Aktuálně: 4 319 inzerátů190 585 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů
lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 15.06.2024, 22:41:55 xxx.xxx.88.203
Bodlinka:

hadíky na zahradě nemám. jen ještěrky obecné, ale kočky jim dávají hroznýho čouda. jednou se mi podaří tam konečně postavit nějakou suchou zídku pro ně.


Ano, Gucci I. chytala ty malé Žofinky i ještěrky. Od té doby jsem ještěrku u nás neviděla. Ale bude to asi i tím, že už všechno hrozně zarostlo a nejsou spíš jen vidět. Tahle Gucci myslím nic takového nechytá, nosí jen myši.

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 15.06.2024, 22:32:52 xxx.xxx.88.203
bambule:

Vybrala jsem špatnou fotku, není tam tak krásně vidět. Délku vám psát nebudu…. Protože je to taková malá anakonda☺️

Obrázek

Ty jo, nádhera👍 Velikost naší ,,báby" co taky léta žila v kompostu, teda dokud taky občas pršelo. Pak nějak vymizely všechny. Až po loňsku, kdy i občas v létě sprchlo, se asi zase začínají objevovat. Akorát ta naše nevím který druh, byla proti té vaší taková spíš zavalitější, velikost stejná, ale tlustější tělo. Muže kdysi překvapila u kompostu, řval na mě:  honem, honem sem pojď, je tu šílený had😛 A jednou ji potkali psi v trávníku kousek od baráku, za jezerem, je to takový průchod mezi ,,kopci", vlevo-vpravo kytky  a uprostřed trávníková pěšina. Si tak vyšlapujem, najednou berňák ztuhnul, otočil se na mě, oči vytřeštěné…Berunku co je, co se děje, běž. A on skočil do strany na ten kytkový kopeček a po krajíčku to prostě obíhal. Až jsem tam přšla já a koukala na Worku, na co čumí upřeně do té trávy, zjistila jsem, že je to hadice, ale doslova😛 Jenže to jsem měla ještě stařičký tlačítkový mobil, ani mě nenapadlo něco fotit🙄

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 15.06.2024, 11:09:38 xxx.xxx.88.203

Ronjo, hlavně pro vás!😀 Janino ty nekoukej😜 Zapomněla jsem včera hodit fotku, co jsem nafotila v ,,jámě" pod schodištěm. Žofinku, obojková to není, ten zbytek od sebe nerozeznám. Málem jsem na ní šlápnula, jak jsem scházela s košem dolů plet. Je to cca 10m od plotu a silnice, kde byla přejetá ta druhá velká😢 Takže jsem jí 10minut dělala kázání, že na druhou stranu k potoku se nechodí přes cestu, v žádném případě, má tam betonovou rouru pod. ,,Ale ježek chodí pod plotem!" Ať si chodí, přejede ho auto👎 ty polezeš spodem!😉 Je to velikost ,,matka"😉

Obrázek Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 14.06.2024, 11:28:32 xxx.xxx.88.203

Včera jsem zaspala odepsat Nikče! Niki já to tušila, vůbec jsem nepochybovala, že by jsi to nedostala, takové baby od huby, jak se říká u nás, potřebujou, to je jasné👍 Přečetla jsem tu funci Tomovi tak se smál, že ,,důchodkyně"😜 Říká: a Kačka(moje mamka) nechce být ,,důchodkyně" a Niki na ni povýšila😜

Velká gratulace!!!💐 Tak vidíš, penízky určo na dovču budou!

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 14.06.2024, 11:22:59 xxx.xxx.88.203

To mě poser, ta Bobča si žije jak na zámku!😲 Zmrzlinka mňam, tuhle bych si dala taky, maliny mám ráda, vanilková jako doplněk jde ke všemu😉 Kurňa já, co si neudělám nemám 🙄 a ona dostane hermelínek(mňam) k obědu, vepřo k večeři…Si žiješ čéče jak princezna, no kdo z nás to má?!?😲 👍

Tomovi dnes končí inspekce a začíná FEST (od pondělí do čtvrtka mají k tomu děti kemp, různé workshopy) Tento víkend už generálky na program na příští víkend. Takže pro mě to bude naprosto šílený týden. Tom se tetelí blahem, já to prostě musím nějak vydržet😏 Že budu jezdit sem a tam, on nebude doma a když zrovna bude, stejně bude vyšilovat, protože nikdy nic není, jak má být, že áno😏 Strašně se těším, až to bude za náma a začnou normální prázdniny, klid a pohoda🙂 Už si ani nepamatuju, kdy to tak bylo🙄 Měli být vloni, ale snad jsem to ani nezachytila, pořád kurňa něco😏 Předtím dva roky intenzivního lítání kolem Worky. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 14.06.2024, 09:31:35 xxx.xxx.88.203

Bršlice no tak ta jediná(a teď to jistojistě zakřiknu) zatím nedělá tolik potíže, protože se plehní jen v ,,jámě"(to je část u předního plotu) v růžích. Po pár pokusech ji mezi půdopokryvnýma růžema vyplet(z jílu a kamení)  stříknutí alespoň na pár místech roundupem, se pořád drží v mezích a je to v kombinaci s těma růžema buš, no nemám kapacitu to řešit, od cesty je to za hustýma keřema. Větší problém mám s divokým chmelem a katastrofa je přeslička. Tou mám prorostenou třetinu kytek v zahradě. Každý rok ji vytrhám, samozřejmě naprosto zbytetečně, to je efekt tak na měsíc max. Když se hecnu, vemu štěteček, garlon(jediný na ni účinkuje) a mažu těch milion kusů přesliček mezi kytkama. Na něco mi to skápne, to samozřejmě zabiju. Přeslička rok, dva není a pak zase vesele vyraší, páč je určitě nesmrtelná👎(možná by se měly prozkoumat ty geny)

Buggyro, rajčata jsem takto dávala do skleníku jako, že otužovat druhým rokem. Vloni vypadaly katastrofálně, nijak to nepomohlo. Letos je asi na ně lepší rok. A hlavně jsem si pak dala velký pozor, kdy je vysadit ven, protože jak na ně zasvítí prudké slunce, popálí je, zežloutnou a hned jsou o 14 dnů posunuté. Kdysi jsem je takto vyhodila ,,letnit" rovnou z domu a zabila jsem je úplně a všechny👎 Normálně komplet uschly. Takže poučená, jsem letos vysadila v podmračeném počasí a hned přes ně hodila hustou síť, jako stínidlo a sundala ji až za 14 dní, až se zase podmračilo. A vyplatilo se to, zvládly ten přechod bez ztráty kytičky (lístečku) Hrách…nechtějte ho vidět. Ani se už nenamáhám natahovat mu opory, než pořádně naběhnou lusky, zažloutne a je po něm. Letos jsme si teda z těch cca 8 hrachů pár lusků natrhali, ještě snad i budou. Sadila jsem: velmi ranný - ten trháme, ranný a pozdní - z těch nevylezlo v tom suchu nic, respective asi tři kusy, které mají momentálně 10cm. Před 14dny jsem znovu vysadila řádek ranného, včera jsem našla pár vyčuhujících rostlinek. Salát…ten jsem podsazovala tak 6x a nemám jedinou hlávku. Někde mizí, možná slimáci nevím, ale včera jeden, co měl tak 3cm a vypadal nadějně, najednou ležel zvadnutý na zemi a když jsem ho chtěla chytit, že co s ním je, zjistila jsem, že mi zůstal ukousnutý v ruce. Tak nevím, možná kos? (žere vedle jahody, na které nevyšla síť)

Včera jsem ve skleníku utrhla dvě velké okurky, protože už dorůstají další, rostlina by to neuživila a shodila by další násadu. Okurky jsem vám ve skleníku mohla vyfotit, mě nenapadlo, protože ty mi zatím jdou pěkně(než na ně vleze sviluška nebo plíseň) Měla jsem dvě rostliny, tu jednu něco podežralo úplně, tak jsem ji vzala a zakopala na druhou stranu tak, že polovinu rostliny na plocho, ať si pustí nové kořeny. Kupodivu se povedlo, sice je proti té první plodící ve skluzu, ale ta jedna nám zatím stačí, dávala jsem okurku i mamce už. V záloze mám v domku za oknem další dvě, kdyby některá odešla, ať nezůstanem bez okurek. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 13.06.2024, 16:35:17 xxx.xxx.88.203

Předně: začala jsem tohle psát ráno v 10, jenže vzápětí přijel závlahář na revizi a opravy, takže jsem s tím praštila a běhala kolem něho do 15h, pak vařila honem oběd, aby mi Tom oznámil, že nepřijede brzo jak včera, ale právě až večer😟 Takže to teďka teprve dopisuju.

Tak borůvky…tam je to marný, marný. Přesadila staré, nové dokoupila…už asi na 6té stanoviště. První jsem jim vyráběla podle návodů samostatné záhony, jenže u nás když to nechodíte zalévat, je to kaput. Poslední šanci dostaly v ronďákovém záhonu, vyžadujou stejné podmínky, jen rododendrony jsou ve stínu pod stromem, borůvky šly na okraj záhonu na sluníčko, částečně. Mají žluté pidilístečky, už na to jejich pěstování kašlu👎

Buggyro ne, rajčata jsou venku na záhonu, je to vidět na té fotce, skleník prosvítá v pozadí. Zkusím to nafotit z druhé strany, jen jestli to nebude moc proti sluníčku. Ale já si přísady předpěstovávám sama, vysévám na konci ledna, pikýruju, pak kelímky od jogurtu, následně velké kelímky od jogurtu a to už šly do skleníku, někdy koncem března myslím, jak začalo být teplo. Asi 4ks jsem dala do ještě větších květináčů, ty byly fakt krásné, velké, když jsem je sázela ven…a už vypadají všechny stejně, ten zbytek to doběhnul a oranžové jsou zrovna z těch jogurtů. Při těch jarních mrazíkách(mrazech) co byly, se jim tam týden topilo (a to se vyplatí😜) A po zmrzlýkách šly na záhon, v těch jogurťákách už živořily, byly na ně už velké a začaly žloutnout(sazenice) 

Maliny…u babči jsme mívaly velký záhon částečně pod meruňkou a jabloní, vlastně mezi. Jak se postupně rozrůstaly, pamatuju, že ten záhon měl tak 4x4m. Děda to asi prostříhával, si to teda nepamatuju, neb jako děcko mě to nezajímalo, ale zjara si pomatuju jen takové řídké pruty sem-tam, asi to tak vystříhával, aby se pak mezi tím dalo chodit. Taky se v tom popelily slepice. Ano, nepamatuju si žádné mulčování, hnojení hmm, nevím, možná tam děda vyvážel někdy králičí bobky, ale pamatuju si, že tam sypal popel z kamen, proto v tom ty slepice byly pořád. Já mám teda maliny totál zaplevelené, onehdá jsem z nich rvala metrové kopřivy, protože za chvíli budou zrát a nebylo by to zrovna příjemné. Letos brzy zjara pršelo, tak narostly a zarodily fakt pěkně, kupodivu nezmrzly jako všechno a snad jim tento déšť co byl postačil a nezaschnou než zčervenají, jako skoro každý rok, když jsem nezalila.

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 13.06.2024, 09:55:56 xxx.xxx.88.203

Bodlinko, tomu se říkalo ,,septik s přepadem". Většinou tam ani ten septik nebyl a nechalo se to prostě zasakovat někde do země kus od baráku, samozřejmě spádem od baráku. Kdo septik opravdu měl, měl ten přepad do potoka. Ano Bobi, u nás všechny vesnice a řekla bych v celé ČR. Je zajímavé, že všichni jsme se v tom potoce koupali a nikomu nic nebylo, ani žádná žloutenka či úplavice. Hážu fotku s oranžovým rajčátkem, k večeru jsem je ještě i stříknula. Tom to ohodnotil, že doteď vypadala rajčata moc hezky, na rozdíl od let minulých, teďka je stříknu a půjdou do kopru😏 Ale neměla jsem se chválit😏 protože jsem koukala, že to rajčátko je nějaké naďobnuté, někdo už ho zkoušel, takže stejně asi shnije🙄

Bobi se zmrzkou počkej na víkend, až bude teplo. Včera byla u nás teda zima fest, 16st. Dneska…je zatím 13😲 Pozvala jsem si brigádníky a rovnou je i vyhodila😛Jdu teďka z obchůzky a poskakujou u branky. Co jsem ti psala dopr…?!? Ne, v 8h, ne v 9h, ale v 10! Poslala jsem je pryč tak nevím, jestli ještě přijdou v těch 10🙄 No já nejsem zvědavá, aby mi nějaký mešuge lajnoval život😠

Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 12.06.2024, 17:46:00 xxx.xxx.88.203

Tak u nás nemůže jít nic jednoduše. Něco jako u Niki se skůtrem🙄 Jak pořád řeším tu bezdotykovou baterii u WC. Na tu naši původní už nebyly náhradní díly, že jedině ta samá, někde z Finska ze skladu. To jsem si rozmyslela - starý typ, co už se nevyrábí, Tak pán, že mi nabídne jinou, o polovinu levnější. Dobrá, snad bude pasovat, beru. V pondělí volal, že ve středu pošle monťase. Já se obleču do zahradních hader špinavých a jdu mýt ta další okna. Umyju tři, přijede vodař. Jdu s ním teda domů. Vleze pod umyvadlo a: hele, vy to máte zapojené napřímo na kabel, ale já mám koncovku do zásuvky. Cože?!?😲 Ale já jsem šéfovi posílala fotky věděl, jak to je. No tak to asi došlo k nějakému nedorozumění. No tak buď si seženete někoho, kdo vám sem potom dá nějakou zásuvku a nebo bych musel přijet příště s jinou baterií. Ne, proboha ne, vysvětlete mi jakovou zásuvku? No takovou tu, jak je na druhém konci prodlužky třeba, to se normálně koupí za pár korun a elektrikář to na ten kabel, co vám trčí ze zdi připojí. Aha, vydržte. Volám strejdovi: máš čas? Po chvíli vyvětlování, že teda mám pro něj přijet a cestou ještě koupit tu zásuvku. Vodař: jak dlouho vám to bude trvat, já dost spěchám ještě jinam? Celé? Nevím, do hodiny? Je to starý pán. Jela jsem pro strejdu, tak jak prase, s teplákama od bláta, co jsem se včera plazila v předzahrádce po kolenách, abych to převlékáním se ještě nezdržovala. Až pak mi došlo, co ten pán, co jsme se srazili ve dveřích elektra, na mě tak divně koukal😏 Vodař to tam mezitím nainstaloval. Pak jsme to společnýma silama přemontovali a: teče, voda teče, já to říkal princi, uděláme strouhu..😜 Tom cestou z práce koupil v akci v Albertu toaleťák(konečně) takže: já su tak ščasná😜 nic mi nechybí, konečně funkční hajzlík😛

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 12.06.2024, 10:33:04 xxx.xxx.88.203
Fikovnice:

A kolik teda máte těch čičin?

Jo, holky, jsou už zralé třešně? Mám na chalupě nejlepší třešeň na světě, chrupku. Obří srdcovky, úplně rudé a sladké…jenže musím sehnat někoho, kdo vyleze na strom. Pokud mě už nepředběhli sousedi atp.☹️


Jani, všimnula jsi si, že to vlevo je pes?!?😛 teda Nora😉 že jo? 😜

Kdyby jsi nepsala Nikče, tak jsem její psaní zase zazdila🙄

Niki, ty jsi pako, kdo proboha čistí denně kurník?!? Vím, asi když je menší, možná teda jednou týdně, ale normálně tak jednou za měsíc, možná za tři😏 My máme jedno škrabadlo, ten válec, co jsi kdysi dávala i ty. Ten teda používají jako skrabadlo, respektive si tam provokativně škrábou navzájem a skáčou po něm na stůl. Jinak je ale absolutně nezajímá, neleží na něm, neprolézají ho. 

Buggyro, ne, jahodám se listí neotrhává(rovnou píšu, že ani rajčatům, už jsem to u někoho viděla🙄) List je na to, aby dodával rostlině živiny(fotosyntéza, že áno) teda i plodům. S česnekem jste to udělala správně🙂

Bodlinko černozem…😛 jo, vím jak vypadá, občas ji vidím v televizi😛 To naše není, ani když zmokne😜 Naše zem je taková…šedožlutá🙄 A neroste v tom ani ho.no. Jak se u nás říká: roste tu jen kamení…

Jéé a zapomněla jsem napsat: od rána prská, naprskalo 2,8mm🙂

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 11.06.2024, 21:31:28 xxx.xxx.88.203
Fikovnice:

🤣😂

Mně to vůbec nemyslí!!!


Očividně😛😉 Jako jó, Čeněk je taky fešák👍 

Bodlinko, z vás se stala úplná vesnická paňmáma😉 A jen tak mimochodem…čím to hnojíte?!?😲 Já jsem brzy zjara zasadila do skleníku celkem slušné papriky. Ožrali je slimáci, pak nějak zežloutnuly…až teprve dneska jsem utrhnula první papriku🙄 A hnojila jsem to jak divá vším, co mi přišlo pod ruku. Akorát jsem měla problém, že sousedka odstěhovala koně a neměla jsem kobližky👎 Kdybych to zjara vysadila do nich, byly by asi lepší. Ale okurky už trhám druhý měsíc, ty jsou OK. A na záhonu mi oranžoví první rajčátko. Jak mi  na to vleze plíseň o měsíc dřív, tak mě klepne🙄 Musím to zítra už preventivně stříknout, mám nakoupených těch bio postřiků, jenže to většinou stříkám až s křížkem po funuse😏 Dneska jsem nesla sousedce trávy na zasazení a zpátky jsem si vzpomněla, že jsem chtěla vyplet záhon u brány. Nakonec jsem usoudila, že ten v ,,předzahrádce" je ještě horší a hlavně na očích veřejnosti🙄 Ta jsem za brankou vzala kbelík a šla to vyplet. V nějakých těch plazivých chvojkách všude trčel pýr, pak velké místo s tou nízkou jatelinkou, no to se ještě dalo. Ovšem záhon od souseda, s takovýma nízkýma kytkama(nevím vůbec co to je, dala mi to sestřenka) ten zarostl totálně pýrem, přesličkou, takže jsem se to snažila nějak zpod těch kytek vyrýpat, všechny nezabít a taky nevylikvidovat cibuloviny, které jsou tam také. Dělal jsem tu předzahrádku tři hodiny a na roh, kam není přes výsadbu moc vidět a rostou tam hlavně pampeluchy jsem se nakonec vybodnula😏 Ke konci, když už jsem se nemohla narovnat, ještě přišel zedník(kámoš co vegetí v naší stavební budce momentálně) že mi nese praváky! Takže u nás jednou normálně zapršelo a rostou houby i u nás! Pravda, v horách pršelo o hodně víc, tedy myslím, když nepršelo u nás, alespoň v horách jo. Tak jsem sjela pro knedlík, stavila se u mamky přenastavit slepicím zavírání dvířek a uklohnila omáčku😀Přežrala se jako prase v 18h(to byl oběd prosím, čekala jsem na Toma) a teď se musím dokopat veslovat do sklepa😏 a nepoblít se u toho🙄 Je 12st a Vikťa je kdesi venku doufám, že neleží za rohem, ale někde chodí alespoň🙄

Buggyro, díky za hezky podaný opis situace🙂Já to znám od psů, kdy je to s velkým řevem a tanečkama, ale ublíží si taky spíš nechtěně. Tedy mluvím o normálmích psích samcích. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 11.06.2024, 07:39:04 xxx.xxx.88.203

Jo takto🙂 U koní to samozřejmě neznám. No ale fuj, rozseklé to měl fakt hnusně. Nevěděla jsem, že se až takhle dokopou. Když člověk sleduje ty dokumenty třeba právě o divokých koních, tam se koupou pořád. No kdyby si pořád takhle ubližovali, tak je za chvíli po nich. Je to podkovou? Teda máte koně kované? Nezachytila jsem, jestli ste někdy psala, že čekáte na kováře…U nás zatím ještě pod mrakem, dokonce i malinko prská, jsem spokojená😉 Taky se musím jít mordovat s dalšíma oknama🙄

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 10.06.2024, 21:21:21 xxx.xxx.89.177

No tak pozor, velký mrak, slejvák a hned máme 25mm!!! Celkem by mě zajímalo, kolik tak za týden napršelo třeba v Praze, kde podle bráchy pršelo denně několikrát. O Jižních Čechách nemluvě.

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 10.06.2024, 15:40:24 xxx.xxx.89.177

Buggyro a to se nepřelévá nějakou betadinou? Když píšete, že to smrdí, to by sakra nemělo, ne?  No já to přechválila, Viktík se před hodinou pokadil. Ale léky bral až teďka, tak je v něm musím pár hodin udržet. 

Teda máte u těch koní taky pořád práce neřkuli, že si navíc vymýšlíte další a další😏 Já bych si ale taky ráda vymýšlela, bohužel nestíhám ani tu, co bych udělat měla, co by mělo být hotovo už dávno☹️ Viz druhá polovina záhonu u potůčku - nejdřív na podzim🙄 Nestíhám ani plet, některé záhony není přes plevel vidět - tedy ty kytky, co by tam měly být👎 Bohužel asi zmrznuly, čekala jsem, jestli ještě nějaké vyraší a mezitím tam vyrostl půlmetrový plevel🙄Jo okna. To se nedá to zoufalství  popsat. Byla jsem totálně hysterická, protože umyju okno a to zamlžené, že přes něj není vidět. Mamka radila: zkus to octem - nic, zkus to alkoholem - nic. Volala jsem sousedce, jestli nemá tu škrabku na sklokeramiku, prý se tím dá odškrábat alespoň ten silikon napatlaný. Ta mi poradila nějaký sprej na etikety. Tak jsem skočila do auta a sjela do barvy-laky pro něj. Prodavačka mi tvrdila, že asi prodala poslední😲 Naštěstí pak jeden ještě našla, strčený mezi něčím jiným. Tím to jakž takž jde, no dokonalé to není, navíc tím musím vydrhnout prakticky celou tabulku a to i dvakrát, třikrát.  Vzhledem k tomu, že mám ještě umývat cca 15 běžných oken, tak mi to za jedno asi nevystačí, za druhé mi z toho ruce upadnou a za třetí prostě z toho zešílím, protože to dělám asi 5x dýl, než bych to umývala normálně. Dělala jsem horní, na ty neprší, takže mě to nijak nelimitovalo. Přišla jedna větší přeháňka a hned máme 10mm👍

A jsem si vzpomněla: nevíte holky, co je s Kouťákem??? Píše někam? 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 10.06.2024, 10:01:25 xxx.xxx.89.177

Ha, ha skákací hrad píchli? Tak to budeš mít pár dní klid, páč tento týden to na bazén nevypadá😛 

Hele, od kdy ty jseš takto vztahovačná? Vždyť si stejně jako já, brala všechno s humorem?!? Mě vyčítáš, že jsem nerv a ty se hned čertíš nad každou poznámkou. A navíc: já jsem nerýpala, já jsem tě chválila. 

Jdou mraky. Z noční hlášky dešťů a bouří nebylo ani ho.no👎 Jak jinak. Teď prská od 8h naprskaly 0,4mm🙄 Tak budem věřit, že ještě něco nás trefí. 

Viktína tak nějak stejně. Průjem držíme lékama na uzdě tak, že nakaděné dvě hromady jsou za noc. Během dne zatím nic. Kdyby to takto alespoň drželo, bude to super, to si myslím, že mají ty pilule moře času se vstřebat. 

Jdu konečně umývat ta zašmolení okna, co nám oplášťovali. Nevím, jestli jsem to psala, ale byl na nich takový mastný film, i po umytí. Mluvila jsem v pátek s pánem z firmy a tvrdil mi, že to šmolí před silikonováním takovým jako jarem, aby se to na okna nenalepilo, takže není možné, aby to bylo mastné. Takže jdu zkoušet - další pokus. Doufám, že mi to půjde, protože jestli se budu crcat s těma pidiokýnkama a bude to stejně zasviněné, tak mě asi trefí🙄

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 09.06.2024, 22:20:54 xxx.xxx.89.177

Ha, ha, ha, musíš vyhodit síťku z okna😜 Dělám si pr.el😉 ale není to třeba tím, že v Brně taky pořád prší? Teď jsem koukala na radar, jak pod váma narostly bouřky. Pod náma se to formovalo..až to zmizeloooo🙄 Teď jsem v kuchyni krájela Viktínovi na zítra masko, světlo, otevřené okno a nejmíň dvě můry jsem u toho zachytila. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 09.06.2024, 19:40:21 xxx.xxx.89.177

Momentálně radar: jedna bouřka pod náma, druhá nejspíš taktéž a třetí se k nám ani nedoplazí. No hlášeno bylo, že v 18h bude pršet. Opět se chybička vloudila👎jakové překvapení🙄

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 09.06.2024, 15:51:19 xxx.xxx.89.177

Tak jedna slepice je prostě blbá a zůstává venku. Dneska mamka musí jít než se zavře a nahnat je prostě tam, všechny. 

Viktík občas chytne vážku. Lítají tu hlavně ty blankytně modré a pak červené. Dneska chytil takovou, co vypadá trochu jako vosa a viděla jsem ji jen párkrát. Tak si ji vyhledám a zjistím, že je to manželka toho modrého😲   Hmm, tak to by mě vůbec nenapadlo. Tak jsem mu řekla, že má chytat jen ty modré, to jsou kluci a celkem k ničemu😜 Myslela jsem to tak, že je jich dost na jednu žlutou, kterou ke všemu zamárnil🙄

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 09.06.2024, 10:52:29 xxx.xxx.89.177

No Bobi👍 A pak, že nemá co napsat. Jenom chtít, ono se najde😉 Jsem ráda, že u nového auta se světla vypínají a zapínají sama s nastartováním, protože s tím jsem měla problém - je po zastavení vypnout. U Fabie to naštěstí zatroubí, ale i to se mi stalo, že jsem přeslechnula😏Včera jsem musela jet svým autem, protože Tom měl ještě před akcí schůzku v práci, takže jsme se sjížděli každý od jinud. To mi nevadilo, i když zbytečné ježdění dvěma auty🙄 ale pak ta cesta domů přes to safari🙄 oči jsem třeštila do příkopů, jak se hnula tráva, už jsem brzdila, nerada bych přejela nějakého srnce zase👎 já. Ráno na obchůzku už jsem úplně vyletněná, jen nátělník a šortky. I tak jsem se dnes modlila, aby to slunko zalezlo za mraky, protože jak opřelo, jsem málem zdechnula. Naštěstí vylezlo snad jen dvakrát. Jak jsem chodila vloni v létě netuším, nemyslím si, že to zvládnu👎 Musela bych chodit tak v 6h, sice už většinou nespím, ale Tom by mě zabil😛 kdybych ho lomozem probudila. Teď jsem měla dva dny ještě dohled nad sousedky slepičkama a ovečkama. Včera večer jsem tam rovnou přistavila, protože už bylo pozdě a letěla mobilem svítit - počítání oveček😉 a kontrola, jestli jsou všechny pipiny v kurníku. Jo, mamky slepice trénujou chození dvířky, první den zůstaly venku dvě, včera jen jedna, dneska ještě nevím.