Aktuálně: 4 929 inzerátů174 535 diskuzních příspěvků17 753 uživatelů

Štěně kouše a dělá loužičky

hmn
hmn (1029 příspěvků) 17.04.2024, 15:57:22 xxx.xxx.59.65

“Jako první jsem kupovala hexabiothane stopovačku, protože je přece nejlepší! Jenže mi přišla stopka, co váží víc, než bude vážit štěně”

jo, přesně to mi na tom materiálu vadí
a nenamotáš si 10 m na ruku (si tedy myslím)

na Moju mám stopovačky Tamer (upravené dle mých představ) - horolezecké lano průměru 6mm, lehoučké, skladné, prostě super

jinak různé druhy vodítek - to je čistě o psovodu, pro mě je třeba přepínací vodítko velké NE, jinému to hoví….

Sarah01
Sarah01 (1542 příspěvků) 17.04.2024, 17:47:45 xxx.xxx.162.253
hmn:

“Jako první jsem kupovala hexabiothane stopovačku, protože je přece nejlepší! Jenže mi přišla stopka, co váží víc, než bude vážit štěně”

jo, přesně to mi na tom materiálu vadí
a nenamotáš si 10 m na ruku (si tedy myslím)

na Moju mám stopovačky Tamer (upravené dle mých představ) - horolezecké lano průměru 6mm, lehoučké, skladné, prostě super

jinak různé druhy vodítek - to je čistě o psovodu, pro mě je třeba přepínací vodítko velké NE, jinému to hoví….


Jak dlouhé jsou asi ty stopovačky od Tamer? Právě mně dosluhují ty z popruhu, které mám, tak třeba aspoň jednu koupit novou. Přepínací vodítka taky nemusím. Ale pořád hledám. Obojky https://www.mushgo.cz/zero-dc-obojek-podsity-doprodej_z6046/ se neosvědčily, na dlouhosrsté psy to prostě není. Takže vodítka stejného typu taky brát nebudu. Stále tedy hledám něco za přijatelnou cenu. Líbí se mně třeba https://www.radustyle.cz/, ale ta cena je pro mě prostě přes čáru.

Tenurri
Tenurri (316 příspěvků) 17.04.2024, 19:17:44 xxx.xxx.110.133
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 17.04.2024, 15:57:22

Já tomu říkám přepínací, ale spíš je to asi posuvné? Mám to easy-long od tameru. Přišlo mi fajn, když jsem ho měla v ruce.

Sarah01
Sarah01 (1542 příspěvků) 17.04.2024, 19:23:45 xxx.xxx.162.253
Tenurri:

Já tomu říkám přepínací, ale spíš je to asi posuvné? Mám to easy-long od tameru. Přišlo mi fajn, když jsem ho měla v ruce.


To jsem právě měla, na velké psy, a bylo moc těžké, nevyhovovalo mně, šlo dál.

Xerxova
Xerxova (775 příspěvků) 17.04.2024, 19:26:41 xxx:xxx.4d26:3c5a
Sarah01:

To jsem právě měla, na velké psy, a bylo moc těžké, nevyhovovalo mně, šlo dál.


mně zase moc vyhovuje - tady je krásně vidět, jak je to subjektivní a každý si musí najít to své… I proto nerada vodítka objednávám, chci je “mít v ruce” před nákupem

Sarah01
Sarah01 (1542 příspěvků) 17.04.2024, 20:41:30 xxx.xxx.162.253
Xerxova:

mně zase moc vyhovuje - tady je krásně vidět, jak je to subjektivní a každý si musí najít to své… I proto nerada vodítka objednávám, chci je “mít v ruce” před nákupem


Určitě je lepší si to předem osahat. To je ta nevýhoda nákupu přes internet. Mně vadí, že je to těžké a v podstatě to pořád couráme po zemi. V tom případě mně spíš vyhovuje stopovačka. A pokud jde pes u nohy, tak krátké vodítko.

megi-the-pes
megi-the-pes (2217 příspěvků) 17.04.2024, 20:52:33 xxx.xxx.124.255

ManMat má levná vodítka. Podle váhy postrojů myslím, že vodítka budou i dost lehká.

Tamer mám, posuvné, starou verzi, už ji nemají. Záleží, jak vodítko používáte, my furt, nemůžeme od baráku bez vodítka. Je to nerozbitné, ale asi tíha… mi se nezdá, mám to hozené přes rameno, nebo to Megi vláčí po zemi. 
Myslím, že by nám stačilo i tenčí. Kdo nemá tahouna, nepotřebuje centimetrové lano.
Ale tyhle dva výrobci nemaj konkurenci, my to vláčíme po zemi, kolikrát to zmoklo, kolik roků už, tažné do kopce… a furt nevidim, že by to šlo cípnout.

keriton
keriton (477 příspěvků) 18.04.2024, 07:10:55 xxx.xxx.80.20
hmn:

“Jako první jsem kupovala hexabiothane stopovačku, protože je přece nejlepší! Jenže mi přišla stopka, co váží víc, než bude vážit štěně”

jo, přesně to mi na tom materiálu vadí
a nenamotáš si 10 m na ruku (si tedy myslím)

na Moju mám stopovačky Tamer (upravené dle mých představ) - horolezecké lano průměru 6mm, lehoučké, skladné, prostě super

jinak různé druhy vodítek - to je čistě o psovodu, pro mě je třeba přepínací vodítko velké NE, jinému to hoví….


Mám stopovačku hexabiothane, šířka 10 mm, délka 10 m, na ruku se to namotá bez problémů, mi přijde. 

Na malinké štěně to bude asi i přesto trochu těžké, tam bych použila něco typu prádelní šňůra. Ale jakmile poporoste přes nějakých 15-17 kg, už by mi tahle stopovačka přišla ok.

Krátká vodítka si vyrábím s obyčejné černé stopovačky, kus ustřihnu, uvážu karabinu, na druhém konci uvážu poutko…. Je to levné, příjemné, a navíc mám psa, který si vodítko čas od času překouše, jen tak pro zábavu, takže pak to tolik nebolí peněženku 😛  

hmn
hmn (1029 příspěvků) 18.04.2024, 08:42:33 xxx.xxx.59.65

“Kdo nemá tahouna, nepotřebuje centimetrové lano”

Aribo tahoun byl, hmotnost až 70kg, a plně stačilo 6mm lano
ale karabiny mám vypouštěcí

tetrivek
tetrivek (122 příspěvků) 18.04.2024, 09:18:18 xxx:xxx.fe96:51fd

Já jsem naší madam koupila teď o víkendu na výstavě v ČB červené kožené vodítko přepínací a k tomu kožený širší červený obojek. Teď už každý kdo nás potká ví že je to fenka 😍

Obrázek
Doron
Doron (1807 příspěvků) 18.04.2024, 09:55:47 xxx.xxx.162.126
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 18.04.2024, 09:19:14

To je krásný! Holky, já chci taky holku! Abych mohla mít růžový vodítko !☺️

Mně žádné vodítko teď neoslovilo, tak si zase udělám sama. Mají u nás v domácích potřebách nepřeberné množství lan, popruhů a karabin. Potřebuju mít na vodítku dvě karabiny, protože mám tři psy. 

Na venčení jsem stopovačku nikdy nepoužívala, přijde mi to strašně zamotávací. 

Vždycky jsem opovrhovala flexinou, ale teď jsem ji s Framem pár měsíců občas používala a nemůžu si ji vynachválit. Teď ji někdy dám Gučkovi, když jdeme lesem kde je hodně zvěře, abych nemusela být pořád ve střehu .

Sardullah
Sardullah (976 příspěvků) 18.04.2024, 10:06:43 xxx.xxx.221.216
megi-the-pes:

No vidíte to. 🙂 Jsem vzala silné, protože u toho psali 50 kg… ale asi fakt zbytečné.

Tady se písá váha 77 g, to je snad lehké.
https://www.tamer.cz/lanove-voditko-easy-long-twist-mini-ruzove/


Jako dámy fakticky… běžte do zadele… to nejdřív hmn tady provokuje s tím, že má růžovou šňůru a pak vy odkaz a tam je růžová šňůra… no super takže z příští výplaty kupuju nový vodítko… Gina má fialový, růžový jsem nesehnala… a je mi jasný, že teda budu muset koupit vodítka dvě, protože Mates přeci nebude chodit na starém vodítku. Takže pěkně děkuji další tisícovka a nějaký drobný v čudu.😴

Sardullah
Sardullah (976 příspěvků) 18.04.2024, 12:04:20 xxx.xxx.221.216
megi-the-pes:

😄 klíd, tolik stojí jen verze twist, kterou jsem nepochopila… klasická vodítka mají tak za 2 kila a posunovací https://www.tamer.cz/lanove-voditko-easy-long-mini-ruzove-604/

máme zelené, ale silné, tři metry… do rukojeti, co je posunovací, občas vezmu psa, co nás votravuje


Vím, že to tady zmiňovala i hmn, že i na pyrenejskýho tahače by si stačilo 6mm akorát u zmiňované verze si nejsem dle obrázku jistá, jak bytelná je ta karabina… přeci jen potřebuju, aby mi to za všech okolností udrželo psa 55 kilíček živé váhy, která se za určitých okolností může zradikalizovat a může být velmi odhodlaná.

Jako já jak jsem paranoidní, tak jsem si asi před dvěma lety pořídila na Ginu toto 

https://www.obojky.cz/superpevne-voditko-kirill-s-horolezeckou-karabinou-prepinaci

A teda musím říct, že vodítko je fakt super bytelný, asi bych na tom mohla táhnou i auťák, ale do ruky je to prostě tlustý, takový až nepraktický, možná pro chlapa, co má menší ruce je to fajn, šle mně se nedrží moc komfortně a karabina je teda obří i když teda odlehčená, tak na připnutí k obojku typu škrťák, který je i jako škrťák připnutý k vodítku, tak mi přijde, že na toto je móc obrovská a těžká. 
 Takže mi vidítko visí na věšáku a práší se na něj… venku jsem ho měla asi 6x  a to se vyplatí.

Sarah01
Sarah01 (1542 příspěvků) 18.04.2024, 12:17:59 xxx.xxx.11.197
Doron:

To je krásný! Holky, já chci taky holku! Abych mohla mít růžový vodítko !☺️

Mně žádné vodítko teď neoslovilo, tak si zase udělám sama. Mají u nás v domácích potřebách nepřeberné množství lan, popruhů a karabin. Potřebuju mít na vodítku dvě karabiny, protože mám tři psy. 

Na venčení jsem stopovačku nikdy nepoužívala, přijde mi to strašně zamotávací. 

Vždycky jsem opovrhovala flexinou, ale teď jsem ji s Framem pár měsíců občas používala a nemůžu si ji vynachválit. Teď ji někdy dám Gučkovi, když jdeme lesem kde je hodně zvěře, abych nemusela být pořád ve střehu .


Mně flexina nevyhovuje, protože potřebuju mít volné obě ruce. A vůbec mně vadí i ten mechanismus flexiny.

Sardullah
Sardullah (976 příspěvků) 18.04.2024, 13:01:09 xxx.xxx.221.216
Doron:

To je krásný! Holky, já chci taky holku! Abych mohla mít růžový vodítko !☺️

Mně žádné vodítko teď neoslovilo, tak si zase udělám sama. Mají u nás v domácích potřebách nepřeberné množství lan, popruhů a karabin. Potřebuju mít na vodítku dvě karabiny, protože mám tři psy. 

Na venčení jsem stopovačku nikdy nepoužívala, přijde mi to strašně zamotávací. 

Vždycky jsem opovrhovala flexinou, ale teď jsem ji s Framem pár měsíců občas používala a nemůžu si ji vynachválit. Teď ji někdy dám Gučkovi, když jdeme lesem kde je hodně zvěře, abych nemusela být pořád ve střehu .


Já teda flexinou taky vždycky opovrhovala. Mi to přišlo takový zbytečný… psa jsem měla buď na normálním vodítku a nebo na volno. Až teď s nevypustitelnou Ginou nedám na flexi dopustit, neboť s krasavicí nemusím nutně všude lozit, aby si i ona prochajdu užila a já si můžu jít v pohodě schůdnějším terénem a ona si může lozit tam, kam se mi teda nechce. Stopovačka mi u ní přijde nepraktická. 

Sarah psala, že jí flexi nevyhovuje, že nemá volné ruce. Já mám přes plece pověšený vodítko a na něm připnutý držadlo flexi. Primárně teda z bezpečnostních důvodů, aby se mi omylem nestalo, že mi v nějaké situaci vylítne flexina z ruky a Gina si odběhne, ale jako bonus jí můžu kdykoliv pustit a zůstane mi viset na tom vodítku a ruce mám volné. Což je praktický.
Já teda Ginu na flexi připínám až ve chvíli, kdy bych normálního psa vypustila na volno, jinak chodí na normálním vodítku. 
V zimě jsem flexi používala na Matese, když jsme šli do parku, kde musí být psi na vodítku, on se na ní docela vyběhá a jako bonus se hezky naučil reagovat na přivolání i když viděl psa…to bych řekla, že díky parku, kde se pejsové vyskytují a díky tý flexině, se to naučil hezky. V parku je couračka hodně nepraktická. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.