Aktuálně: 4 318 inzerátů190 578 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů

Třetí víčko

kometa
kometa (5005 příspěvků) 04.10.2023, 11:36:41 xxx.xxx.224.101
lesnizinka:

A aby v tom doktoři nezůstali sami, tak přidáme meteorology😉

Od večera výstraha na vítr? To je vtip? U nás fučí od samého rána, hlášeno 22, fučí 28km/h, nárazově i 45 a to se teď mírní, přes den jsem nekoukla. Na zítra je tu pro nás 11km/h. Fučí jižní. Jak u blbejch🙄


Já v noci ve 22 02 zavírala balkón. Vichr, lijavec, hromy. blesky. Ráno jsem zjistila, že podzimní výzdoba truhlíků zmizela v nenávratnu (již koupena nová) a i kocourova miska se přesunula na druhý konec balkónu.

Tož u nás tak.

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 04.10.2023, 14:55:47 xxx.xxx.90.226
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 04.10.2023, 08:16:32

Bez obav, tahle vyšetření mám v malíku, už proto, že je provádí moje švagrová. Dělala všechna x krát tchánům, některá mému muži, no i mě. Ale je v jiné nemocnici, než byla kámoše žena. 

A tchýně neměla žádné problémy, když na vyšetření šla? Pokud budu trpět na nespecifické bolesti břicha, opakující se několik let(což je můj případ) je mi jasné, že něco ze zmíněného mám a pokud to budu chtít řešit, budu trvat na všech možných vyšetřeních, aby to potvrdili. Když nic takového nemám, po první střevní atace mě pošlou na colono? No vlastně neposlali by, já bych razantně odmítnula. To je hezké, že tchýni to potvrdili na CT či rezonanci…rozhodně lepší, než ji hned hnát na colono. CT ani rezonance není těžce invazivní metoda, když pominu kontrastní látku. A na sonu se dá vidět hodně věcí, švagrová mi ve střevech problém našla, nějaké rozšíření. 

Bobca
Bobca (1222 příspěvků) 04.10.2023, 15:18:58 xxx.xxx.20.192

budu trvat na všech možných vyšetřeních, aby to potvrdili.

Já šla po té bouračce na rentgen a i když jsem 2krát zmínila rengen hlavy,že tam mám nějaký problém,tak mi bylo sděleno,že se mozek odpinkl od druhé stěny lebky,a že to přejde..(jsem to tu už psala)..Raduš-nemůžeš trvat na něčem,co ti nechtějí udělat..Prostě jdeš s něčím,a čekáš,na co tě pošlou…Ty máš asi strašné vzpomínky na doktory,ale já,kromě teď toho mozku,nemám..(a ono to fakt přešlo).

Co se týče osmiček,já měla poslední-zdravou do 52let,pak zavazela položení můstku,tak jí zubař vytrhl..a sdělil mi,že to bylo v pravou chvíli,že tam bylo rakovinotvorné-nebo tak nějak- ložisko..Já problé se žádným doktorem teda neměla..Jo,brblala jsem,že mi neirolog mohl dát injekci od bolesti,ale neřekla jsem si-jsem nevěděla..až jsem si řekla,tak mi ji dal..

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 04.10.2023, 15:48:38 xxx.xxx.90.226
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 04.10.2023, 11:36:41

U nás nic. Bouřky šly někam na sever, blýskat jsem v dáli viděla, jak se to v noci neslo oblohou. Jednu dobu se zvednul vítr, jak jsem usínala, bacilo to oknem, ale za 10 minut jsem ho šla zase otevřít, bylo po. Ráno bezvětří, během dne začalo trochu pofukovat. Je hezky, svítí slunko, ale chladněj, 19st. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 04.10.2023, 16:00:15 xxx.xxx.90.226
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 04.10.2023, 15:22:29

Tam tam bylo asi hlavní podezření na raka😟předpokládám. Za crohna může být nakonec ráda myslím. 

Ano, doteďka nám všichni tvrdili, že colono je základní vyšetření při podezření na problém ve střevech. Tak lidi běhají. A pak se dozvíte: na 90% je to crohn, ale musí se to potvrdit ultrazvukem?!? To je, oč tu běží. Celé to nesmyslné kolečko. A naprosto stejně funguje vyšetření prsu, kdy se nejdříve musí zaplatit předražený mamograf, kam jdete zbytečně, protože pokud se něco nezdá, pošlou vás ujistit se na ultrazvuk! Proč ne obojí opačně? 

Vidíte a mého strýce na colono neposlali přes to, že rodina to vyžadovala a přes to, že během roku shodil 30kg👎 O crohnovi, v bezmála 70letech nikdo ani neuvažoval, nádor tam ovšem byl. Našla ho právě švagrová na ultrazvuku, ale věděla už, co má asi hledat, první našla metu na játrech. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 04.10.2023, 16:05:28 xxx.xxx.90.226
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 04.10.2023, 15:18:58

To ne Bobi, právě, že na tom trvat musíš, protože myslet si, že někoho jiného zajímá, chce zjistit, co ti je…to je opravdu naivita😏

Canka
Canka (339 příspěvků) 04.10.2023, 21:49:57 xxx.xxx.212.178
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 03.10.2023, 22:52:02

Nene,to není rolnička,to bych mu neudělala🙂Je to magnet…má magnetická dvířka do seníku..a aby mu tam nemohl vlízt jiný kočičák,tak musí mít tenhle magnet,aby ho to pustilo dovnitř🤗

Canka
Canka (339 příspěvků) 04.10.2023, 22:12:05 xxx.xxx.212.178

Ahojky děvčice🙂

Tak Raduš dneska jsem se probudila nachcípaná já🙂Bolela mě hlava,knedlík v krku a kašel…od zvířátek jsem se ráno sotva plazila do práce..naházela do sebe Paralen,zapila nějaký kapky na kašel a vzala si nějaký pastilky na krk…v práci se mi zdálo,že už dobrý,ale jak přestali působit prášky,tak zase na prd..odpoledne jsem jela do lékárny,tam mi samozřejmě doporučili 1000 věcí za x stovek..to jsem odmítla..vzala jsem si sirup na vykašlávání a nějaký prášky na průdušky a stejně tam nechala 500 kč….a teda kašel je horší a horší..už kašlu v kuse..

Vykopala jsem dneska konečně ty svý 3 pidi řádky brambor,tak jsem pyšná,že tam nějaký byli🙂A konečně mi začali plodit maliny😀Sice to trvalo,ale dneska jsem snědla všechno,co se urodilo..a taky jsem posbírala poslední rajčátka..myslím,že už to nedozraje,co mám na tyčkách..je už prd sluníčko..a poslední cuketky..2 takové malé..a jinak už nic..vyplevelila jsem zahrádku,plevel naházela zase slípkám,taky zbytky cuket,co jsem vytrhala ty celé kytky..a jen nevím,co s ostružinama a malinama..hrozně se to rozrostlo..Raduš mám to nějak prostříhat?

Canka
Canka (339 příspěvků) 04.10.2023, 22:12:55 xxx.xxx.212.178

Ahojky děvčice🙂

Tak Raduš dneska jsem se probudila nachcípaná já🙂Bolela mě hlava,knedlík v krku a kašel…od zvířátek jsem se ráno sotva plazila do práce..naházela do sebe Paralen,zapila nějaký kapky na kašel a vzala si nějaký pastilky na krk…v práci se mi zdálo,že už dobrý,ale jak přestali působit prášky,tak zase na prd..odpoledne jsem jela do lékárny,tam mi samozřejmě doporučili 1000 věcí za x stovek..to jsem odmítla..vzala jsem si sirup na vykašlávání a nějaký prášky na průdušky a stejně tam nechala 500 kč….a teda kašel je horší a horší..už kašlu v kuse..

Vykopala jsem dneska konečně ty svý 3 pidi řádky brambor,tak jsem pyšná,že tam nějaký byli🙂A konečně mi začali plodit maliny😀Sice to trvalo,ale dneska jsem snědla všechno,co se urodilo..a taky jsem posbírala poslední rajčátka..myslím,že už to nedozraje,co mám na tyčkách..je už prd sluníčko..a poslední cuketky..2 takové malé..a jinak už nic..vyplevelila jsem zahrádku,plevel naházela zase slípkám,taky zbytky cuket,co jsem vytrhala ty celé kytky..a jen nevím,co s ostružinama a malinama..hrozně se to rozrostlo..Raduš mám to nějak prostříhat?

Bobca
Bobca (1222 příspěvků) 05.10.2023, 07:43:26 xxx.xxx.20.192

Jó,ty ses Niki ptala na to vkládání fotek..Já mám mám foťák-nefotím mobilem.Tak já stáhnu šňůrou do počítače a pak vkládám ze složky…Ale dřív ti to šlo,vždyť jsi dávala často Bertíka a zvířátka..Stavila bych se v “mobil pohotovosti”, v čem je problém..Třeba je to jen nějaká blbost😇

U nás teď už 7 stupňů-bylo před hodinou 5..Byla tu včera bytná,tak mám objednaný odvlhčovač..

No a s těma doktorama..možná jsem ještě nic tak neměla,tak jsem je nepotřebovala..kolono dopadlo kdysi bídně,jen do 70cm,ale na ty srůsty střev(při “řezací” operaci v 1985)přišli vlastně pak při hysterektomii ve 2006 a odstranili je..tak mám klid…Ale byla jsem tenkrát taky na víc vyšetřeních..Na nic nepřišli,tak jsem dál provozovala gymnastiku na WC..a smířila se s tím..

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 05.10.2023, 07:47:55 xxx.xxx.90.226

Ano, jak píše Buggyra, teďka na podzim, nebo brzy zjara se vystříhají větve, co odplodily, poznáš je Niki podle zbytků květenství. Až těsně u země to stříhni. A nepolam si nové pruty, které budou plodit příští rok. Pohnoj kobližkama. Rozrůstat se ti budou, pokud maliny poctivě neobryješ, nejlíp tam nezaryješ kolem nějaké třeba lino, budou se rychle rozrůstat dál a dál. Tedy v naší zemi moc ne, ale v kvalitní nejspíš jo. My je jen obsékáme sekačkou. U ostružiny totéž, staré odplozené pruty vystříhnout, vyvázat nahoru nové. Já je tahám po plotě. 

Tak snad přes NET jsem ti to nenasadila😉 ty jsi si to přitáhnula odkud? Včera už začal chrchlat i Tom. Má celý víkend školní akci, jestli se mu to rozjede, tak mě asi zabije😔😉

Fikovnice
Fikovnice (5279 příspěvků) 05.10.2023, 09:04:15 xxx.xxx.62.10
lesnizinka:

Bez obav, tahle vyšetření mám v malíku, už proto, že je provádí moje švagrová. Dělala všechna x krát tchánům, některá mému muži, no i mě. Ale je v jiné nemocnici, než byla kámoše žena. 

A tchýně neměla žádné problémy, když na vyšetření šla? Pokud budu trpět na nespecifické bolesti břicha, opakující se několik let(což je můj případ) je mi jasné, že něco ze zmíněného mám a pokud to budu chtít řešit, budu trvat na všech možných vyšetřeních, aby to potvrdili. Když nic takového nemám, po první střevní atace mě pošlou na colono? No vlastně neposlali by, já bych razantně odmítnula. To je hezké, že tchýni to potvrdili na CT či rezonanci…rozhodně lepší, než ji hned hnát na colono. CT ani rezonance není těžce invazivní metoda, když pominu kontrastní látku. A na sonu se dá vidět hodně věcí, švagrová mi ve střevech problém našla, nějaké rozšíření. 


Raduš, CT JE invazivní vyšetření, jen jinak než Ty myslíš.

To záření určitě není zanedbatelné. O kontrastu, který zatěžuje ledviny, ani nemluvě a píšeš o něm sama.

Hmn má pravdu…

Kolono je obávané, ale obecně flexibilní endoskopie OBVYKLE ukáže nejvíc, nemluvě o možnosti štípnout vzorek na histolku, ev. udělat rovnou nějaký menší zákrok.

Fikovnice
Fikovnice (5279 příspěvků) 05.10.2023, 09:15:08 xxx.xxx.62.10

Cituji (ono naše zdravotnictví je na tom hůř a hůř, ale některé postupy mají své jasné opodstatnění):

Mamogranfické vyšetření je zobrazení prsní žlázy pomocí mamografu. Mamografie se hodí pro ženy po 40. roku věku. Prsní žláza se přestavuje, ubývá vaziva, přibývá tuk. Tyto změny odpovídající věku jsou pro mamograf ideální. Čím více tuku, tím přehlednější snímky vznikají. 

Ulrazvuk nebo také sonograf či ultrasonograf je přístroj, pomocí kterého vyšetřujeme převedším mladé ženy do 40 let, ještě před tím, než nastane přestavba na starší typ prsu, kdy se lépe uplatní mamograf. 

Raduš, co Ty budeš dělat, kdybys nedejbože vážněji onemocněla, s tou Tvojí totální nedůvěrou k doktorům…?? Milionkrát jsem psala, že špitály taky nesnáším, mám syndrom bílého pláště…ale už tolikrát mi zachránili lékaři život, že bych jim měla do smrti líbat zadky!

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 05.10.2023, 10:12:30 xxx.xxx.90.226

Byla jsem v 18 na mamografu s bulkou. Proč tedy na mamografu, podle toho, co jsi dávala? A už vůbec nemuvě o tom, že následně mě poslali na ultrazvuk, kde mi doktorka vysvětlila, že je to fibroadenom,  v mladém věku celkem častý. Ale asi bylo nutné mladou blbou holku první vyděsit ,,nálezem" na mamografu, neřkuli, že jsem tam od bolesti málem zdechnula. Když onemocním mám smůlu a umřu. Ostatně umřu, jako všichni ostatní, jen bez těch měsíců hnusných a zbytečných procedur kolem. Ty si ráda nechám ujít. Ne, mě nepřijde, že pár měsíců mizerného života něco řeší. 

Ááá, zapomněla jsem to CT. Samozřejmě vím, že je tam proti obyčejnému rentgenu mnohem vyšší záření, proto se vrátím k sonu: proč na všechno, kde to jen trochu jde nevyužívat sono a posílat lidi na ty všechny ostatní procedury, neřkuli, jako prvnotní? Když nic nenajdu na sonu přes to, že vím, že ten člověk má vážné problémy, postupuju o krok výš, ne? 

Opěvovaná kolonoskopie: u většiny lidí, co říkali, hodně bolestivá i přes anestezii. A nemálo případů protrženého střeva. Prostě tam nepošlu člověka, který měl jednou koliku. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 05.10.2023, 10:24:07 xxx.xxx.90.226
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 04.10.2023, 08:16:09

Jsme tady ten váš příspěvek zakecaly😊 Koně, jako hřebce? U nás na pastvině už je koní jen pár, majitel měl mrtvici, synové chov víceméně ruší, tady mají jen koně na dožití. Nemají v ohradníkách elektriku, ale když tu jedna mírně nezodpovědná chovatelka v okolí pustí koně jen tak k lesu, za chvíli je mají koňáci v ohradě, protože jeden z těch samovenčičů je hřebec. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 05.10.2023, 10:29:26 xxx.xxx.90.226

Jedna pikoška😉 Postřeh. Objev😉 Včera jel Tom z práce jinou cestou a asi kilometr od baráku, je takový bývalý mlýn na samotě u lesa, teď je z něho penzion. A skoro u silnice. Říkal, že když se blížil, přecházela k mlýnu liška. Na druhé straně cesty, se k ní připojila velká bílá asi angorská kočka a šlapaly spolu k mlýnu😉 Říkal, že na to čuměl jak puk. Už teda byla tma, tak jen co viděl ve světlech, dál už je neviděl. Říkám mu: a nebyl to třeba bišonek? Néé, bylo to takové nadýchané, taková ta bílá dlouhá srst a podle chůze to byla velká chlupatá kočka prostě.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.