnýma silama jsme to nějak zvládnuli. Bohužel mu to dlouho nevydrží(to jsem hlavně, aby se mohly napít vlaštovičky) protože jsme bez vody, vyschnul náhon, není přítok. Jak v potoce klesne voda na kritickou mez, že už nepřepadá do náhonu, jsme v pr…😢 Nevím, jak uzalévám zeleninu. Nádrže mám plné, to tak na třikrát vystačí rajčatům a skleníku, ale znamená to natahat to tam v konvích. Nám pršení samozřejmě nikdo nehlásí..

Jsem si dneska vzpomněla, že jsem chtěla napsat k vosám. Někdo tu psal, jak ho štvou otravné vosy a já psala, že u nás nějak vůbec nejsou. Byli jme na tom Mácháči a tam se teda nedalo venku vůbec jíst, hned se slétly 2-4🙄 No a dneska jak doma ležím na mole na lehátku, na stolku sklenku s colou, uviděla jsem lítat vosu, letos první, která se snažila napít z kraje jezera. Moje cola ji vůbec nezajímala a po chvíli zmizela. U nás fakt zatím nic, ostatně jako jiné roky. Jsem si uvědomila, že ani sršeň se zatím nějak neukázala. Tuším jsem ji tedy předevčírem zahlédala na jabloni, kde přezrává pár ranných jablek, ale k baráku nelítá snad nikdy. 

Kdoví, jak se má Buggyra…😎

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 20.07.2024, 20:11:10 xxx.xxx.91.157

Zahrada by se potentočkovala, protože jsme nebyli 5 dní doma a bylo každý den 33st. A prostě nejde zalít všechno naráz, po příjezdu ve čtvrtek to byl akutně skleník, cukety a melouny, protože tam to jde pustit současně, rajčata musím ručně a pak jsme to v noci nechali na ještě na zbytek zeleniny. A mamka ani nevěděla, že jsme tam nebyli, samo jsme to přiznali, ale chodíme vždycky, tak jednou se to nepotento. Teď jdeme na hlavní program, tam bude neteř a synovec se ženou…takže zastoupení rodiny tam je😉 Od Toma, my na to nejsme. 

Dneska vyšlo počasí naprosto super👍 Bylo horko ne, že ne, ale celou dobu pod oblačností, bez sluníčka, nemusela jsem mít klobouk, v overalu zvaném ,,dupačky"😉 jsem to v pohodě zvládla😀

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 20.07.2024, 11:33:22 xxx.xxx.91.157

U nás taky kultura, máme tu slavnosti. Je to 4 dny. Včera jsme večer měli jít na vystoupení tchýně(zpívá ve sboru) ale jak jsme nebyli doma a tu prostě všechno přerostlé, zarostlé, takže jsme lítali, čistili, sekali a místo kultury jsem ještě musela zalít rajčata😏 A když jsem tak mezi nima potahovala hadici, vždycky na další, tak jsem v mezičase švácala plevely motykou, ať tam zak zbůhdarma nelelkuju. Včera v tom vedru(ano, jak jsem psala, že celkem dobrý, tak v tu ránu idyla skončila, vedro jako prase) jsme si teda mákli. Takže na jarmark jdeme až dneska, odpoledne. Teď jsem ještě Viktínkovi vykosťovala králíka. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 19.07.2024, 23:08:43 xxx.xxx.91.157

Jak jsem psala, naše slepice mají obr výběh, cca půl hektaru. Tedy mamky slepice, slepice naší rodiny😉 Žádné směsi nekupujem, ani nemícháme. Slepice dostávají pšenici, zbytky z kuchyně a pečivo od sousedů. Zbytek mají, co si nazobou v humně. Vím, že přestávaly nést, když bývaly tuhé zimy, to si nenazobou. Letos nesou bez přestání imrvere a hodně.

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 19.07.2024, 21:17:44 xxx.xxx.91.157

Nejsem chovatel žádného ptactva, ale pokud vím, nedá se srovnávat co je nebezpečné pro lidi, kterým je určena většina článků a pro ptáky. To, co je pro lidi toxické, je pro ptáky běžná součást stravy. Viz. nejznámější ptačí zob. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 19.07.2024, 10:55:52 xxx.xxx.91.157

Holky děkuju za pochvalu, proto jsem tu strigu v klobouku určitě nedávala🙄 no jinou fotku jsem neměla - jako důkaz😉 Aby mi Xerxová věřila😜 To jsme fotili mamce. Ono by nás to ani nenapadlo, v tomto jsme hrozní. Ale volala: kde jste, celý den se neozvete. A my: hele, na Ještědu sme byli😀

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 19.07.2024, 10:52:18 xxx.xxx.91.157

Zatím se to u nás dá, 26.5st a pofukuje větřík, není to úplně na zdechnutí. Zatím😉 Nad ránem do ložnice přišla oknem Gucci. Šla jsem na WC, to ona se jde většinou napít a lehnout do bazénové místnosti. Bylo kolem 5h, pustila jsem si telku a spala dál😉 Kolem 6h mě probudila Gucci opět na posteli. Chvíli jsem nechápala. Pak mi došlo, že určitě řvala za dveřma, vzbudila muže a ten ji pustil ke mě zpátky. Rychtyk😛 Ráno naštvaný, že se zbavil spaní se mnou(na výletu musel a já jsem mu otevírala okna😜) a tady ho vzbudí řvoucí kočka na chodbě. Říká: jasně, té řve televize jako kráva, těžko by slyšela kočku za dveřma. Já na to: jak bych asi mohla, když spím😛 Já prostě spím. Mě je jedno, že tam řve telka😏 navíc se u nás nad ránem krásně zchladilo, soused říkal, že jen 13st bylo. Moc tomu nevěřím, ale super👍

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 19.07.2024, 10:44:33 xxx.xxx.91.157

Já si myslím, že pro nás, co nejsme zvyklé měnit práci co pár let, neřkuli měsíců, by to bylo vždycky těžké. Myslím si, že si Jani zvykneš, přizpůsobíš se tempu, kolektivu, zatím bych nejančila. Samozřejmě pakárna by byla, kdyby jsi zjistila, že kolegyně je kráva. Ale i ty se asi najdou všude🙄 Peníze nejsou všechno, když je máš a nemusíš počítat každou korunu…si dovedu celkem představit. Mít blbý kolektiv a málo peněz si myslím, že bylo mnohem horší. Respective…mohlo by být ještě hůř, než jsi měla v předchozím zaměstnání? Já to nevím, zkus si odpovědět ty, jak to cítíš. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 18.07.2024, 21:02:17 xxx.xxx.91.157

Hlásím, že kočeny v pořádku, Viktínek letěl ke dveřím hned, jak slyšel pohyb. Gučajza vylezla odněkud až za dvě hodiny, i když panička pořád vyřvávala po zahradě. Jak jinak, potvora😏 Cestou jsem Vikťánkovi koupila králíka, ať má zase chvíli zdravé jídlo. Doma asi 100stupňů, no oproti Ronje, nás žádné nemilé překvapení nečekalo😉 Ono tedy bylo zrovna v pondělí ráno, první den, co jsme nebyli doma - v 8h volala sousedka, že nám řve alarm🙄 Poslali jsme tam tchány na kontrolu a nic nenašli. Nejspíš nějaký pavouk přepochodoval přes čidlo. Musíme snížit citlivost😏

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 18.07.2024, 20:54:58 xxx.xxx.91.157

Jani, už asi týden jsem myslela na to, jestli tam jsi a proč nám o tom něco nenapíšeš, jak se ti líbí a tak. Hmm, ale moc z toho nechápu, co je špatně, páč tedy ani nevím, o čem ta práce vlastně je😏 Píšeš, že peníze nejsou všechno, v předchozím zaměstnání jsem pochopila, že peníze na ho.no a kolektiv jakbysmet, takže sis stejně polepšila, ne?