Aktuálně: 4 956 inzerátů174 101 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů
Mi
Mi (173 příspěvků) 28.04.2024, 09:06:47 xxx:xxx.966d:2175
balu:

Kožich, límec a čepice z nutrie jsou děsné. Vždycky, když jsem v tom někoho viděla, připadal mi jak nutrie. U jiné kožešiny jsem takový pocit neměla. 

Mně se kdysi hodně líbila liška, stříbrná i modrá, a koza. Norkový kožich se mi nikdy nelíbil, ani bizam. Ještě bývalá pěkná kočka. Králík dost pelichal. Výborné byly dubeňáky, ale byly dost těžké. A jednu dobu byly módní kožichy z korejských psů, pamatujete?


Kdysi se dostaly koupit kožichy z “ mongolského psa”. Co byli chudáci zač,netuším.

Mi
Mi (173 příspěvků) 21.04.2024, 20:19:38 xxx:xxx.d483:943d
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 18.04.2024, 15:02:55

Hucul není blbec a nehodlá si z kopce polámat nohy.To jejich cik cak je vrozené a není síly která by je donutila jinak. Úžasní koníci s vlastní hlavou.

Mi
Mi (173 příspěvků) 18.04.2024, 07:28:15 xxx.xxx.174.248

Zajímavé je i vyhledání nádorů. Můj tatínek měl na noze znaménko a naše mopsička mu k tomu pořád čichala.Enormně ji to zajímalo,časem se bohužel potvrdila diagnóza,ale určitě to uspíšilo návštěvu lékaře a včasnou léčbu.

Mi
Mi (173 příspěvků) 16.04.2024, 14:50:05 xxx:xxx.6214:158b
assil:

O to přece nejde, jde o to, že z hlediska evoluce, jejímž jediným cílem je rozmnožení, to slepá kolej je.

I když osobně si myslím, že možná hlavně u mužů to snižuje jejich sexuální napětí a tím i násilí a rozmnožení to zas až tak nebrání, takže i z hlediska evoluce by to pak mělo smysl.

A u žen asi stejný smysl jako ženy po přechodu.


Jen taková úvaha.

Je možné že v  zemích kde je homosexualita tvrdě trestána, jsou muži krutější a agresivnější?  Nebo je to všeobecná tolerance vůči krutému jednání?

Mi
Mi (173 příspěvků) 16.04.2024, 13:03:00 xxx:xxx.6214:158b

Jak psi vlastně dokážou vyhledat osobu,která voní  kosmetikou, jak odliší pach  hledané (myslím živé) osoby smíšený se vším tím čím se matláme?

Mi
Mi (173 příspěvků) 14.04.2024, 07:32:14 xxx:xxx.9202:7122
Doron:

Viděla jsem nedávno, jak tříčlenná smečka border teriérů vlítla mezi skupinu nutrií, kterou  krmili rodiče s dětma.

Byl to masakr.

Taky velký drama.

Moji psi jen nakláněli hlavy zprava doleva, jako: “ Copak se to tam děje?"


No jsou to lovečáci,jenže človek by  měl každého loveckého psa naučit,že se loví jen na povel,ne na vlastní triko. A to vidím že většina psů držených jen tak,bez řádného  výcviku, to neumí. Pak se chovají tak, jak jim velí pudy.

Mi
Mi (173 příspěvků) 13.04.2024, 13:35:32 xxx:xxx.9202:7122
hmn:

to příroda zařídila i to “jiné”
stejně třeba jako downův syndrom, a další
to jsou taky hrátky s chromozomy

“nepěstovali homosexualitu ani jiné výstřelky.”
homosexualita je výstřelek?!!! 😲😲😲


Podle mě je to vada, slepá kolej.

Mi
Mi (173 příspěvků) 13.04.2024, 13:31:15 xxx:xxx.9202:7122
balu:

Kde že jsme probírali problematiku změny pohlaví a úředního uznání změny? Němčouři jsou asi fakt už úplní magoři…

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/transsexualita-transgender-nemecko-lgbt-lidska-prava.A240412_153341_domaci_seel?utm_campaign=abtest245_nove_vyhledavaci_pole_varBB&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz


Jak jsem stará tak jsem blbá a vůbec tomu nerozumím… 

Mi
Mi (173 příspěvků) 12.04.2024, 16:24:22 xxx:xxx.9202:7122
Miris:

dobrý den, mám na vás asi těžkou otázku kterou málo kdo zažil. Kdyby někdo měl s tímto zkušenost prosím napište! Může člověk s vadou řeči (koktáním) úspěšně vychovat psa k povelům a jestli jo tak jaké plemeno by mohlo být s takovou vadou vychovatelné. Díky, Miris.


Určitě ano.Nebo taky jako povel může sloužit i písknutí,lusknutí,jakýkoliv zvuk,nebo posunek.

Mi
Mi (173 příspěvků) 12.04.2024, 11:01:56 xxx:xxx.a6d7:74a7
Sarah01:

No, je to hrůza. Ono se většinou řeší, až ten dotyčný někoho zabije. Policajti nám to rovnou sami řekli, že by muselo být prokázané ublížení na zdraví, aby se to řešilo. My takhle měli problémy se sousedy vedle v baráku. Nejdřív nám domek po rodičích, který získali v dědictví, ale byla na něm exekuce, prodali, ale pak se jim zdálo, že jsme za něj dali málo, tak začali dělat problémy. Několikrát jsme volali PČR, třeba když po dceři házeli kameny, policie prolezla celej barák a nakonec nám řekli, že by museli být svědci a že se holce stejně nic nestalo. Řešily se i u soudu tři žaloby, úplné nesmysly, třeba, že naši psi jim rozkousali plot. Nikdy se nic neprokázalo, ale byl to děsný vopruz chodit k soudu a sedět tam třeba 4 hodiny, přitom soused tam bez omluvy vůbec nepřišel. A protože je socka, vždycky si zažádal o proplacení soudního poplatku, což mu zamítli. Teď je relativně klid, odstěhoval se od rodičů, resp, asi byl jimi vystěhován kvůli exekucím z podnikání, jinak by asi o ten barák i přišli. 


Možná se taky někdo díváte na TV pořad Černé ovce. Byl tam případ, kdy chlap  střílí z baráku po okolí ostrýma, zřejmě z kulovnice a sousedovi utřelil vršky tří smrků. Nic se údajně nedalo prokázat, přitom postižený si na vlastní náklady nechal udělat  balistickou expertizu která potvrdila že je to ustřelené,všichni to o něm vědí a slyší střelbu, ale policie nic. 

Mi
Mi (173 příspěvků) 12.04.2024, 10:34:56 xxx:xxx.a6d7:74a7
Buggyra:

Mi: Nikdo to nehlásil na obec?  A jestli jo, jak se k tomu postavili oni? Já bych šla až k ombudsmanovi klidně. Přece je potřeba toho člověka odvézt na vyšetření, protože takové chování prostě není normální u příčetného člověka, no ne? Jako s tou paní správkyní od Fikovnice to chápu, tam jí zatím nejspíš nikdo nemůže nic dokázat, ale tady prokazatelně dělal bordel dotyčný, tak není o čem.


Policie tam byla denně, hlásili jsme to  se sousedy všude možně , už byl  u policie známý, nebrali v potaz že vyhrožuje, že se bojíme atd.  Přímo nám řekli že dokud nikomu nic neudělá, není řešení. On když dorazila policie, tak se tvářil, že mu  všichni ublížují a vykrádají byt, že mu někdo zničil futra a nemůže zavřít dveře a plno jiných absurdností. No, nebyl normální, ale dnes není povinost  lékařů, aby někoho nutili k léčbě, aby brali léky,  atd.Ale podle mě, to, že ho odvezla sanitka,bylo dílo jednoho mladého policisty,který věděl jak tam trpíme a zavol sanitku a ti ho pak vyšetřili a zjistili ten nádor v hlavě a potom se už domů nedostal. Přála bych vám vidět tu zdevastovanou garsonku…

Mi
Mi (173 příspěvků) 11.04.2024, 05:46:55 xxx:xxx.ff0b:d5da
janaa:

Poštolky,ani straky drobné ptactvo běžně neloví. Straky umí vybrat hnízdo. Poštolky loví hlavně hlodavce,i když je pravda, že ve městech i ty ptáčky lovit můžou,když je hlad a hlodavců nedostatek. Ale nikdy jsem to neviděla.

Jinak u nás je všeho možného tvorstva dostatek. I na zahradě, pravda je, že má hektar a je skoro celá taková přírodní, takže pro zvířátka paráda. Ale ten dudek mi dnes udělal obr radost


Viděla jsem straku uklovat mladého kosa a na chatě několikrát kos zabil malého slepýše. Bydlím na sídlišti,na periferii,blízko les a drobní ptáci skoro vymizeli. Zato kafky,straky a poštolky jsou  přemnožené.Už tady jsou vidět jen sporadicky kos a občas sýkorka,vrabec vůbec,kdysi zvonek pěnkava,hýl,roky jsem nezahlédla. Byla tady i spousta jiřiček,každým rokem jich přiletí méně,jsem zvědavá co letos. Po ránu žádný zpěv jako kdysi.Smutné….

Mi
Mi (173 příspěvků) 11.04.2024, 05:32:45 xxx:xxx.ff0b:d5da
lupus4:

Vy jste viděla poštolku lovit drobné ptactvo ? Nepletete si to čirou náhodou s krahulíky ?  V případě nouze to možné je, ale zatím jsem to neviděl…😉

a dudek 

Obrázek Obrázek Obrázek

Kdepak,nepletu. Hnízdí nám nahoře na paneláku,lítají kolem oken i s kořistí.Její zbytky mívám na parapetu,takže vidím co ulovily. 

Mi
Mi (173 příspěvků) 10.04.2024, 21:20:12 xxx:xxx.ff0b:d5da
Fikovnice:

Jinak já sem s dovolením napíšu něco úplně jiného. Včera jsem měla kecací den, proplkala jsem většinu dne. No a na parkovišti jsem se dala do řeči s paní a jejím synem, všimla jsem si, že teď parkují u nás, i když bydlí o kus dál. Tak jsem se ptala proč, mají své parkoviště před jejich panelákem. V březnu (!!!) jim někdo auto polil žíravinou!!! Ukazovali mi fotky, plasty vyžrané, poničená i skla!!! Auto opečovávali jako já Čeňka. No a za pár dní měli tu stejnou chemickou směs nalitou před dveřmi bytu. Tím nějak zjistili, že to dělá jedna magorka od nich z domu. Důrazně mě před ní varovali, prý mají kvůli ní ze života peklo!!!! Vše samozřejmě hlásili Policii a prd. A ta magorka se jim vysmála do obličeje. Navíc ona má u nich na starosti právě kamery. Policie chtěla kamerové záznamy a ona jim prý s klidem řekla, že je neposkytne. Já už nemám slov! A dále: Ti lidé mají malého psíka. Tam, kam chodí venčit, ta magorka rozsypala plno skleněných ministřípků…aby si pesan pořezal tlapky. Ti lidi už se cítí úplně vyšikanovaní!!! Co se to, proboha, děje? A pořád to ještě není všechno: Pánovi z blízkého paneláku někdo otrávil dvouletého shiba-inu! 

K promáčklinám na Čeňkovi nezávisle paní, a pak ten syn, řekli, že je to stopro od ran pěstí…a že je to na tisíc procent cílené (což mě hooodně položilo!). Já už jsem taky vydeptaná…ale je fakt, že oni jsou na tom ještě hůř, navíc jako já, také neměli havarijko nebo pojištění proti vandalismu. To je fakt děsivé! To bude Policie čekat, až chrstne tu žíravinu na jejich psa nebo přímo na ně?!! Já budu sepisovat teprve ten protokol na Policii, tak mi řekli, ať jim tam připomenu jejich případ. Nicméně já s tou magorkou žádné spory nemám. Dokonce vím, o koho jde a párkrát jsme se (přátelsky?) bavily. Teď už si na ni dám pozor. Je prý úplně vyšinutá, např. dává za stěrače cedulky typu: Jak to parkuješ, ty haj.zle? apod. No, řekli mi toho ještě mnohem víc, a je to fakt hrůza.😠 Nedejbože, když před jejich panelákem stojí jiné auto než lidí od nich z domu…a přitom samotná magorka parkovává na našem parkovišti. Jako chápu, že některým lidem hrabe, ale pokud jim hrabe takto ve zlém a dělají druhým peklo ze života, tak by tomu měla Policie nějak zabránit. Jenže od známých vím, jak je Policie odbyla, když jim 14x (!!!) byla vykradena chata a oni sami vypátrali kým. Policie řekla, že nic nezmůžou. Šlo tehdy o fetku/bezdomovkyni. A poliši jí neudělali ani:"Ty, Ty, Ty!"👎


Chápu tu bezmoc.Taky jsme si užili své když se do vedlejší garsonky nastěhoval chlap,údajně Ing.Už od pohledu divný.Začal nám denně klepat na dveře a chtěl půjčit vždy 20 Kč.Já blbka jsem mu je párkrát dala. Nedalo se ho zbavit,obtěžoval,třískal celé noci na dveře a do všeho možného.Po nějaké době všechno co měl v bytě vynosil k popelnici vč.ledničky. Potom v jednom kuse volal policii že ho vykradli. Jediné co mu tam zůstalo byla taková ta postel s  úložným prostorem,u které odstranil ten vrch a spal v tom jako v rakvi.Jak to vím? No protože žil pořád s otevřenými dveřmi na chodbu,v jednom kuse kouřil,smrad všude a strach že něco zapálí. Chodil po baráku ve slipech,obtěžoval děti,vyřvával s mlátil do všeho. Potom si začal kladivem otloukat venkovní futra…Lidé volali xkrát policii ale nic s tím nedělali.Potom začal vyhrožovat že zabije syna,ten tam už nebydlel, jen když občas přišel na návštěvu,no a pak se zaměřil na naše dvě brabantice,že ho ohrožují a že je zabije. Bála jsem se vyjít z bytu když byl manžel v práci. Feny jsme dali k synovi,neměla jsem jak vyvenčit.Policajti pořád nic. Jednoho dne se v bytě zavřel a začal napouštět vanu.Voda všude, zatopené byty pod ním,chlap neotevíral,tak jsem  zavolala hasiče,policii a ti i záchranku.  Odvezli ho a zjistilo se ,že měl nádor na mozku,po docela krátké době zemřel. Skončilo naše více než roční trápení.  Nikdo nám nepomohl,přes nesčetné stížnosti celého baráku,nezájem policie.Nebýt záchranky,kde poznali že chlap není normální a je nebezpečný,kdo ví co by se stalo.

.

Mi
Mi (173 příspěvků) 09.04.2024, 06:50:47 xxx:xxx.33b7:b67f
Plaka:

Vy máte prostě názor a ten nikdy nikdo nezmění, ironie vám také moc nejde, ale což. Své pesany mám tuze ráda, proto jim dopřávám všech možných situačních nácviků. A se současným vořechoidním štěnětem bych se mohla při nácviku volna doma v době mé nepřítomnosti uchýlit leda do krytu, holé betonové zdi a i tak by něco vymyslel. Stejně jako vymyslel v autě coby prcek prťavej, nechtěla jsem broučka klecovat. Byl v psovozu “jen” za mříží - a vykutal tunel pod složenými sedačkami. Byla jsem ráda, že se neudusil, když se zašprcnul oboječkem za posunovač sedačky.


Je smůla mít psa magora,chápu to,že občas to jinak nejde.Ale pokud se tady bavíme o tom jak to bylo kdysi ,tak takový obtížný pes se utratil.  Ani neměl možnost předat své podivné geny. Kdysi byla tvrdá selekce.Psi se nechovali na kšeft.Bohužel pamatuju dobu,kdy se ve vrhu utrácely feny,protože je nikdo nechtěl. Pes s nějakou vadou charakteru neměl šanci. A hlavně psy nikdo nezachraňoval, lidi měli co dělat sami se sebou. Veterinární možnosti taky omezené,nějaké kastrace,utopie,řešení vad nějakou léčbou taky ne. Takže se do chovu dostali jen psi  zdraví,jak tělesně,tak duševně. Dnes je polovina národa na antidepresivech a spousta psů by je potřebovala taky. Čím to je netuším.Možná nadbytkem a následným strachem že o to přijdu,nebo množstvím  kolikrát zbytečných informací ? A to, že někteří doslova otročí psům, je taky pravda.Nekritizuju,jen konstatuju.

Mi
Mi (173 příspěvků) 09.04.2024, 06:25:47 xxx:xxx.33b7:b67f
Doron:

No to je pravda, že dřív nebývali psi tak labilní. Ale vořechů bylo hodně, hlavně na vesnicích, ale nejen.

Ale některá plemena tady skoro vůbec nebyla.., raslíci, různí ti bullové, borderky, maliňáci taky moc ne,pastevců málo, seveřany mívali lidí, kteří s nimi tahali, lovecký psy často myslivci.  Ovčáci, boxeři, briardi, rotvíci, dobrmani a knírači ?  byli řazený mezi služební plemena a museli mít k uchovnění zkoušku z výkonu, to taky prověřovalo jejich povahu, labil neuspěl.

No, a lidi se taky labilních a nevyrovnanejch a kousavejch a nemocnejch psů často zbavovali.

A nebylo moc  útulků a žádný ty záchranný spolky.

A taky tolik psů nežilo v domáctnostech, ale venku.


Ve všem s vámi souhlasím. Taky si  kdysi lidi do bytu nebrali velké psy. Ono shánět maso a vařit pro velkého psa v bytě ,byl dost problém.Granule vše změnily. V mém okolí, v dětství,měla jen jedna rodina v bytě,ve městě,ovčáka. Byli považováni za podivíny a špindíry. Největší co si pamatuju,že měli lidi v bytě, byl foxteriér,jezevčík ,pinč a pak jejich kříženci.  Ve vilkách v okolí pak na zahradě dobrman a erdel. Ti ale žili venku,dovnitř nesměli. Můj strýc,nimrod,měl něm.krátkosrstého ohaře. Ten žil  výhradně venku, nedělal s ním žádné procházky navíc ,jen ho bral do lesa a to ne každý den.Pes byl v  naprosté pohodě,klidný,vyrovnaný,spokojený,ovladatelný. Když dnes vidím jaké ciráty se dělají kolem psů,to polidšťování,někdy mi zůstává rozum stát.Stejně tak je to dnes i s výchovou dětí. Výsledky vidíme denně kolem sebe,jak u dětí,tak u psů.Nechci moralizovat,je jiná doba,jiné možnosti,ale,všeho s mírou by mělo být. S klecí na celodenní pobyt nesouhlasím.Když nemám podmínky na velkého,nebo akčního psa,tak si ho nepořizuju. Jak k tomu to zvíře přijde?

Mi
Mi (173 příspěvků) 06.04.2024, 17:31:24 xxx:xxx.15f3:6562
janaa:

Máme na zahradě dudka chocholatého. Tak jsem měla k blonckám proslov,ať ho neruší. On tady stejně asi jen prolítává při návratu na hnízdiště,ale stejně mě to moc potěšilo,dlouho jsem ho neviděla,a u nás nebývají. Předváděl se mi v celé nádheře😍 ale vyfotit se nenechal,pacholek


To máte štěstí, dudka jsem za  celý život neviděla. Taky kukačku jsem hodně dlouho neslyšela.Zato poštolek máme na  paneláku tolik,že tu vylovily všechny drobné ptáky za vydatné pomoci strak.