Aktuálně: 4 582 inzerátů178 191 diskuzních příspěvků17 805 uživatelů
drvodelkafialova
drvodelkafialova (649 příspěvků) 06.02.2024, 09:21:33 xxx.xxx.171.177

Celé tohle vlákno se točí kolem něčeho, s čím se nedá nic moc dělat, mimo to, že se na to poukáže. Kdyby byla bývala Leithian chytrá, což zjevně není, vůbec se k tomu nevyjadřovala a většina lidí by si na tuhla kauzu pomalu nevzpomněla. Jestli to tu někdo rozpoutal, pak ona.

Tvrdit, že se kdokoli dokáže postarat o takové množství zvířat je nesmysl.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (649 příspěvků) 06.02.2024, 07:31:28 xxx.xxx.171.177

Mě pastevec vyhovuje povahově. Myslím že náš není až tak radikální, pokud někdo nezačne být agresivní jen pouští hrůzu. Ale zas je to i o rozpoložení majitele. Mám příbuzného, kterého nemám ráda a mám z něj svým způsobem strach. Když přiede na návštěvu, tváří se a chová medově, já se taky snažím a pes pokouší rozbít kotec a zabít ho. A to věřím že by udělal. 

Ono se pak stačí na procházce někoho polekat nebo tak a zasáhne bez povelu. Jak moc zasáhne je pes od psa. Z většiny situací ustoupí, pokud se protivník přestane bránit.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (649 příspěvků) 06.02.2024, 07:16:35 xxx.xxx.171.177

Ksakru mám tři psy, to pro radost bohatě stačí a pro srarost taky. Kdo chová má psů víc, chápu. Ale stará paní po mrtvici, které chov zakázali? Tam mají být max dva a bude mít co dělat celý den.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (649 příspěvků) 05.02.2024, 14:48:12 xxx.xxx.171.177

Je pravda že mám kříženku berňáka , na výlety chodí nadšeně a poslouchá na myšlenku. Ti se cvičí sami. Ale zas problém se zdravím. My měli štěstí, veterinu zná jen na očkování a kastraci, jinak nic. Po kastraci přibrala, ale mít na dvoře psa a fenu je o nervy. Už jí je šest, tak i kvůli zánětům a tak.

Tak možná ten berňák, ale pořád bych se za sebe klonila na stranu malých pejsků.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (649 příspěvků) 05.02.2024, 14:20:01 xxx.xxx.171.177

Víte co, házet vinu na syna taky není fér. Jeho psi to nebyli. Majitelka není nesvéprávná, ten syn nemá možnost počet psů ukočírovat, když ona nespolupracuje. Psy si pořídila ona, třeba ani nevěděl kam to zašlo. Spousta lidí má příbuzné, velmi podivné a kdyby měli být zodpovědní za jejich magorismus, zblázní se z toho. Možná už dávno viděl že je v baráku bordel, řekl něco ve smyslu, zbav se části psů ale nehnul s ní. Hází to na syna, houby. Psi byli její odpovědnost. Prachů jí vydělali dost. 

drvodelkafialova
drvodelkafialova (649 příspěvků) 05.02.2024, 12:23:59 xxx.xxx.171.177

Tak třeba náš středoasiat miluje výlety, ale nejde ho na ně brát, protože se ho lidé bojí. Na procházkách si na 99% lidí nevšímá, ale některé rád nemá a neváhá to dát najevo. Na víc, jakmile si sedneme a chvíli sedíme, začíná hlídat, to na něm poznám. Neexistuje, aby se ním někdo přiblížil k věcem, to bylo hodně špatný. Takže výlety se smrskly na procházky do lesa. Tam je milionovej, neutíká, poslouchá, cizích si nevšímá, ale ti tam ani nejsou. Nicméně, pokud bych chtěla psa na výlety, asi si pořídím malého jezevčíka. Akorát velikost, zdravý, dožívá se vysokého věku, skladný, do batohu akorát.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (649 příspěvků) 05.02.2024, 09:42:59 xxx.xxx.171.177

Na výlety je nejlepší malý pes, kterého člověk unese. Velké psy a malé taky mám celý život, malý pes, jak stárne, může chodit pořád , v batohu na zádech. Velký pes je nešťastný, když ho necháte doma, protože už nemůže. 

drvodelkafialova
drvodelkafialova (649 příspěvků) 05.02.2024, 07:55:50 xxx.xxx.171.177

Já na srst kašlu. Vidím stav zubů a drápy. 46 psů nejde zvládnout, ne v jednom.

Leckdy tihle začnou s rozumným počtem a pak zblbnou a pořizují dokolečka další.  Nebo je to typická množka s tolika psy co se zrovna sesypala. Je mi to fuk, péče v pořádku nebyla.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (649 příspěvků) 04.02.2024, 19:07:42 xxx:xxx.f24:15de

No, jo chyba. Mám dvě stanoviště, jedno u domu, druhé na zahradě - poli dva kiláky od domu, dýmák jsem si moudře nevzala, nechtěla jsem je chudinky stresovat dýmem.

Tyhle jsem chtěla hlavně zkontrolovat, jak jsou na tom se zásobami, je to přeci jen oddělek. Taky jsme v nížině, vloni to u nás už pomalu kvetlo.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (649 příspěvků) 04.02.2024, 15:59:21 xxx:xxx.f24:15de
balu:

Ale 5 - 6 let stará fena přece ještě může rodit! A rodí, a nejen v množkách. Nakonec chovnost je do 8 let… Tak proč by se takových fen zbavovala?


pravda, jsem naivní. Ale nakonec on by se našel zájemce i na starší zvíře. Ovšem to by muselo být v dobrém stavu.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (649 příspěvků) 04.02.2024, 15:56:29 xxx:xxx.f24:15de

Tak jsem dneska šla částečně zkontrolovat jeden loňský oddělek a říkala jsem si, že ho zkusím zůžit. U nás je sice pod mrakem, ale neprší a je cca 12C. 

Tak za prvé -  přežily, za druhé - zásob mají dost, přepážku jsem dala.

ALE naivně jsem si myslela. že nebudou mít chuť lítat a nechtěla je trápit dýmem. Ty mi daly. Ruku mám nateklou jak tykev, neměla jsem včelařské rukavice, jen kožené a dostaly se na mě, potvory jedny čilý. tady máte fotku, ať se pobavíte🤣

Obrázek
drvodelkafialova
drvodelkafialova (649 příspěvků) 04.02.2024, 15:22:42 xxx:xxx.f24:15de

Já třeba vůbec nechápu, když už se taková baba chovem těch psů živí, proč prostě ta starší zvířata nedaruje. Argumentovat nějakou láskou jde těžko, při takových počtech je má na prachy a je spousta lidí, co si 5-6let starou fenku klidně ráda vezme. I když ono asi záleží na tom, v jakém stavu ty fenky jsou a jestli se nebojí, že se provalí.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (649 příspěvků) 04.02.2024, 07:36:03 xxx.xxx.171.177

Ale jo, věřím že mají problémy. Ale jak říkám nejsou z týdne na týden. Chovatelka se prostě o psy nestarala. Nemá jich mít tolik a  nic jí neomlouvá . Ani nemoc, za tři neděle se možná chlupy zacuchaj, ale zuby nikdo neokecá. A prodat takové psy po 20000, je neskutečné. Stejně jako to, že znova psy množí. 

drvodelkafialova
drvodelkafialova (649 příspěvků) 03.02.2024, 23:38:55 xxx.xxx.171.177

Tak moje čubina je minimálně dvouhrnková. Hovězí kost nebo syrová žebra tvrdá nejsou. Nebojím se dát jakékoli syrové kosti a kuřata z marketu mají spíš bláto než kosti. 

 Každopádně nevěřím, že se o ty psy z reportáže někdo pořádně staral. I když pominu srst, zuby se do stavu v jakém jsou na fotce nedostanou nijak rychle. Jo, malí psi mivaj problém se zuby, nicméně chovatelka tak zkušená jako ta ženská o tomhle ví. Je jejii problém že má kdovíkolik desítek psů a nezvládá péči. Nemá jich tolik držet. Omluva nemocí je možná jen do určité míry . 

drvodelkafialova
drvodelkafialova (649 příspěvků) 03.02.2024, 22:34:22 xxx.xxx.171.177

Lidi to malým psům podle mého názoru způsobují tím že se k nim nechovají jako ke psům. To jsou paštičky, granulky, masíčko na drobné kousky, jsou to psi a nepotřebují to. Moje bábrdle okusuje s chutí pořádné kosti, maso si pořád pěkně natrhá. Trvá jí to dýl, ale pořád jí to baví. Malí pejsci zvládnou spoustu věcí, není potřeba z nich dělat nemohoucí chudinky.