Aktuálně: 4 558 inzerátů178 361 diskuzních příspěvků17 808 uživatelů
Bobca
Bobca (1015 příspěvků) 12.09.2023, 19:47:50 xxx.xxx.20.192
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 12.09.2023, 18:41:33

Dík všem za pochvalu-potěší..motivuje mě to👍.. manželce a klukům se to líbí,ještě jsem došívala v ruce něco u garáže,takže prý se mu bude líbit..Další už budou doufám lepší..😊

Evi-chlupáči jsou boží🐱

Ráno jsme domluvené zas na houby..dnes sousedky prý donesly něco..Takže písnu až pak,jak dojedem🙂

Bobca
Bobca (1015 příspěvků) 12.09.2023, 15:30:13 xxx.xxx.20.192

Děkuji za návrhy,ale nic z toho neklapne…musíme vydržet..V sobotu jsme seděly u garáže,rádio jsme musely vypnout,bo se to "bilo"…je to pořád stejný rytmus.dus-dusdus..

Došila jsem taštičku,Petřinýmu muži k narozkám…Neptejte se,kolikrát jsem co párala a předělávala,ale na výstavu nepůjde a funkci to splní..Ještě jsem mu šila do kamionu kapsičku(sešila jsem 2 zadní kapsy z riflí-dala zip),a má to na drobné 👌tu jsem zapomněla vyfotit,i ten měšec mladému k narozkám..

Obrázek Obrázek
Bobca
Bobca (1015 příspěvků) 12.09.2023, 07:53:45 xxx.xxx.20.192

“a rána jsou zde tichá” Raduš🙂Myslím s Chýlkovou a tím polským hercem..Vkrádají se mi do mysli"Želary" s Gaislerovou a asi Krobotem? Hm?

Včera jsem se dověděla-potkala jsem celé ženské osazenstvo před domem,že v sobotu bude pokračování..30té výročí,čico😕Nepomohlo prosit,jestli by nemohli zrušit ten reprák, žeprý to “mají povolené od majitele”..Ale majitel neví!!!Jak bysme mohli změřit decibely,nevíte??Policajtům je to jedno..A že budou do půl 10 a budou jim tam tentokrát hrát klávesy…tak uvidíme..

Bobca
Bobca (1015 příspěvků) 11.09.2023, 08:26:54 xxx.xxx.20.192

Buggyro.psaly jsme současně🙂,takže..to jsem nevěděla,že je pod zemí…tak na to radu nemám,jen to čerpadlo..

A co se týče punčoch..a co tak našít na ně šlapky-u ťamanů za pár korun-v téže barvě..Nebo vůbec,jen zakrýt jimi ty díry…?Nebo chodíte v lodičkách do práce?nebo v otevřených botech?..asi né,když pak šupnete nohy i do gumáků(nebo jezdeckých bot)..Na tepláky by bylo dobré našít-nevím jak to popsat..Na jezdeckých kalhotech je to vyztužení pod zadelí snad kožené,tak našít ze starých pevných riflí,a budete frajerka..

Bobca
Bobca (1015 příspěvků) 11.09.2023, 08:12:04 xxx.xxx.20.192

hezké ránko☀️

Zapomněla jsem napsat,že v sobotu měli vedlejší sousedi opět oslavu narozenin(jaksi čím dál častěji,jak jsem jim řekla,že se mi  cikánská hudba líbí😊)..jenže..Zdokonalili tu hlasitost obrovskou reprobednou🤔..Basy mi “drněly”v žaludku jak na zábavě..Měli snad jen jednu přestávku..A pořád stejný rytmus..Pokoušeli se do orig.zpěvu zpívat-spíš hulákat-ale jo,to dělají všichni na oslavách..Do toho pes, děcka troubili na klakson a houkačku od autíčka..Od půl 4 do 9 večer-naštěstí(upozorňoval mě,že max.do 10-bývá i o dost dýl)..Možná je někdo utnul,nevím..Já telku na 30.😠.Proč to píšu..Kdyby takhle “oslavoval”tady někdo na dvoře-jakože tak hlasitě určitě né-tak by to určitě mělo odezvy u policie..Tady s nima se nic neděje..Majitel na upozornění-dřív se to řešilo-pes,cirkulárka-řekl,že na svém dvoře si může dělat každý co chce😏…Ale v centru města??😲

Hezkou neděli..🌷

Bobca
Bobca (1015 příspěvků) 10.09.2023, 15:00:47 xxx.xxx.20.192

ahoj holky💐

..já vstávala v 6,jeli jsme ve čtyřech na houby..babky malé,hodně suchých a plesnivých,ale košíky měly holky plné,i manžel od Petry..Já rozdávala,musím zlikvidovat z mrazáku-načichly mi brambrové knedlíky s uzený,..Zítra si udělám máčenku...Donesla jsem si růžovky a chystám se je teď udělat ke svačině..bedly jsem taky rozdala,ostatních jsem si nevšímala-myslím těch barevných..Po o-měla jsem ještě zelí  s tím knedlíkem,už třetí den,jsem si bucla a zalomila to dobře 2 hodiny😔🙄Jdu něco dělat😊

Bobca
Bobca (1015 příspěvků) 09.09.2023, 07:59:39 xxx.xxx.20.192
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 08.09.2023, 16:10:36

Evi,to mě připomnělo,že spolužačka se od té doby neozvala..taky má to samé kotě za těch 20000🐈,jak jsme pro něho byly..Evi,to druhé stvoření-nevím jestli kočka-kocour-je taky krásné🐱👍Asi se od něj nemůže odpoutat..Musím jí zavolat,co Safírek😇

Jinak jsem si roztřídila konečně věci na šití,chci dnes něco začít..Vozím sebou na hlídání i svou deku a polštářek,tak si chci ušít i nějaký vak na to..vozím to v pytli do koše😊

Co se týče toho,jak popisujete ty venkovní i vnitřní aktivity,já zdědila po otci tyhle věci,jen nebyly takové technické vymoženosti tenkrát..Já vypouštěla bazén stylem,že jsem ponořila hadici celou,aby byla plná vody,pak podržela jeden konec,aby to nenasálo vzduch a vyhodila ho ven…a voda tekla sama..nevím,jestli to Buggyro u vás by nešlo nějak?

Dublinbarzoj-jsem se pobavila s tou sekerou..Raduš je na tohle taky zručná..Kamarádka dostala kdysi k 50tinám malou motorovku,na řezání menších kmenů v lese na chatě..Já kdysi,když jsem zaplatila za vytažení koruny z Tatramatky,když nevypouštěla vodu 100-tehdy dost,tak jsem si ji příště rozmontovala sama a poradila si..Vydláždila jsem si šatnu,když zedník v půlce utekl,že se mu to nějak rozcházelo..Jsem to vyvezla ven,dlaždičky umyla,kluka nechala ze školy doma,aby mi dělal maltu a udělala jsem si na zemi ještě i vzory😊..Obložení..a vůbec práce s vrtačkou mi nedělalo potíže..Vymalovat zaždé 3 roky barák o 6 místnostech a chodbama+schodištěm..(ještě před 3 rokama na paneláku,ale už někoho asi poprosím příští rok tady-uvidím-záda+ ruce)Když se mně někdo ptal,proč mi to neudělá chlap,nechtěla jsem říct,že doma nezatluče ani hřebík,tak jsem říkávala,že mám chlapa na okrasu a že si ho šetřím..😄Ale organizátor ostatního byl teda jednička..👍

Bobca
Bobca (1015 příspěvků) 08.09.2023, 07:55:52 xxx.xxx.20.192

ahoj holky..

venku Jadran..uvnitř ještě pořád binec(už teda menší),ale včera jsem měla zas rozlítané,se švagrovou-měla narozeniny-jsem poseděla nad “horkýma malinama”..Byly úžasné,zapily jsme to burčákem😊..Dopoledne na autobusáku jsem měla scuka s Eliškou,jela na odpolední vyučování..Jinak jsem akorát vyprala,roztřídila suché,posbírané na hůře..Ještě asi vyperu deku na spaní..hodím ji ven k sousedům na slunko☀️

Dnes jsem spala 8 hodin..Už jsem se těšila na svou postel..Ono to není špatné,být pořád v čudu,ale pak už se těším i na dom😇

Zrovna mi dnes přišel mejl s atlasem hub.."hmn"-máš pravdu..ty růžové se můžou lehce zaměnit..nebudu je sbírat vůbec..Ty zelené byly jedlé,ale už jsou prostě pryč🙂

Jdu něco dělat💪

Bobca
Bobca (1015 příspěvků) 07.09.2023, 09:41:21 xxx.xxx.20.192

Niki,fotky nádhera👍☀️..taky jsem ráda,že se vám dařilo(teda kromě toho úrazu)..Ohledně toho zmoknutí jsem to tušila-už jednou jsi to tak měla a přesně to tak dopadlo😉

já včera čekala na tel,až jsem usnula-ale asi kolem půl 2.Vzbudila jsem se 14,27😲..a ve 3 jsem měla být u baráku na značce..Cestou mi volala Petra,tak jsem jen,ať počkají..vynosila jsem tašky a a 15,10 jsme valily do lesa..Nic moc,ale malinké babky začínaly..hodně bylo plesnivých a v lese sucho..Já jsem se rozhodla teda neexperimentovat,a houby skončily v popelnici…Počkám si na ty co teda 100% znám já…20.tam jedu na dýl,tak předpokládám,že porostou jak loni už hříbky a kozáci..atd..

Peru..dolehla na mě únava..Včera jsme 2 a půl hodiny chodily,naštěstí ne po kopcích-ty jsou v Kamenné..Tam 2x za den s Čendou…Byl smutný,když jsem mu dávala pamlsek,který dostává,když musí zůstat doma a páníčci odjíždějí…Hlavu skloněnou,křoupal…jsem ho ještě omazlila a musela jsem už jet..Holky,normálně on když jdeme ven,běhá s ocasem dolů..První den,jakoby měl radost,ho měl nahoře,mával s ním,dělal blbiny….Smál se pořád,chodil se mě dotýkat ruky..Vyžadoval hlazení,jak na těch videích,když přestanu,ďubne do mě tlapkou…přivírá oči,když na něho mluvím-sedáváme chvíli na lavečce v lese a odpočíváme..Je to fakt úžasný pes..stačí říct “dnes půjdem za kapličku” a on tam normálně zahne..

Bobca
Bobca (1015 příspěvků) 06.09.2023, 11:26:20 xxx.xxx.45.252

Teď jsem došla.. Ještě mě to tu pustilo.. Našla jsem, od včera tam vyrostla další zelena, tavpravo, celkem velká na to, že tam nic večer nebylo.. No a ty další jsou holubinky jedlé, takže z nich něco udelam.. Ještě jsem našla minisoustavu asi hříbku, takže asi začnou.. Čendu jsem krásně vycesala, sebe splachla ve sprše, bo jsem byla durch a po o budu cekat na telefon, že jsou na ceste a pojedu domů.. Ve 3 jsme domluvené na další houby s holkama.. 

Obrázek
Bobca
Bobca (1015 příspěvků) 06.09.2023, 07:34:00 xxx.xxx.45.252
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 05.09.2023, 19:20:33

Tady teda nerostou, jen jednu ruzovku a 2 holubinky  růžové jsem viděla, ale nebrala, byly male, a když jich neni vic… TyhleTyhle byly v okruhu asi  1m2..je tu v noci zima asi.. Ještě dnes zajdu a odpolko jedu domů. Mluvila jsem s Petrou, mladí byli kdesi a ze neco donesli.. Já 

Bobca
Bobca (1015 příspěvků) 05.09.2023, 19:18:00 xxx.xxx.45.252

Pořád se mi to seká, mizí mi psaní, musím pořád restartovat.. Buď mi končí tablet, nebo nevim…. Ozvu se až budu doma.. Ještě sem dam fotky hub, co, jsem našla.. Prý jsou to vzácné holubinky zelené.. Hm,?? Zná je nekdo? 

Obrázek Obrázek
Bobca
Bobca (1015 příspěvků) 05.09.2023, 12:55:32 xxx.xxx.45.252
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 04.09.2023, 23:36:52

Ano, kocour… Rano jsem poslala, a zas to tu neni… 

Bobca
Bobca (1015 příspěvků) 04.09.2023, 15:52:41 xxx.xxx.45.252

Ahoj z Kamenné.. Houby nerostou, ale v lese je krásně.. Chystám se právě, Cenda už pochtiva.. Rano jsme byli taky.. Páníčci odjizdeli kolem 9..ještě sem dam fotky od Zdenky.. Dcera dovezla sebou 15letou Jeanu, Džínu.. Šedivá stařenka uz… Miki byl nemocny, najednou mu vypovedely zadni nohy.. Zdenka zavolala veta, neco mu pichl, ale nemohl se umyvat. Tak se mu utvorily cucky na zadku, musí mu to vycesat.. Mela jsem napsanou litanii i s fotkama vcera, a zmizlo mi to.. Tak jdem.. Pa

Obrázek Obrázek
Bobca
Bobca (1015 příspěvků) 01.09.2023, 08:53:54 xxx:xxx.60bc:cea7

Nemohla jsem se sem vůbec dostat.. Zaseklo se mi to na hospodářských zvířatech… Zdenka jela do Polska a já čekám na Marušku, chce vidět i zadelavani.. Jinak bych už měla dávno zaděláno.. Přijede po 9..včera dojela z Prahy zatím kámoška od dcery a chtela něco v Polku, tak jely.. A dcera dojede dneska..včera jsem si zajela ještě do Frýdku do galanterie.. Prodavačka ze mě byla zpocená, jak hledala všelijaké spony a popruhy, mají velký sortiment, u nás nic nekoupim… 

Jinak je tu krásně, svítí sluníčko.. Rano jsem se byla podivat na kuřátka, Cuk a Gek jsou už kohoutiska jak se patří.. Jsem je pozdravila a zacli kokrhat jak zběsili.. Cuk má nádherně lesklé cerne proměnlivé peri.. Ten zůstane a Gek pujde na pekáč.. Kocouri me vcera vítali, mazlili se.. Marušku už slyším u vrat, tak valim.. Papa

Bobca
Bobca (1015 příspěvků) 31.08.2023, 08:24:52 xxx.xxx.20.192

Nevím,jak na panelákách tady,ale v Olmiku jsme neměli nic na bio odpad..Tady vedle u bytovky mají 2 hnědé..i na trávu a tak..

Takže proto se bezdomovci hrabou a hledají jídlo u paneláků v konťasu..Já teda jídlo nevyhodím,jen jednou jsem zkoušela nějakou buchtu z ovesných vloček(nevím proč,když mi vločky nechutnají)😲,nechutnala mi,tak jsem ji zabalenou dala na zídku u kontejnerů…A jak jsem již psala,nejmíň 2x jsem tam “nakoupila” pytlík ořechů-vlašáků a liskáčů..Nové rifle,triko,které na mě poznala sousedka,že ho chlap (nové)nenosil,tak pověsila ty věci taky tam😊..Jó dalo se tam nakoupit různých věcí-i nové věci..Vnuk básnil pořád o takovém tom hrníčku na čaj-i s konvičkou ..Krásný,zeleně tečkovaný,ještě originál zabalený v plastovém obale byl vedle na zemi..Vnuk měl radost a já taky-otřela jsem ho poctivě…🙂a byl dárek jak hrom..Ve městě(Ol) byly u popelnice knihy..hodně knih..Teda na to já jsem celkem pes🤔Nečtu,ale ke knihám mám prostě úctu👍…Pak sklenice a hrnky…no chystalo se k dešti…Neměla jsem je jak odnést-Zdenka má mraky knížek(1500-2000),vozila jsem jí je i od známých,co je chtěli vyhodit…Takže zmokly..😟

S těma červama je mi to divné,bo tu nikdy nebyli..jsem tu už 3.léto..Asi 2 měsíce mám naproti nové sousedy…nemůžu je obvinit,ale začlo to vlastně až po jejich nastěhování..Poprosila jsem je,jestli by mohli balit ty"rizikové"odpadky,jsou mladí..ty červi vůbec neviděli,že lezou z popelnice a že po nich šlapou u dveří…Co už..

Pojedu dnes ke Zdence,budem péct a chystat na ty narozky..Uvidím se i se starými známými z “kdysi”-z 90tek,když jsem za ní jezdila ještě do kolchozu s pomazlit s telátkama🐄..I její holka dojede z Prahy..

Takže..hlásím předem..nevím,jestli se dostanu k tabletu👎…Jednak nebude čas,a druhak-když bude,tak skládáme slova z písmenek(fugo,nebo jak se to jmenuje-Zdence je to vzácné,tak jí to umožňuju)..se na net vůbec nedostanu..Takže Raduš,musíš vydržet🙏a Niki bych taky nechala,ať si užívá,odpočívá,však se všechno pak dozvíme😎😊☀️papa..přijedu v neděli a v pondělí ráno tradá za Čendou..tam čas bude..

Bobca
Bobca (1015 příspěvků) 30.08.2023, 09:01:49 xxx.xxx.20.192

No a my máme popelnice dole v chodbě,vyváží se komunál co 14 dní..mezitím papírová a plastová-takže ty jednou za měsíc..V plastu můžou být taky,když nezabalí ten box od jídla….Je mi jen divné,že se “sešli” většina až u vchodových dveří..cca 6 metrů od popelnice..Viz foto..Tady jsou už trochu smetení..byli na ploše asi 1m2..Já v pokoji mám koš,podle potřeby vynáším,zatím žádný živočich nebyl..🙂

Jinak už by mohlo přestat pršet..Tady povodně nehrozí,ale kousek dál už byly..V noci zas chrstalo,a včera celý den s malými přestávkami.🌧️.Je 17 venku-což je fajn,tady mám 26,3..

Obrázek Obrázek
Bobca
Bobca (1015 příspěvků) 29.08.2023, 15:32:30 xxx.xxx.20.192

já teda sítě nemám,ale i komáry né..je to divné,ale nemám..jen ty zelenořitné muchy někdy zezdola..Jak jsem dojela v neděli dom,tak jsem na chodbě vymetla lopatku červů!!!lezoucích🐛..nejvíc jich bylo u vchodu..popelnice jsou uprostřed chodby,z komunální na mě taky pár zíralo😲..asi tam dolezli-potvory jedny..Prostě nemůžu vychytat,kdo tam háže nezabalené boxy od jídla…nebo zbytky…Dveře na ulici jsou otevřené,takže sem může vlastně kdokoli…