uprdelista hlavně už neřeší zdejší “pohoršené” neb jsou mu u …
tak hlavně, že máte alespoň další “závažné téma” k tlachání,
dávat psovi “věnečky z kytek, sobí parůžky či santa čapky" jako roztomilé a zábavné mi tak zkrátka nepřipadá , ba naopak, no každý má jiný vkus …někdo žádný
Pardon, ale peskovat někoho kvůli pár utrženým pampeliškám na fotku mi přijde už dost extrémní.
Jaký peskování ? Jen názor, když potkávám lidi s narvanejma kočičkama, sněženkama, pampeliškama….zdejší klan hold je zvyklej pouze na obdivné vzdychání u sebevětší kraviny - tak pardón
Bobča - radost mám ze spousty “maličkostí”, neb jsem “uprdelista” a zaplať pánubohu už v Po odjíždím na milovanou Šumavěnku bez IT tak budete mít ode mne pokoj
Moje zkušenost s “underground” želvami (cca 30 let) říká, že bude-li v měsících duben - listopad venku a krmena celý rok přirozenou potravou, tak si troufám říct, že UVB přes zbytek roku nepotřebuje, neb si potřebné umí utvořit z potravy. Jsou-li “nejběžnější vodňačky na šrotech (granulích)” pak problémy samozřejmě dříve či později nastanou…
Pokud želvy dostávají celé ryby a občas myši, tak to UV opravdu tak akutně nepotřebují. Protože v játrech kořisti je dost D3 na to, aby želva dokázala získávat i vápník. UV určitě prospěje, ale je podstatnější u mladých rostoucích zvířat.
Mladé určitě ne. Dospělým tím můžete ulehčit odchov. Ale není to nutné 😉. Voda pomůže a i třeba trocha zrní - pšenice , hrách , kukuřice. Ale pozor, aby to nepřilákalo věžáky…Hřivnáči dlouho kašují (holubí mléko) a v květnu už by všeho potřebného měl být dostatek.
Vím, že kočky (i psi) umí na protest močit nebo kálet na nevhodná místa, ale zvracet? To jsem nikdy nezažila ani u jednoho z pěti kocourů.. Vždycky tam byl zdravotní důvod.
umí na protest močit nebo kálet
za mne naprostá kravina, na vině je překročení eu stresu
Uhnízdila se mi holubice v květináči za oknem v paneláku.krásné roštíčko.jako jejich hnízdo.
Otázka: jak dlouho je tam budu mít a jestli je po první snůšce můžu vypakovat.prostě sklidím květináč.se 4letou “mulenbekyí” se asi můžu rozloučit . V létě je na parapetu strašný úpal.to by nedali….teď to snad stihnou vysedet.
Buďte v klidu, oni nehnízdí nikdy ve stejném hnízdě 2x, vydržte cca 7 - 8 týdnů(3 inkubace, cca 4 odchov) a do začátku června budou pryč ( pokud nedojde k predaci). V jakým jste patře ?
“2 cizí stopy dle zkoušky IFH-2 ve dvou dnech, na dvou různých terénech, každá stopa minimálně 1800 kroků, 8 úseků, z nichž jeden je polokruh o poloměru 30 metrů, 7 lomů, z nichž minimálně 2 jsou ostré lomy (cca 30-60°), minimální vzdálenost lomů od sebe je 50 kroků, 7 předmětů kladeče, minimálně 180 minut stará, časový limit pro vypracování je 45 minut. Stopa je dvakrát křížená 30 minut před uvedením psa na stopu.”
Královská disciplína. Taky jsem sledovala body a fandila kokříkovi, takovej bobek malej, šikovnej.