Aktuálně: 4 319 inzerátů190 585 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů

Třetí víčko

Buggyra
Buggyra (3788 příspěvků) 05.10.2023, 11:34:01 xxx.xxx.198.226

Ciwe to je přesně ono, udělá se “odpovědět” a nikoli citace příspěvku (nebo kopie jeho části) a já totál netuším, co za příspěvek jste zakecaly a co jsem tam vykládala. Musím se podívat na časovou značku a jít po stopách zpět, abych si přečetla, co jsem napsala, a pak si znovu přečetla, co na to píšete, a pak teprve můžu odpovědět..

No, jdu na to.

Buggyra
Buggyra (3788 příspěvků) 05.10.2023, 11:45:30 xxx.xxx.198.226
lesnizinka:

Jsme tady ten váš příspěvek zakecaly😊 Koně, jako hřebce? U nás na pastvině už je koní jen pár, majitel měl mrtvici, synové chov víceméně ruší, tady mají jen koně na dožití. Nemají v ohradníkách elektriku, ale když tu jedna mírně nezodpovědná chovatelka v okolí pustí koně jen tak k lesu, za chvíli je mají koňáci v ohradě, protože jeden z těch samovenčičů je hřebec. 


Jop, takže to byla reakce na naše stavění plůtku a No a odpoledne se také uvidí, zda kozí plůtek natažený mezi kraji ohrady (izolátory zavrtané do stromů) vydržel ten větřík. Pokud ano, bude to fajn, bude to funkční, pokud ne, bude se muset oplůtek vylepšovat…

Tak to bylo včerejší odpoledne. Plůtek asi drží, já jsem ho vlastně nebyla zkontrolovat. Včera jsem přivezla nového budoucího asi člena na úvodní představení zapřahání poníků, je to letitý koňák, v sobotu jede s máti na závody spřežení, tak aby věděl, co a jak. Hned nato mi dorazilo minidítě na výuku, a protože poníci byli zapřažení, musela jsem vytáhnout starého pardála důchodce 32 let (který před 2 dny vypadal, že umře, takový divný náběhy na koliku jakoby, ale nakonec asi dobrý, možná ho něco svědilo, málem jsem mu udrbala všechny chlupy z břicha, jak se nastavoval). Důchodce se plížil po jízdárně vedle mě, ani vodítko jsem si pro minidítě nebrala, no a pak přišla naše zkušenější holčička na jízdárnu i s jedním vypřaženým poníkem a důchodce ožil a vozil mi minidítě po výběhu div ne klusem - nakonec jsem minidítě nechala i zaklusat, přeci jen důchodce má fajn nevýrazné chody, to vysedí i pytel brambor, tak minidítě jásalo. No a pak jsem ještě před závody zarovnávala kopyta druhému poníkovi, který je ještě neměl ošetřená. Pak jsem naložila nádoby a jeli jsme s koňákem sbírat jablka. Domů jsem se připlížila asi ve ¾ na 8. Snad tedy bude plůtek na svém místě i dnes. Jestli mi zbude čas, obejdu ho zkoušečkou.

No a hřebce…. my hřebce už nemáme. Ale teda tomu, co se kastroval v 16 letech (v kulaté ikonce), se to asi nedoneslo. Takže ano, musíme mít v případě pastvy cizích koní na vedlejší louce jednu volnou meziohradu, aby se tam po nich nesápal. I tak si je vždycky dojde zkontrolovat, když se na noc dávají koně dohromady. A jak se vedle něco šustne, už je tenhle u ohrady a má k tomu nějaké připomínky. Ten později kastrovaný poník je také vedlejšími koňmi zaujatý, ten dříve kastrovaný je zaujatý tak leda žvancem za ohradou…

kometa
kometa (5005 příspěvků) 05.10.2023, 14:45:45 xxx.xxx.224.101
lesnizinka:

Byla jsem v 18 na mamografu s bulkou. Proč tedy na mamografu, podle toho, co jsi dávala? A už vůbec nemuvě o tom, že následně mě poslali na ultrazvuk, kde mi doktorka vysvětlila, že je to fibroadenom,  v mladém věku celkem častý. Ale asi bylo nutné mladou blbou holku první vyděsit ,,nálezem" na mamografu, neřkuli, že jsem tam od bolesti málem zdechnula. Když onemocním mám smůlu a umřu. Ostatně umřu, jako všichni ostatní, jen bez těch měsíců hnusných a zbytečných procedur kolem. Ty si ráda nechám ujít. Ne, mě nepřijde, že pár měsíců mizerného života něco řeší. 

Ááá, zapomněla jsem to CT. Samozřejmě vím, že je tam proti obyčejnému rentgenu mnohem vyšší záření, proto se vrátím k sonu: proč na všechno, kde to jen trochu jde nevyužívat sono a posílat lidi na ty všechny ostatní procedury, neřkuli, jako prvnotní? Když nic nenajdu na sonu přes to, že vím, že ten člověk má vážné problémy, postupuju o krok výš, ne? 

Opěvovaná kolonoskopie: u většiny lidí, co říkali, hodně bolestivá i přes anestezii. A nemálo případů protrženého střeva. Prostě tam nepošlu člověka, který měl jednou koliku. 


Kolonoskopii jsem zažila a analgezie byla velmi kvalitní. Byl tam jeden nebo dva nepříjemné momenty, ale rozhodně ne bolestivé.

hmn
hmn (1117 příspěvků) 05.10.2023, 15:57:49 xxx.xxx.33.9

měla jsem kolono veeelmi bolestivé
a o tom druhém, jinde, jsem ani nevěděla

je to základní přímá vyšetřovací metoda pro vyšetření tlustého střeva
včetně odběru vzorků a včetně provedení některých malých zákroků
 

Fikovnice
Fikovnice (5279 příspěvků) 05.10.2023, 16:41:00 xxx.xxx.61.48
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 05.10.2023, 15:57:49

A jak si vysvětluješ tu rozdílnou bolestivost? Byl stav střev pokaždé v jiné kondici?

Já mám zkušenost, že kolono více bolí štíhlé osoby; silní až obézní (alespoň nejméně 5 nebo 6 lidí, o nichž vím), tak kolono zvládali zcela bezbolestně.

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 05.10.2023, 16:54:20 xxx.xxx.91.233

Buggyro, původně jsem to chtěla citovat, ale pak jsem odpovídala na všechno ostatní a násleně si vzpomněla, že jsem nepsala nic k tomu vašemu. Už jsem se k němu nevracela, jen napsala koment😉 Vidíte, daly sme to dohromady. A jak jste hezky popsala život s koníkama👍🙂 A jablka pro ně? Nepsaly jste tu knačky, že jablka se ji  nemají, stejně jako mrkev dávat? 

Já jsem posmýkala křoviňákem hořčici na políčku a všechen ostatní plevel, dokud mi držela baterka. Pak jsem šla opravovat potůček do jezera, skoro u vtoku se časem naplavilo tolik bahna, že se ucpal a místo do jezera, vytékal už u vrb do trávníku. Momentálně nějakou dobu neteče voda, ani nebyla moc potřeba, tak bahno není zaplavené a dá se odtěžit. Není to sranda, je to tak 20-30cm mocnost…malty. Takže jsem vyvezla dvoje kolečka, ale i s tím nabíráním a 150m cestou do kopce, s plným kolečkem jsem byla brzy ,,hotová", takže jsem muži oznámila, že to tedy vyberu, ale potřebuju blbce😉co to bude vozit(vždycky mi tvrdil, že jemu to vyvážení čehokoliv až na kompost nevadí. A tohle není ani na kompost, vypleskne se to na pole, se to zaorá) Ještě si myslím, že minimálně 6tery kolečka.  Asi jo, asi zase zaorá, zatím jsem nanašla odvahu to nepoorat. Jak vidím ten hustý porost plevelů….nic jiného nezbyde, než to zorat🙄

hmn
hmn (1117 příspěvků) 05.10.2023, 16:59:56 xxx.xxx.33.9
Fikovnice:

Hmmm…

Lze to blíže specifikovat (pokud ne, beru to)?


v prvním případě injekce na chov…. do zadku

v druhém analgosedace do žíly (bylo gastro+kolono)

kometa
kometa (5005 příspěvků) 05.10.2023, 17:13:02 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

A jak si vysvětluješ tu rozdílnou bolestivost? Byl stav střev pokaždé v jiné kondici?

Já mám zkušenost, že kolono více bolí štíhlé osoby; silní až obézní (alespoň nejméně 5 nebo 6 lidí, o nichž vím), tak kolono zvládali zcela bezbolestně.


Já tenkrát byla ještě poměrně štíhlá.🙂 Viz hmn. Prostě dobrá analgézie - co si pamatuji, tak Tramal iv. A možná ještě něco, to si už nepamatuji. Dokonce i doporučovali, ať si zajistím odvoz. Což jsem učinila, ale zvládla bych to i MHD.

To jsem byla spíš celkem nemile překvapená, když mě po laparoskopii vyšoupli ze špitálu bez sanitky, že po takovém zákroku není potřeba. Tak jsem jela taxíkem.

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 05.10.2023, 17:33:02 xxx.xxx.91.233

Bobi, ty jsi se mi zase neukázala!!! Až teď uvažuju, kde je sakryš dneska ta Bobča, že určo nepsala, mítám zpátky a najednou tě najdu!😲😛👍 Gymnastiku na WC😜 Asi jsem i psala, jak jsem si před 3týdny udělala selskou omeletu, po které se takřka s jistotou pos…Jenže ji mám strašně ráda, tak to holt risknu. Ne jen, že jsem se potento dřív, než jsem ji vůbec dojedla, ale rozhodila jsem si trávení na 14 dní, kdy jsem zas měla takové koliky, že jsem škrábala na WC nehty zeď. Ale ne, nepoučím se😎

A abych vysvětlila. Mítám zpátky(tedy listuju) je jedna z frází, co ještě používali prarodiče, třeba Tom mi říkal, že to nikdy neslyšel) Jenže…já vůbec netuším, jakové i/y, protože nevím, podle čeho by to mělo být, z čeho odvozeno😔  

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 05.10.2023, 20:59:38 xxx.xxx.91.233

Ach jo, četly jste? Teprve hrozná zpráva o Patricii, teď to dorazila Anička Slováčková😟 Nedávno, někdy o prázdninách jsem četla nějaké její vyjádření už nevím k čemu, ale si jasně pamatuju, že mi blesklo: nevrátila se jí sakra ta rakovina? No tak tady bych byla raděj, kdyby mě intuice zradila😟 Ne, nejsem žádná fanynka, ale je to mladá holčina a musí čelit takovému hnusu👎

Fikovnice
Fikovnice (5279 příspěvků) 06.10.2023, 10:51:29 xxx.xxx.60.46
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 05.10.2023, 20:59:38

Patrície mě odrovnala na několik dnů (nebo spíš na déle).

A o Aničce to čtu teď. Nemám slov: Strašné a šílené…😢

Fikovnice
Fikovnice (5279 příspěvků) 06.10.2023, 10:57:49 xxx.xxx.60.46
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 05.10.2023, 17:43:34

Není to moc edukativní to sem dávat, ale…

…sestřenice je árařka postavy drobné a štíhlé. Kolonoskopii u sebe nedokončila a to byla premedikována. Mně řekl árař, kdyby k tomu došlo, ať odmítnu, ptž tak posrůstané břicho prý ještě neviděl (bylo mi to řečeno tuším po poslední operaci).

Ale zase znám lidi, kteří to dali v naprosté pohodě (přemýšlím, že snad znám i lidi, kteří byli bez premedikace). Je to hodně individuální.

Bobca
Bobca (1222 příspěvků) 06.10.2023, 15:12:50 xxx.xxx.20.192

právě..pokud tam člověk má nějaké srůsty,po nějaké operaci,tak si myslím,že to nejde až tak hladce ty zatáčky..Teď bych se toho asi nebála..ale cpát se tam ale nebudu..Pro mě je hrozné i to pití těch 4 litrů tekutiny na to vyčištění😲

Raduš..ty se první vždycky podívej na příspěvky před tebou,i když odešleš svoje,ju?Já sem jdu většinou jednou,a mezitím ty máš někdy i 4..tak já roluju vždycky na ty dřívější..

Akorát jsem rozbalila ten přístroj a on má jinou zástrčku do elektriky !!!pošlu tohle a dám fotky..ať mi to zatím nezmizne,než to stáhnu z foťáku..

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 06.10.2023, 15:59:05 xxx.xxx.94.82

No ano Bobi, je to tuším do anglické zástrčky. Ale už se ty adaptéry, jak píšou holky běžně dostanou…ten soused kamioňák by neměl?

Jinak…nám od rána nešla do 14h elektrika, takže až pak jsem sháněla mamuta😏 A ještě do toho přijeli tcháni na šípky a pro trávu, kterou jsem jim musela nasekat. A to jsem tu ležela u časopisů, že nemytá, bez makeupu nevytáhnu paty, dokud to nespustí a nezkulturním se😎 Je to 14 dní, co byla dvakrát po sobě hlášená, že nepůjde, no nám šla. Teď mi někdy v úterý mamka říkala, že hlásil rozhlas, že zase někde nepůjde, jim jo, ale neví, jak nám. Tak nešla. Tom nadával, že už je to tu jak někde v Bangladéši😛

Canka
Canka (339 příspěvků) 07.10.2023, 00:08:12 xxx.xxx.212.178

Ahoj holky,

Taky už jsou u váš tak chladná rána?Já byla odhodlaná ráno jet do práce na skútru,ale po kouknutí na teploměr,kdy ukazoval 6,5°C,jsem si to rychle rozmyslela..a teda nebyl by to asi ani dobrý nápad,protože furt kašlu jak vzteklá..sirup,co mi dali v lékárně,tak absolutně nepomáhá,takže když jsem dneska prokašlala půlku dne v práci,kde jsem kašlem rušila všechny meetingy,jsem se rozhodla jet do lékárny pro jiný…dali mi nějaký na tišení kašle a je to teda o něco lepší…ale ve 2O hodin jsme šli se ségrou do kina a tam jsem teda stejně prokašlala půlku filmu..

Byla jsem dneska vyzvednout balíček,přišla mi ohrádka pro morčáky…protože když je pouštím běhat,tak mi furt zdrhají někam pod gauč a tak🙂Takže jsem pořídila ohrádku,jen jsem jí dneska nestihla složit..myslela jsem,že to bude lehčí na složení a ono prd🙂Takže mi zítra držte palce,až jim tobudu sestavovat..   


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.