Aktuálně: 4 574 inzerátů178 218 diskuzních příspěvků17 805 uživatelů
drvodelkafialova
drvodelkafialova (649 příspěvků) 14.02.2024, 18:16:40 xxx:xxx.9911:3595

Pokud to řeknu z pohledu začátečníka, pak včelaření v těchhle typech úlu, pokud chcete dostat od včel nějaký med a není to jen hračka, je mnohonásobně složitější, než v nástavkových úlech s rámky. Nástavkový úl má pravidla a i když budete, jako já, leccos dělat blbě, stejně se nakonec můžete dobrat alespoń průměrných výsledků.

Pokud chcete úspěšně včelařit s podobným typem úlu jako tu zmiňujete, je to aspoň podle mě mnohem náročnější na zkušenost a znalosti.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (649 příspěvků) 14.02.2024, 18:06:27 xxx:xxx.9911:3595

Ta paní jsem zas byla já, klidně mi lajte konkrétně😊.  Zebrování jsem zmínila, protože člověk, který mi práci s včelami ukazoval ho dělá a vzhledem k tomu, že to zjevně není vhodná metoda, budu to dělat tak, jak jste říkal.😉

Proto sem chodím a proto se ptám, abych se od zkušených naučila lepší metodiku chovu. Za rady děkuju a jak říkám, dělala jsem to blbě a nebudu předstírat opak, klidně mě jmenujte, nenaštvu se.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (649 příspěvků) 14.02.2024, 10:34:18 xxx:xxx.f24:15de

ale ne, jak jen můžete?

Naopak, je potřeba zahnat lidi do měst, mohou tam místo ovcí, krav, koní či psů, chovat v nějakém pěkném terariu želvy. Pak se nají sojových bobů a pustí si v televizi hodnotný pořad o přírodě. 

Lidi co tvrdošíjně zůstanou na vesnicích, si postaví pěkné ploty a za vlahých letních večerů se budou kochat symfonií zvuků linoucích se z okolní přírody.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (649 příspěvků) 14.02.2024, 06:24:02 xxx.xxx.41.1

No jistě. Vždyť je jich taková troška. Ta nikdy nikoho nemůže ohrozit.

A víte, že se blíží volby do Evropského parlamentu?

Slyšela jsem zvěsti, zcela nepochopitelné, že napříč Evropou mají lidé Zelených plné zuby a chtějí volit jiné strany.  Je to samozřejmě chyba. Není nokdo lepší než skupiny plné pochopení pro Matku  Zemi, Greandeal a podobné skvělé nápady. Doporučuji nevynechat tyhle volby a hodit hlas té správné straně, která podpoří 100% ochranu vlků, medvědů a jiných zvířat. Ať je jistota, že se zeleným myšlenkám bude i nadále dařit a třeba se i rozšíří na různé další báječné nápady.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (649 příspěvků) 13.02.2024, 19:01:44 xxx:xxx.f24:15de
Anonymní:

Jedině zabíjet a trávit. A nebojte se to říct na plnou h*bu, jinak se to nikam neposune.


Ale fuj. Jak jen to můžete vyslovit. Taková krásná jemná zvířátka. Už abychom i my mohli zblízka ocenit výhody, které nám soužití s nimi přinese.

No,  jsou v Polsku, to není zas tak daleko. 

Až je budeme mít v našem nejbližším okolí, uvědomte si, že se není čeho bát, tak přemýšlí jen zpátečník. 

Stačí pouhý plot, naposled ochranáři doporučovali nějaké dva metry na výšku a 50cm zapustit pod zem, samozřejmostí je kombinace s elektrickým ohradníkem a rázem vás vlk nemůže ohrozit. Tedy lidem samozřejmě nebezpečí nehrozí, z těch má vlk panickou hrůzu, těm stačí pěkně hlasitě tleskat, ale zabezpečíte tak své psíky a jiná domácí zvířata. Je to jen drobná investice, která rozhodně stojí za ten uspokojující pocit, jak vám za plotem běhá tak nádherné, vznešené zvíře.

A i kdyby vlk snad to nějakého toho psa roztrhal, psa snadno nahradíte. Vlk má nevyčíslitelnou enviromentální hodnotu.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (649 příspěvků) 13.02.2024, 13:27:54 xxx:xxx.f24:15de

Tak tahle malina není špatná. Jen to není malina, jakou známe. Dělá polštáře okolo 25cm výšky, jedna rostlina zaroste tak 50x50cm, dobrá půdokryvná trvalka. Má ráda řídký stín, v domovině roste asi jako u nás borůvky, na takových stanovištích. Na zimu zatahuje, tak se nelekejte, že zašla. Nemá trny, nedělá šlahouny.

Pokud se chcete dočkat plodů, musíte mít dvě různé odrůdy, je cizosprašná.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (649 příspěvků) 13.02.2024, 11:55:35 xxx:xxx.f24:15de
Odpověď na příspěvek uživatele mastnacek z 13.02.2024, 11:38:23

To byste musel zakázat všechny psy. Vysoké tresty pro konkrétní majitele, s tím souhlasím. I zákaz konkrétních plemen je diskutabilní. Podívejte se na zákaz těch American Bull XL v Anglii, celkem nic nevyřešil. Lidi zahodí od psa papíry a řeknou kříženec neznámého původu. A to vcelku se zákazem tohohle typu psa souhlasím, jenže to dodrží jen ti co obecně respektují zákon a to zrovna nebývají nezodpovědní majitelé.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (649 příspěvků) 13.02.2024, 11:46:43 xxx:xxx.f24:15de
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 13.02.2024, 11:30:08

Ale fuj, jak vás jen taková myšlenka může vůbec napadnout. Je to krásné, vznešené zvíře a za jejich návrat tu spousta lidí tvrdě bojovala, hlavně s hloupými předsudky některých zpátečníků, kteří tvrdili, že až jich bude víc, začnou být nebezpeční. Ne, ne. Je naší morální povinností trvat na jejich 100% ochraně. Psů, koní a jiných zvířat je dost. Navíc ochrana proti vlkovi je snadná. Stačí , až kolem vás na vycházce s dětmi a nějakým tím psem, začnou vlci kroužit, zvednout ruce nad hlavu a co nejhlasitěji tleskat. Zbabělá vlčí smečka se lekne vaší převahy a uteče. 

Kromě toho, vlci zjevně útočí na polské straně Krkonoš, je to tedy daleko a nás se to netýká.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (649 příspěvků) 13.02.2024, 10:19:39 xxx.xxx.41.1

A tak hltač kilometrů jsem bývala zamlada. Teď už dávno ne. Jen když vidím u známých třeba NO nebo ty berňáky, úplně se děsím. Třeba mají smůlu, ale prostě zdraví nic moc a od určitého věku spíš nic.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (649 příspěvků) 13.02.2024, 09:48:15 xxx:xxx.f24:15de
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 13.02.2024, 08:23:49

Krkonoše, no to je máme miláčky za humny. Zvlášť se mi líbí rada, na ochranu před vlkem zvedněte ruce a tleskejte, ta je super.

Je to jasný, ta paní co jí vlci roztrhali psy 200 metrů od domu přímo před jejíma očima a očima jejích vnoučat málo tleskala. Je to její vina, co má co lézt z vesnice. A netleskat.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (649 příspěvků) 13.02.2024, 08:02:16 xxx.xxx.171.177

Mě na těch obřích psech děsí jejich krátkověkost. Napřed dlouho štěně, nemůžete na dlouhé procházky, kvůli kloubům. Potom 4-5let chodí a rádi, pak najednou nemoci , pes zestárne a dalších pár let mu pomalu musíte pomahat i vstát, výlet nepřipadá v úvahu. 

Prostě menší plemena mají v tomhle nepopiratelné praktické výhody. Mám velké psy ráda, ale nevím jestli znova půjdu do obra, už asi ne. Náklady mi tak nevadí, velkým psům máme všechno přizpůsobené, ale prostě žijí moc rychle. Můj další pes bude až za pár let a asi bude malý.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (649 příspěvků) 12.02.2024, 15:37:44 xxx:xxx.f24:15de
Tenurri:

No, já z vašeho textu stále chápu to, že dle vás, kdo nemá přirozenou autoritu, nemůže cvičit a vychovávat psa, protože mu nepomůže nic a s tím já nesouhlasím.


určité typy psů by člověk bez potřebné autority skutečně mít neměl. Ostatně u popisu některých plemen to i máte zdůrazněné, že se to plemeno pro každého nehodí. Že to lidé nerespektují nebo své schopnosti přecení je druhá věc. To jsou potom ti, co se o nich píše v novinách, v tom smyslu, že jejich psi někoho roztrhali. Přitom s jiným majitelem - vůdcem smečky nebo tomu říkejte jak chcete, by k tomu vůbec nemuselo dojít.

Ještě je možnost, že takoví psi končí někde zavření v kotci a majitel se jich bojí. Tak končí psi, co mají smůlu, že si jejich majitel myslí, že všechno zvládne po přečtení příručky a může si pořídit jakékoli plemeno.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (649 příspěvků) 12.02.2024, 14:10:15 xxx.xxx.41.1
balu:

Vy fakt věříte, že RD fungují psi na principu strachu?  To je přece kravina.


Já měla k Desenskému výhrady, kvůli metodám co používal dřív. Nicméně to co dělal teď se mi líbilo. Psy mu nefungují ze strachu, prostě má autoritu, to mají psi rádi. Autorita není strach, autoritu může mít i velmi laskavý a vlídný člověk. Jen se to často zaměňuje.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (649 příspěvků) 12.02.2024, 13:06:20 xxx:xxx.f24:15de

tak já taky chovám králíky v králíkárně, ale mám je na maso. Proč chová psa v kleci tenhle člověk nechápu. 

Jo a moji králíci mají čistou vodu  k dispozici nepřetržitě, stejně jako seno.

No, já mám psy ty velké venku a když někdo přijde, jsou v kotci, když si ale představím, mít je tam prakticky celý den a bez vody, fujtajxl. A tenhle dement  o tom napíše knihu a chlubí se tím.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (649 příspěvků) 12.02.2024, 11:55:30 xxx:xxx.f24:15de

Tak hlásím nádherné počasí, včely létají jak vzteklé, zůžila jsem je, tedy oddělky a dokonce jsem viděla včelu, co nesla pyl. Měla krásné žluté rousky.🙂

Koukla jsem do všech, mají zásoby, vypadají čile. Svět je zas o něco hezčí😊