Aktuálně: 4 933 inzerátů174 207 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů
Pandinus
Pandinus (137 příspěvků) 21.03.2024, 11:13:24 xxx.xxx.161.10
Anonymní:

Myslím si že čistě bílé holoubky bude problém sehnat, Albino se musí dávat červenooký a tmavooky potom to funguje bez problémů 


Tam je nějaký letální faktor, nebo to je způsobeno nadměrným imbreedingem? 

Pandinus
Pandinus (137 příspěvků) 19.03.2024, 09:46:25 xxx.xxx.161.10

Před zhruba 15lety jsem u laevisky zažil takový stav jednou a to po nakrmení kuřecím masem, následně uhynula. Proč jsem nezjistil, od té doby jsem se v chovu taky nevyhnul zkrmování tohohle druhu masa a problém nebyl. Standartně ale laevisky dostávaly v přemíře žížaly, živé rybky, nebo porcované sladkovodní ryby, patentky. Při tomhle krmení i samice, která kladla velmi často na nic takového netrpěla, samci také ne. 

Pandinus
Pandinus (137 příspěvků) 13.03.2024, 09:27:06 xxx.xxx.161.10
kometa:

Psala jsem, že to bylo před pár lety. Už bych to místo ani nenašla. A želvu jsme neviděli, jenom o tom vyprávěli místní.

Ale pro příště už budu vědět a půjde-li to, odchytím.


Omlouvám se Vám, to jsem přehlédl. 

Pandinus
Pandinus (137 příspěvků) 12.03.2024, 15:25:12 xxx.xxx.161.10
kometa:

Ale ty želvy přežívají, ne?

Předloni jsme při turistice procházeli lesním úsekem s potůčkem, který je známý už několikaletou přítomností želvy nádherné.


To přežívání se týká zvířat, která byla buď už dospělá nebo v nějaké lepší kondici (to jsou ty případy, že někdo dává pryč želvu o kterou se dobře staral a šup, dostane se k někomu, koho za měsíc otravuje, že to má žrát porcované rybky, šneky, žížaly, holata, navíc se tomu  musí měnit voda protože to páchne, takže ji vyleje do nejbližší vodní plochy). Jak psal J5 přežití se týká vesměs holek, kluci jsou citlivější a dlouhého trvání jejich přežívání nemá. Výjimkou jsou pro želvy rybníky, kde se přeci jen mohou lépe uživit i zvládat zimu. Přesto ze svých zkušeností můžu říct, že to je pořád přežívání ne žití. Je to prostě něco na styl psa, kterého někdo vyhodí z auta a on žije proto, že courá kolem popelnic nebo ho někdo semtam nakrmí. V žádné ultra dobré kondici ty želvy nebývají, odchycená zvířata trpí na plísně, různé záněty, tlamky mají prošité háčky na ryby. Ač se do nekonečna omýlá, jak tu ničí obojživelníky a vytlačují bahenku, realita je taková, že mnou odchycené želvy kadí kamínky, olšové šišky a další, co se podobá původnímu krmení granulemi. Obyčejně jsem je vylovil z rybníků, kde bylo miliony pulců ropuch, skokanů, čolci a přes četná pozorování je želvy neměly žádnou tendenci lovit. Většinou se snažily obírat okružáky, plovatky, utopený hmyz, standartně okřehek a jinou vodní “zeleninu”. Pod Zoo v Troji si nevšímaly ani utopených barevných potkanů a myší, kterých tam plave občas habaděj. Bláboly o odlovu ryb a vyžrání rybníků či řek předčí mysliveckou latinu. Pokud tam ta želva pořád je, doporučuji ji odchytit a umístit u někoho, kdo se o ní postará. Jestli je to takový ten klasický potok ve stínu stromoví listnatého lesa, tak si tam musí fakt užívat😟 

Pandinus
Pandinus (137 příspěvků) 12.03.2024, 10:54:32 xxx.xxx.161.10
Pepe:

dobré ráno, existuje nějaká šance že by želva nádherná přežila v přírodě naši zimu? totiž sme o předminulém víkendu viděli jednu ve Vltavě. Snad by se nenašel tak nezodpovědný chovatel který už by ji takto brzo na jaře vyhodil do řeky. Všude se uvádí že nepřežije ale nevím jestli se to jen netraduje z let dávných a tyto mírnější zimy třeba někde zavrtaná ve břehu přežije?


Jelikož lidská idiocie nezná mezí, klidně to může být zvíře, které tam za slunného dne nějaký pacient vyhodil s tím jak dobře se tam bude mít (a jemu ubudou starosti). U většiny želv na řece je to skutečně o pouhém přežívání, o nějakém bohulibém žití si mohou nechat zdát. Ono se furt mele o oteplování, ale realita je taková, že je týden mráz, pak je najednou na 14dní 10oC, pak se během jednoho dne ochladí,  začne sněžit a zase mrzne a dokola. Což pro želvy rozhodně neznamená žádné výrazné zlepšení životních podmínek, naopak - organismus zvířete, které je ektoterm to vyčerpává. 

Pandinus
Pandinus (137 příspěvků) 23.02.2024, 13:22:35 xxx.xxx.161.10
Bobca:

jako-on si tam plave v košili,kraťasech a teniskách jen tak vedle???no…nevím🤔


A proč by neplaval? Kolem lvů taky zebry nebo pakoně můžou chodit, pokud nejsou v modu “lov”. Dokumentů s anakondami je celá řada, ve valné většině to “vrcholí” právě potápěním s nimi. Pokud ji nijak neomezují, nechytají, nemá potřebu útočit. 

Pandinus
Pandinus (137 příspěvků) 20.02.2024, 11:18:30 xxx.xxx.161.10
Leithian:

Sranda je spíš zákaz korálovek rodu getula protože je cíleně vypouštěli na kanárech a tam se začaly i množit. Tak je rovnou zakázali v celé Unii. Co na tom že krom určitých částí itálie nebo španělska ten had nemá ani šanci přežít zimu natož se rozmnožit. To je teprv na palici. Ta nutrie dejme tomu je všude. Tohle je velice lokální pokud vůbec


Přesně tak. Zákaz hadů na ostrově 100km od Maroka, které náleží Španělsku a to je v EU??? Naproti tomu zavlečený čolek horský (Ichthyosaura alpestris) škodí v Británii, ale jako invazivní veden není. 

Pandinus
Pandinus (137 příspěvků) 20.02.2024, 11:08:22 xxx.xxx.161.10
bohemia.gall:

V Plzni  je želv nádherných spousta. V centru města. Jsou vidět hlavně za teplých dní vyhřívat se na kamenech. Vídám je uz par desítek let v různých velikostech, nezdá se mi ze by je nekdo furt vysazoval v takovém množství…


Tak logicky - největší koncentrace byla vždy u velkých měst odkud je dobrodinci vyhazují. Jelikož tam bývá i vyšší teplota, je větší šance, že se zvířata dožijí dalšího jara. Celkově ale, jak je zřejmé třeba z Biolibu, jich ubývá (stačí povodeň, silnější zima, rybářský háček atd.). Bylo by fajn, aby si lidé uvědomili, že želva nádherná v rybníku není zvíře, co tam chce být a plavat v tom bordelu mezi odpadky, konzervami a plasty. Nad psem uvázaným v lese se každý ustrne, všem je líto koček v kontejneru na odpadky, ale málokdo si uvědomí, že želva je ve stejné pozici. I to je zvíře, kterého se někdo zbavil, ještě se na něj nalepila nálepka zvířete, které vyhubí Labe (ono se to hodí společnostem, které tu jsou od potírání invazivních druhů) a tak při zacházení s ní je dovoleno všechno☹️ Velká škoda, že místo téhle blbosti nebyla naopak zařazena do CITES, čímž by nad chovy vznikla kontrola a případně odchovaná mláďata nestála 100kč jako v minulosti, ale daleko víc. On si pak každý rozmyslí, jestli to a) za ty peníze chce, b) vyhodí, až ho to omrzí. Suchozemské želvy stojí cca 1200-2000 a nikoho už nenapadne se jich zbavovat tím, že je vypustím. A těch pár utečenců na tom nic nezmění. 

Ps: želvu nádhernou v ČR dokázalo rozmnožit lidí, že se to dá spočítat na prstech dvou rukou, nebylo to nic snadného a nebýt masového dovozu, měla by tu naprosto jinou pozici. Z odchovů by to totiž nikdo krýt nedokázal. 

Pandinus
Pandinus (137 příspěvků) 20.02.2024, 10:51:19 xxx.xxx.161.10
kometa:

A to já želvu nádhernou chápu, protože je lidi často pouštějí do přírody, když jim trochu přeroste. A ony v ní v pohodě přežívají. Naštěstí se ZATÍM nerozmnožují. Ale jestli se budeme dále oteplovat…


I kdyby se oteplovalo, nic se na tom nemění a v našich končinách je želva nádherná bezpečná. Její potřeba inkubace při minimálně konstantní teplotě 25C po dobu 90 dnů dostatečně vystihuje nesmysl uvádět ji v našich končinách jako invazivní, jelikož i při možnosti, kdy samice vůbec ovuluje v našich  podmínkách a má to štěstí, že narazí v rybníku nebo řece na fertilního samečka (kterých přežije minimum), potřebuje nalézt správné  místo na kladení s dobrou expozicí a kde tedy nedojde k poklesu teploty pod zmínou teplotu po téměř tři měsíce. A i kdyby se tohle poštěstilo, na svět přijdou samečci, kteří další generaci jaksi nezaloží. Stejně tak není pravdou, že tu nějak škodí na obojživelnícících atd. Navíc mi dodnes nikdo nevysvětlil “neškodlivost” želvy bahenní, kterou se sem neustále snaží někteří lidé protlačit jako původní i přesto, že se ví, že od já nevím jakého století se sem vozily želvy ze všech možných koutů Evropy a hledat u nás nějaká geneticky původní zvířata je zbytečné a i kdyby se našla, budou stejně znehodnocena těmi, která tu žijí. Želva bahenní je daleko větší masožravec než eleganska, u níž má v adultu veliké zastoupení rostlinná strava. Jednoduše, ani bahenní želva už není u nás dávno původní a pokud tu má být, bude likvidovat to, co se háže na hrb nádherkám. 

Pandinus
Pandinus (137 příspěvků) 16.02.2024, 14:15:51 xxx.xxx.161.10
Fikovnice:

To už si nepamatuju. Tam se tehdy řešilo co? I když jsem už tehdy na IF byla.


V podstatě stejný scénář :provokatéři vs lidé (chovatelé), co to berou vážně, snaží se vysvětlovat a vysvětlovat, ale provokatéři to slyšet nechtějí, oni tam ostatně od toho nejsou. Cílem není získat o něčem nadhled, uvažovat v širších souvislostech, nevidět jen bíle a černě. Takže vlákno má 1000 příspěvků, kde si vyplácáte játra a nic z toho. Nakonec se to zvrhne v osobní invektivy a postupně všichni odpadnou. Za měsíc nějaký mentál založí další takové vlákno a koloběh pokračuje. No a téma obdobné, akorát že doba se posunula a tehdy byli “zlí” jen psi typu bull. Od té doby se to rozšířilo, což přesně potvrzuje fakt, že to není o plemeni, ale lidech a jejich chování. Sebeagresivnější pes na vodítku s košem nemá ublížit čemu. Už tehdy se psalo, že zákony na to máme dobré, ale nedochází k jejich naplňování. A to platí taky dodnes. Stačí vypadnout ven na procházku a rozhlížet se. Čoklů jak much, bez obojků, ale v oblečkách, nebo s šátkama kolem krku ve stejné barvě, majitel, pokud je vůbec na dohled, vodítko ani nenosí. Proč? Protože má “hodnýho psa”. No a za dvacet minut poskakuje ten samý s nějakým jiným pánem a snaží se od sebe rozervat svoje dva “hodné psy”, kteří se nikdy nervali a horlivě se diskutuje čí je to chyba, kdo to začal první. Oba čokli na volno, oba majitelé typu trotl. Akorát ti psi nejsou ani pastevci, ani psi typu bull… 

Pandinus
Pandinus (137 příspěvků) 16.02.2024, 12:50:49 xxx.xxx.161.10
Fikovnice:

Balu, mně přijde zbytečné se do těchto sporů míchat. Jenom si zvedáte tlak. Holt se v názorech neshodnete. 

Já donedávna ani nevěděla, že je zde problematika vlků v ČR. Až zde na CHZ jsem se to dočetla, a obě ty diskuze jsou podle mě zbytečně emočně vyšponované. To, že Mastňáček volí nevhodná slova, to si myslím také. Ale zároveň je mi jasné, že tato debata je jen cyklení se a stupňování nadávek a urážek.


Přesně tak, je to stejné jako před 15ti lety na ifauně. 

Pandinus
Pandinus (137 příspěvků) 16.02.2024, 12:05:47 xxx.xxx.161.10
mastnacek:

jak moc? treba tak, ze kdyz si to poridi nezodpovednej soused , tak mam dve moznosti. Vysvetlit mu to osobne, nebo ho jit osobne naprasit. Nasleduje odebrani psiska a tucna pokuta. 


No tak si pořídí křížence kolie a boxera, z kterého udělá takového magora taky a co? 

Pandinus
Pandinus (137 příspěvků) 16.02.2024, 12:04:09 xxx.xxx.161.10
megi-the-pes:

Okamžitě bych od testu vyrazila lidi, co říkají, že všecko je o výchově.

Zas jsem včera viděla video od Staffordi a spol., učí tam vlčáka nebýt agresivní na psy… trhaj mu vodítkem jak nesvéprávní. Že by ho naučili “k noze”, to ne. Cvičák je sprosté slovo. 
Jeden povel. Jeden. Kdyby uměli jeden povel. 


Tak těmi testy by prošel každý. Tak jako u jiných testů je to jen o tom vědět jak odpovídat, na to stačí logika a nějaký čas si natlačit cosi do hlavy. A příkladů je fakt spousta. Vždyť už dnes, když nechcete prodat štěně někomu, kdo se vám nezdá, tak za sebe pošle druhý den náhradu, která mluví jinak a ke štěněti se dostanou stejně (vlastně to ani není novinka, před mnoha lety mi to vyprávěla už paní Hodová, když si u ní byl někdo pro pita, kterého jim nechtěla prodat)

Uvedený kanál nekomentuju, nedávno mě ten týpek rozsekal tím, jak vyprávěl, co má těch psů v hlavě nam*ano. Přesně to vyznívalo v tom duchu..tyhle psy můžou mít jen borci, to není pro slabý. Něco jako výchova, potřeba základní poslušnosti a potřeba fyzicky pracovat, vybít energii, o tom člověk neslyší. Nemluvě o tom, že prostě jsou psi, co na volno chodit nemají a neměli by a je fakt fuk, co je to za plemeno. Bohatě by stačilo pokutovat psy bez vodítek a nazdar. Kecy, že se pes nevybije, nevyhraje, když je upoutanej jsou blbost. Psi si dokážou hrát i na vodítkách, stejně tak ho můžu pustit tam, kde mám fakt přehled. Jinde neexistuje. Nejsem kaskadér a nestojím o průsery. A kdo tvrdí, že svému psovi bezmezně věří, páč by to Amálka neudělala je ten největší magor i kdyby měl papírů deset. Takový pes se ještě nenarodil a za roky jsem jich viděl mraky případů, co končily slovy…jak se to mohlo stát, ona to nikdy neudělala, vždycky a)přišla, b)nikdy nevrčela, c) měla děti ráda, d)nikdy se nepopral/a atd. 

Pandinus
Pandinus (137 příspěvků) 16.02.2024, 11:29:59 xxx.xxx.161.10
hmn:

ne, volle
ale nestalo se 1000x více takových událostí, protože by si tu zbraň pořídil jeden každý dement

a pak se můžeme bavit o požadavcích na získání zbrojního/nějakého jiného průkazu
 


No tak určitě 😄 Takových případů se stalo kamaráde hafo, jen toho nebylo tolik v jeden den, tak to není tak výrazné. Rozhodně nejde o výjimky. Dle zpráv dotyčný nikterak nevybočoval z řad jiných zájemců, ničím se nelišil a omezenec to taky nebyl. Co řidičák?Ten má taky každý s dírou do zadku a výsledek? Ročně usmrceno ( o dekádách nemluvě) a zraněno tolik lidí, že to nespáchají veškerá domácí zvířata dohromady. Takže se zklidni Ementále a pusť si občas zprávy, ať si v obraze

Pandinus
Pandinus (137 příspěvků) 16.02.2024, 10:52:17 xxx.xxx.161.10
hmn:

“Papíry na psy nic nevyřeší, dokazuje to praxe z řady jiných odvětví, řidičákem počínaje, zbrojním pasem konče. Žádné papíry nikomu ještě život nezachránily a ani nepředejdou problému”

naopak, to je jediné inteligentní opatření
z více důvodů


Aha, takže nedávná tragedie v Praze se tedy nestala, protože majitel měl zbroják a byl legálním držitelem?