Aktuálně: 4 582 inzerátů178 191 diskuzních příspěvků17 805 uživatelů
drvodelkafialova
drvodelkafialova (649 příspěvků) 06.05.2024, 22:06:51 xxx.xxx.20.240

Jé, já už tohle video viděla. Je to moc pěkný.

Ležan je zajímavý úl, hlavně člověk nemusí zdvihat nástavky. Určitě v něm včelařství jde, ale metodika je asi dost jiná. Navíc já zatím nezvládám rojení ani v klasických úlech a co vím, v ležanech se včelky rojí nadšeně. Ale díky,  ráda jsem se koukla znovu. 

drvodelkafialova
drvodelkafialova (649 příspěvků) 06.05.2024, 17:11:32 xxx.xxx.20.240

http://www.webcestovatelu.cz/100377-spanelske-chrty-ceka-po-lovecke-kariere-trpky-osud

Tradiční způsob usmrcení galga, když zhruba ve věku 2-3let věku začne ztrácet rychlost je pověšení 

Dělá se tak že páníček psa uváže za krk tak, aby stál na zadních nohách, pes se postupně uškrtí, když dostane křeč. Prý mu to vrátí čest, že už nebyl tak rychlý. Je to prý už zakázané, nicméně stále běžné.  Tisíce chrtů je zabito nejrůznějším způsobem nebo zlikvidováno v útulných. A aby tenhle kšeft neskončil, mají výjimku a zákon se jich netýká.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (649 příspěvků) 06.05.2024, 16:59:20 xxx.xxx.20.240

Ten článek vytváří dojem, že zákon má za úkol zabránit týrání zvířat a omezit množírny. Je to jedním slovem lež.

Zásadním způsobem omezuje chov většiny druhů, které dnes běžně máme doma, zlikviduje akvaristiku,teraristy,chovy exotickýc ptáků,  zkrátka vše. Omezí zásadním způsobem chov psů, protože některá plemena prostě nemají  poslušnost jakou vyžadují podle zákona a nejsou přitom nebezpečná.

Nijak neomezuje množírny ve smyslu, jak je alespoň chápu já. Stačí množírnu registrovat a jede dál.

Co je do nebe volající,   na skutečně týráné chrty udělil zákon výjímku a jejich chov a týrání je nadále legální, totéž se týká koridy. 

drvodelkafialova
drvodelkafialova (649 příspěvků) 05.05.2024, 21:10:59 xxx.xxx.171.178

Nejhorší je, že spousta lidí, kteří netuší pořádně o co se jedná, tuhle zhůvěřilost podpoří v domnění že pomáhá zvířatům. Doporučuji všem chovatelům vysvětlovat svému okolí, co to je za zákon, který jde absolutně proti lidem i zvířatům.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (649 příspěvků) 05.05.2024, 20:59:19 xxx.xxx.171.178

Škoda že sem nepřispívá ten pán co dělal úžasné úly z rákosí. Kdybych byla tak šikovná, určitě bych brala ty. Byly nádherný a myslím že vydrží neskutečně dlouho. Navíc rákos má úžasné izolační vlastnosti.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (649 příspěvků) 05.05.2024, 16:46:12 xxx.xxx.171.178

A tak já třeba chci přejít na ty nízké nástavky , tedy na medníky. Když pominu vše ostatní, tak kvůli váze. Už je mám doma, ale musí to počkat napřesrok. Teď jsem nadopovaná léky na bolest a nesmím se hýbat 🤪 tak to holky musí vydržet tak jak jsou.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (649 příspěvků) 12.04.2024, 21:19:57 xxx:xxx.f24:15de

To je mi moc líto, tohle je smutná zpráva.

Až se stydím napsat, ale u nás jsou včely v pohodě. Nosí jak vzteklé  a staví jak vzteklé. Zkouší vaši metodu bez mřížky a vypadají docela spokojeně. Dala jsem všem až na 3 loňské pozdní oddělky medníky 39x24, vystrojené vaší metodou a tedy dívala jsem se jen zhora, ale rozhodně je zanášejí. 

Jak teď chodím dlouho z práce, šla jsem před cca 14 dny do včel a jak jsem unavená, nedala jsem jim jeden rámek. Musím říct škoda. Během strašně krátké doby vystavěly vzorný plást - trubčinu a už byl komplet zakladený, no zrušila jsem ji a dala stavební rámek.

Tak ať se vám včely dají rychle do cajku, dobrou noc.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (649 příspěvků) 12.04.2024, 21:07:43 xxx:xxx.f24:15de

On je problém i v tom, že hromada zemědělců z různých důvodů používá i zcela neschválené pesticidy hlavně z číny. Celkem není problém je získat, když víte na koho se obrátit. A co obsahují tyhle šmakulády,  se můžeme jen domnívat.

Taky by mě zajímalo, jestli včely ovlivňují mikroplasty. Vliv na nervový systém teplokrevných živočichů rozhodně mají.