Aktuálně: 4 980 inzerátů174 030 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Štěně kouše a dělá loužičky

Aluška (neregistrovaný) 23.03.2024, 19:41:07 xxx.xxx.168.20

Představuji Mirečkovo nové děti, dnes se narodily 2 holky a kluk 😀

Obrázek Obrázek Obrázek
Sardullah
Sardullah (961 příspěvků) 23.03.2024, 21:11:57 xxx.xxx.221.216
Aluška:

Představuji Mirečkovo nové děti, dnes se narodily 2 holky a kluk 😀

Obrázek Obrázek Obrázek

🥰… tak jim popřeju hodně zdravíčka a ať jsou stejně úžasní jako jejich tatínek.

Daja
Daja (414 příspěvků) 12.04.2024, 07:46:54 xxx.xxx.71.68

Jak jsem slíbila, tak plním. Chuliho je těžké fotit. Negumičkujeme nechávám přirozeně růst. Prosím o posouzení jestli se zlepšuje.

Obrázek Obrázek
Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 12.04.2024, 08:22:58 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Ivus z 29.03.2024, 08:40:30

Jeditííí, malej, vostrej…….foxtrot!! Nunýý. 

Je fajn, mít většího bráchu 😀

Obrázek
Daja
Daja (414 příspěvků) 16.04.2024, 05:16:46 xxx.xxx.70.134
Daja:

Jak jsem slíbila, tak plním. Chuliho je těžké fotit. Negumičkujeme nechávám přirozeně růst. Prosím o posouzení jestli se zlepšuje.

Obrázek Obrázek

Verun halóóó! Tak co ty naše zuby? Jak , pak  vypadají? Já vůbec nemám tušení a už i muj se ptal jestli jsme křivozubky? 

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 16.04.2024, 06:56:54 xxx.xxx.198.226

Dajo, já teda nejsem psoznalec a tak vůbec, ale být vámi si na kontrolu zajdu k nějakému tomu posuzovateli nebo k lepšímu veterináři (však u nějakého jste už byli, že?), k někomu, kdo vám to zkontroluje na místě. Takovéto momentky z úhlu se hrozně těžko posuzují….

Daja
Daja (414 příspěvků) 16.04.2024, 07:20:49 xxx.xxx.70.134
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 16.04.2024, 07:05:35

Ta mě právě ujistila, že Chuli má chrup na 100% v pořádku a mužů i vystavovat.

Určitě při nejbližší návštěvě věta nechám zase vše zkontrolovat.

Tenurri
Tenurri (308 příspěvků) 16.04.2024, 08:11:39 xxx.xxx.213.168

Dobré ráno vespolek!

Příští měsíc si jedeme pro štěňátko a dostaneme od chovatelky polostahovací obojek s tím, že kolie s úzkou hlavou se z normálního obojku vyvleče. Já teda s obojky nemám zkušenost, původně jsem chtěla koupit normální. Polostahovák ve mě evokuje něco nepříjemného, ale nikdy jsem ho nepoužívala, tak vlastně nevím. Přijde vám v pohodě mít polostahovací obojek pro malé štěňátko?

Pojedeme koupit i postroj, až bude štěňátko doma, ale chci aby si zvykalo i na ten obojek.

A ještě druhá věc. Chovatelka krmí pouze granulemi - spíše střední třída. Je v tomto případě něco, co bych mohla štěňátku dávat ze začátku do plnících hraček? Kong a další, nebo je třeba počkat, až bude trochu starší? Ať už nějaké mletiny, nebo štěněcí paštiky, jogurt a podobně…Vím, že je to dost individuální jedinci, jestli se z toho po…, nebo ne, ale jestli je nějaké obecné pravidlo. 

Sardullah
Sardullah (961 příspěvků) 16.04.2024, 08:31:10 xxx.xxx.8.4
Tenurri:

Dobré ráno vespolek!

Příští měsíc si jedeme pro štěňátko a dostaneme od chovatelky polostahovací obojek s tím, že kolie s úzkou hlavou se z normálního obojku vyvleče. Já teda s obojky nemám zkušenost, původně jsem chtěla koupit normální. Polostahovák ve mě evokuje něco nepříjemného, ale nikdy jsem ho nepoužívala, tak vlastně nevím. Přijde vám v pohodě mít polostahovací obojek pro malé štěňátko?

Pojedeme koupit i postroj, až bude štěňátko doma, ale chci aby si zvykalo i na ten obojek.

A ještě druhá věc. Chovatelka krmí pouze granulemi - spíše střední třída. Je v tomto případě něco, co bych mohla štěňátku dávat ze začátku do plnících hraček? Kong a další, nebo je třeba počkat, až bude trochu starší? Ať už nějaké mletiny, nebo štěněcí paštiky, jogurt a podobně…Vím, že je to dost individuální jedinci, jestli se z toho po…, nebo ne, ale jestli je nějaké obecné pravidlo. 


No kolii jsem nikdy neměla, ale měla jsem chrta a ten má taky úzkou hlavu. Jako štěndo měl normální obojek na klasickou přezku ( ne trojzubec).

Polostahovák … jako moje Ginuš je Coperffield, i u polostahováku se naučila nějakej grif a hrc prc z obojku se dokáže vyvlíknout… a to teda nemá úzkou hlavu. Takže z můj názor je, že dobře utaženej širší oboječek možná udělá lepší službu.

balu
balu (1531 příspěvků) 16.04.2024, 08:32:14 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 16.04.2024, 08:11:39

Asi má chovatelka s těmi obojky zkušenost. Polostahovák nemusí být nepříjemný nebo špatný, nestáhne se absolutně jako stahovák, ale jen tak jak je nastaven, je tam zarážka. Tedy nedovolí psu vyvléci úzkou hlavu, ale nebude ho škrtit.

S různými paštikami bych počkala, až se štěně adaptuje u vás.

megi-the-pes
megi-the-pes (2208 příspěvků) 16.04.2024, 08:37:33 xxx.xxx.124.255

Polostahovací obojek se stáhne až po kolečko, takže se pes neuškrtí zcela. Je to úplně zbytečný obojek.
Kupte  normální. Na obojek si zvyknout musí, i když bude mít postroj, protože by se mohlo stát, že někdy postroj nebude moci mít. 
Pamlsky potřebujete. Pár dní necháte jídlo, na které je zvyklé, pak najdete něco neutrálního, což nejsou třeba škvarky. Do plnící hračky můžou jít granule, rozmixované kuře, kráva, takový hřbet, skelet bez klíčních kostí mixnout na paštiku… piškot  s holandským jogurtem… 
Někdo granule zahodí hned, někdo po pár týdnech vymění jednu dávku granulí za masové jídlo… když budete dávat po troškách, nic se mu nestane.
A kdyby se jednou poto, no bóže, tak mu ten jogurt příště nedám.

Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 16.04.2024, 08:40:38 xxx.xxx.220.104

Polostahovák bych štěněti nedala, koupila bych normální širší pevný obojek. Postroj bych nedávala vůbec, proč postroj? Já jsem taky 1. týden krmila granule od chovatelky, no a přidávala jsem po troškách lepší, kvalitnější, až jsem se dostala asi po týdnu jen na ty lepší. A asi po týdnu jsem pomalu začla dávat maso a jinou přír. stravu, no a tak po 14 dnech- 3 týdnech, štěně mělo 2 denní dávky na přirozené stravě a jednu dávku granule.Musíte pak zkusit, co bude vyhovovat do toho konga a co ne. 

Tenurri
Tenurri (308 příspěvků) 16.04.2024, 08:50:44 xxx.xxx.213.118
Odpověď na příspěvek uživatele Anet10 z 16.04.2024, 08:40:38

Proč? No právě aby se mi kólie nevyvlékla z toho obojku. Asi mi postroj přijde bezpečnější pro malýho prcka. Ale říkám to jako člověk, co bude mít prvního psa. 

Já právě vůbec nevím, jestli správně utažený a vhodný obojek bude u kolie problém. No to asi prostě uvidíme, až bude psík doma. Ale byla jsem poučena historkou, jak štěně na normálním obojku běhalo mezi autama, protože se ze všeho vyvléklo.

Daja
Daja (414 příspěvků) 16.04.2024, 08:58:11 xxx:xxx.4ea8:1348
balu:

Dajo, tak se přihlašte na výstavu a uvidíte.


Jojo já bych se přihlásila, ale nemůžu, důvod začla jsem nechávat střihat Chuliho. Na výstavu nesmí být stříhaný, srst musí přírodně růst.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.