Aktuálně: 4 318 inzerátů190 578 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů

Štěně kouše a dělá loužičky

Plaka
Plaka (447 příspěvků) 20.10.2023, 19:14:43 xxx:xxx.407f:90eb

Snad ano, to by bylo optimální. Jen dávám do úvahy, aby první výběr neprobíhal ve stylu “ten je ňuňu, toho chci”. Nebo jen vizuálně z videí, fotek. Netuším, co si Tenurri pod pojmem “možnost prvního výběru” představuje, ani jak by to probíhalo u chovatelek.

janaa
janaa (437 příspěvků) 20.10.2023, 19:37:27 xxx:xxx.a97e:98e1

Tenurri -  a co že to plánujete za plemeno? Jinak za mě informovaný nadšený začátečník je mnohdy daleko lepší,než zkušený chovatel,který si často jede ve svých zajetých kolejích. Ale to je i o vašem pocitu z chovatelů jako z “lidí”, často je to i o vzájemném “sednutí si”.

hmn
hmn (1117 příspěvků) 20.10.2023, 19:53:32 xxx.xxx.33.9
Plaka:

Snad ano, to by bylo optimální. Jen dávám do úvahy, aby první výběr neprobíhal ve stylu “ten je ňuňu, toho chci”. Nebo jen vizuálně z videí, fotek. Netuším, co si Tenurri pod pojmem “možnost prvního výběru” představuje, ani jak by to probíhalo u chovatelek.


hovíka jsem si vybírala dle velikosti 😉 (mám takovou teorii) a na dálku…nic lepšího jsem si nemohla vybrat

pyrenejáka v podstatě dle jedné fotky (měla jsem na výběr ze 2, byli 4, kdybych měla volnou ruku, tak si vyberu již zadaného)….myslím, že tak to mělo být…jo, chovatelka něco jako jestli k nám bude vhodný vůůůbec, ale vůbec neřešila

Moinku jsme vlastně vyfasovali…

všichni chovatelé se mnou řešili jen znalost (či pochopení) plemene a vůbec držení psa

psa mladých jsme vybírali na základě několikerých návštěv a povídání s chovatelkou (s  nadsázkou a obrazně jsem ta štěňata odkojila)….no průser….😉

a proto jsem moc ráda, že jsem fčil byla vybírání zcela ušetřena🙃

Plaka
Plaka (447 příspěvků) 20.10.2023, 20:08:49 xxx:xxx.407f:90eb
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 20.10.2023, 19:53:32

Jo, někdy si to sedne, jak má. Mám pohled z obou stran - jako zájemce jsem nechala na chovatelce, kterou fenu mi vybere, která buchtička ke mně povahově ladí. Trefila se perfektně. Možná jsem mohla mít i to právo “prvního výběru”, ale výběr od chovatelky byl nejlepší. Vím, že tenhle přístup nejde vždy aplikovat.

Když jsem coby chovatelka naopak řešila já kompatibilnost představ budoucích majitelů a povahy štěňat, musela jsem právě některé majitele rázně přesvědčovat, že tenhle tvor není pro ně. Spratek bijec se vyšplhal návštěvě do klína, dělal líbezníka poté, co zmlátil vše kolem. 

tetrivek
tetrivek (145 příspěvků) 20.10.2023, 20:30:26 xxx.xxx.113.78

Je zvláštní že Chelzie jsem si vybrala z fotek. Měla jsem na výběr ze všech třech fen. A kdo myslíte že mě při odběru přišel přivítat. Ta naše malá ťuťuňuňu a já slzela štěstím. Stejně je krásný prožívat život s těmi našimi hafany, bez nich by to nestálo za nic. 

Tenurri
Tenurri (455 příspěvků) 20.10.2023, 21:20:28 xxx.xxx.110.133
Odpověď na příspěvek uživatele Plaka z 20.10.2023, 19:14:43

Ve zkratce si to představuji přesně naopak, než to bylo u našich koček a to bylo u obou tak, že na mě tak nějak zbyli 😅. “Máme poslední volné koťátko”

Oba jsou pro nás naprosto úžasní, ale třeba Willy má složitější povahu a je to bojínek. Hlavně na lidi. 

Takhle, já si štěně nikdy nevybírala, tak samozřejmě nevím jak přesně to chodí. Určitě si nechci vybírat z fotky, chtěla bych tam jet osobně. Tu druhou chovatelku zatim znám jen přes výměnu e-mailů. S první jsem se viděla už osobně na klubovce a viděla(a pomuchlala) jsem i její fenky + i některé potomky. Tam vím, že se psům věnuje a že dělá hodně support majitelům svých odchovů. 

Janaa: krátkosrstou kolii 

Vybírala jsem si z chovek, které neměli moc vrhů, mají co nejvíc vyšetření u rodičů a nemají rodokmeny barevné jako omalovánky…koukala jsem i na rodiče páru, případně odchovy…dále jsem pak hledala info různě po internetu, sleduju dost českých koliích profilů na instagramu 😅, kde jsou vidět i potomci…koukala jsem i na názory samotných chovatelů…například jednu chovku jsem vyřadila, protože opěvovala Dostála z psí školy Falco…nevím jaký tu na něj máte názor vy, já ho moc dobrý nemám. Dostala jsem nějaké reference i (myslím že ještě ) na ifauně od majitelů kolií. Další chovku, která se mi líbila jsem taky spíše vyřadila, protože tam jsou kočky úhlavní nepřátelé…a já mám dvě doma. Ono se to vyselektovalo tak nějak postupně i podle pocitu. 

janaa
janaa (437 příspěvků) 20.10.2023, 21:22:56 xxx:xxx.a97e:98e1
Tenurri:

Ve zkratce si to představuji přesně naopak, než to bylo u našich koček a to bylo u obou tak, že na mě tak nějak zbyli 😅. “Máme poslední volné koťátko”

Oba jsou pro nás naprosto úžasní, ale třeba Willy má složitější povahu a je to bojínek. Hlavně na lidi. 

Takhle, já si štěně nikdy nevybírala, tak samozřejmě nevím jak přesně to chodí. Určitě si nechci vybírat z fotky, chtěla bych tam jet osobně. Tu druhou chovatelku zatim znám jen přes výměnu e-mailů. S první jsem se viděla už osobně na klubovce a viděla(a pomuchlala) jsem i její fenky + i některé potomky. Tam vím, že se psům věnuje a že dělá hodně support majitelům svých odchovů. 

Janaa: krátkosrstou kolii 

Vybírala jsem si z chovek, které neměli moc vrhů, mají co nejvíc vyšetření u rodičů a nemají rodokmeny barevné jako omalovánky…koukala jsem i na rodiče páru, případně odchovy…dále jsem pak hledala info různě po internetu, sleduju dost českých koliích profilů na instagramu 😅, kde jsou vidět i potomci…koukala jsem i na názory samotných chovatelů…například jednu chovku jsem vyřadila, protože opěvovala Dostála z psí školy Falco…nevím jaký tu na něj máte názor vy, já ho moc dobrý nemám. Dostala jsem nějaké reference i (myslím že ještě ) na ifauně od majitelů kolií. Další chovku, která se mi líbila jsem taky spíše vyřadila, protože tam jsou kočky úhlavní nepřátelé…a já mám dvě doma. Ono se to vyselektovalo tak nějak postupně i podle pocitu. 


Tak zrovna u kolií by snad měl být test na PRA samozřejmostí,ne? Vím,že trpí na víc očních chorob,ale pokud to jedna chovka netestuje a druhá ano,bylo by to pro mě dost zásadní

Tenurri
Tenurri (455 příspěvků) 20.10.2023, 21:36:59 xxx.xxx.110.133
Odpověď na příspěvek uživatele janaa z 20.10.2023, 21:22:56

Takhle, abych někoho nehanila neoprávněně…samozřejmě se na tento test zeptám. Brala jsem testy uvedené v kolií databázi. Na druhou stranu s tím, jak chovatelé (ne)aktualizují svoje stránky je možné, že ten test má, jen ještě není nikde zapsaný.

Co jsem koukala tak test na PRA tam nemá uveden skoro nikdo. Jen CEA. 

janaa
janaa (437 příspěvků) 20.10.2023, 21:39:13 xxx:xxx.a97e:98e1
Tenurri:

Takhle, abych někoho nehanila neoprávněně…samozřejmě se na tento test zeptám. Brala jsem testy uvedené v kolií databázi. Na druhou stranu s tím, jak chovatelé (ne)aktualizují svoje stránky je možné, že ten test má, jen ještě není nikde zapsaný.

Co jsem koukala tak test na PRA tam nemá uveden skoro nikdo. Jen CEA. 


No,to já bych ho tedy sakra chtěla

Doron
Doron (2200 příspěvků) 15.11.2023, 22:55:25 xxx.xxx.26.118
Odpověď na příspěvek uživatele tetrivek z 15.11.2023, 21:37:53

Je pořád ještě moc roztomilá 🥰

Našemu Framovi už bude sedm, přerostl už oba starší kluky a dnes poprvé zvedl nožičku. Skoro jsem to obrečela 😅.

Obrázek
Vahine
Vahine (664 příspěvků) 16.11.2023, 08:10:33 xxx.xxx.56.241
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 15.11.2023, 22:55:25

Však je to taky velká událost, zvedat noženku 👏

Je to milouš roztomilouš 😍

sutrik
sutrik (374 příspěvků) 16.11.2023, 17:48:43 xxx.xxx.83.115

K tomu zdvihání nožičky. Kdesi jsem četla, že u fenek zdvihání nohy při značkování značí dominantní chování. Je to pravda? Nebo fáma? 

Pominu to, že nebylo psáno vůči komu dominantní. Když vezmu v úvahu, že dominance není vlastnost, ale vztah mezi dvěma a více jedinci.

Bonnie zvedá pravou nohu při značkování od prvního dne u mě, tj. minimálně od 10 týdnů. Zprvu to bylo jen přizvednutí, ale brzy to začalo být regulérní zvednutí a někdy v pěti, šesti měsících začala zvedat i levou. Ne obě najednou 😎 Teď si to střídá, podle toho, na jaké straně chce značkovat. U feny jsem to nečekala.

sutrik
sutrik (374 příspěvků) 16.11.2023, 19:30:47 xxx.xxx.161.25
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 16.11.2023, 19:18:00

Nebo. Když čůrá, přidřepne si. Nohu zvedá při značkování. Což může znamenat i to, že si nechce počůrat nožičky při značkování 😀


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.