Aktuálně: 4 731 inzerátů176 719 diskuzních příspěvků17 783 uživatelů
Mi
Mi (195 příspěvků) 06.01.2024, 11:34:31 xxx:xxx.ef50:df6f

Nechápu proč se automaticky dává rovnítko mezi pobytem v kotci a údajným nezájmem majite. Podle mě pořád lepší než psi sice v bytě, ale 8-9hod zavření v kleci jak se to teď často děje.

Mi
Mi (195 příspěvků) 01.01.2024, 13:47:14 xxx:xxx.2ec9:db4b

Pekla jsem vždy sušenky. Moje japanka milovala mandarinky. To by udělala i stojku.Ani vyslovit jsme nemohli" mandarinka",to dokázala vystřelit i z nejhlubšího spánku. Už rok není bobeček můj malý…Vždy když loupu mandarinku,pořád mám ten reflex…

Mi
Mi (195 příspěvků) 01.01.2024, 13:38:09 xxx:xxx.2ec9:db4b
Sardullah:

No tak to teda tichá závist, mě si ještě žádnej inženýr ani zahraniční voják nevybral…ale zato mi furt chodí do mailu zprávy o tom, že můžu mít bambilion peněz… 🤣😜


Tož co to? Mi nechodí ani jedno.Kde jsem zase udělala chybu?😀

Mi
Mi (195 příspěvků) 31.12.2023, 15:39:21 xxx:xxx.2ec9:db4b
Doron:

Jsem teď trochu paranoidní, co se týče těch amerických XL bully .

Jeden se teď k nám přistěhoval , jsou mu tak čtyři měsíce, má kupírovaný ouška i ocas, je ho už pěknej kus a chodí s ním takovej jedenáctiketej klučík, kterej ho ještě udrží, ale už jen tak tak . 

Pejsek se mi zdá docela nevyrovnanej, ohůnek pořád mezi nohama .

Jsem velkej fanda mladých kynologů, ale mám trochu strach, že ho kluk později nezvládne . Evidentně ho dostal jako psa, který “miluje děti”, stará se o něj co mu síly stačí, ale zkušenosti a sílu ještě nemá.

Tak řeším, co dělat , jestli ho vyzvat na nějakou společnou procházku a něco ho trochu naučit a skamarádit psy nebo co vlastně…, protože se potkáváme denně a tuším nějaký průšvih..


Udělala bych oboji.

Mi
Mi (195 příspěvků) 31.12.2023, 15:39:21 xxx:xxx.2ec9:db4b
Doron:

Jsem teď trochu paranoidní, co se týče těch amerických XL bully .

Jeden se teď k nám přistěhoval , jsou mu tak čtyři měsíce, má kupírovaný ouška i ocas, je ho už pěknej kus a chodí s ním takovej jedenáctiketej klučík, kterej ho ještě udrží, ale už jen tak tak . 

Pejsek se mi zdá docela nevyrovnanej, ohůnek pořád mezi nohama .

Jsem velkej fanda mladých kynologů, ale mám trochu strach, že ho kluk později nezvládne . Evidentně ho dostal jako psa, který “miluje děti”, stará se o něj co mu síly stačí, ale zkušenosti a sílu ještě nemá.

Tak řeším, co dělat , jestli ho vyzvat na nějakou společnou procházku a něco ho trochu naučit a skamarádit psy nebo co vlastně…, protože se potkáváme denně a tuším nějaký průšvih..


Udělala bych oboji.

Mi
Mi (195 příspěvků) 31.12.2023, 09:50:41 xxx:xxx.2ec9:db4b
Sarah01:

Daň z otevřeného okna. Daň z trakaře. Daň z komínů. Daň z hlíny. 😉🙃


Jo,jo,daň už ze zdaněného,za chvíli budou chtít daň z každého nadechnutí.

Mi
Mi (195 příspěvků) 19.12.2023, 13:40:32 xxx:xxx.e952:87c5

Hlavně netrestat když se vám ho povede chytit. To je cesta do pekel.I když vám nervy tečou,musíte se ovládnout. Stačí jeden takový incident a máte po přivolání.

Mi
Mi (195 příspěvků) 13.12.2023, 15:10:59 xxx:xxx.6e10:38cc
Anonymní:

Nevím, jestli pozitivní, ale já se nasmála dost. Nepřečetla jsem si citovaný příspěvek Xerxes a jen jsem si představila obalené stromy bankami. Prosím Zrzavci - namalovat.


Já bankovkami. Jo opravátor, ten umį věci…Hlavně na některé slova je třeba dávat pozor,neb je človek hned za sprosťáka.

Mi
Mi (195 příspěvků) 13.12.2023, 13:57:19 xxx:xxx.bc56:6b1b

Jeden rok nám zahnízdil rehek na chatě v poštovní schránce.Já se tak těšila na mláďátka,ale bohužel někdo jim hnízdo vybral a zničil.Nejspíš sousedovic kočka. Věčně číhala na našeho kanára pověšeného v kleci na višni.No, není to pozitivní zpráva…Ale každoročně tam vyvedou mladé kosi, sice nám všechno sežerou,ale krásně zpívají,tak jim to přeju. Jednomu jsem mohla dokonce házet bobule rybízu a on za tím běhal jako slepice.Prišel ke mě na půl metru,ani pes mu nevadil.

Mi
Mi (195 příspěvků) 11.12.2023, 17:18:59 xxx:xxx.bc56:6b1b
Doron:

Tak to mě mrzí… A jaké psy jste mívala ?

Moji jsou každý úplně jiný.

Gučák je takový hodně sociálně zdatný , výborně čte lidské i psí signály , každého si obtočí kolem prstu , umí dělat vtipy, po Praze může chodit úplně navolno, chodí se mnou do práce a spí v posteli, na procházkách má opravdu velký rádius  ( s tím se nedá nic dělat), je výborný hlídač, jdou mu obrany, vášnivě a špatně plave , rád by lovil . Je opravdu inteligentní, možná nejchytřejší pes, co jsem měla , ale takový hodně soběstačný, jsou na něm vidět ty geny polodivokých psů.

Doron je taková Lisa Simpsonová, snaživý, poslušný , pečoval o mojí umírající mámu, pečuje o Framíka, mazlivý , strašně závistivý🙂, výborný běžec,  plavec a aportér, taky dobře hlídá ale není tedy žádný drsňák, hodně rozlišuje svoje a cizí lidi, s cizíma kontakt nevyhledává , je to taková oddaná a na rodině závislá duše. Miluje být k někomu přitulenej .

A Fram, ten se teprve vybarví, zatím vypadá, že bude moc fajn. Je klidný, vyrovnaný, vstřícný, něžný k malým dětem a psům, lehce vychytralý a tvrdohlavý, jeví vlohy pro pasení a stopy, určitě mu půjde obrana , miluje plavání a sníh, je ve všem takový uměřený , ryzí flegmatik, můžu pod ním luxovat ani se nehne 😅, má v sobě určitou nezávislost a smysl pro povinnost, třeba se  rozhodnul, že  někdo musí v noci hlídat vchodové dveře, když zbytek smečky spí🤣


Krásně jste je popsala.Je vidět že žijete se psy a ne jen vedle nich. Já teda když to vezmu od svého mládí tak to byl kokr,pinč,mops,brabantík a poslední japončík. Krátce jsme měli čivavu,ta ale v roce umřela na blbě léčenou demodikózu. Ono to vypadá jako spousta psů,ale je to za  50 let.V době kdy byl kokr,tady nebyli ještě mopsové,až dlouho po nich se tu objevil grifonek,jinak by byly od začátku ty placatky. A Japan byl můj sen dlouho,tak jsme si ho pořídili na důchod k stařičké brabantici.

Mi
Mi (195 příspěvků) 09.12.2023, 14:27:20 xxx:xxx.bc56:6b1b
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 06.12.2023, 09:13:43

Vlk psa sežere,stejně tak jako kočku,ovci, drůbež atd.Možná by udělali výjimku u háravé feny? I když jsem četla že při šlechtění ČSV to býval problém A to byli vlci držení v zajetí.

Mi
Mi (195 příspěvků) 09.12.2023, 11:02:04 xxx:xxx.1c3d:1f62
kometa:

Viz výše.

Pán to ze sebe chrlil jako pojišťovák, který vám chce prodat zaručeně výhodný produkt. Ale mně přišlo, že z něj opravdu čiší nadšení, že teda s tou paní ze Slovenska položí základ nového plemene. Které bude sportovní postavy a zdravé. A to jsem mu hned ze začátku řekla, že nehodlám žádné štěně koupit, že mě jenom zajímá, proč bullpej.

A taky mluvil o nějakých unikátních barvách. Souhlasil s tím, že je to běh na dlouhou trať

Jo a jedná se o křížení amerického buldoka a šarpeje.


Pěkně blbá kombinace. Jak co do povahy, tak zdraví.

Mi
Mi (195 příspěvků) 08.12.2023, 12:21:31 xxx:xxx.1c3d:1f62
Doron:

Jé 😊, moc Vás zdravím, dlouho jste tady nebyla !

Ti dva žlutí jsou podvraťáci, zády stojí devítiletý Gučák, potomek “žlutých psů” z Maroka, přivezla ho v břiše fenka fenka technařů, kteří tam cestovali . Ten co si hraje s Framíkem je Dorouš, jsou mu dva a něco, máma je potomek švýcarské s PP a belgolaba😅, táta  borderka s NO .

Takže samá opravdu nechtěná a prý rychlá 🤣 spojení, ale kluci jsou super .

Teď se velikostní poměry už hodně změnily, Fram oba hodně přerostl .

Mi, často si na Vás vzpomenu, jestli jste přece jenom nepřehodnotila svoje rozhodnutí a nepořídíte si nějakého malého pejska..


Taky Vás moc zdravím.Psi jsou krásní. Ti se teda  povedli. A to malé prtě taky.Jaké mají vlohy? Docela dobrodružný původ.Psa už bohužel ne.I když skoro denně na  mě vykoukne několik  adeptů na  adopci,tak se akorát nadchnu,ale hned brzdím.Tady se chodím kochat a počíst si,bez psa vlastně není co psát.Mějte se hezky.

Mi
Mi (195 příspěvků) 24.11.2023, 16:48:27 xxx:xxx.ca3c:b57

Celé ročníky všech “ psích”  časopisū, co kdysi vycházely,Hunde revue, Myslivost,Jezdectví,Chovatel, Fauna,jsem při stěhování  věnovala mistní knihovně. Teď bych si i ráda početla a zavzpomínala.  Drahocené místo dnes zabírají   reklamy.

Mi
Mi (195 příspěvků) 22.11.2023, 10:54:05 xxx:xxx.cf7b:91e1
kometa:

No, moje důchodová vize je taky nějaký starší pejsek. Ale malý, abych ho případně vynesla do 2. patra.


Jo,jo,taky to byla moje vize i když malé psy z důvodu paneláku jsme měli vždy. Jenže už jsem rok bez psa(po 50 letech nonstop se psem), ale tělo se nelepší a naděje že bych ještě kdy psa měla je mizivá. Těžko se s tim smiřuje.