Aktuálně: 4 319 inzerátů190 585 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů

Třetí víčko

Canka
Canka (339 příspěvků) 21.02.2024, 09:17:54 xxx.xxx.249.200

Ahoj holky,

Tak ráno zase horší🤔Spinkal jak zabitý celou noc…ráno najednou kolem 5 hodiny začal lítat…a pak zaparkoval do záchodu a tam průjem jak vyšitý..zase špinavou komplet prdel..ale není to úplně tekuťák,jak byl..je to jako konzistence jako na obrázku č.6 dole na fotce..žádná sláva teda samozřejmě..ale prdel posraná..takže jsem ho ráno musela zase vykoupat(bude mě ze srdce nenavidět🙄) a vysušit..pak se teda zase normálně najedl,pil a šel spát..možná to bude chtít účinnější pastu..zkusím zavolat vetovi,jestli nemá něco lepšího..

Obrázek
Bobca
Bobca (1222 příspěvků) 21.02.2024, 09:56:53 xxx.xxx.20.192

Já se ani nepochlubila, že jsem zase (podruhé) vytáhla šicí stroj

akorát jsem se chtěla zeptat,jestli Buggyra šije😘To je divné,že pořád praská horní nit..Já mám některé taky staršího data,a nic…i ty jehly..To už musí být cosi-když najedu třeba na tlustý šev,nebo tak..Držím palce,ať se začne dařit👌

Amarylis-nádherný🌻

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 21.02.2024, 10:09:48 xxx.xxx.95.92

Buggyro, úspěšná švadlena a úspěšná pěstitelka👍 Tááááková nádhera!🌼 Mám tu brigádníky, pochopitelně přišli o hodinu dřív, ještě jsem žvýkala snídani. Musím je kontrolovat, protože jinak bude všechno jinak🙄 Teda kontrolovat znamená, jít to dělat s nima, samozřejmě😏

Orionka (neregistrovaný) 21.02.2024, 10:40:02 xxx.xxx.64.54

Amarylis, měla by tam být velká cibule. Ale nikdy jsem ji neviděla s listy. Krásná.

Buggyra
Buggyra (3788 příspěvků) 21.02.2024, 11:56:23 xxx.xxx.198.226
Bobca:

Já se ani nepochlubila, že jsem zase (podruhé) vytáhla šicí stroj

akorát jsem se chtěla zeptat,jestli Buggyra šije😘To je divné,že pořád praská horní nit..Já mám některé taky staršího data,a nic…i ty jehly..To už musí být cosi-když najedu třeba na tlustý šev,nebo tak..Držím palce,ať se začne dařit👌

Amarylis-nádherný🌻


Mno protože jsou ty rajtky pružné (a fakt silná látka, tak bych řekla mezi 3 mm a 5 mm), tak jsem je dle návodu držela pod tou patkou natažené, a holt ještě ta synchronizace s posunem není taková, takže jsme se s tou jehlou upe neshodly 🙂 A jednou se jehla fakt zlomila o šev, v tom místě, kde se uprostřed rozkroku stýkají 4 švy, to jsem přejížděla také, teda jen poprvé než padla “kosa na kámen”, podruhé už jsem to neprojížděla (tam ten šev taky není rozdrbaný, to jen na vybouleninách stehen pod rozkrokem, jak jsem macatá a stehna o sebe třou).

Já si pak ty staré nitě prohlížela a ony jsou skutečně na některých místech slabší, třeba jsou to nějaké třetí kategorie kvality nebo něco. Máme ale doma taky v krabičce s šitím na kůži jednu špuli, která je fakt třeba 50 let stará, a ta se taky ráda trhá, tu používám jen na málo namáhané věci, jako sešívání lemů, a musím ji důkladně navoskovat, aby vůbec něco málo vydržela. Ale šití kůže je zase trochu jiný nápor, uznávám (to šijeme samozřejmě v ruce…).

Buggyra
Buggyra (3788 příspěvků) 21.02.2024, 11:58:16 xxx.xxx.198.226

a úspěšná pěstitelka👍 Tááááková nádhera!🌼

Děkuji, děkuji, zkrotím vaše nadšení tak, jako moje drahá přítelkyně důchodkyně na vozejku zkrotila moje, když prohlásila, že jak tak zná moji péči o rostliny a chování těhle cibulovin, tak se nejspíš kytka chystá bídně zhynout, a proto takhle vyhnala do květů… Já neodporuji, mně hyne bídně tak polovina toho, co se rozhodnu pěstovat.

Buggyra
Buggyra (3788 příspěvků) 21.02.2024, 12:03:48 xxx.xxx.198.226

Mně brigádník předběžně naznačil, že tento víkend by měl mít také čas, takže musím zajistit materiál na akci - koupit nopovku, z práce vyzvednout víka od palet, abychom zrealizovali zvýšený záhon na rajčata, zajistit bagr na vyzvednutí poslední lopaty hlíny ze zahrádky a dopravu ke koním a taky má bagr vyrýpnout pár mladých bříz v rohu výběhu (i s kořeny), aby tam vznikla pojezdová plocha a nezarůstalo to buření. Ty břízy se pak od těch kořenů uřežou (pokud bagr přijede až příští týden, tak se uřežou stojací o víkendu brigádníkem), kořeny zvážím použít jako dekorace k překážkám (třeba mezi ně zasadit kvetoucí kytky? Uvidím, jak to bude vypadat) a bidla z bříz se budou hodit. Dokoupit hřebíky na stlučení zbylých hranolů do stojanů na překážky, vruty a podložky k připevnění lišt na bidla. Ještě zjistím, zda bychom neměli bagrem nechat sloupnout nálety, které se roztahují do příjezdové cesty, a uhrábnout kousek břehu u cesty, aby se rozšířila, protože se vyjíždějí koleje a nižší auta už drhnou o kameny vprostřed, tak když upajcneme kus toho břehu, budou moci auta jezdit jedním kolem v tom uvolněném prostoru a druhým po tom zvýšeném prostředku cesty… Proberu s máti…

Buggyra
Buggyra (3788 příspěvků) 21.02.2024, 12:26:11 xxx.xxx.198.226

Tak, víka na palety z firmy domluvená, to jsem ráda, akorát v pátek teda se tu po ježdění musím otočit s dodávkou, abych si to přivezla 🙂 Zítra teda musím stihnout zajet pro tu nopovku a ještě potom se otočit pro LPG, stavebniny zavírají ve 4. I když počkat, jedny stavebniny jsou vlastně hned vedle LPG stanice, tak bych nemusela lítat od čerta k ďáblu, ale vzít to při jednom! 🙂 Ještě že vás mám…

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 21.02.2024, 15:51:31 xxx.xxx.95.92
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 21.02.2024, 12:26:11

😛😛😛 Jako že, jak nám to takhle píšete, si to pěkně v hlavě sesumírujete? Tak to jo, ještě že nás máte😜 Mě to ostatně taky pomáhá. Škoda, že to neulehčuje i tu práci samotnou🙄 Ohrabala jsme polovinu jezera, nemůžu se hnout🙄 Myslela jsem, že se dom ani nedoplazím. 

Buggyra
Buggyra (3788 příspěvků) 22.02.2024, 06:44:18 xxx.xxx.198.226

Já hrabu vějířem téměř denně u koní, tak bych měla mít trénink 🙂 Ale na brigádu se nehlásím.

Už dělám plán na víkend, brigádník potvrdil účast 🙂

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 22.02.2024, 07:45:28 xxx.xxx.95.92

Chvíli mi trvalo, než mi došlo, co je ,,hrabat vějířem"😊 Tyhle moc nepoužívám, teda spíš vůbec, držela jsem to v ruce snad 2x. Pro naše účely je to takové…málo. Listí jsou tuny a v tom jezeře…to je právě normoš železnýma hráběma se snažit vytahat tuny listí s odumřelýma a nasekanýma rostlinama a blátem na břehy. Je to těžké a jsou toho ,,kilometry"👎 Včera tvrdil brigádník, že přijde v pátek. Večer mi poslal SMS, jestli může dnes. Na odepsané, že může nereagoval, takže nevím, jestli dojde či ne. Ještě musíme nějak dorazit ten poslední živý plot od druhého souseda. Čekala jsem, jestli trochu neobeschne, ale je to spíš horší, když denně trochu poprská, tak ta horní vrstva lepí. Jenže dnes je nechutný vichr. Ať už cokoli, bude se dělat hnusně, stejně tak, jako ranní obchůzka bude protivná🙄 No nic, jdu se protáhnout  chystat se, stejně se nevyhnu😉

Niki nic, doufám, že Nikouš už je OK?

Bobca
Bobca (1222 příspěvků) 22.02.2024, 07:53:15 xxx.xxx.20.192

Teda holky,vy už jste “rozjeté” přímo v jarních pracech…ono to počasí láká,že?nevím jak u vás,ale tady je fialový hnus-dušičky hadra😟(a prádlo visí a visí)..včera jsem nevylezla,jsem byla i pilná,stříhala jsem..Mám nachystáno na 3 cestovní tašky ..termín do konce března🥰už to vidím,jak finišuju poslední týden..Jinak jsem si dělala smažený květák,bramborový salát-ten obyčejný,měla jsem malé brambůrky,tak jsem je vařila v šupce,a zrodil se nápad😇..Mezitím jsem měla udělaný už okurek se zakysankou,tak ten byl odpolko ke zbytku květáku.. A dnes k salátu(nesnědla jsem ho všecek💪-jsem dobrá!!) bude oprančená chili sekaná z Lidlu-jsem neodolala,kdysi jsem si tu hotovou kupovávala v Bille,s tou zeleninou.byla dobrá..Tahle je fakt pikantní🤭Holky,já zjišťuju,že fakt žiju,abych jedla..Měla jsem asi týden skoro prázdnou ledničku,ale stejně jsem něco vymyslela z mrazáku špajzu..Sojové kostky vaříš společně se sušenýma houbama v masoxové vodě,ke konci přihodíš skleněné nudle-a máš na pár dní oběd😊3.den tam přistrouhám najemno mrkev,ať je obměna👌

Dlouho se tu nevařilo,že??Tak se holky nestrhejte,já jdu na chvíli ještě za pejskama,jak se jim venčí🐕..Normálně,jak jsem začla hlídat tu čuvačku Lejdy a pak Čendu..jsem se zamilovala do větších psů..Když tu potkám chlapa se psem,nečučím na chlapa,ale na psa😎"voříšci"jsou taky krásní,ale prostě-ten úsměv🐶…tak pá..

Niki,co Nikouš? lepší??🐈

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 22.02.2024, 09:59:07 xxx.xxx.95.92

Bobi mám dojem, že jak stárnem, tak tak nějak jen žerem…všichni😏 Včera bylo: přicházím s lákavou nabídkou sexu…,,Si se posr…, já se nemůžu pohnout!" No jen aby jsi mi pak nevyčítala, že nic. ,,Dej mi svatý pokoj"…a sežrala sem Duplo😜

U nás ještě pořád trochu slunko, nahlásil se brigádník, že přijdou, jenže mi tu Tom mával s mobilem a radarem, kde je mrak, co na nás jde😕 Tak nevím. Jo Bobi, potřebuju dělat, protože ono to jaro vždycky nastoupí šíleně rychle a já ty kytky nestíhám očistit, ostříhat, prostě připravit a ony už pučí. U těch živých plotů je to ještě horší, míza z toho pak teče proudem👎 Jezero zase, než se nastěhují žáby, no včera už jsem dva skokany vyhrábnula, člověk musí být jak ostříž, abych je železnýma hráběma nazamárnila, ježíši, je mi zle jen si to představím, to bych nerozchodila😢

Pejsci: sousedčiny holky JRT jsou ještě většinou doma, byla jsem s nima pár dní zpátky, co jsem s ní mluvila u okna, jak se měli na horách. Někdy mě u plotu čeká tchánů zlaťák(když ho pustí do humna) V pálenici jsou ti dva kříženci NO, další u plotu sousedů čeká další NO a vedle někdy zlaťačka. To je taková celkem ustálená sestava a ano, samí větší. Někdy je to kříženec JRT Čiko ještě, někdy cikánovic Dášena. Huskyna Jersey od té doby, co s ní nechodí děda ven(má alzheimera😟) je jen ležící smutný pes, k plotu dojde málokdy. A já tam stejně teď nechodím, kvůli blacku to potokem nejde, musím v civilizaci po chodníkách🙄

Canka
Canka (339 příspěvků) 22.02.2024, 13:09:03 xxx.xxx.249.200

Ahoj holky,

Nooo průjem furt přetrvává a já už marné přemýšlím z čeho…že by to fakt ten brouk takhle ovlivnil?Žádná změna v krmení neproběhla..kytky sice mám,ale Nikouš je neožírá..mají normálně kočičí trávu a tu kouše..pastu už přijimá v pohodě..je takový odevzdaný už😂

Včera to teda zhoršil fakt,že mi v bytě byli vyměňovat vodoměry a měráky na topení a Nikouš má z cizích lidí strach..no a přišli 3 chlapi..takže zaběhl pod gauč,zoufale mňoukal a samozřejmě pak když vylítl,když odešli,tak nestihl doběhnout na záchod a pokadil se před něj..a pak byl celou dobu zalezlý v pelíšku a bál se vylézt..

Uvidím dnes,až přijedu domů,jak to bude vypadat..jestli někde zase bude nějaká nehoda a jak bude Niky vypadat..potřebovala bych mu zase umýt ten zadek,ale uz je to o život..škrábe,kouše a udržet ho je skoro nemožný.. 

Buggyra
Buggyra (3788 příspěvků) 22.02.2024, 13:24:50 xxx.xxx.198.226

Canko, necpěte ho do sprchy, namočte si ručník a prtku mu odmočte a umejte tím ručníkem. Pouvažovala bych o ostříhání chlupů nebo oholení, když je to takový problém. Aby se to lépe čistilo, no.

Nějaký mikrobiologický rozbor se dělal nebo ne? Teď vedle marcelaamax má u fenky zánět žaludku, tak by možná nebylo od věci prověřit i takovou možnost…

kometa
kometa (5005 příspěvků) 22.02.2024, 13:28:12 xxx.xxx.224.101
Odpověď na příspěvek uživatele Canka z 22.02.2024, 13:09:03

Nooo průjem furt přetrvává a já už marné přemýšlím z čeho

Možná jsem to v příspěvcích přehlídla nebo zapomněla - vyšetření krve proběhlo? Játra, slinivka. Protože jestli je tohle nabourané (a je jedno, proč), tak se to za týden nespraví. Nebo ta infekce - to by zase mohl napovědět KO.

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 22.02.2024, 16:12:25 xxx.xxx.95.92

Kde by ale domácí kocour k takové infekci přišel? Papal Niki syrové kuřecí? Spíš bych tipla to chytlé trávení, jak píšete Reni, chytlá játra a spol. a to fakt trvá. U nás to naštěstí není tak, že by se vyloženě pokadil, jen to má pořád kousek bobek a zbytek kašovité.

Canka
Canka (339 příspěvků) 22.02.2024, 20:57:32 xxx.xxx.212.25

Bugyrro musela jsem ho nacpat do sprchy..jinak to nejde..Nikouš má specifický druh srsti..třeba Pučmelda má takovou jemňoučkou plyšovou…z toho by to šlo dolů jednoduše..jenže Niky má takovou..jak to mám popsat sakra..mončičákovou😂Je strašně hustá a cokoli z ní dostat nejde..zkoušela jsem to hadrem,ručníkem,houbičkou..ani prd..okamžitě mu to tam zatvrdne a nesundáte to..pomůže jen teplá voda..a já ho neberu do sprchy,ale jen pouštím vodu z kohoutku ve vaně a tu prdku mu tam strčím a umyju zadek s ocasem a zadní nohy..nic hroznýho se mu neděje..jenže on samozřejmě šílí,protože prostě voda a jak se mrská,tak pod vodou skončí víc,než bych chtěla..ale hlavně,že je čistý..takže ať si je naštvaný jak chce,nenechám ho pokaděného..

Teď trucuje na okně😀Otevřela jsem jim okno ostatně jako každý večer a za každého počasí a on je uražený a ani se na mě nepodívá😀Ale ono ho to přejde..za chvíli se půjde nabaštit a pak stejně zaleze do pelechu chrnět..

Jinak jsem dneska volala tomu vetovi,jestli neuděláme koprošku,ale prý je to brzo,ať ho ještě nechám na dietě a pokud se to do pondělí nezlepší,tak ať přijedu..nechala bych rovnou udělat i tu krev..

Ještě mě napadlo..co odčervit?Odčervovala jsem,když se přivezla Čikitka..ale nevím,jestli by to teď pro ty streva nebyla zátěž🤔 Co myslíte?

Jinak posílam mrtvou Čikitku u televize😄Takhle mi koukáme na film😅

Obrázek Obrázek Obrázek
Buggyra
Buggyra (3788 příspěvků) 23.02.2024, 07:13:33 xxx.xxx.198.226

S tím odčervením pokonzultujte s doktorem, já myslím, že teď to nemá naslepo smysl. No ale kopro by se udělat mohla, případně na jejím základě odčervit cíleně.

Jinak nějakou virozu nebo bakterku může chytit úplně snadno. Vyčistíte venku pelechy venkovankám, přijdete domů (i třeba mokrá po dešti), a rukavice, oblečení, boty… jak se zavleče ptačí chřipka do haly, že.

Buggyra
Buggyra (3788 příspěvků) 23.02.2024, 07:24:27 xxx.xxx.198.226

Tak jsem včera stihla natankovat i koupit nopovku (osm metrů dvoumetrové, to asi ani nespotřebuju - ale mám dva zvýšené záhony, které jsou teď prázdné, tak na léto ji užiju 🙂) a dokonce i zbylo pár halířů na jogurt v penny.

Přijel nám bagr, doplnil trochu hlíny do naší Irské lavice (po víkendu, když nezapomenu, dodám foto) a koně měli otevřenou branku a ten nejtlustší a nejnáchylnější poník sežral co mohl (řepu, oves…), takže holky jely včera odpoledne na velkou vyjížďku, aby se to rozchodilo (mě švihne..). Takže o víkendu přibyl úkol, udělat lepší branku do krmírny, aby se tam už nemohli vloupat. Jo a brigádníkovi zadám na doma úkol, udělat nám dřevěné víko na sud na vodu… V mrazech nám praskla dosavadní popelnice. Ale tenhle sud vydržel, tak to bude nový zásobník 🙂

Pak jsem pumpla o prachy rodinnou kasičku a dokoupím ještě nějaký spojovací materiál na opravu překážek. A taky nás čeká celý den s motorovkou. Bagr nevyrýpnul skupinu břízek, protože se bál o skla a zrcátka, takže budeme řezat (a já si vyrobím nová bidla, juchů) a pak ještě potřebuji zprůchodnit ve výběhu vedle místo podél ohrady, abych tam mohla plnohodnotně trénovat. No a ještě prořežeme obří střemchu, která je na konci výběhu, uděláme kolem ní krásný průjezd i pro jezdce a budu to využívat v soutěžích, to bude hezké 🙂 A hlavně nebudou ty její převislé větve zabírat zbytečně kruh o průměru 20 metrů ve výběhu, povrch pod ní zkultivuji, budou pod ní moci koně trávit slunné chvíle a budu pod ní moct sekat buřeň.

No a co ještě… jop, na dnešek nám vet slíbil očkování na koně, další závody by nám už do starého očkování nevyšly. Tak holt musíme teď dát koním trochu klid, ale dneska jsem si holčičky stejně objednala a budeme pilně pracovat, sbírat po zimě po výbězích větve a nepořádek a opravovat ohrady a když to bude hotové a nebudou mít co dalšího, tak si namažou děvenky cajky. Ať taky jen nerajtujou. No a mně to sebere další týden tréninku, co se dá dělat. 

Trochu nás znervozňuje to včerejší poníkovo přežrání a dnešní očkování, no snad to projde hladce…


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.