Aktuálně: 4 577 inzerátů178 222 diskuzních příspěvků17 805 uživatelů
drvodelkafialova
drvodelkafialova (649 příspěvků) 20.09.2023, 10:17:03 xxx.xxx.171.14

Já nedám dopustit na drůbežárnu u nás. Je to drůbežárna v Cítově. Sami si odchovávají kuřata, většinou Isa Brown a vždycky část kuřic rozprodají zájemcům v okolí. Jednu dobu jsme od nich kupovali také vynešené slepice, ještě nějakou dobu nesly celkem dobře, ale kuřicemi se to nedá srovnat. Jsou sice dražší, ale nesou jak o závod. Pro lidi jako my, co mají na omezeném prostoru a jen na vajíčka - ideál.

Obrázek Obrázek
drvodelkafialova
drvodelkafialova (649 příspěvků) 19.09.2023, 11:56:54 xxx.xxx.171.14
Zrzavci:

😀 hrrr na něj! Ešče , že má ten předvoj 😀

Pak už jsme sledovali, jak vysoko dokáže Gusta vyletět.

😀 😀 😀 😀


Jo, předvoj je důležitý. Ale Gustík je husa statečná a ochotná bojovat takřka s čímkoli, bez ohledu na velikost.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (649 příspěvků) 19.09.2023, 11:47:00 xxx.xxx.171.14
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 19.09.2023, 11:40:36

Škoda, že člověk nemá kameru po ruce furt. Gustík tuhle málem přišel o život, když se rozhodl využít toho že Hery usnul, z vřeštěním na něj skočil dupal po něm a štípal. Tedy asi 5-6vteřin. Pak už jsme sledovali, jak vysoko dokáže Gusta vyletět.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (649 příspěvků) 17.09.2023, 14:16:54 xxx.xxx.171.14

Je to smutné téma. Osobně pro tyhle případy vozím v autě nabroušený nůž. Zní to sice drsně, ale než nechat zraněné zvíře umírat vedle silnice je vždycky lepší ho dorazit. 

Máme sad asi 300m od rušné silnice a minulý měsíc jsem tam chytla chudáka srnu, měla obě zadní nohy doslova uražené. Lidi jsou zbabělci. Když už zvíře zraním, tak mu mám rychle ukončit trápení, to se holt nedá nic dělat.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (649 příspěvků) 17.09.2023, 13:57:23 xxx.xxx.171.14

To chce klid.  Tihle tazatelé mají aspoň minimální snahu zjistit příčinu problému. Spousta dalších se ani nepídí a mrtvolku vyhodí a pořídí něco jiného. Tak to prostě je a nic s tím nenaděláme. Proto mě třeba baví vlákno o tom, jak se dá dítě naučit správnému chování ke zvířatům. Vždycky to začíná u dětí, co neokoukají včas, to už nedoženou. 

drvodelkafialova
drvodelkafialova (649 příspěvků) 16.09.2023, 17:09:48 xxx.xxx.171.14

Protože mám chvilku času, rozhodla jsem vložit instruktážní video, jak probíhá výcvik mladého budoucího včelaře. Zatím se jedná pouze o pozorování babičky, jak se snaží dostat roj z větve zhruba 7-8m nad zemí. při sledování videa se zaměřte na hlásek mého miláčka, který se pokouší lžíci vyklopit. Fotka číslo tři, přesně dokumentuje jeho něžnou dušičku😏.

Obrázek Obrázek Obrázek
drvodelkafialova
drvodelkafialova (649 příspěvků) 06.09.2023, 07:15:35 xxx.xxx.173.58
Fikovnice:

Paní Drvodělková, postněte sem zas něco s Gustíkem a Kačákem. Prosím.🙏


Jasně, pustím. Já mám jen teď trochu zdravotní problémy, tak nebyl čas a vlasně ani nálada. Ale poleším se😀

drvodelkafialova
drvodelkafialova (649 příspěvků) 06.09.2023, 07:02:43 xxx.xxx.173.58
Lily:

Kastraci v dnešní době třeba zrovna chápu, když vidím, jak lidi nejsou schopni zajistit psy, aby neměli štěňata a na psech z útulku už by se prostě chovat nemělo. Ti si zažili dost na to, aby na nich ještě někdo rejžoval peníze, nebo je vysiloval zbytečnými porody a spol. 


ALE já bych třeba chtěla kastraci až na třech či čtyřech letech, protože bych chtěla nechat psa dospět. Ale taky nevím, jestli by mi to prošlo. 🙂 

Mám psa s PP. Neplánuji ho nechat krýt a taky má koule. 🙂 Ale já si ho samozřejmě uhlídám. 


Já mám fenu kastrovanou, nejsem obecně proti kastracím. Ale nenechám řezat zdravé zvíře, když mám možnost psy oddělit. Každá operace má rizika a já jsem majitel, tudíž ten, kdo bude mít případné problémy na triku. Je tedy na mě zvážit pro a proti. Pokud s tím má spolek nebo kdokoli jiný problém, prostě si vyberu psa jinde. 

drvodelkafialova
drvodelkafialova (649 příspěvků) 04.09.2023, 12:46:53 xxx.xxx.171.172

Já si myslím, že menší klidný pejsek může být klidně parťák i pro invalidního člověka. Hodně záleží na osobnosti majitele. Znám starší také málo pohyblivou paní. Chodí s obtížemi, tak si pořídila takové to elektrické vozítko, pejsek si skočí do košíku, jedou na procházku. Pouští ho vždycky na louce, pejsek se vylítá, ona si popovídá s lidmi, co tam také venčí a jsou spokojení oba. Nakonec, takový pejsek vůbec nemá špatný život a jeho paní má díky němu život nesrovnatelně bohatší.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (649 příspěvků) 04.09.2023, 12:35:07 xxx.xxx.171.172

Mě se třeba pražská zoo líbí moc. Ale nejlepší je, jít tam když mírně prší. To tam je pak minimum lidí a zvířata si krásně užijete.

Nebyl jste tu někdo vi Vídeňské zoo? Já se tam plánuji jet podívat, tedy až mumraj na zahradě trochu opadne.