Aktuálně: 4 793 inzerátů175 904 diskuzních příspěvků17 774 uživatelů
drvodelkafialova
drvodelkafialova (620 příspěvků) 07.05.2024, 20:52:11 xxx.xxx.171.178

Tak 7hodin je brutální . Zaujal mě posledn panel pan docent Patočka, tam velmi srozumitelně vysvětluje, proč jsou pozitivn seznamy špatnou cestou a naopak volně žijícím živočichům v případě realizace uškod í.  

drvodelkafialova
drvodelkafialova (620 příspěvků) 07.05.2024, 17:24:45 xxx.xxx.171.178

https://pozitivniseznam.cz/

S tím Bruselem právě nemáte úplně pravdu.  Pozitivní seznamy jsou výmyslem zelených ekoteroristů, kteří nasbírali dostatek hlasů občanů vEU na podporu jejich výmyslu a v několika zemích EU se je už podařilo prosadit. Teď právě Brusel vytváří komisi, která má posoudit, jestli se  prosadí,  aby platili v celé EU. Proto je právě teď  strašně důležité co nejvíc a co nejhlasitěji dávat najevo nesouhlas s nápady tohoto typu. 

Ono se to týká například i chovu včel, který by tvz ekologové chtěli razantně omezit. A začíná to právě podobnými články, které jim mají naklonit  veřejné mínění. 

drvodelkafialova
drvodelkafialova (620 příspěvků) 07.05.2024, 13:04:52 xxx.xxx.171.178
Doron:

Jasně, že nejde o to, zamezit týrání zvířat.

Je to nějaká zvrácená touha po moci.

Ale lidi to prostě neprohlídnou.

Jestli galgové mají výjimku, je to už totálně bizarní.


Mají výjimku výše jsem dala odkaz na článek,  kde jsou výjimky vyjmenovány. 

drvodelkafialova
drvodelkafialova (620 příspěvků) 07.05.2024, 12:57:11 xxx.xxx.171.178

Jinak zmiňujete chov ohrožených druhů a považujete za správné ho zakázat. Právě v naší zemi je největší počet skvělých chovatelů, díky jejich práci se daří tyhle druhý zachraňovat. To jim chcete zakázat?

Proč by měl být kdokoli omezován v chovu třeba rybiček, plazů, hadů, želv, prostě všeho možného, pokud zvířata netýrá?  

Co kdyby vám zakázali chov psa, protože se třeba vedle vás přistěhuje muslim a pes je nečisté zvíře?

drvodelkafialova
drvodelkafialova (620 příspěvků) 07.05.2024, 12:45:45 xxx.xxx.171.178
hmn:

neznám, byl sem vložen odkaz na článek, proto reaguji na tento sem vložený článek a proto píši zmínku o zákoně. Chce to si natrénovat čtení s pochopením, ale jinak neva…..


Součástí zákona jsou právě tvz. Pozitivní seznamy zvířat. 

drvodelkafialova
drvodelkafialova (620 příspěvků) 07.05.2024, 12:43:10 xxx.xxx.171.178

Pokud chci zabránit týrání zvířat,   začnu tím co je nejhorší.   Zeptám se, to vám není divné že zákon, který má chránit zvířata zakáže chov rybiček a vynechá týrané chrty?

Já když ten článek čtu, vidím jak autorka připravuje půdu pro přijetí zákonů omezujících poctivé chovatele,   kterým jejich koníček úplně zakáží nebo velmi omezí. 

Všechny potřebné zákony na ochranu zvířat máme, stačí je začít vymáhat.

Autorka článku je mimo jiné majitelkou čehosi jako  psí hotel a psy cvičí. Žila ve Španělsku a možná ještě žije, píše o tom ve svých článcích. O týrání chrtů musí vědět, přesto to zamlčuj e a snaží se tvářit, jak zákon vůbec není minimálně diskutabilní a poctivým chovatelům nic nehrozí ani je neomezuje. Je to lhářka.  Zákon by jí přinesl nemalý finanční zisk, svým způsobem chápu důvod, proč ho podporuje.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (620 příspěvků) 06.05.2024, 22:06:51 xxx.xxx.20.240

Jé, já už tohle video viděla. Je to moc pěkný.

Ležan je zajímavý úl, hlavně člověk nemusí zdvihat nástavky. Určitě v něm včelařství jde, ale metodika je asi dost jiná. Navíc já zatím nezvládám rojení ani v klasických úlech a co vím, v ležanech se včelky rojí nadšeně. Ale díky,  ráda jsem se koukla znovu. 

drvodelkafialova
drvodelkafialova (620 příspěvků) 06.05.2024, 17:11:32 xxx.xxx.20.240

http://www.webcestovatelu.cz/100377-spanelske-chrty-ceka-po-lovecke-kariere-trpky-osud

Tradiční způsob usmrcení galga, když zhruba ve věku 2-3let věku začne ztrácet rychlost je pověšení 

Dělá se tak že páníček psa uváže za krk tak, aby stál na zadních nohách, pes se postupně uškrtí, když dostane křeč. Prý mu to vrátí čest, že už nebyl tak rychlý. Je to prý už zakázané, nicméně stále běžné.  Tisíce chrtů je zabito nejrůznějším způsobem nebo zlikvidováno v útulných. A aby tenhle kšeft neskončil, mají výjimku a zákon se jich netýká.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (620 příspěvků) 06.05.2024, 16:59:20 xxx.xxx.20.240

Ten článek vytváří dojem, že zákon má za úkol zabránit týrání zvířat a omezit množírny. Je to jedním slovem lež.

Zásadním způsobem omezuje chov většiny druhů, které dnes běžně máme doma, zlikviduje akvaristiku,teraristy,chovy exotickýc ptáků,  zkrátka vše. Omezí zásadním způsobem chov psů, protože některá plemena prostě nemají  poslušnost jakou vyžadují podle zákona a nejsou přitom nebezpečná.

Nijak neomezuje množírny ve smyslu, jak je alespoň chápu já. Stačí množírnu registrovat a jede dál.

Co je do nebe volající,   na skutečně týráné chrty udělil zákon výjímku a jejich chov a týrání je nadále legální, totéž se týká koridy. 

drvodelkafialova
drvodelkafialova (620 příspěvků) 05.05.2024, 21:10:59 xxx.xxx.171.178

Nejhorší je, že spousta lidí, kteří netuší pořádně o co se jedná, tuhle zhůvěřilost podpoří v domnění že pomáhá zvířatům. Doporučuji všem chovatelům vysvětlovat svému okolí, co to je za zákon, který jde absolutně proti lidem i zvířatům.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (620 příspěvků) 05.05.2024, 20:59:19 xxx.xxx.171.178

Škoda že sem nepřispívá ten pán co dělal úžasné úly z rákosí. Kdybych byla tak šikovná, určitě bych brala ty. Byly nádherný a myslím že vydrží neskutečně dlouho. Navíc rákos má úžasné izolační vlastnosti.