Aktuálně: 4 319 inzerátů190 583 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů

Štěně kouše a dělá loužičky

kometa
kometa (5005 příspěvků) 19.12.2023, 08:29:53 xxx.xxx.224.101
Dafi:

fešák pruhatec!

není trošku velkej na to jak je malej?

vypadá že nebude nějaká střední velikost,ale spíš jak Růženka,že?


ale spíš jak Růženka,že?

Růženka je z příbuzenstva? Je to ono? Četla jsem jako puberťák.

Plaka
Plaka (447 příspěvků) 19.12.2023, 19:36:30 xxx:xxx.1987:cd34
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 19.12.2023, 08:29:53

To je ta rotvice, která se pýří nad pochvalami své kondice. Přitom by to tak mělo být, žádný válec. Nesnáším lidi, kteří ze svých psů dělají obezitorní válečky, jedno zda je to rtw, vořech, labík, bígl, josefčík…

Hele, když jsme u štěňat, nové Proužky nemají nožky úplně ólrajt, dumám kromě vydatné dotace skelety od řezníka i výjimečně o nějakém “práškování”. Z minulých zkušeností se mi osvědčil Irish Cal, ale je to už dávno. Máte někdo tip na fajn doplněk ohledně růstu pro štěně neznámého původu, bude to mamutík, štěně s tak zvláštníma nohama jsem ještě neměla. 

Ph (neregistrovaný) 19.12.2023, 19:47:33 xxx.xxx.94.33
Odpověď na příspěvek uživatele Plaka z 19.12.2023, 19:36:30

Jsem nechtela kazit radost z noveho prirustku (je krasny)  - ale nohy me zarazily hned. 

Zakladni dotaz je na krmeni, az pak na pridavky k nemu. Aneb teda - co zere? 

Plaka
Plaka (447 příspěvků) 19.12.2023, 19:56:15 xxx:xxx.1987:cd34

Já si nožek všimla už v inzerátu, ale tak si nesednu hned ze všeho na zadel, to nějak zvládnu, neasi, ninjaplaka! 🙂 Ph má s drobečky zkušenosti, bezva, taky bych se ptala na to samé. Štěně mám týden, byl hodně ve stresu, dlouhá cesta, sžívání, do toho očkování. Takže jsem těch pár dní nic neriskovala a je zatím na granclích (kvalitních), aby neměl srajdu. Teď se už rozkoukal, zažívání cajk, takže poslední dva dny dostává i přirozenou stravu, jen jehličkama toho moc zatím neužouželí. Takže mleté/pomlácené kujátko. 

Nejsem příznivcem přídavků, méně je mnohdy více, ale u tohodle případu nad tím opravdu dumám. Postupně, ne nějaký hrrr.

Ph (neregistrovaný) 19.12.2023, 20:13:32 xxx.xxx.94.33

Dobra zprava je, ze neprujmuje -tak mozna jen vydrzet postaci.

Ale pravda je, ze i kvalitni 🙂 gancle muzou byt problem… a nekdy je lepsi jit do spatnych 😀 at si o tom mysli kdo chce, co chce.

Svalovina je aktualne zakazana vec -jestli “maso” tak jen a jen kosti s masem- krky, skelety. Trosku me prekvapuje - jake, ze to jehlicky nepokousou? 🤪 

Pridavky - kolem Venci jsem “skakala” od 3 ? mesicu a stejne - co se melo stat se stalo. Tak jako xy jinych vyrostlo - a ma nohy rovne. Primerene - na nic lepsiho jsem neprisla jeste…

Plaka
Plaka (447 příspěvků) 19.12.2023, 20:34:51 xxx:xxx.1987:cd34

No já se sem skoro bojím napsat značku granulí, bo zde nejsou moc v oblibě (Brit to není), ale mám je schválené od víc chovatelů velkých psů. Přirozeně krmím fakt řadu let, dekády by se dalo říct, takže základy znám, tam chybu neudělám. Koneckonců ta krasava rtw na předchozí stránce je výsledkem mého krmení. 
Takže, Ph, myslíte, že u tohodle exempláře neudělám chybu s granclema + samože skelety, krky. “Práškování” tedy odložím, dám tomu čas. On má náznak prošlapů, ale není to hrůza. Spíš ty přední má zajímavé, přijde mi to jak vybočené lokty. 

Ph (neregistrovaný) 19.12.2023, 21:04:13 xxx.xxx.94.33

Zadni taky nejsou dobry…kolik mu je? Jsou vekove mezniky, kdy je vhodne necekat a obratit se  ortopeda. Problem muze mit ortopedicke reseni a do urciteho veku je to mene narocne nez pozdeji 

zaklad je, aby stene neprujmovalo a nekulhalo ani obcas. Pokud se tohle nedeje, jde pockat - bez rizika z prodleni. 

Nutit vas zverejnit znacku grancli si nedovolim 🤣🤣 taky tajim, ci krmime odchovy 🤣jen - mene je nekdy vice. 

Z doplnku - vyzkousela jsem alavis, vitar, colafit, canvit, caninu, giom - nic… 

Plaka
Plaka (447 příspěvků) 19.12.2023, 21:11:50 xxx:xxx.1987:cd34

Nekulhá, je to šmejdík pohyblivej, s fenou řádí jak černá ruka, doma mají neklouzavé povrchy. Venku se fordí taky solidně, šmejdí si s větrem o závod. 

Ale vidím tam, po svých zkušenostech, velkou šanci na kvalitní dysplázku na levý zadní. Což by osvalení podrželo. Přední jsou pro mě velká neznámá. Stejně jako věk prcka, tipuju tak 10-11 týdnů, neví se to přesně. 

Ph (neregistrovaný) 19.12.2023, 21:30:29 xxx.xxx.94.33

Nekde mam video Vaclava ve 4 mesicich, lital jak turbomys - ale pak taky nebyl schopny se na zadky zvednout/lehnout bez bolesti. Ortoped nenasel nic - a ze se fakt u Musila snazili - ale nic k operaci- vsechno mekke tkane. Dysplazka v roce pak jedna strana mezi 1-2 ( nema ofiko RTG) - ale zadky bez luxace a pozehnani, ze at s nim teda zacneme i skakat 🙃 predek bez prispani nevysetritelny - nasvaleny byl jak pepek namornik -predek prevzal to, co slabsi zadek nestihal. Priroda si pomohla sama. Svaly drzi to, co se ji nepovedlo na kostech 🙂 

Predky by se srovnat mely lepe 😉 nekdy je to otazka jen dni. 

Plaka
Plaka (447 příspěvků) 19.12.2023, 21:37:41 xxx:xxx.1987:cd34

Jojo, taky znám psy na přední a zadní náhon, když běží obě osy, je to radost. Nuže, uvidím, nepanikařím, budu krmit dle svého nej přesvědčení. A prozatím nic nepřidávat z přípravků. V lednu má prďola další očkování, před týdnem měl 8 kg, jsem zvědavá, kolik bude mít, předpokládám u něj fakt rychlej růst. Proto jsem se tu optala.

Ph (neregistrovaný) 19.12.2023, 21:42:18 xxx.xxx.94.33
Odpověď na příspěvek uživatele Plaka z 19.12.2023, 21:37:41

před týdnem měl 8 kg

tak to zase takovy obr byt nemusi - fena CC mi v tomhle veku vazila 14kg

Plaka
Plaka (447 příspěvků) 19.12.2023, 21:52:10 xxx:xxx.1987:cd34

Tak u vořecha neznámého původu a věku mi to přijde dost, má těžkou kostru, ale jinak je to štíhloň. Klidně může mít o týden, dva méně, ofiko má v očkováku psáno narození 8. 10. Ale neví se to přesně, fena nerodila v útulku. 
Kaníci jsou jinší cvaldové. U rtw je ve 2 měsících při odběru běžná váha kolem 6-7 kg, tenhle pejsáček je kosterně a celkově jinak utvořenej.

Doron
Doron (2200 příspěvků) 20.12.2023, 08:24:08 xxx.xxx.29.75

Tak nám juniora někdy pořádně vyfoťte, ať se můžu trochu rozněžnit 😊.

Já jako potravinový doplněk používám obyčejný hovězí kolagen v prášku, čtvrt kila asi za dvě stovky, myslím, že to není nic proti ničemu…

Jo, a C vitamin dávám , taky v prášku, sobě i psům, když si vzpomenu..

A často dělám sulc, to jíme taky všichni 😊

Lenocka
Lenocka (148 příspěvků) 20.12.2023, 22:36:54 xxx.xxx.37.217
Odpověď na příspěvek uživatele Plaka z 19.12.2023, 19:36:30

Noo já pokud bych opravdu byla nespokojená s postojem, prošlapy atd., tak bych moc dlouho nečekala a klidně něco nasypala, protože za pár měsíců může být pozdě.

Sama jsem sice nevyužila (nemusela), ale mám velké množství vynikajících osobních referencí na CANINA CANHYDROX GAG. Má ovšem jednu (pro mě) nevýhodu - je v tabletaách

Xerxova
Xerxova (936 příspěvků) 21.12.2023, 06:31:58 xxx:xxx.8e85:4325

na Gagu byl Yoda, když začal divně chodit a odlehčovat jednu zadní (evidentně nějaká potíž s vazy či šlachami - neb RTG zcela čisté) - a myslím, že to pomohlo. A tyto tablety žere rád - klidně by je bral i jako pamlsek… Protože nám loni “půl kýble” zbylo - dojídá je preventivně nyní, když tak řádil v hlubokém sněhu

hmn
hmn (1117 příspěvků) 21.12.2023, 09:35:58 xxx.xxx.3.42

reagovat se musí hned, dokud se dá něco ovlivnit (v tomto případě bych i chápala to čekání, protože štěně má Plaka teprve týden….ale já bych asi nečekala, a patrně bych i konzultovala  ortopedem)

Malé se začaly rozjíždět přední (v cca 4m), krmena kuřecími krky, jako teoreticky dobrý, prakticky to do sebe hodila vcelku a tak nějak to z ní i vyšlo (mi hezky ukázala, když blbla s vodou z hadice a pak ty krky vyblila, no jen je omýt mohly zpátky na pult), začala jsem přidávat dromy balancer (vápník + něco) a krky opět krájet na kousky a mlátit, a nožičky se rovnaly v řádu dní

Trickyvoo
Trickyvoo (473 příspěvků) 22.12.2023, 08:22:02 xxx.xxx.62.63

Co se týče váhy. Tak u Maliny mi taky tvrdili, že bude mít aspoň 25 kg. Byla velké štěně s mohutnými tlapkami. Při odběru ve 3 měsících měla 6 kg a rostla rychle a pak se to najednou zastavilo a ona má dneska jen 15 kg, ale ty tlapátka prostě širší má a díky nim je velmi obratná v náročném terénu.  

Plaka
Plaka (447 příspěvků) 23.12.2023, 18:29:56 xxx:xxx.1987:cd34
Odpověď na příspěvek uživatele Lenocka z 20.12.2023, 22:36:54

Pár měsíců opravdu nehodlám čekat. 

Denně má kousek skeletu, touhle dobou před 2 týdny jsem ho přivezla domů. 🙂Řádění s rtw tetičkou před pár dny. Tímto přeji všem štěňátkům a jejich majitelům opravdu veselé  Vánoce, první s novým přírůstkem.❄️

https://www.youtube.com/embed/PoPg1p35bNU

Ph (neregistrovaný) 27.12.2023, 22:51:38 xxx.xxx.88.162

Muzu se zeptat, jak to vypada s prckem?  

a k tomu dalsimu: ano, rustove problemy nesnesou odklad nekolika mesicu - to jsem ani nikde nikdy nepsala. Kdyz stene pribira 2-3kg tydne - neni cas, ztracet cas. 

Jen po par poucenich od zivota - uz proste nebudu prisahat,  ze nejaky krmny doplnek mi zachranil psa. KD a spravny pohyb je zaklad - a doplnek je vzdycky - doplnek.  A zbytek je o tom jednom jedinci, co si prinesl do vinku do zivota. 

Nikomu to necpu, jen muj nazor…

Daja
Daja (462 příspěvků) 28.12.2023, 05:58:27 xxx.xxx.121.44
Odpověď na příspěvek uživatele Plaka z 23.12.2023, 18:29:56

Dobré ránko 😉,

u nas posun, černý terorista přiměl svojí povahou pantatu se hýbat a to doslova. Naše štěňátko prozatím kouše jen to co má ( ale to teprve přijde, je mu 5 měsíců) , doráží na pantatu, tak že u nás je veselo a pantáta ve svých 8,5 let velice rád se zapojí.

Konečně, chvála panu bohu mám hravé, vesele, přemoudřelé malé černé kopec  lásky. V mé paměti asi čtyři psy, opravdu i jako štěňata byly pecivali . Jak já si přála hravé, kousavé nic, to co se popisujete se štěňaty a mám to.  Černý Chuli dokonce po 14 dnech chodí ukázkově na volno, louže prozatím už neřeším👌. Caniskuje a hlavně jde mu caniska ukázkově hlavně pro personál 👍. 

Tak, že shrnuto je u nás zase kopec radostí a štěstíčka 🙏 a to přejeme i Vám a všem zvířatkum do nového roku🎆🕕.

Dája


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.