Aktuálně: 4 319 inzerátů190 581 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů

Štěně kouše a dělá loužičky

Sardullah
Sardullah (1272 příspěvků) 06.12.2023, 13:12:51 xxx.xxx.189.104
hmn:

3.12 měla “malá” půl roku, a 35+kg
tak když už jsem fotila, tak foto:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Tak já asi nebudu úplně objektivní, když písnu jakože wau…na druhou stranu je tady u tohoto plémě nějaká objektivita, subjektivita putna, neboť  ty potvůrky měly to štěstí, že se narodily jako BÍLÉ medvědice.

Na jednu stranu si říkám…bože, už mi to připadá jako věky, kdy byla Ginuš takhle mrňavá a já si to vlastně ani neužila…a pak si řeknu “no jen si Sardullah vzpomeň, co následovalo potom…to ”její" období…a buď ráda, že ti z toho vyrostla velmi příjemná holka, se kterou se dá mluvit" a jo a jsem ráda, že Gině už táhne na čtvrtej rok (bože toto letí) a že to její mládí máme za sebou….

Já ten rozdíl v reakcích lidí vidím…a třeba jen když jdeme na očkování k vetovi…chodím s každým psem zvlášť…přijdu s berňuchou Matějem…no to je obdivu a vzdychání jakej je to krásnej pes…ale vlezu do čekárny s Ginou a celá čekárna omdlí úžasem, bo povětšinou takové stvoření na živo neviděli…a je to pro ně jak zjevení…teď už si to ani nepokazíme tím, že se Gina začne chovat jako játro, což v pubertě bohužel kazilo umělecký dojem, takže i ta důstojnost tam je.

tetrivek
tetrivek (145 příspěvků) 07.12.2023, 20:46:10 xxx.xxx.113.120

V čekárně u veterinářky jsme byli před týdnem, před námi jen tři psi, po nás dvě kočky a jedna nesocializovaná, agresivní skoro ovčačka. Naše malá neměla nikdy problém vejít do čekárny s radostí. Ale tentokrát se po ní ohnala ta fena, paní jí nemohla ani udržet a to fenka měla tak přes 20 kg, pak přišla fenka stejně labilní byl to československý vlčák. A já si říkala na co si je pořizovali, proč se jim nevěnovali a nevěnují. Prostě tohle nepochopím. Naše seděla celkem v klidu, jen s jednou border kolií si chtěla pohrát, laškovala s ní. Pak se pomazlila s paní doktorkou, dostala pigáro o kterém ani nevěděla. Smlsla si na pamlsku. V čekárně nám pochválili zlatého retvívra a šli jsme domů. Poslední očkování na tetanus nás čeká mezi svátky. Pak budu klidná,. To naše čunče zase ochutnávalo ovčí hovno a to se snažím ji bedlivě hlídat. Ale kamarádit s ovcemi musí od mala. 

Doron
Doron (2200 příspěvků) 08.12.2023, 09:21:54 xxx.xxx.162.126
Mi:

Moc pěkné čtení.Můžu se zeptat co jsou zač ti dva "žlutí ? 


Jé 😊, moc Vás zdravím, dlouho jste tady nebyla !

Ti dva žlutí jsou podvraťáci, zády stojí devítiletý Gučák, potomek “žlutých psů” z Maroka, přivezla ho v břiše fenka fenka technařů, kteří tam cestovali . Ten co si hraje s Framíkem je Dorouš, jsou mu dva a něco, máma je potomek švýcarské s PP a belgolaba😅, táta  borderka s NO .

Takže samá opravdu nechtěná a prý rychlá 🤣 spojení, ale kluci jsou super .

Teď se velikostní poměry už hodně změnily, Fram oba hodně přerostl .

Mi, často si na Vás vzpomenu, jestli jste přece jenom nepřehodnotila svoje rozhodnutí a nepořídíte si nějakého malého pejska..

Mi
Mi (228 příspěvků) 08.12.2023, 12:21:31 xxx:xxx.1c3d:1f62
Doron:

Jé 😊, moc Vás zdravím, dlouho jste tady nebyla !

Ti dva žlutí jsou podvraťáci, zády stojí devítiletý Gučák, potomek “žlutých psů” z Maroka, přivezla ho v břiše fenka fenka technařů, kteří tam cestovali . Ten co si hraje s Framíkem je Dorouš, jsou mu dva a něco, máma je potomek švýcarské s PP a belgolaba😅, táta  borderka s NO .

Takže samá opravdu nechtěná a prý rychlá 🤣 spojení, ale kluci jsou super .

Teď se velikostní poměry už hodně změnily, Fram oba hodně přerostl .

Mi, často si na Vás vzpomenu, jestli jste přece jenom nepřehodnotila svoje rozhodnutí a nepořídíte si nějakého malého pejska..


Taky Vás moc zdravím.Psi jsou krásní. Ti se teda  povedli. A to malé prtě taky.Jaké mají vlohy? Docela dobrodružný původ.Psa už bohužel ne.I když skoro denně na  mě vykoukne několik  adeptů na  adopci,tak se akorát nadchnu,ale hned brzdím.Tady se chodím kochat a počíst si,bez psa vlastně není co psát.Mějte se hezky.

Trickyvoo
Trickyvoo (473 příspěvků) 09.12.2023, 00:10:32 xxx.xxx.62.63
tetrivek:

V čekárně u veterinářky jsme byli před týdnem, před námi jen tři psi, po nás dvě kočky a jedna nesocializovaná, agresivní skoro ovčačka. Naše malá neměla nikdy problém vejít do čekárny s radostí. Ale tentokrát se po ní ohnala ta fena, paní jí nemohla ani udržet a to fenka měla tak přes 20 kg, pak přišla fenka stejně labilní byl to československý vlčák. A já si říkala na co si je pořizovali, proč se jim nevěnovali a nevěnují. Prostě tohle nepochopím. Naše seděla celkem v klidu, jen s jednou border kolií si chtěla pohrát, laškovala s ní. Pak se pomazlila s paní doktorkou, dostala pigáro o kterém ani nevěděla. Smlsla si na pamlsku. V čekárně nám pochválili zlatého retvívra a šli jsme domů. Poslední očkování na tetanus nás čeká mezi svátky. Pak budu klidná,. To naše čunče zase ochutnávalo ovčí hovno a to se snažím ji bedlivě hlídat. Ale kamarádit s ovcemi musí od mala. 


Já si třeba o své fence nemyslím, že by byla labilní, ale veterináře teda taky nedává. Jako jiných psů si nevšímá, ale posledně tam udělala tyátr kvůli klíštěti, že tam už bez muže nepůjdu. Sice pak koukala stylem “jé to je trapas, to bylo jako celý?". Náš veterinář je prostě typ chlapa, co se jí nelíbí a ještě jí předtím kastroval, takže fakt není ani trochu důvěryhodný.

tetrivek
tetrivek (145 příspěvků) 09.12.2023, 09:37:23 xxx.xxx.113.120
Trickyvoo:

Já si třeba o své fence nemyslím, že by byla labilní, ale veterináře teda taky nedává. Jako jiných psů si nevšímá, ale posledně tam udělala tyátr kvůli klíštěti, že tam už bez muže nepůjdu. Sice pak koukala stylem “jé to je trapas, to bylo jako celý?". Náš veterinář je prostě typ chlapa, co se jí nelíbí a ještě jí předtím kastroval, takže fakt není ani trochu důvěryhodný.


To chápu ale pokud tyhle lidi museli stát před čekárnou. A jejich feny se chudáci věšely na vodítku a napadali všechny příchozí po chodníku. Tak asi se takhle chovají všude. Bylo mi i líto když kolem nich procházeli lidi s malým nemocným pejskem v náručí a feny vyváděly, že by je sežraly. 

Doron
Doron (2200 příspěvků) 09.12.2023, 11:05:19 xxx.xxx.162.126
Odpověď na příspěvek uživatele tetrivek z 09.12.2023, 09:37:23

Být veterinářem tak jim řeknu, ať počkají venku.

To je dost blbá situace , pro malý štěně nebo labilního pejska to může být zkušenost, která ho poznamená . 

Nám se nějak podařilo, že se psi veterináře nebojí, objednávám se na určitou hodinu a když jdu s jedním, beru i ostatní, jen tak na piškotky 😊 Gučák tam byl s prasklou anální žlázkou pečenej vařenej, spřátelil se tam s veterinárním bratrem, vždycky s ním jde někam dozadu a když se vrací, tak si olizuje hubu🤣

Fikovnice
Fikovnice (5279 příspěvků) 09.12.2023, 11:20:39 xxx.xxx.61.108
Trickyvoo:

Já si třeba o své fence nemyslím, že by byla labilní, ale veterináře teda taky nedává. Jako jiných psů si nevšímá, ale posledně tam udělala tyátr kvůli klíštěti, že tam už bez muže nepůjdu. Sice pak koukala stylem “jé to je trapas, to bylo jako celý?". Náš veterinář je prostě typ chlapa, co se jí nelíbí a ještě jí předtím kastroval, takže fakt není ani trochu důvěryhodný.


Trickyvoo, tu historku si pamatuji. Teda ono to není k zasmání, ale popravdě, jak jsi to tehdy psala, já se fakt smála…

Chuděra Malina se vykálela všude, kde to jen šlo…myslíš tuto historku?

Plaka
Plaka (447 příspěvků) 09.12.2023, 22:05:15 xxx:xxx.2c48:d77

OMG, ano, kouše to a dělá loužičky! 🙂 Po příjezdu z útulku (velká dálka napříč ČR, cesta 4 hodiny, počasí děs) to bylo přetažené, přesto suverenní. Vořechus No. 2, vítej doma! 🥰 Pohlaví: pes, věk: necelé 2,5 měsíce, plemeno: kříženec. Fotky dodám, až se netvor zabydlí.

Tímto strašně moc děkuji této organizaci, nejde o obecní útulek. Nebojím se pochválit nahlas někoho, kdo vybírá pro psy zájemce uváženě, přesto lidi nelustruje a nedává si šílené podmínky. Moc všem odtama děkuji. ❤️

Fikovnice
Fikovnice (5279 příspěvků) 09.12.2023, 22:20:10 xxx.xxx.177.249
Odpověď na příspěvek uživatele Plaka z 09.12.2023, 22:05:15

Plako, když jste avizovala, že o víkendu napíšete něco zajímavého stran útulku, bylo mi to skoro jasné!😉

Jsem šťastná za Vás a za toho psíka🌺…a popravdě - nemůžu se dočkat fotek!

Doron
Doron (2200 příspěvků) 09.12.2023, 22:52:42 xxx.xxx.162.126

Moc gratuluju Vám i šteníkovi, že jste se našli !

Jsem strašně zvědavá, tak ať se stěník rychle zabydlí, ať můžete posílat fotky 🥰

Trickyvoo
Trickyvoo (473 příspěvků) 09.12.2023, 23:24:57 xxx.xxx.62.63
tetrivek:

To chápu ale pokud tyhle lidi museli stát před čekárnou. A jejich feny se chudáci věšely na vodítku a napadali všechny příchozí po chodníku. Tak asi se takhle chovají všude. Bylo mi i líto když kolem nich procházeli lidi s malým nemocným pejskem v náručí a feny vyváděly, že by je sežraly. 


Jo tak v tom má naše Malina jasno, koho by sežrala, to je schopná se i se psem uvítat, ale pak vejde to ordinace a jak pochopí, že neuteče, tak zkusí veterináři aspoň ucvaknout ty jeho nenechavý ruce. Posledně jsme jí museli dát fixační náhubek a  položit jí jak ovci při stříhání 🤭.

Trickyvoo
Trickyvoo (473 příspěvků) 09.12.2023, 23:27:22 xxx.xxx.62.63
Plaka:

OMG, ano, kouše to a dělá loužičky! 🙂 Po příjezdu z útulku (velká dálka napříč ČR, cesta 4 hodiny, počasí děs) to bylo přetažené, přesto suverenní. Vořechus No. 2, vítej doma! 🥰 Pohlaví: pes, věk: necelé 2,5 měsíce, plemeno: kříženec. Fotky dodám, až se netvor zabydlí.

Tímto strašně moc děkuji této organizaci, nejde o obecní útulek. Nebojím se pochválit nahlas někoho, kdo vybírá pro psy zájemce uváženě, přesto lidi nelustruje a nedává si šílené podmínky. Moc všem odtama děkuji. ❤️


Gratuluji a moc se těším na fotky.

Daja
Daja (462 příspěvků) 10.12.2023, 05:05:33 xxx.xxx.69.14
Odpověď na příspěvek uživatele Plaka z 09.12.2023, 22:05:15

Dobré ránko 😉,

další štěně 👍, to budou tady zážitky , hurá a gratuluji k mimi.

Naše štěňátko se po týdnu rozkoukání, dostáva do fáze objevování a je doma veselo. 

Dája

Doron
Doron (2200 příspěvků) 10.12.2023, 10:45:18 xxx.xxx.162.126
Mi:

Taky Vás moc zdravím.Psi jsou krásní. Ti se teda  povedli. A to malé prtě taky.Jaké mají vlohy? Docela dobrodružný původ.Psa už bohužel ne.I když skoro denně na  mě vykoukne několik  adeptů na  adopci,tak se akorát nadchnu,ale hned brzdím.Tady se chodím kochat a počíst si,bez psa vlastně není co psát.Mějte se hezky.


Tak to mě mrzí… A jaké psy jste mívala ?

Moji jsou každý úplně jiný.

Gučák je takový hodně sociálně zdatný , výborně čte lidské i psí signály , každého si obtočí kolem prstu , umí dělat vtipy, po Praze může chodit úplně navolno, chodí se mnou do práce a spí v posteli, na procházkách má opravdu velký rádius  ( s tím se nedá nic dělat), je výborný hlídač, jdou mu obrany, vášnivě a špatně plave , rád by lovil . Je opravdu inteligentní, možná nejchytřejší pes, co jsem měla , ale takový hodně soběstačný, jsou na něm vidět ty geny polodivokých psů.

Doron je taková Lisa Simpsonová, snaživý, poslušný , pečoval o mojí umírající mámu, pečuje o Framíka, mazlivý , strašně závistivý🙂, výborný běžec,  plavec a aportér, taky dobře hlídá ale není tedy žádný drsňák, hodně rozlišuje svoje a cizí lidi, s cizíma kontakt nevyhledává , je to taková oddaná a na rodině závislá duše. Miluje být k někomu přitulenej .

A Fram, ten se teprve vybarví, zatím vypadá, že bude moc fajn. Je klidný, vyrovnaný, vstřícný, něžný k malým dětem a psům, lehce vychytralý a tvrdohlavý, jeví vlohy pro pasení a stopy, určitě mu půjde obrana , miluje plavání a sníh, je ve všem takový uměřený , ryzí flegmatik, můžu pod ním luxovat ani se nehne 😅, má v sobě určitou nezávislost a smysl pro povinnost, třeba se  rozhodnul, že  někdo musí v noci hlídat vchodové dveře, když zbytek smečky spí🤣

Trickyvoo
Trickyvoo (473 příspěvků) 10.12.2023, 13:58:26 xxx.xxx.62.63
Fikovnice:

Trickyvoo, tu historku si pamatuji. Teda ono to není k zasmání, ale popravdě, jak jsi to tehdy psala, já se fakt smála…

Chuděra Malina se vykálela všude, kde to jen šlo…myslíš tuto historku?


Myslím přesně tuto historku. Však já to považuji taky za veselou historku, pokud nejde o život, tak jde o ho… a v tomhle případě doslova 🤭. 

Příště jdeme na očkování, muž bude muset s náma a oblečeme si kombinézy jako mají v servisu, aby neumazali auto 😀 

Sardullah
Sardullah (1272 příspěvků) 10.12.2023, 22:15:08 xxx.xxx.221.216
Trickyvoo:

Myslím přesně tuto historku. Však já to považuji taky za veselou historku, pokud nejde o život, tak jde o ho… a v tomhle případě doslova 🤭. 

Příště jdeme na očkování, muž bude muset s náma a oblečeme si kombinézy jako mají v servisu, aby neumazali auto 😀 


Hele…moje ovčanda veterináře taky nemusela…dostat jí do ordinace byl nadlidský výkon…možná proto, že jako štěndo měla parvovirózu a byli jsme tam každý den….teda po znečištění ordinace nedošlo, ale i tak to byl boj.

No tak jí vet prostě jezdil očkovat domů…


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.