Aktuálně: 4 684 inzerátů176 733 diskuzních příspěvků17 783 uživatelů
Mi
Mi (195 příspěvků) 04.11.2023, 06:58:13 xxx:xxx.9e41:d921
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 03.11.2023, 19:20:37

Aniž jsem kdysi věděla co je target,učila jsem psy chůzi u nohy pomocí proutku. Pes dostal povel “ k noze a pomalu”.Pokud začal předbíhat přiložila jsem proutek k hrudníku,případně jen před něho jako zábranu. Fungovalo to skvěle,psi to brzy pochopili a nikdy nebylo třeba škubat vodítkem jak se to často vidí.

Co mi  doslova leze krkem,tak je to ta blbost které říkají oční kontakt, kdy pes jde se zvrácenou hlavou a čumí na psovoda.Jednak to vypadá příšerně,pes nevidí kam šlape a ještě ho musí bolet za krkem. Skoro týrání.

Mi
Mi (195 příspěvků) 03.11.2023, 06:36:01 xxx:xxx.fe7a:2a1f
Kilian:

…..moje maminka  byla oběma díly nadšená….mám je teď doma a až přijde ta správná nálada také počtu..


Taky mám oba díly,je dobré si to  přečíst.Těžká doba a život.

Mi
Mi (195 příspěvků) 02.11.2023, 06:53:51 xxx:xxx.fe7a:2a1f
Orionka:

Vipet je do bytu ideální pes, je tak úpravný, čisťounký, rád si i v teple paneláku zaleze pod deku. Je opravdu teplomilný, ne nadarmo se mu při ochlazení dává kabátek. Nemá žádný tuk, žádnou tepelnou izolaci. V místnosti, kde je 10 stupňů určitě být nemůže. A přes léto v boudě taky ne. A většinou se nechová jeden, ale 2, 3. Vyberte si chlupaté samostatnéhgj plemeno. Střední, nebo vlčí špic. Nebo si prosaďte psa do postele, celoročně - pak to může být vipet. Agility s ním dělat nemusíte, ale vysprintovat potřebuje.


U syna mají 16 letou fenku,je otužilá,ve sněhu jako doma,nikdy žádný obleček. Doma si ale umí udělat pohodlí. Do boudy neee.  

Mi
Mi (195 příspěvků) 30.10.2023, 19:14:21 xxx:xxx.911f:5ebb
Zrzavci:

Brejtro ve spolek, supr odkaz slunečnicovej, musím doplńovat krmítka dvě. V Domečku a na chalupě, to se hodí, díkec. 

Helejte, kdo se díval na Stárdenc - já si to fčéra kynologicky užila, vy taky? 😀


Čoklík byl boží….🙂

Mi
Mi (195 příspěvků) 29.10.2023, 05:22:48 xxx.xxx.66.144
Orionka:

Žili byli v sídlišti střední pudli. Svého času značně populární. Kromě různých napodobenin si pamatuji na dva výrazné. Hnědý střeďák- živé stříbro, nebo rtuť, jak se říká. Úžasný pes, jakého by chtěl každý. A bílý trpaslík. Toho by asi nechtěl nikdo. Neuvěřitelné. Měla jsem tou dobou dva střední psy a když se mě paní ( starší dáma, žijící sama) zeptala, jestli se nebojím, že mě kousnou….málem jsem upadla. Její pudlík vypadal pohodově, ale z vyprávění: vnoučata na návštěvu nesmí přijít, když pes obsadí gauč, paní si k televizi přinese židli, ke gauči se nesmí přiblížit. Venku chodil na volno, nepral  se, neškodil, problém byl, když chtěla jít domů, na vodítko se nedal připnout a domu odcházeli, až když chtěl pes.


Taky sousedovic pudlíkovi chodím vytahovat klíšťata,paničku by kousl.😀

Mi
Mi (195 příspěvků) 21.10.2023, 11:59:23 xxx:xxx.9d36:d9dd
lesnizinka:

To je ale obsese😏 Sliny jsou léčivé, taky je v puse máte. Když se říznete, strčíte reflexivně prst do pusy.  Kočky žerou hlodavce, nebo jsou jejich predátor. Člověk taktéž sežere kde co, myslím tím i v jiných kulturách. Kočka chovaná doma, vyrobí bobek ze sebe a z toho, co jste jí dali na jídlo, takže: co by mělo být i na tom bobku závadného? Je to jen jiná podoba jídla😉


Proti gustu..😀

Mi
Mi (195 příspěvků) 21.10.2023, 07:07:18 xxx:xxx.9d36:d9dd

Kočky mi přijdou rizikové,ty toulavé a ven chodící přijdou do styku s hlodavci.mívaji v uších svrab,blechy atd.Ty doma chované zase hrabou ve WC záchudku a pak chodí po stole a lince,celé jsou pokryté vlastníma slinama. Kočky mám ráda,kdysi jsem i kočku měla,ale tohle všechno mám pořád v hlavě a po každém pohlazení myju ruce. U syna sousedé maji kočky tři ,jsou věčně nakyblíkované na synově zahradě,tam malé děti,není mi to příjemné.

Mi
Mi (195 příspěvků) 17.10.2023, 17:05:14 xxx:xxx.57d6:8be9

Vy jste tady všechny jak koukám mlaďounké,já bohužel pamatuju ještě ten kynologický pravěk u nás. Takže i ten dalmatinní boom .Můj vet. vždy říkal,že ty nemoci jsou daň za krásu.

Mi
Mi (195 příspěvků) 16.10.2023, 06:39:17 xxx:xxx.57d6:8be9

Je to už spousta let,po velkém vybírání chovky a ročním čekání,jsme si jeli přes půl republiky pro fenku m.hl. pinče.Byla krásná,kluci byli ještě malí,k tomu práce,tak o chovu jsem neuvažovala, ale těšila jsem se na výstavy. No a feně chybělo 10! zubů.😀

Mi
Mi (195 příspěvků) 15.10.2023, 10:54:56 xxx:xxx.6fed:f477

Měla jsem dva grifonky, matku a dceru, brabantice. Pohodové, ochotné, lehce se učily, byly zdavé a s tím dýcháním to není takové jak si všichni představujete.Zvládly všechno co jsem od nich očekávala.Temperamentu mají dost, ale tak nějak uměřeně..Ale samozřejmě že ve třiceti stupních horka nebudu se psem jezdil u kola.Každé plemeno má své hranice a je třeba počítat s tím že žádné se nehodí na všechno. Je dost grifonků se záchranařskýma zkouškama, agility s něma dělají taky, obedienci. Pokud chcete společenské plemeno, určitě neprohlopíte. Nevěřte lidem, kteří neviděli grifonka ani z rychlíku.

ještě přidám příhodu ohledně dýchání krátkolebých psů.Měli jsme kdysi mopsičku a čivavu. Bylo léto, hodně horko a holky lítaly po zahradě, honily se a hrály.   Najednou čivava zkolabovala. Vzpamatovala se , ale hodně mě to tehdy překvapilo, protože bych očekávala problém spíš u mopse.

Mi
Mi (195 příspěvků) 15.10.2023, 10:36:46 xxx:xxx.6fed:f477
kometa:

Jsem taky veterinář a syrové krmím. Nejen kocourům.🙂 Minulý pátek jsem si dala na oslavě tatarák. Mňam!


Je tam tedy pro člověka riziko, nebo ne? Když vidím v TV kuchaře jak servírují skoro syrovou zvěřinu, ryby… mi se to ekluje když je to ještě krvavé. Ale to je můj problém, vím. 

Mi
Mi (195 příspěvků) 15.10.2023, 07:19:42 xxx:xxx.57d6:8be9

Opatrná musíte být na sebe vy při manipulaci. Můj veterinář mi kdysi řekl,že by syrové nedal.Kdybych prý věděla co v tom všechno je….Ale jak vidno,lidi tak krmí a  žádné problémy nemají.

Mi
Mi (195 příspěvků) 15.10.2023, 07:09:17 xxx:xxx.57d6:8be9

Znám a bývá to u starších psů časté,hlavně po mrtvici.Naše kdysi 16 letá fenka se točila pořád do kolečka,neviděla, neslyšela a jen by jedla. Nic na to  bohužel  neni .Jen Karsivan a B-kompex. Je možné,že se to časem zlepší,takové štěstí měla  čivava kamarádky.Dejte tomu jestě čas,příroda někdy udělá i ten zázrak.

Mi
Mi (195 příspěvků) 15.10.2023, 07:09:17 xxx:xxx.57d6:8be9

Znám a bývá to u starších psů časté,hlavně po mrtvici.Naše kdysi 16 letá fenka se točila pořád do kolečka,neviděla, neslyšela a jen by jedla. Nic na to  bohužel  neni .Jen Karsivan a B-kompex. Je možné,že se to časem zlepší,takové štěstí měla  čivava kamarádky.Dejte tomu jestě čas,příroda někdy udělá i ten zázrak.

Mi
Mi (195 příspěvků) 12.10.2023, 10:25:01 xxx:xxx.d63e:eaef

Útulný pelíšek.U syna si kdysi koupili obří vak plněný pohanovýma slupkama. Moc dobře se v něm lenošilo. Potom to zjistila i vipetice a zabrala si ho pro sebe. Už jí zůstal.

Mi
Mi (195 příspěvků) 04.10.2023, 13:59:57 xxx.xxx.174.253
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 04.10.2023, 13:46:06

 Tady to bereme jako vtip,ale už to mezi lidma lítá a jsou takoví co se toho děsí a věří.