Aktuálně: 4 788 inzerátů176 433 diskuzních příspěvků17 780 uživatelů

Štěně kouše a dělá loužičky

Verun
Verun (741 příspěvků) 07.03.2024, 20:04:54 xxx.xxx.220.12
Daja:

Jééé jsem ráda, že jste se opravila.

Dája


Já?Vy jste psala o zásahu do trvalého chrupu(gumičkování) …napsala jsem, že zásah na ortodoncii se zapisuje , což je specialní pracoviště pro chrup(předpokládám, že si takovou věc necháte u psa udělat u odborníka), …..předpokládám jistou míru inteligence, 🤭, a z “běžného ” vytržení mléčného chrupu by mě nenapadlo dělat kovbojku….ostatně vám to napsalo víc lidí, že pravda to je, ale praxe je trochu jiná aby mohl chovatel uchovnit, takže než budete u svého veterináře něco zase interpretovat, mělo by to mít hlavu a patu. 

Daja
Daja (427 příspěvků) 08.03.2024, 05:52:02 xxx:xxx.8e47:a9e6

Jo a gumíčkováni nejsou rovnátka. Podle mě je to jen nic moc zásah než když se dělají rovnátka😉Já jsem  kovaný blbec já fakt nevěděla takové věci jen jsem dala na Vás co jste mi tu psaly. 

Dája

Rezzzy
Rezzzy (394 příspěvků) 15.03.2024, 15:01:52 xxx.xxx.15.85

Všechny zdravím, nevím kam s tím, tak to placnu sem. Dnes venčení opět s dvojčaty, je to náročné, to by jeden neřekl, ale sledovat okolí, do toho děti. Dnes něco řeším s jedním dvojčetem, pes na volno, do toho ta druhá haleká, jeee koníci, no ještě že si jich všimla první, hned jsem psa přivolala k sobě, taky si jich nevšiml a šel na vodítko. Pak je zahlédl.Trvalo to asi minutu než mi začal věnovat pozornost a já jsem na všechny neskutečně hrdá. Minule po setkání s koňmi byl mimo mnohem dýl.

Já si teda myslím, že je celý rozvrkočený ne z koní, ale z lidí na nich, je strašně vítací, vysoká ho nechá a klidným, včera kolem běželo zase stádo, pes udělal hop tam, hop sem, asi lekl a dělal že tam nic neběželo

Verun
Verun (741 příspěvků) 15.03.2024, 22:04:11 xxx.xxx.220.12
Daja:

Jo a gumíčkováni nejsou rovnátka. Podle mě je to jen nic moc zásah než když se dělají rovnátka😉Já jsem  kovaný blbec já fakt nevěděla takové věci jen jsem dala na Vás co jste mi tu psaly. 

Dája


Dájo, opravudu si poposedněte, sedíte si na vedení….zásah do trvalého chrupu, jestli gumičkama nebo fixníma rovnátkama je už jedno ne…🙏

https://www.idnes.cz/hobby/mazlicci/krive-zuby-psy-trapi-pomohou-jim-rovnatka-pripravte-si-ale-az-20-tisic.A100830_140759_hobby-mazlicci_mce

článek je starší, ale jde spíše  o fotku, ceny jsou jinde…

Doron
Doron (1866 příspěvků) 15.03.2024, 23:59:52 xxx.xxx.162.21
Rezzzy:

Všechny zdravím, nevím kam s tím, tak to placnu sem. Dnes venčení opět s dvojčaty, je to náročné, to by jeden neřekl, ale sledovat okolí, do toho děti. Dnes něco řeším s jedním dvojčetem, pes na volno, do toho ta druhá haleká, jeee koníci, no ještě že si jich všimla první, hned jsem psa přivolala k sobě, taky si jich nevšiml a šel na vodítko. Pak je zahlédl.Trvalo to asi minutu než mi začal věnovat pozornost a já jsem na všechny neskutečně hrdá. Minule po setkání s koňmi byl mimo mnohem dýl.

Já si teda myslím, že je celý rozvrkočený ne z koní, ale z lidí na nich, je strašně vítací, vysoká ho nechá a klidným, včera kolem běželo zase stádo, pes udělal hop tam, hop sem, asi lekl a dělal že tam nic neběželo


My měli ohromné štěstí. Na cvičáku jsou hned za plotem koně zvyklí na psy, a tak mezidruhová socializace proběhla skvěle.😊

Fram cvičil metr od zvědavých koní přilepených na plotě( asi doufali, že taky dostanou pamlsek), ale určitou opatrnost zachovával, to jsem byla ráda, že je rozumný, asi ty ovčáckopastevecké geny.

Framík není asi tak vítací jako ten Váš, ale je seznamovací. Na ulici si lidí nevšímá, ale když někoho potkáme na odlehlém místě zajímá se o něj. Sice neskáče a na nikoho se nevrhá, ale má tendenci lidem čuchat k zadku 🙈, což je takové společensky nepřijatelné.😅

Jsem takovýho nevychovance ještě neměla…

Daja
Daja (427 příspěvků) 16.03.2024, 05:12:33 xxx:xxx.e03:7fd
Odpověď na příspěvek uživatele Verun z 15.03.2024, 22:04:11

Tak tohle určitě ne ,  neměla být takováhle gumička, ale gumička co má pes do copánku.  Prostě jemná gumička kterou jsem měla já přivazovat na špičák, 

Vahine
Vahine (478 příspěvků) 16.03.2024, 07:51:10 xxx.xxx.179.11
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 15.03.2024, 23:59:52

Doron, to je ještě dobrý se zadkem, já znala ridgebacka, zlatíčko a pan pes a ten, jak jen to trochu šlo, vrazil na pozdrav komukoli čumák zepředu mezi nohy.😀 My, co jsme ho znali, jsme ho pak nechávali podlézt úplně, to byl vrchol jeho blaha a pocta lidským kámošům. Jeho rituál, na který většina z nás v práci, když ho kolegyně přivedla, přistoupila. Jinak se choval vzorně, našlapoval, jako šlechtic a měl i neobyčejně ladné pohyby a ten pohled mandlových očí!!! ❤ Jeho nešlo nemilovat. Vzpomínám na něj s láskou.

hmn
hmn (1053 příspěvků) 16.03.2024, 08:44:29 xxx.xxx.27.149

“vrazil na pozdrav komukoli čumák zepředu mezi nohy”

přesně tak se vítal můj pyreneják, taky jsem se kvůli tomu převlíkala za člověka až v práci, a tam jsem taky “člověka” nechávala 😀
Ale to tedy nedělal komukoliv, ale svým milovaným…

balu
balu (1615 příspěvků) 17.03.2024, 07:56:08 xxx.xxx.152.98

To je docela běžný jev, že pes vrazí čenich mezi nohy, případně projde člověku mezi nohama. Nejlepší to je, když je to velký pes a zrovna mokrý…

Doron
Doron (1866 příspěvků) 17.03.2024, 11:21:19 xxx.xxx.162.21
balu:

To je docela běžný jev, že pes vrazí čenich mezi nohy, případně projde člověku mezi nohama. Nejlepší to je, když je to velký pes a zrovna mokrý…


To je zrovna náš případ, Fram má hubu mokrou pořád.😔🤣

A ještě je přitom tak jako nadzdvihne.🙈

No nic, prostě ty lidi musím chránit.

Sardullah
Sardullah (1008 příspěvků) 17.03.2024, 13:26:27 xxx.xxx.4.4

No jo no, ve světě pejsků čuchání k zadku a nebo k intimním partiím není společenské fópa… to akorát nás lidi to uvádí do rozpaků.  obzvlášť když to náš pes udělá třeba návštěvě.

Daja
Daja (427 příspěvků) 19.03.2024, 05:11:10 xxx.xxx.237.6
Daja:

Tak tohle určitě ne ,  neměla být takováhle gumička, ale gumička co má pes do copánku.  Prostě jemná gumička kterou jsem měla já přivazovat na špičák, 


Tak co říkáte Verun na moje vysvětlení gumičkování? To jako abych nebyla za degena i s vetem🙏. To už není přece tak těžký zásah? Vy ste mě dost vystrašila 😉.

balu
balu (1615 příspěvků) 19.03.2024, 06:05:05 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele Daja z 19.03.2024, 05:11:10

Dájo, já myslím, že i vámi popsaný způsob se dá klasifikovat jako úprava postavení zubů a skusu. Podle mě to také není v pořádku pro další chov a na psovi s takto upraveným chrupem bych nechovala. A neměl by být, podle mého názoru, uznán chovným. Nevím, co k tomu říká ČMKU, nehledala jsem to a nikdy jsem se o to nemusela zajímat. 

Snad se vám tu ozvou v tomto směru zkušenější.

EDIT: když se to do PP nezapíše a majitel psa tu úpravu nepřizná a nechá psa uchovnit, může vadu pes zavléct do chovu. To je mnohem snadnější než se pak vady zbavit a vymýtit ji z chovu (platí obecně).

Daja
Daja (427 příspěvků) 19.03.2024, 07:15:47 xxx.xxx.237.6
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 19.03.2024, 06:05:05

Bálu jasně, určitě né, nebudu na něm chovat, už jsem to psala dříve 👍.

Ale bylo mi řečeno, že můžu🤫. Teď počkám nějaký čas a nechám mu zkontrolovat chrup, jak to dopadlo a opravdu nevážu gumičku do vlasů psovi na zuby. Neumím si představit, že bych vázala, ten pes by šel na novou operaci protože by gumičky snědl. 

Gumičky psy do chlupu opravdu by nedrželi. To uznal i vet. Nechávám volný průběh, ale i když by se mu vyrovnaly, tak na 200% nebudu kryt.

Verun
Verun (741 příspěvků) 20.03.2024, 10:45:25 xxx.xxx.220.12
Daja:

Tak co říkáte Verun na moje vysvětlení gumičkování? To jako abych nebyla za degena i s vetem🙏. To už není přece tak těžký zásah? Vy ste mě dost vystrašila 😉.


viz. Balu.

k fotkám, důležité bude, aby se spodní špičák protlačil ven mezi těma dvěma zubama(řezák a horní špičák) asi to bude těsné, ale zuby teprve rostou a jsou “přizpůsobivé”  .

Daja
Daja (427 příspěvků) 20.03.2024, 11:07:34 xxx.xxx.237.136
Odpověď na příspěvek uživatele Verun z 20.03.2024, 10:45:25

Děkuji, za nějaký čas je znova vyfotím a koukněte jak to vypadá. Já sama nemám Tuch, nikdy jsem se s tímto nesetkala, všichni moji psy měli zuby ukázkové. Tak snad Chulimu se zuby protlačí. 

Ještě jednou děkuji.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.