Aktuálně: 4 576 inzerátů178 203 diskuzních příspěvků17 805 uživatelů
drvodelkafialova
drvodelkafialova (649 příspěvků) 19.02.2024, 19:51:35 xxx:xxx.f24:15de
tom4:

U divizny jsem dlouho nechápal, jak může být pro včely zajímavá, když tam nikdy nevidím ani křídlo. Pak jsem dostal radu jít tam brzy ráno-ano, divizna je včelami obsypaná, ale jen cca do 10.hod ráno. Pak atraktivita zmizí a až zase druhý den ráno


Já si to teď přečetla znova a líp pochopila, máte pravdu, létají na květy dopoledne. 

drvodelkafialova
drvodelkafialova (649 příspěvků) 19.02.2024, 10:58:39 xxx:xxx.f24:15de

https://medium.seznam.cz/clanek/mlsoun-almeria-hororova-oblast-spanelska-ktera-zasobuje-evropu-zeleninou-3872

Dobrou chuť! Když pominu ,,kvalitu" levné zeleniny z tohohle plastového moře, levicově smýšlející člověk, by se třeba také mohl zamyslet nad tím, že nákupem podobné ňamky přispívá k vykořisťování tisíců dělníků, kteří tam otročí za méně než minimální mzdu. 

Mimochodem, skalním podpůrcům greandelu tohle plastové peklo nevadí, naopak. Údajně snižuje teplotu v oblasti, takže je to příklad hodný následování.

https://ekolist.cz/cz/publicistika/priroda/sklenikove-peklo-spanelsku-prospiva.a-nam-by-mozna-mohlo-prospet-taky

drvodelkafialova
drvodelkafialova (649 příspěvků) 19.02.2024, 10:41:35 xxx:xxx.f24:15de

Dávám dešťovku. Rosu mají rády. Na zahradě mám divizny, jednak se mi líbí, snadno se semení, mají dlouhou dobu kvetení v srpnu, prostě řada sympatických vlastností. Všimla jsem si, že pro včely, jsou atraktivní nejen květem, ale právě i listy, které jsou hustě porostlé stříbřitou plstí, která zadržuje spoustu rosy. Včely ji nadšeně sají.🙂

drvodelkafialova
drvodelkafialova (649 příspěvků) 19.02.2024, 10:34:25 xxx:xxx.f24:15de
Anonymní:

Většina zde nemá ani páru o čem mluví. Spotřeba pesticidů v České republice patří k nejnižším v EU viz.příloha. Přesto je ČR za otloukánka. Máme jedny z nejnižších evropských dotací na 1 ha v EU. Němci mají mnohem vyšší a přesto stávkují. Tlačí se na snížení pesticidů na 50 %. Jenže! se podívejte na graf, Belgie, Itálie, Španělsko můžou lehko snižovat na polovinu když mají spotřeu 3x vyšší než u nás ale u nás už to o 50 % rozhodně nepůjde.

A pak je tady naše slabá vláda. Green deal by nebyl až tak velké zlo jako je nyní kdyby jsme měli normální vládu, dám vám jeden příklad a těch je desítky. Přišel nákaz rozbít velké lány polí na menší. A jak se k tomu postaví záleží na každé zemi zvlášť. Například Slováci přistoupili na rozumnách 50 ha jedno pole. Poláci poslali tento návrh úplně do prdele a naši? Ti vzali to nejmenší co šlo - 30 ha. A tak se dá pokračovat i s dalšími opatřeními, pořád někomu lezeme do zadku a bereme ty nejpřísnější opatření místo abysme je posílali někam.

Obrázek

Škoda že v grafu chybí zmínka o spotřebě pesticidů na Maltě a Kypru, tam mají krásných 10kg/hektar.

A to se to napříč EU přísně hlídá. Škoda že chybí spolehlivá data ze zemí mimo EU.

https://www.euro.cz/clanky/pesticidy-v-pasti-n-1424429/

drvodelkafialova
drvodelkafialova (649 příspěvků) 19.02.2024, 06:37:42 xxx.xxx.171.177
Odpověď na příspěvek uživatele Tom50 z 18.02.2024, 23:00:15

Právě že misky s mechem se jim líbí, miska je obsypaná  Já bych to na nich i nechala, ale nechci je přímo u dveří do domu.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (649 příspěvků) 18.02.2024, 22:30:41 xxx:xxx.f24:15de

S tou vodou je to stejně zvláštní. Všichni se shodujte, že včely v podstatě pokryjí spotřebu vody olizováním kondenzované páry. 

Já teď řeším problém, že se rozhodly chodit na vodu na umělý travní koberec, co jsme kvůli pohodlí babičky natahli před vchod do domu. Neustále sem chodí pít. Docela se bojím, co bude až se víc oteplí. 

Přitom mají vodu krásně vysráženou na foliích na stropě. Už jsem jim rozmístila misky s mechem a vodou na vhodnějších místech po zahradě, celkem tam létejí, ale část si prostě oblíbila koberec přímo před vchodem.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (649 příspěvků) 18.02.2024, 20:44:25 xxx.xxx.171.177
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 18.02.2024, 19:40:17

Takže to, že tady píšete nesmysly je hodnocení vaší inteligence? Ne, není. Nicméně, zároveň je mi jedno, že si to myslíte.

Urážíte lidi, kterých si vážím a kteří odvádějí záslužnou práci. Je mi jedno, jestli si mě člověk jako vy váží nebo ne. 

Zemědělci podstatnou měrou tvoří a vždycky tvořili krajinu, v které žijeme. Dělají to tak pořád navzdor všem řečem plným pohrdání, které tu vůči nim lidé jako vy vypouští z úst. Až se vám podobným podaří zemědělce konečně zlikvidovat, pak teprve uvidíte, jak a čeho se najíte. A taky za kolik. Protože nám to sem nejprve dovezou levně, ale až už nebude konkurence, pak teprve všichni uvidíme, proč je dobrá potravinová soběstačnost.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (649 příspěvků) 18.02.2024, 18:42:23 xxx:xxx.f24:15de
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 18.02.2024, 18:15:40

Bohužel tu opět melete nesmysly. Rovné podmínky znamenají, že zemědělci, kteří chtějí dovážet do EU by měly dodržovat podmínky jako naši zemědělci - welfare zvířat, množství postřiků, povolené postřiky, nekrmit krmivy s GMO, nepoužívat ve velké antibiotika,  nektarodárné pásy atd, atd

Do toho chce EU v rámci Greandelu snižovat uhlíkovou stopu, tím že omezí zemědělce. A bude zároveň uzavírat dohody s Jižní Amerikou? Aby se sem vozily potraviny, které tu můžeme vypěstovat, přez oceán?

drvodelkafialova
drvodelkafialova (649 příspěvků) 18.02.2024, 13:55:48 xxx.xxx.171.177
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 18.02.2024, 12:37:14

To jsou jen neskutečně hloupé kecy.  Zemědělci u nás dostávají zlomek toho co třeba ve Francii nebo Německu. Zemědělci jsou neustále omezení tisíc a jedním předpisem, neustále na ně chodí kontroly. A potom se dováží obilí, vejce, maso ze zemí, které mají nulové předpisy. Zemědělci mají být omezeni kvůli Greandeal a zároveň se má dovážet zemědělská produkce přez půlku světa. 

Doufám že zablokují Prahu aspoň na týden a nejlépe za měsíc znovu. 

drvodelkafialova
drvodelkafialova (649 příspěvků) 17.02.2024, 06:25:32 xxx:xxx.f3f4:d285
Odpověď na příspěvek uživatele Ivus z 16.02.2024, 19:43:01

jsem optimista a doufám že ano. Málokterý politik je v politice proto, že věří tomu co prosazuje. Pokud získá dojem, že přijde o korýtko s pomejemi, couvne. 

Proto musíme jít k volbám. To se netýká jen zemědělců, zelené makovice škodí napříč celou společností. Už je mi jedno, jestli budou novináři někoho označovat za populistu a demagoga. Stejně lžou, jako jejich chlebodárci. Ještě nevím, koho budu volit, ale jestli se najde strana nebo politik, který bude mít třeba jen jediný cíl a to co největší omezení či nejlépe zrušení Greandelu, má můj hlas.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (649 příspěvků) 16.02.2024, 07:24:45 xxx.xxx.16.80

Jak chcete rušit plemena? Pokud nemá průkaz původu, je to prostě kříženec neznámého původu. A když budu chtít, klidně se domluvíme s nějakým známým, třeba s polska a dá mi potvrzení, že to je potomek jeho feny labradora s  dejme tomu dogou. A je to.  Souhlasím s vysokými tresty konkrétním majitelům a klidně i nějakou formou testů pro majitele jakéhokoliv psa, včetně malých plemen, jako podmínky pro držení a chov psa. Ono by to prospělo i těm zvířatům, kdyby jejich majitelé měli aspoň základní znalosti.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (649 příspěvků) 14.02.2024, 19:08:56 xxx:xxx.9911:3595

Božíčku, klidně. Lepší než za ubožáka, který se předvádí jako guru ochránců přírody a nedokáže vysvětlit, jak je možné, že se plní přesně to, co celá léta říkají chovatelé jako Mastňáček. A to, že pokud se nezačnou počty vlků regulovat odstřelem, vlci ztratí plachost a začne se dít přesně to, co se teď děje v Polsku. To jest, útoky přímo uvnitř obydlených oblastí, zatím jen na domácí zvířata. 

Zatím jsem od vás neviděla jedinou reakci na články, které sem vložila Megi. 

Vám přijde v pohodě útok popisovaný v článku? Tak se vyjádřete, vy chovateli.