Aktuálně: 4 319 inzerátů190 581 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů
lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 09.06.2024, 07:37:43 xxx.xxx.89.177

Takže hlášení: průjem je i přes tablety. Do rána byl zase dvakrát😟 Jestli jde i někdy večer venku to nevím, to už ho nevidím, včera sme ani nebyli doma. Přes den ho sleduju a nemyslím si, že by mi to ušlo, protože on jde raděj domů do záchodku, než někam venku. Už jsem se v noci s hrůzou probudila, co budem dělat😟 Jsem z toho zase na prášky. Musím o tom něco najít, ale bojím se to vůbec jít hledat. 

Popršelo. Nějaké bouřky na nás šly, nevím, co vlatně bylo, já se neprobudím, ale v 5 jsem viděla mokré otevřené balkonové dveře. Na meteostanici je 14mm - to je celkem dobré, alespoň na běžné zalití. Nám ještě pršení hlásí, snad i na zítra, no jestli bude, o tom dost pochybuju. Je pod mrakem, i když slunko se pořád snaží někudy vyčuhnout. Jen ať tam zůstane, ať hned vodu neodpaří. Včera bylo na zdechnutí šíleně. Nic sem nedělala, jen chodila posunovat ty trysky a byla jsem upečená. K večeru sme jeli na akci venku, že: vem si na večer bundu. Přijeli sme domů skoro ve 22h a bylo 22st Bundu jsem celou dobu jak blbec nosila v ruce😏

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 08.06.2024, 17:08:56 xxx.xxx.89.177

Holky děkuju moc, za vyčerpávající odpovědi. Takže Bodlinko myslíte tedy, že průjem nevadí, teda když neletí třeba do hodiny po tabletách? Tak super, ste mě alespoň trochu uklidnily👍 Zatím bylo nakaděno jen ráno a od té doby nebyl, tablety FIP dneska dostal po 16h(pomalu po půl hodině, to potahuju směrem k poledni, pro mě lepší termín, to bývám doma vždycky) A dostává 3x denně tu tabletu proti průjmu. 

Bobi, zapomněla jsem zase, kterou nohu to máš, levou nebo pravou? Tom si stěžuje, když dýl řídí, že ho bolí právě pravé koleno. 

Holky, jak je u vás? U nás 28st, neprosto na zdechnutí a vzhledem k tomu, že vlastně nakapnulo, je to peklo😟 Od rána zalévám brambory, protože už byly svěšené. Musím posunovat po pár hodinách trysky, abych obsáhnula celé políčko. Na zeleninu mám puštěnou další trysku, taky posunuju. Zjistila jsem, že cuketě to slunko popálilo listy, ty největší(nejmladší) má žlutohnědé👎

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 08.06.2024, 11:09:00 xxx.xxx.89.177

Děkuju Reni🙂 Ale tak proč se vlastně dělají i nepotahované, když nějak není úplně žádoucí, aby se vstřebaly už v žaludku? A názor na dobu, kdy to nutně musí zůstat v kočce?😉

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 07.06.2024, 22:16:25 xxx.xxx.89.177

Jako Bobeš, můžeš se vztekat jak chceš, ale stejně to napíšu: to sem za celý den ani nevlezeš, aby jsi podala info, jak se máš, jak pokračuje rehabilitace??🙄

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 07.06.2024, 22:13:14 xxx.xxx.89.177

Nechci tady s tím pořád prudit, ale ještě vznesu dotaz i na ostatní znalé, tedy Janinu, Kometku i ostatní, co se v lécích orientujou. Jak už jsem psala, nejsou to potahované tablety a různě se podle potřeby půlí, čtvrtí. Normálně se přece nepotahované tablety vstřebávají už v žaludku, ne? Nemyslím snad úplně, ale prostě minimálně částečně. Když má kočka(člověk) průjem znamená to, že jakýkoliv lék se mu špatně vstřebá? Přece bere léky i od průjmu(Imodium třeba) tak to by mu pak nemohlo fungovat ne? Nebo já, co má vlastně průjmy celý život, jdu často i třikrát denně jako, že normální stav, když mám vyloženě běhavku je to samozřejmě vícekrát. Takže se mi nic dobře nevstřebá? No cukr a sádlo očividně jo😏 Možná uvažuju úplně blbě a budu ráda, když mi to někdo ozřejmí, jak to tedy funguje. Vikťa dnes prokazatelně nekadil po lécích 5h, pak už jsem ho nekontrolovala, cvičila jsem, sprchovala se a teď je venku, takže může jít někde do záhonku. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 07.06.2024, 18:21:41 xxx.xxx.89.177

Protože ty prášky nějak blbě působí na trávení, střeva asi, zřejmě se to ví, protože se mě pořád dodavatelé ptali, jestli nemá průjem. Měl už důsledkem nemoci. Pak se mu to po injekcích upravilo, na skoro normální, jen trochu řidší, ale bobky. Ale jak jsme přešli na ty tablety, začalo se to zase měnit, až k průjmu, kdy jde vícekrát za den, kaluž už druhý den. Dneska byl v noci teda a ráno po jídle. dostal už dvě tablety na ten průjem(má dostat 3x denně) a od té doby nebyl. Teď dostal v 17h ty FIP tablety a čekám a modlím se, ať je udrží a nejde alespoň do té noci. Bude to stačit, co myslíte? Jak dlouho se po tabletách musí nepokadit? 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 07.06.2024, 14:38:23 xxx.xxx.89.177

Jen upřesňuju, nemyslela jsem kousání pána, ale kousání např.návštěvy. On se nechal hladit a pak z ničehožnic na návštěvu vyjel a rafnul po ruce (špic od tchánů)

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 07.06.2024, 14:25:39 xxx.xxx.89.177

Ne, ne, nejsou potažené, půlí se, čtvrtí se, ale tu denní dávku musí právě dostat najednou, protože je to na kila kočky vypočítaná účinnost. Klidně ji vyfotím, nic na ní neuvidíte, taková žlutkavá tabletka, tvarem jak acylpyrin, jen by do něj vlezly asi 3.

Probiotika bere, to jsou právě ty, co dostal teď proti průjmu, jsou to zároveň i probiotika údajně. Předtím jsem mu dávala, co jsem mu objednala, takový dávkovač do tlamky, jako by velká stříkačka - pootočením se tam určuje denní dávka. Ale když už kadil hezky, už jsem mu to nedávala, i když tam ještě zůstalo. Uvidíme, co tyhle od vetky. Na název se mě neptejte, ona to odsypává, ale něco ,,pektin" tuším? jsem tam zahlédla. 

Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 07.06.2024, 10:43:46 xxx.xxx.89.177

No já už se bála, že nová paní ředitelka už tu na nás prdí😉 Néé, dělám si srandu, výsledky pohovorů ještě nejsou, viď? 

Já nemám dobré zprávy, Viktíkovi se průjem zhoršil. Vyhrožujou nám, že tablety se nebudou dobře vstřebávat a pojedem léčbu znovu, pokud nepřejdem na injekce hned. Včera jsem vyzvedla u vetky nějaké tablety proti průjmu a budem se modlit, aby to zabralo. Když jsem jí to o injekcích řekla prohlásila, že kvůli Viktíkovi se bude taky modlit, že si nedovede představit muset mu to píchat znova, že to je hrozné mučení. Tady vidíte, že jsem nepřeháněla, když jsem z toho byla úplně psychicky vyřízená. Ne, já ty injekce fakt už nedám😢 a o Viktíkovi ani nemluvím😢 Proč nám to nemůže proběhnout v klidu?? Místo 14 dní jsme píchali bez jednoho dne tři týdny, tablety do krčku zvládáme a všechno se to zhroutí, protože po nich průjmuje😢 Jsem už zase v nervech, jestli se nepokadí za chvíli po tabletách, jestli se zvládnou vstřebat. Bohužel nevím, asi nikdo neví, kolik na to potřebují času. Bodlinko, studovala jste o tom něco, můžete poradit, nebo říct svůj názor? Děkuju

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 06.06.2024, 18:14:00 xxx.xxx.89.177

Dneska jsme s bráchou montovali mamce ty dvířka do kurníku. Na původní dveře od prasečího chlívku, který měli čuníci se slepicema napůl. Dveře bytelné, z nějakého tvrdého dřeva, desky 4cm tlusté, dveře s výstuhama nahoře, dole, napříč. A kované panty do půl dveří přibité. Takže mě první seřval, že jsem se na ty dveře měla podívat, než jsem to vůbec objednala, že s tím nejde nic dělat. Nakonec jsme vymysleli, že desky odmontíme, poposunujeme, zakrátíme kde bude třeba a dole přibijem pak novou jako výstuhu. Desky přibité snad 100 velkýma hřebíkama, zahnutýma a zatlučenýma zpátky do dřeva. Takže sme museli improvizovat, neodrazíme celou výstuhu, vyříznem jen prostor na ta dvířka, zbytek desky tam necháme a díru nahradíme výztuhou přišroubovanou níž, kde nebude zavazet. To, co si myslel, že odřeže pilou, raz dva nešlo, protože si myslel, že mám kotoučovku a já mám přímočarku. Takže jsme neměli ani ruční pilku, se kterou se tak jedinou dalo šmrdlat. Dvakrát  šel domů pro pilku, první vzal jiný list, pak zase zjistil, že to musí nějak vyměnit celé. Od babči je to cca 200m k mamce, no chodil to snad 10x🙄 Nešlo nám to řezat, stará tupá pilka. Až jsme to nějak odpižlali, odrazili to. Našli sme desku, kterou to jinde vyztužíme, protože tou demontáží jsme je skoro rozmlátili🙄 Zjistil, že nemá šroubky. Naštěstí přišel zvědavý strýc a šroubky(spíš šrouby, 8cm) nám dal. Jinak bych tak jako prase, v hadrech do zahrady musela jet koupit šroubky. Začali sme přišroubovávat desku jako novou výstuhu(teda nakonec dvě) a už u prvního šroubku jsme se zasekli - nešel zašroubovat. Strhnul kříž, zničil bit. Naštěstí tam byl asi někde v dřevu suk, ostatní už nám pak šly. Kdyby sme si nesklepnuli desku moc dolů a nešly nám pak dveře otevírat🙄 Takže znova odšroubovat šroubky, desku zvednout a znova přišroubovat. No ,,A je to" hadr. Ale máme to👍

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 06.06.2024, 10:58:39 xxx.xxx.89.177

Jelikož jsme zrovna takového špice, co máte na mysli měli, dvakrát po sobě, něco o nich vím. Prvně vynesu to, že má špicoidní povahu, takže ne, nedá se to nazvat pracovním psem, špic vždycky v prvé řadě dělá to, co chce on sám, až pak, co chce pán. Je to hlídač dvora. Nezabíjí drůbež a je uštěkaný. Taky je to pes, který nemá problém kousnout, třeba jako jezevčík. Ale záleží také na tom s čím je sprcnutý. My jsme měl dva a po lidech se v životě neohnal ani jeden. Muž měli dva, ale to už byli víc klasický špic (bílého a pak vlčího) a ti klidně kousnuli. Takový špicomix se dá ještě dobře sehnat na slovenských Kopanicích a romských osadách. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 06.06.2024, 10:48:42 xxx.xxx.89.177

Ronjo, zasklila jsem tu vaši trávu😉 Už třetí rok sázíme brambory tak, že ne tedy do trávy - to ještě nemáme co sekat, ale je vší trávou ze sekačky mulčujeme a mulčujeme tak, že je vůbec už neoboráváme, prostě nehrůbkujeme, jen kolem valíme trávu, hodně. Zatím to u nás vypadá na dobrou metodu, protože i když neprší, udrží v nich tráva vlhko. Předloni všem brambory zaschly, my sme měli dobré👍

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 06.06.2024, 10:43:19 xxx.xxx.89.177

Mám podobné zkušenosti. Ano, pořád se snažím nechemicky, hlavně třeba u zeleniny. Výsledek je ten, že zeleninu nemám, kdežto žoužele a plevely se tváří spokojeně😉 I když někteří přísahají, že jim to a ono funguje, mě nějak ne👎 Zřejmě namám ten správný zápal, být úplná bio žena😉 Momentálně ve skleníku stříkám hřebíček😉 Třeba slimáci jsou spokojení, prý jim nijak nevadí(jsem trochu doufala, že je vysmradím ven😉) 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 05.06.2024, 16:43:51 xxx.xxx.89.177

Jsem zde, hlásím, že jsem byla na cestách. Včera večer jsem dala Viktínovi tablety, kopu jídla do garáže a vysvětlila jim, ať jdou chrnět do garáže, že nebudem doma. Tom mi řekl, že jsme měli tajně odjet a hotovo. Si normální?!?😲 Vikťa by si o obývákové okno udrápal noženky🙄 A taky museli dostat instrukce s tím jídlem. Jeli jsme do Jihlavy, Tom do práce, já jsem tam měla objednané prádlo a chtěla si ho vyzkoušet, než ho jen tak koupit baj očko. V poledne jel brácha z Prahy k mamce, tak mě v Jihlavě vzvednul, od 14h jsem doma. Vikťa na zavolání vyběhnul z kytiček, madam to bojkotovala jako vždy, v domku nebyla a nakráčela milostivě za hodinu😎 Tak jsme to zvládnuli…jednu noc😉 Dneska koukám na Viktína, co si drhne jedno ucho, druhé…Onehdá měl v jednom klíště a objevila jsem ho až poměrně velké. Pak se taky pořád škrábal. Myslela jsem, že ho to ještě občas svědí. A houby, Viktín má svrab - aby toho nebylo málo🙄 Nevím teď, jestli v léčbě na to může něco dostat. Vím, že nesmí třeba kortikoidy, na svrab by snad něco dostat mohl, samozřejmě se budu ptát pána, co má zkušenosti s FIP i vetky. 

Niki jsem ráda, že Čikitka se lepší, netlač na pilu, zapomene na nepříjemnosti a bude líp. Jestli ovšem stejná tvrdit nebudu, Gucci se změnila hodně, je ustrašená, vyjukaná a vynervnutá ze všeho. A to byla kotě, co se nebálo ani sekačky😟

Skútr…já nevím, ale neměla bych na něj nervy👎

Kopřivový výluh dělám každoročně, protože jsem tu zakopřivovaná🙄Část nechám pro babočky a zbytek na jaře narvu do bečky. Zalévám s tím skleník a venku rajčata. Popravdě mšice jsem s tím likvidovat(odpuzovat) nezkoušela, protože když to potřebuju, nemám po ruce žádný rozprašovač. V jednou postřikovači je na plevely, druhý jako vždy nestříká🙄 Ano, smrdí to děsně, ale než bych cítila savo, to raděj tuhle sračku😛 A ano, ruce mi pak smrdí taky šíleně. Zkus to octem nebo citronem neutralizovat. Buggyro, myslela z rukou dostat ten smrad, ne tu barvu😉

Bobi, takže ty už běháš a ani nevíš😜 Kámoška z Prahy si v pondělí zlomila na několikrát kotník, má ho sešroubovaný. Kombinace pes a déšť. Úča, viděly jste se na Festu, bavily o hvězdách? Se mi něco mate😉

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 04.06.2024, 07:52:42 xxx.xxx.89.160

Jejda, to je pěkná fotka maroda, teda tehdy ještě fešáka vcelku😉 Je hezký👍 No hned se musí něco přisr…👎 Večer Viktík lítal jak blázen po jídelně a kuchyni, chvíli honil papírovou kuličku, než jsem ho zabásnula do pracovny na spaní. Ráno bylo nablíto po cca měsíci. První jsem se dost vylekala, ale pak jsem viděla, že většina toho je bezoár, tak snad jen kvůli tomu. Viktín se dost umývá a taky z něho hodně moc letí chlupy. Do bezo pasty jsem mu dávala tablety na játra, tak už ji nechce🙄 Já se probudím a prší, nevěřila jsem svým očím😲 I se mi zdálo, že dost, no na meteo je 3,6mm a mrak jde bohužel zase jen kolem😟

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 03.06.2024, 23:11:45 xxx.xxx.83.160

Hm, dneska jsem tu jen já? Kdyby nenakoukla Jana, tak jen já samotinká? Tak bouře měly správný směr, v podstatě šly přes nás, nebloknuly se ze západu na Vysočině, jak je běžné. Chybička se ovšem vloudila, všechny se buďto ztratily 10km od nás a za náma se zase záhadně objevily, nebo nás dokázaly podejít, nadejít… Naprskalo prosím 1,2 mm🙄 Ne, ne 12, ale opravdu 1,2. Takže se sama divím, že mě ještě šlak netrefil👎

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 03.06.2024, 18:05:27 xxx.xxx.83.160

Dneska celý den podmračeno, takže masařku nemám😏 Písnu to i sem. Včera jsem při ranní rychloprocházce na svém okruhu našla přejetou paní roháčovou, dneska kousek dál velký roháč, taktéž placatý😟 Je možné, že mu ještě voněla i zajetá a jak poblíž přistál, někdo ho sejmul taky? Trdlo😟 Když jsem chodívala se psem v podvečer, vždycky jsme nějaké na téhle cestě potkali, uklízela jsem je, na cestě se jim líbilo, možná, že byla teplá? Není frekventovaná, je to taková boční cesta, dřívější polňačka. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 03.06.2024, 14:00:14 xxx.xxx.83.160
»
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 03.06.2024, 13:50:52

On tu holčičku viděl, na vlastní voko😜 To je tak debilní urban legend, že tomu snad ani nikdo uvěřit nemůže…😏