Aktuálně: 4 319 inzerátů190 585 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů
drvodelkafialova
drvodelkafialova (856 příspěvků) 25.07.2024, 11:44:51 xxx.xxx.171.125
»
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 25.07.2024, 10:16:37

Já koním nerozumím, ale pokud bych vycházela z toho co do nás hustlili psychologové, jednodušší mysl se dokáže soustředit a učit třeba jen deset minut a pak si musí odpočinout. Za chvíli nebo třeba druhý den podle typu, se cvik - úkol opakuje. A tak to jde dlouho a dlouho, postupně po minutách se doba výuky prodlužuje a najednou je hotovo a je to v mysli ukotvené.  Věřím že stejný princip funguje u dětí, koní, psů prostě všeho. Nebo to zkusíte na sílu, může to být rychlejší, ale taky to může zkončit tím, že učiteli někdo urazí hlavu.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (856 příspěvků) 25.07.2024, 09:41:42 xxx.xxx.171.125
kometa:

ale ta zvířata by to mělo bavit.

No, ona může bavit i ta drezura. Já to zažila mockrát, když jsme oba s koněm měli svůj den a kůň chodil tzv. na myšlenku. Ale na vrcholové úrovni je to bohužel jinak - tam se jede na výkon, body a medaile. A když to rozhodčí “nevidí”… Mně osobně se sportovní drezura nelíbí už dávno. 


Já si taky myslím,že je to baví, ale ne na té vrcholové úrovni. Ne koně.

Třeba agility-taky dle mého obdoba dresury , psy většinou baví. Prostě sport obecně má být hlavně zábava. Já to nemám vrcholově ráda ani u lidí. Je to dril. Navíc díky tomu že pár sportovců spolkne neskutečné peníze, nezbývá na podporu sportu třeba malých klubů nebo Sokola apodobně.

Ale to je jen můj laický názor.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (856 příspěvků) 24.07.2024, 22:04:18 xxx.xxx.171.125
»
Odpověď na příspěvek uživatele Ph z 24.07.2024, 19:42:53

Za mě, rozhodně ne. 

Sportovat, dělat obrany, dresuru atd super, ale ta zvířata by to mělo bavit. Věřím že závody baví dostihové koně, ale tohle mi vždycky přišlo už tak nějak moc. Ale nejsem koňák, třeba se pletu. 

drvodelkafialova
drvodelkafialova (856 příspěvků) 24.07.2024, 18:59:08 xxx.xxx.171.125

Já jsem obecně pro přiměřené tělesné tresty u dětí, ale pravda je že z 99% to jde bez nich.

Já dělala ve škole pro problémové děti, vždycky jsme si s kolegy říkali, že část je pod dohledem kurátora, část nechytli a zbytek je postižený. Prostě to byla taková opravdu výbušná směs charakterů. 

Přesto se s nimi dalo dobře vyjít, základ byl ale v disciplíně, kterou především museli dodržovat dospělí. Děti přesně věděly co se kdy bude dít v kterou koli část dne a měly v tom jistotu. 

Nikdy se na ně nekřičelo, ani se jim nevyhrožovalo.

Jednak na to byli zvykl íz domova, takže by to nefungovalo a taky to byla mládež vesměs o hlavu větší než já a silou s nimi člověk riskoval.

Přesto se to zvládalo, prostě po dobrém, důsledností a disciplínou. Mnoho z nich u nás prožilo několik dobrých let, vyučili   se a jejich život nabral mnohem lepší směr.

Stejný přístup podle mě platí i u zvířat. Důslednost disciplína a trpělivost vede vždy k nejlepším výsledkům. 

drvodelkafialova
drvodelkafialova (856 příspěvků) 22.07.2024, 12:16:12 xxx.xxx.171.125

Nikdo nevíme jak to bylo. Ale policajti určitě nejsou štěstím bez sebe, že k něčemu podobnému došlo. 

Když vidíte to video, je jich tam několik, měli zjevně s tím feťákem už zkušenosti a věděli čeho je on a jeho pes schopný. Pokud pes nebyl odebrán ani potom co pokoušel policistu a jeho feťácký pán se s ním jde dokonce ožrat na akci plnou lidí i s dětmi, jak to asi mají řešit?

Donekonečna podobným typům ustupovat nejde.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (856 příspěvků) 22.07.2024, 08:55:50 xxx:xxx.3f2a:7565
»
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 22.07.2024, 08:43:27

Můj pes by se do takové situace nedostal.

Kolik lidí tady na diskusi řešilo, jak jejich psa nebo i dítě nějaký pes opakovaně napadl a nikdo jim nepomohl. Řešili to stále dokola a nikam to nevedlo, protože ve chvíli, kdy policie přijela, byl už pes na vodítku nebo v kotci. Slušní, zodpovědní lidé se báli se svými dětmi a zvířaty chodit ven, aby náhodou na podobnou feťáckou mrchu s agresivním psem nenarazili. 

Já se nebudu tvářit, že mi je líto, že policajti někde zastřelili feťákovi agresivního psa, kterého používal k zastrašování okolí. Je to v pořádku a opakuju, nevadí mi to. Podobné typy lidí si musí uvědomit, že můžou tvrdě narazit.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (856 příspěvků) 22.07.2024, 08:10:25 xxx:xxx.3f2a:7565

Budu za zlou a řeknu, že ty policajty chápu a schvaluju to. Podle místních byl pán známá firma a pes už několikrát lidi pokousal. Že ho v tu chvíli zrovna držel nic nemění na tom, že ho mohl kdykoli pustit. Ostatně na konci videa to i udělal. 

Jo, pes doplatil na majitele. Smutný.

Ale pokud se jeho majitel choval jako hovado a psa zjevně používal na zastrašení okolí, je v pořádku, že ho zastřelili a majitele zavřeli. Spoustě místních se nepochybně ulevilo.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (856 příspěvků) 21.07.2024, 11:42:51 xxx.xxx.0.154

Zdravím, dá se podle hnízda poznat, jestli ho postavily asijské sršně? Respektive, jestli to je to první hnízdo co opustí a přestěhují se pak do korun stromů?

Vyfotila jsem hnízdo, vypadá skoro opuštěné, ale okolo sem tam poletují tmavé jako vosy, blíž nejdu, nejsem na to oblečená a utíkat nemůžu. Na fotce to není moc vidět, ale má takový výrazný stínování nebo jak to říct.

Obrázek
drvodelkafialova
drvodelkafialova (856 příspěvků) 21.07.2024, 10:32:20 xxx.xxx.0.154

Poznáte někdo, jestli se může jednat o to jarní- první hnízdo asijských sršní? Působí opuštěně, ale sem tam kolem poletuje větší tmavá jako vosa. Tu se mi nepodařilo vyfotit a blíž nejdu, jsem jen v kraťasích.

Obrázek
drvodelkafialova
drvodelkafialova (856 příspěvků) 20.07.2024, 21:38:09 xxx.xxx.171.125
»
Odpověď na příspěvek uživatele goro z 20.07.2024, 21:16:39

Obávám se, že jsem skočila na špek. 🥴

Holt přání otcem myšlenky.  T aky bych byla radši, kdyby byl článek pravdivý, ale bohužel spíš věřím Janovi. To s těmi pstruhy je drsný. 

drvodelkafialova
drvodelkafialova (856 příspěvků) 20.07.2024, 09:25:48 xxx:xxx.3f2a:7565

Taky dobré ráno. Bydlíme na Mělnicku, takže nadmořská výška 215m. níž už to snad ani nejde🙂.

Jo s těmi stromy máte pravdu. Hlavní starost je, aby listy nikam nepadaly, aby je nedej bože nemuseli hrabat. 

Naštěstí všichni takoví nejsou. U nás je vyhoda že všude kolem jsou obří vrby - pozůstatky po košíkářských firmách, vrby jsou navíc porostlé plaménkem plotním, který asi nedává nektar, ale spoustu kvalitního pylu ano.. V sadu máme asi 200 stromů a včelky mají v doletu cca 1200m les a obří park, který má chráněné mokřadní louky. Hodně tu rostou akáty. Všude podél cest jsou nasázená stromořadí - směs javorů, lip a vzrůstných ovocných stromů jako jsou třešně, jeřáby a vysokokmeny jabloní. Bohužel pole jsou využívána takovým tím až průmyslovým zemědělstvím, hodně obilí, kukuřice, řepa, brambory. Teď poslední dva roky naštěstí začali s pěstováním pohanky a míň sejí řepku, to je pro mě docela štěstí. 

Louky tu jsou málo a když tak hodně poničené s málo druhy rostlin. Meze tu v podstatě nejsou, ale teď začali s obnovou polních cest a okolo dělají docela široké neobdělávané pásy. Pár let to potrvá, zatím tam samozřejmě vyrazila jen lebeda, ale časem se určitě vrátí i nějaké zajímavé rostliny. Zatím tam zkouším vysévat různé druhy, abych to trochu zrychlila. 

drvodelkafialova
drvodelkafialova (856 příspěvků) 19.07.2024, 16:50:26 xxx.xxx.171.125

Klid. Harpyje předně NENÍ sova a žije v pralese. Nicméně loví poměrně velké opice, takže myslím že 3střední pes by byl vítaným obohacení jídelníčku.

Člověk tak do velikosti čtyřletého děcka.