Aktuálně: 4 700 inzerátů177 142 diskuzních příspěvků17 792 uživatelů
-Elvira-
-Elvira- (28 příspěvků) 17.08.2023, 14:29:08 xxx.xxx.4.109
Vlasta:

V lidských sportech se hranice posouvají dopředu, bežci jsou stále rychlejší a skáčou stále dál a výš

ale to není pravda. Koukněte se  např. na našeho Emilka. A mnoha dalších.  A to ještě nebyl doping.

Mě je šumák, když se nějaký trouba zabije v moto,  horolezectví  nebo letadle. Nevím ale, proč se k lidskému adrenalinu používají zvířata. 

Je to mimo mé pochopení 


Nejlepší čas pana Zátopka z maratonu by v současné době nestačil ani na kvalifikaci na OH v kategorii žen, natož na medaili. I náš republikový ženský rekord je výš. Na 2:30 trénují v dnešní době i aktivní talentovaí  hobbíci, kteří běhají jen pro zábavu a radost z pohybu.

Ale ne, nic se vůbec nezrychluje 😄

-Elvira-
-Elvira- (28 příspěvků) 17.08.2023, 14:13:51 xxx.xxx.4.109
Odpověď na příspěvek uživatele Horsana z 14.08.2023, 18:06:32

Horsano, ale tohle je úplně stejný jako u všeho. Média, internet, sociální sítě, mnohem rychlejší šíření informací, k mnohonásobně většímu množství lidí, kteří často neví, která bije.

Teď se třeba u nás řeší tornáda. No, když pomineme to ničivé na Moravě, tak malá tornáda tu byla vždycky, ale jaksi lidi nenosili po kapsách telefony, které mají kvalitní videozáznam.

-Elvira-
-Elvira- (28 příspěvků) 06.08.2023, 18:17:43 xxx.xxx.3.183
kometa:

Viz výše.

Pod sedlo nepohodlné (byť to hezky vypadá) a zdravotní problémy.


To záleží, moje životní láska byla houpací křeslo. Ano, ty chody byly výrazné, když to rozjela v klusu, člověk vysedal metr nad sedlo. Ale když šla tak nějak na pohodu, zavládla jsem venku i pracovní klus. Přiježděnost 0, 15 let chodila víceméně na vyjížďky, ale v kopcích. A ten cval 🤩

Ale ano, naštěstí nebyla moje a naštěstí dožila bez operace. 

Už jsem to tu psala. Znám 3 fríze. 2 bez oka, po měsíční slepotě. Jeden z nich už ve 4 letech. A moje srdcovka. Ta naštěstí žádný radikální zásah nikdy nepotřebovala, ale zdravá nikdy nebyla.

Teď na Instagramu sleduji jeden profil, kde si holčina koupila svého životního koně, kterého měla před tím v nájmu. Fríz. Přes rok bojují se záněty zubů. Operace, dlouhá léčba, různě se to vrací…

Fakt neznám tolik jiných nemocných jedinců jednoho plemene.

-Elvira-
-Elvira- (28 příspěvků) 25.07.2023, 15:16:40 xxx.xxx.4.73

Já jsem věčně padající posera a mám za sebou několik vyjížděk bez sedla ve všech chodech na holém koni. Akorát to chce, kromě oprávněné důvěry v koně, správnou kompatibilitu záda koně – zadek jezdce. Jak se kůň zapotí tak klasické tepláky nebo kožený sed klouzat do stran přestane. Já pak mívala problém slézt, byla jsem přilepená. Tedy aspoň u kombinace mého zadku s těch pár koňských zad to tak bylo.

Trošku slabším místem vyjížděk byly prudké kopce. Směrem nahoru se člověk někam zadívá a je skoro na zadku a cestou dolů zase na krku. Naštěstí jsem sedala na koně, kterým to nevadilo. 

-Elvira-
-Elvira- (28 příspěvků) 06.07.2023, 17:08:31 xxx.xxx.30.42

Hezký jsou. Miluji jejich chody. Sedí mi povaha, i když jsem poznala jen dva příslušníky. Ale domů bych to nechtěla. Jeden měsíční slepota, dozil se snad 15. Druhy svrab, problémy s pohybovým aparátem, dýchání. Dvacítka překonána, ale v porovnání se stejně starými koňmi jiných plemen to je fakt důchodce. Známá má mladého kone, od 4 let bez oka. Nene. To je kůň leda pro bohaté.

-Elvira-
-Elvira- (28 příspěvků) 11.06.2023, 10:31:01 xxx.xxx.25.243
JanaJanaJanaJana:

Než ta jízdárna je důležitější to zpevnění, alespoň v okolí přístřešku a balíku. Hlína je bohužel většinou málo. 

Jízdárnu může nahradit kruhovka anebo někam dojít po kopytě, tam stejně sporťák nepůjde. Asistence u kováře a veterináře se téměř všude platí navíc a je to tak dobře. 

Už jsem zažila ošetření, kdy hloupá kontrola srůstající rány skončila několika hodinovou operací, jelikož vet našel v ráně nebezpečné pouzdro hnisu.


Jo s tím zpevněním je to pravda. Já jsem holt zhýčkaná a beru jako standard, že koně mají možnost i v největším hnusu stát na pevným. To jsem v úvodu přehlédla, že není úplně dořešen. Letošní mokrou zimu jsem si říkal, že nezpevněný krmiště fakt nezávidím nikomu. Z betonu se ty promáčené bobky sbírají jedna radost 😃

Naopak nesouhlasím s tím, že do takového ustájení si koně nedá někdo, kdo by s koněm chtěj pracovat na jízdárně. Menší venkovní ustájení pro 5-10 koní je za mě ideál pro koně, co nějak rekreačně pracuje, párkrát za rok nějaké závody. V týdnu 2x jízdárna, o víkendu vyjížďka. Je velký benefit mít tu jízdárnu hned ve stáji.

-Elvira-
-Elvira- (28 příspěvků) 09.06.2023, 13:45:58 xxx.xxx.0.1

Po dostavbě jízdárny by těch 5000 byla podle mě přiměřených, zvlášť, když by byla zajištěna ta asistence u kováře a veterináře.

-Elvira-
-Elvira- (28 příspěvků) 02.06.2023, 11:31:23 xxx.xxx.11.119
Zdravím, já jsem hlavně čtenář, i když bývalá diskutující pod jinou přezdívkou, ale jsem ráda, že se našlo místo, kam se přesunout takhle anonymněji než na fb. Ja jako čtenáře, co na koňský ifanuě občas prokrastinoval v práci mi tu akorát chybí očičko. Copak já si pamatuji, kde a kdy jsem se čtením diskuze přestala