Aktuálně: 4 577 inzerátů178 222 diskuzních příspěvků17 805 uživatelů
drvodelkafialova
drvodelkafialova (649 příspěvků) 04.09.2023, 12:29:46 xxx.xxx.171.172

Teda ty Toulavé tlapky, to je fakt síla a neuvěřitelná ukázka arogance. 

Jinak k tématu, za psa bych byla ochotná zaplatit poplatek, ale beru to jako kupní smlouvu. Zkrátka zaplatím a pes je můj. Jsem ochotná maximálně podepsat, že ho neprodám dál a pošlu fotky, jak se mu daří, to jestli ho budu nebo nebudu kastrovat nebo čím ho budu krmit je moje věc. Kdyby po mě chtěl kdokoli kontrolu doma, můj zájem tím končí a ať si najdou někoho jiného. Psů a štěňat je spousta, klidně si vyberu jinde.

Pouštět v dnešní době do domu cizí lidi je leda tak pozvánka pro zloděje.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (649 příspěvků) 31.08.2023, 10:06:09 xxx.xxx.171.78
Doron:

Mně přijde , že jsou možná mladí, vykazují takové znaky podřízeného chování, neútočí , ale prosí o jídlo  Takhle se někdy chová máma nebo víš hierarchicky postavený člen smečky k ostatním, hlavně odrostlým štěňatům, kterým nechce ublížit.

Nechrání stádo, ale ten kus masa ( řekla bych, že je to mršina) chce pro sebe.

Je strašně legrační, jak ten (možná spíš ta) ,co na nad ním řve, dál potajmu ujídá 🤣.


Taky mi přijde, že si jen chrání žrádlo a ti vlci, spíš vlčata se chovají podřízeně a škemrají. Nevím, jestli pes dokáže rozpoznat rozdíl mezi vlkem a cizím psem, ale takhle nějak by se chovali naši psi k cizím štěňatům. Nezabili by je, ale určitě by kolem toho byl podobný dramatický řev.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (649 příspěvků) 27.08.2023, 13:05:18 xxx.xxx.230.181

Zdravím. Slepici zabíjím tak, že ji chytnu za nohy , chvíli držím hlavou dolů a pak useknu hlavu sekyrkou. Pokud to děláme ve dvou, mám starý plastový kýbl s dírou ve dnu, slepici chytím za nohy zas chvíli držím a pak strčím do kýble, hlvou k díře. Můj muž jí hlavu uřízne.

Ten způsob s kýblem je lepší, protože není všude krev.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (649 příspěvků) 08.08.2023, 07:41:00 xxx.xxx.230.181

Mě třeba nevadí psa zavírat. Navíc je tak naučený, napřed štěká na bránu a pak hned jde do kotce. Ale máme to všechno hned vedle sebe.

Se psem, který nehlídá nikdo moc nezmůže. Lámat psí povahu přes koleno, to končí leda pokousáním majitele.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (649 příspěvků) 06.08.2023, 13:43:11 xxx.xxx.230.181

Co konkrétně považujete za napadení? To že bylo v příspěvku poukázáno na to, že existují lidé, kteří si pro ukojení svých choutek dají i práci navíc? Nebo naznačení toho, že to že znáte snazší způsoby likvidace kočky neznamená, že je budou všichni využívat, neanonymní drvodělko bez registrace?

tady upřesňuji🤪. Udělejte totéž🥰.

Žiju na vesnici a ano, dokážu zabít zvíře a u mnoha porážek jsem pomáhala. Nestydím se za to, chováme i zvířata na maso a každý chovatel by měl v případě nutnosti umět zvířeti ukončit trápení. Prostě nemám ráda hony na čarodějnice. Ano, třeba tam kočky zabíjejí a je mi jich líto(těch koček), ale proč se milovník zvířat stydí za svoje jméno? Dělá přece záslužnou práci. To je zkrátka divné a zvlášť v dnešní době, kdy každý s průměrnými schopnostmi ovládat počítač, dokáže vytvořit Heroda z kohokoli.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (649 příspěvků) 06.08.2023, 07:50:23 xxx.xxx.230.181
aldamax:

Vážně se mi nechce věřit, že stojíte o podrobný technický popis toho, jak zabít kočku krumpáčem.  Že ne? 


V zásadě ano, protože jinak tomu prostě nevěřím. Já kočky nezabíjím, máme jich doma několik, včetně přivandrovalců, ale prostě jsem nevěřící Tomáš, nevěřím ničemu, co si neumím technicky vysvětlit-představit.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (649 příspěvků) 06.08.2023, 07:46:24 xxx.xxx.230.181

Dobré ráno. Teď to ještě není aktuální, ale tip na zimu. Doma máme slípky ve velkém částečně zastřešeném výběhu s velkým hnojištěm, krmím hlavně směsí pro nosnice. V době, kdy se zkracuje den, mi doba, kterou prospí připadá dlouhá, nepřijmou tolik potravy. Proto jsme vychytali chvíli, kdy začínají zalézat na kurník a vždycky jim otevřeme branku a vypustíme je do zahrady. Samy si tak prodlouží den o cca 2hodiny, na zahradě v zimě škodu nenadělají, víc se nažerou a tím i líp nesou. Navíc nás to nic nestojí.😏

drvodelkafialova
drvodelkafialova (649 příspěvků) 04.08.2023, 20:00:37 xxx.xxx.230.181
Odpověď na příspěvek uživatele acher z 04.08.2023, 16:42:00

Ale jo, klidně může sežrat celé mládě. Měli jsme před několika lety samici, vždycky odchovala 6 mláďat. Já kontrolujju letmo hnízda a několikrát jsem měla pocit, že tam jich bylo víc a jednou jsem ji nachytala, jak ho chroupe. 

Ale tady to opravdu vypadá na nepovedený porod. 

Nenechala bych ji trápit. Pokud nežere - sekerka nebo veterina.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (649 příspěvků) 02.08.2023, 20:18:13 xxx.xxx.230.181

Copak já, já se snažila babičce vysvětlit, že díky mému pečlivému vedení, Gustav přesně odhadne kolik plodů je schopen keř okurky uživit. Nicméně ta dobrá stařenka vypadala, že nepřetáhne berlou jen Gustíka, ale i mne. Tudíž v zájmu mém, Gustíkově a klidu mé tchýně, jsem byla nucena výcvik ukončit

Obrázek
drvodelkafialova
drvodelkafialova (649 příspěvků) 02.08.2023, 07:36:37 xxx.xxx.230.181

Zdravím😀. Tak jsem uvažovala, že  Gustíka vycvičím na zahradníkova pomocníka. Jako kontrolor kvality mé práce, se osvědčil. Nicméně, jinak je to zahradní škůdce a žere okurky😜.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
drvodelkafialova
drvodelkafialova (649 příspěvků) 31.07.2023, 18:02:18 xxx.xxx.230.181

My měli postupně hodně psů, ale nejsrandovněji přišla ke jménu naše malá čubina. Před 12lety jsem měla tak trochu těžší období a byla jsem z toho smutná. Aby mě rodina rozveselila, pořídili mi štěně o kterém mi tvrdili, že je to čistokrevná čivava. No tak jsem ji tak pojmenovala, protože teď když někdo namítá, že se kolem mého miláčka čivava pouze zdálky ochomýtla a čivavu nevlastním, mohu hrdě prohlásit, že rozhodně vlastním Čivavu. Ale slyší na Čivinku.🤭

drvodelkafialova
drvodelkafialova (649 příspěvků) 31.07.2023, 07:47:35 xxx.xxx.230.181

No, zatím je klid. Psa jsem od toho incidentu neviděla. Nemám ráda psí rvačky, i když ten můj nakrásně vyhraje, stejně bych musela na veterinu, co kdyby. A Herýsek nemá veterináře rád.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (649 příspěvků) 31.07.2023, 07:41:18 xxx.xxx.230.181

Já na tyhle věci nějak nedokážu věřit. Mám báječného šéfa, zná se s kdekým, taky třeba s Kočkovými a také jejich sestřenkou věštkyní Kludskou. Historky, které nám o setkáních s touhle partou vypráví, moji skepsi vůči vědmám dost potvrzují.😂🤪

drvodelkafialova
drvodelkafialova (649 příspěvků) 31.07.2023, 07:32:05 xxx.xxx.230.181
Odpověď na příspěvek uživatele ančovička z 31.07.2023, 07:27:10

jenže problém byl v tom klacku🙂. Čím víc na kohouta útočíte, tím je agresivnější. zvlášť když je to chlapák, co dokáže hejno bránit.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (649 příspěvků) 31.07.2023, 07:26:41 xxx.xxx.230.181
JardaPecival:

Násilí? Manželku možná(samo až po písemným souhlasu GDPR), ale moh by někdo někoho takovýho lískat proutkem?? Leda nějakej sado maso ten, chysta 🙂

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

to jsou nádherné slepičky😍