Aktuálně: 4 564 inzerátů178 369 diskuzních příspěvků17 809 uživatelů

Štěně kouše a dělá loužičky

Ph (neregistrovaný) 25.02.2024, 11:59:12 xxx:xxx.6330:d3d9

ovčák.něco jako malinois a něco loveckého

holandak😇

Sardullah
Sardullah (1042 příspěvků) 25.02.2024, 12:27:05 xxx.xxx.189.104
Odpověď na příspěvek uživatele lupus4 z 25.02.2024, 10:35:16

😄😄Na takové příspěvky by snad mělo být extra vlákno “puberta - veselé historky”.  Myslím, že po přečtení podobných “veselých historek” a čím “veselejších” tím lépe, pak člověk případné bouřlivé pubertální období lépe snáší nebo si minimálně řekne, že v tom rozhodně není sám, kdo má tak příšernýho puboše doma, popř. si řekne, že ten jeho příšernej puboš je vlastně ještě v pohodě, že jsou i horší. 

L.S. (neregistrovaný) 25.02.2024, 12:27:44 xxx.xxx.8.30
Odpověď na příspěvek uživatele Plaka z 23.02.2024, 16:55:38

Já tam vidím vzácného Plott Hounda ❤️

lupus4
lupus4 (657 příspěvků) 25.02.2024, 14:00:40 xxx.xxx.205.61
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 25.02.2024, 13:16:41

majorero jak vyšitej 🙂 ovšem na  jaká plemena ještě štěpí, těžko odhadnout

Ph (neregistrovaný) 25.02.2024, 18:56:59 xxx:xxx.6330:d3d9

Jeho dvě ségry jsou německoovčákoidní

tak asi byly nevlastni 😄

Plaka
Plaka (405 příspěvků) 25.02.2024, 21:01:01 xxx:xxx.1987:cd34

Jeho vlastní ségra vypadá teď takhle, povahově je mu prý hodně podobná. Ty dvě do NO jsou prý jiné, že já si nevzala Pištu Hufnágla…
Mix mixů je to, akorát v povaze by to bývalo mohlo být o dost jemnější, pohodovější, méně urputné a tak podobně. Teď to je splachovací, paličatý, samostatný a drsný pruhatý spratek, kterýmu dorůstají špičáky. Jeden mlíčňák už má venku, ostatní eště ne a je z toho velmi zpruzelý.  

Obrázek
Tenurri
Tenurri (347 příspěvků) 26.02.2024, 08:25:10 xxx.xxx.213.118

Hodí se to sem? Nehodí?
Nechtělo se mi zakládat nové téma a nevím, kam to vložit…a štěňátek se to týká 😀.
Zdravím všechny,

podle čeho jste si vybrali chovatele, pokud jste měli na výběr z více vrhů? Já se aktivně nahlásila jako zájemce na 4 letošní vrhy. Jenže dva, co jsem měla spíš v záloze (když to řeknu blbě) budou mít štěňátka už v někdy v půlce března. Tam, kam jsem se hlásila jako první, tak to vypadá asi až na léto (a kdo ví, jestli se narodí vůbec pes pro nás, že jo 😀)…
Tady na ty dva březnové vrhy bych se chtěla určitě přijet podívat a poznat chovatele osobně…jaká je vlastně běžná praxe? Platí se rezervace už při první návštěvě? Nebo si to můžu jako zájemce promyslet, pokud mám na výběr z více vrhů a domluvit se s chovatelem až dodatečně? Nebo to má každý jinak, dle domluvy?

Zdravotní testy mají splněné všichni, jedna teda má až nadstandardní, řekla bych. Vybírám prvního pejska a jsem z toho trochu nervózní, jak se to blíží 😀. 

Jako, nedělám si iluze…úplně se vidím, jak přijedu k chovateli a budu chtít první štěně co uvidím, když bude vše v pořádku 😀…achjo. 

balu
balu (1656 příspěvků) 26.02.2024, 08:32:08 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 26.02.2024, 08:25:10

Jen pro zajímavost, jaké plemeno? 

Určitě jste to tu dříve psala, ale nepamatuji si to…

Verun
Verun (749 příspěvků) 26.02.2024, 08:51:17 xxx.xxx.220.12

My si naší buli vybrali podle fotky (malé ustarané roztomilé štěňátko s vráskama, prostě krysín jak vyšitej) teda až když už štěňata od různých chovek  byla na světě. Kontaktovala jsem chovatelku, dojeli se podívat, řekli si v autě , že tam už nikdy, pak chovatelka volala, jestli teda ano nebo ne, a pokud ano, je potřeba zaplatit rezervační poplatek(část kupní ceny) . Vidím to jako dnes, sedím na gauči s mladší dcerou, koukli jsme na sebe a šla zaplatit. Takže asi tak, žádný štráchy. Když jí vidíš, není pak už co řešit. Zdraví rodičů jsem měla zjištěné(pes certifikát zdraví, fena základ, viděla jsem u chovatelky i  její matku ..)

první foto z návštěvy a druhé, už si jí vezem za 2 týdny  domu.

Obrázek Obrázek
Sarah01
Sarah01 (1684 příspěvků) 26.02.2024, 09:00:03 xxx.xxx.28.39

Poprvé jsem si vybírala chovatele podle vzdálenosti a taky se mně líbil rodokmen štěňat. Nevěděla jsem ale skoro nic o zdravotních testech, sledovala jsem jen rtg kloubů. Myslela jsem si, že PP je zárukou. A taky jsem tehdy neměla chovatelský ambice. Na to, že je to všechno špatně, jsem přišla cca po půl roce. Podruhé už to bylo jinak. To už jsem si nechala poradit od dlouholetých kamarádů, kteří se v chovu pohybovali a vybrala jsem si CHS, ze které bych se nebála vzít si štěně i dnes. Na štěňátko jsem čekala asi 8 měsíců, chovatelku jsem kontaktovala v době, kdy teprve hledala krycího psa a byla jsem první zájemce. Porod jsem sledovala na messengeru skoro v přímém přenosu. Zálohu na štěňátko jsem složila při první návštěvě, kdy už jsem věděla, které štěňátko bude moje. Výběr jsem nechala na chovatelce, přece jen ona ta štěňata znala nejlíp a znala taky moje požadavky. Při té návštěvě jsem si sice ještě mohla vybrat, ale nechala jsem to tak, stejně se mně líbila všechna.

Sama jsem to měla u svého prvního vrhu nastavený stejně…záloha 5 tis. při první návštěvě a tím je rezervace závazná. Pokud by se stalo a já bych rezervaci musela zrušit, tak tu zálohu bych vrátila. To se ale ani v jednom případě nestalo, všechny zájemce jsem už dopředu dost pečlivě vybírala a asi 3 jsem odmítla hned. Téměř se všemi majiteli jsem stále v kontaktu, s některými se vídáme dost často i osobně.

Jinak co mě neustále zaráží, tak že někteří chovatelé předají majitelům štěně nemocné a vůbec se pak o ně nezajímají. Teď nedávno opět případ, o kterém jsem četla na FB, štěně GR  s krvavým průjmem se teď léčí na veterině a chovatel tvrdí, že se nakazilo cestou domů. Tady žádná láska ke zvířeti není, tady jde jen o peníze a mně by byla hanba.

Aluška (neregistrovaný) 26.02.2024, 09:15:07 xxx.xxx.200.75

Mirďa když byl mimi a chodil se mnou do kanclu 

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Tenurri
Tenurri (347 příspěvků) 26.02.2024, 10:22:35 xxx.xxx.213.118
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 26.02.2024, 08:32:08

Krátkosrstá kolie 🙂

ono se to určitě nějak vyvrbí samo. Akorát ze strachu, že by na nás štěně nemuselo vyjít, když se nahlásím jen u jednoho chovatele, tak najednou možná budu mít zase až moc na výběr 😀. 

Rezzzy
Rezzzy (394 příspěvků) 26.02.2024, 10:46:00 xxx.xxx.15.85
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 26.02.2024, 10:22:35

U nás byla ve hře i kolie, kraťanda neprošla u manžela, objížděla a obvolávala jsem stanice, v jedné mi řekli, že k dětem v žádném případě, pak jsem narazila i na množku s PP, někdo neseděl mě, pak jsem narazila na chovatelku a bylo jasno, i kdyby chovala nevím co, věděla jsem, že od ní psa chci, navíc jsem se zamilovala do otce štěňat, kterého jsem měla tu čest poznat osobně 

balu
balu (1656 příspěvků) 26.02.2024, 10:54:27 xxx.xxx.152.98

Jak jsem vybírala štěně? 

Samojeda tak, že jsme chodili ve městě, kde jsme tehdy bydleli, na procházku kolem zahrady, kde měli dva. Nádherné bílé medvědy. Jednou jsem se s paní na zahradě dala do řeči, pak jsem se tam zastavovala kdykoliv jsme šli kolem. Seveřana jsem nikdy předtím nechtěla, ale pomalu jsem si na tu myšlenku zvykala, roli hrála hodně láska samojedů k dětem. No a když měli štěňata, protože ti medvědi byli chovný pár, tak jsme se domluvili… Výběr z deseti štěňat… Nakonec ze dvou psů toho sympatičtějšího. Vrh byl vyrovnaný, štěňata překrásná, zdravá. Platili jsme až při převzetí. 

Tenurri
Tenurri (347 příspěvků) 26.02.2024, 12:45:15 xxx.xxx.213.118
Odpověď na příspěvek uživatele Rezzzy z 26.02.2024, 10:46:00

Příteli se také na fotce vůbec nelíbily…potom semnou jel na výstavu a názor změnil, že v reálu prý vypadají mnohem lépe, než na fotkách 😀…
No a nejvíc se mu líbí trikolorní barva. Mně asi taky (kvůli znakům v obličeji) a potom zlatá (příteli už tolik ne 😀)…Ten jeden vrh bude mít asi jen zlato-bílé. Uvidíme. Jela bych se ráda podívat na oba vrhy, než se rozhodnu. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.