Aktuálně: 4 905 inzerátů174 732 diskuzních příspěvků17 756 uživatelů

Štěně kouše a dělá loužičky

Doron
Doron (1823 příspěvků) 18.04.2024, 13:25:17 xxx.xxx.27.74
Sarah01:

Mně flexina nevyhovuje, protože potřebuju mít volné obě ruce. A vůbec mně vadí i ten mechanismus flexiny.


No, nejlepší je, když pes žádnou takovou pomůcku jako je šňůra nebo flexina nepotřebuje, to je jasný! ☺️

Framík ji měl jen přechodně .

Ale třeba Guč by byl na krátkém vodítku v lese ukřivděný a šňůra by se mu pletla ( a hlavně mně) a kdyby šel na volno musela bych být pořád ve střehu, protože je možný ho od zvěře odvolat ( zastavit), ale není možný ho naučit zvěř ignorovat . A já musím dávat pozor ještě na další dva. 

Ono se mu i líbí, že musí překonat takový ten mírný tah, vyšlapuje si jak lipicán.☺️

Trickyvoo
Trickyvoo (395 příspěvků) 18.04.2024, 16:20:45 xxx.xxx.5.144

No zrovna v úterý jsem koukala, jak si Malina vykračuje v oranžovém postroji a na flexině, co byla v akci, takže je modrá, a říkala si, že sakra nikdo nepozná, že mám princeznu a to ještě měla normální červené vodítko, které brácha ztratil a koupil místo toho šedé, tak nejenže nikdo nepozná, že máme holčičku, ale ještě díky tomu, že je černá, tak si lidi myslí, že je to zabijácká potvora, malé pejsky lidi schovávají do kapes a co je Malina dospělá, tak si ji chtělo pohladit jen jedno dítě.  Před ní jsem měla béžového psa, který nesnášel děti a to se mě ptal každou chvíli někdo,jestli si ho může pohladit.    

Sardullah
Sardullah (983 příspěvků) 18.04.2024, 16:50:24 xxx.xxx.221.216
Trickyvoo:

No zrovna v úterý jsem koukala, jak si Malina vykračuje v oranžovém postroji a na flexině, co byla v akci, takže je modrá, a říkala si, že sakra nikdo nepozná, že mám princeznu a to ještě měla normální červené vodítko, které brácha ztratil a koupil místo toho šedé, tak nejenže nikdo nepozná, že máme holčičku, ale ještě díky tomu, že je černá, tak si lidi myslí, že je to zabijácká potvora, malé pejsky lidi schovávají do kapes a co je Malina dospělá, tak si ji chtělo pohladit jen jedno dítě.  Před ní jsem měla béžového psa, který nesnášel děti a to se mě ptal každou chvíli někdo,jestli si ho může pohladit.    


No ono obecně černí psi, vlkoši a nebo tmavé žíhání připadají lidem nebezpečnější než ti světlí. Jako nejvíc jsem to viděla, když jsem měla kavkazandu. Ta byla jako malá strašně kontaktní k cizím lidem, s každým by se na potkání šmajchlovala a budiž jí přáno, ale všechno do času. Dokud byla viditelně malé štěně, tak to se s ní lidi i pomazlili, ale jak povyrostla… třeba už v těch 5-6 měsících, tak už si jí nikdo hladit nechtěl…jako bílou Ginušu by si pohladili, ale ta jim na to házela bobek a naopak Jessinku už pomalu obcházeli obloukem, i když se chovala vysloveně přátelsky.

No a co se týče sladění obojku a vodítka, tak to nebudu snad ani komentovat… Gině jsem pořídila tyrkysový postroj, protože na fotkách vypadal úžasně… , ale obojek měla růžový a vodítko fialové. 
Takhle… ráda bych řekla, že je mi to jedno, protože zaprvé nejsem já žádná modelka a se psy chodím v maskáčích, za druhé 90% toho odchodíme mimo civilizaci, ale není mi to jedno,

Ale jinak buďte v klidu, malá Gina i malá Jess měly růžový vodítko a stejně se mě lidi ptali jestli to jsou holky a nebo kluci… no asi už ty genderový stereotypy, jakože růžová je pro holky, neplatí.

Sarah01
Sarah01 (1559 příspěvků) 18.04.2024, 18:55:51 xxx.xxx.162.253
Doron:

No, nejlepší je, když pes žádnou takovou pomůcku jako je šňůra nebo flexina nepotřebuje, to je jasný! ☺️

Framík ji měl jen přechodně .

Ale třeba Guč by byl na krátkém vodítku v lese ukřivděný a šňůra by se mu pletla ( a hlavně mně) a kdyby šel na volno musela bych být pořád ve střehu, protože je možný ho od zvěře odvolat ( zastavit), ale není možný ho naučit zvěř ignorovat . A já musím dávat pozor ještě na další dva. 

Ono se mu i líbí, že musí překonat takový ten mírný tah, vyšlapuje si jak lipicán.☺️


Já teda když jsem někdy potřebovala stopovačku, tak jsem si ji přivázala k opasku. Fena si na ni zvykla, takže už věděla, že se nesmí motat kolem keřů. A já se ji zase musela naučit přeskakovat, když fena pobíhala zleva doprava a naopak. 😄 Ale můžu ji takhle fakt používat jen na starší fenu, mladší je střela, to bych nepřežila, a pes princip stopovačky nechápe, šel by celou procházku u nohy.

Sardullah
Sardullah (983 příspěvků) 22.04.2024, 15:45:39 xxx.xxx.221.216

Tak vám jdu takhle dneska do zveráče a zabrouusím k vodítkům, neboť jsem se pitřebovala juknout jestli nemají rozdvojku na vodítko a co nevidím… jako lanové vodítko, to posouvací a růžové, no nebudu kecat už ho mám doma, šňůra je tlustá 10mm.. akorát ta karabina ve mně nevzbuzuje důvěru, tak tu výměník, ale jinak se zatím jeví vodítko super, tak večer hned vyzkouším na prochajdě.

No a teď jdu vyzkoumat, jak přeříznu a nebo přeštípnu tu původní karabinu. 

Ps: tak jako ten tyrkysovej postroj se nám fakticky nehodí… a teda růžovej bych nechtěla, protože to by bylo furt zaprasený stejně jako ta tyrkysáda, ale našla jsem kompromis, ne že né https://www.4doxskladem.cz/vybava-pro-pejsky/postroje-comfort-plus/postroj-comfort-plus-ruzova-s-tlapky/ 

Jenže do Ježíška daleko a v dohledu technická na auto, servis a daň z nemovitosti, tak to aktuálně moc nevidím…😪

Obrázek
Buggyra
Buggyra (3228 příspěvků) 23.04.2024, 09:43:37 xxx.xxx.198.226

Tuhle karabinu rozmlátíte v pohodě kladivem… je to nějaká slitina, zpravidla to praskne někde samo. Pokud si to budete chtít pojistit, můžete ji předtím hodit do mrazáku.

Ale jinak by mě ještě zajímalo, jak je vytvořená ta smyčka na tu karabinu. Jestli je konec třeba zapletený a svařený, tak dejme tomu, ale jestli je konec jen přehnutý, sražený, a zatavený do té černé převlečky, tak to bych chtěla mít ještě prošité nebo něco…

Zrzavci
Zrzavci (2878 příspěvků) 23.04.2024, 09:46:31 xxx.xxx.226.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 23.04.2024, 09:43:37

Buggyro - já miluju Vaše naprosto jednoduchá, přímočará a efektivní řešení! 👍

Zrzavci
Zrzavci (2878 příspěvků) 23.04.2024, 09:49:19 xxx.xxx.226.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 23.04.2024, 09:47:15

Nu ano!! To je přesně ono!! Jste v tomhle geniální, naprosto. 🙂

Mně včera došla baterka v aku pile, když jsem řezala dřevo, tak jsem ten zbytek - ty tenčí kusy ,co tam zbývaly, vzala a rozmlátila o ten tlustej kmen, co jsem měla prdnutej v koze. A šla jsem spokojeně topit 😀 Drahá půle pravil - To je ženská! Asi se bál, abych ho nemajzla taky klackem 😀

Buggyra
Buggyra (3228 příspěvků) 23.04.2024, 09:55:13 xxx.xxx.198.226

Asi se bál, abych ho nemajzla taky klackem 😀

Včera jsem řízněji vyklepla šunku z fritézy, abych si uvolnila místo, a návštěva vylítla z místnosti, že prý aby taky jednu neschytala 😀

Zrzavci
Zrzavci (2878 příspěvků) 23.04.2024, 09:56:40 xxx.xxx.226.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 23.04.2024, 09:55:13

abych si uvolnila místo, a návštěva vylítla z místnosti, že prý aby taky jednu neschytala

asi se obávala, že máte malou místnot a  budete si třeba taky potřebovat uvolnit místo 😀 😀 

bambule
bambule (415 příspěvků) 23.04.2024, 10:23:04 xxx.xxx.234.116
»
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 23.04.2024, 09:49:19

Můj manžel by Vás nazval “ ženou do pluhu”. Není to hanlivé, spíš pochvala z jeho strany.  Když si dokážete poradit, používat selský rozum, nebát se práce a  nebát se ušpinit …..

Zrzavci
Zrzavci (2878 příspěvků) 23.04.2024, 10:29:46 xxx.xxx.226.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele bambule z 23.04.2024, 10:23:04

a nebát se ušpinit …..

😀 😀 😀  tak to se já nebojím od ranného mládí. Jsem hrozný prasátko. A taky ono se psem  mi prostě nejde být čistá, ani s jedním, natož se třema, pořád něco dělám - buď si s nima hraju, cvičím nebo dělám na zahradě. Vždycky bylo ftipný na chalupě, když  “sousedi” z vedlejší vesnice šli kolem nás se svou fenkou  a stavovali se - jsme na samotě, oni vždycky oba vypulírovaní, opravdu jak, když jdou do galerie a ne na procházku s psem do přírody, oba ve světlým, opravdu krásní lidi. a já jim šla otevřít branku, aby se psi mohli vyřádit u nás na louce a vypadala jsem vždycky……. no…. prostě hrozně, špinavá ze záhonu, vopatlaná vod čoklů, ve vlasech větvičky…….. velmi velký rozdíl 😀 a páníček od fenky se vždycky hrozně pucoval, když ho šel Rumíček přívítat, a že on to teda umí 😀 😀 😀 😀 

Jo já jsem do pluhu. to je trefný a i by sedělo, i proto, že jsem občas pěkná kráva 😀 😀 

Sardullah
Sardullah (983 příspěvků) 23.04.2024, 11:23:35 xxx.xxx.189.104
Buggyra:

Tuhle karabinu rozmlátíte v pohodě kladivem… je to nějaká slitina, zpravidla to praskne někde samo. Pokud si to budete chtít pojistit, můžete ji předtím hodit do mrazáku.

Ale jinak by mě ještě zajímalo, jak je vytvořená ta smyčka na tu karabinu. Jestli je konec třeba zapletený a svařený, tak dejme tomu, ale jestli je konec jen přehnutý, sražený, a zatavený do té černé převlečky, tak to bych chtěla mít ještě prošité nebo něco…


Spoje jsou svařený a prošitý.

Jinak díky za radu…jako už jsem si chystala pilník, pilku na železo, štípací kleště…tak rozmlátit…to mě nenapadlo…hned jak přijdu z práce, tak to šoupnu do mrazáku a tradá na to.

janaa
janaa (383 příspěvků) 24.04.2024, 20:09:02 xxx:xxx.bdc4:511b
Doron:

Jste úžasná babicí bába.👍

Šlo to dobře?


Jj,naštěstí vše podle plánu. Klidný hladký porod,na poslední holku jsme pár hodin čekaly, ale žádná komplikace. Co víc si přát

Sarah01
Sarah01 (1559 příspěvků) 24.04.2024, 20:17:48 xxx.xxx.162.253

Jé, gratuluju, krásný počet. 👍

Ti moji, co jsem jim byla za kmotru, už budou za týden odcházet do nových rodin. Ta tmavá fenka není jejich matka, ale tetička, můj odchov.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.