Aktuálně: 4 774 inzerátů176 307 diskuzních příspěvků17 780 uživatelů

Štěně kouše a dělá loužičky

Daja
Daja (427 příspěvků) 04.03.2024, 06:36:50 xxx.xxx.71.67
Daja:

Dobré ránko,

netušila jsem, že se dělá zápis a jedna pravda nechtěla jsem kryt, tak že jsem tušila proč asi?

dája


Jo a hlavně netušila jsem, že je to vylučující vada do chovu, to opravdu kryt nebudeme.

Dája

Daja
Daja (427 příspěvků) 06.03.2024, 06:20:50 xxx:xxx.bb5c:84d6

Dobré ránko, 

tak máme po zákroku který Chuli zvládl na velkou 1. Noc byla klidná a bez  nějakých reakcí či problému.

no a spojila jsem se s chovatelkou a vysvětlila jsem ji co jsem se dověděla, že dědičná vada, zápis do PP a asi tím pádem vyloučený s výstav a sexování. Chovatelka , její reakce, že se tomu směje, že je to blud a že to by větší polovina psů nesměla do chovů u malých plemen. Pak jsem se včera veta na to taky ptala a vezla mu PP, že jako na zápis i on potvrdil, že tohle se nepíše a že to není nic na zápis , není vada a tím pádem vyloučení pejska.

I když nemusím na výstavy, nemusíme sex ovat a nemusíme být zbonytováni i tak jsem ráda, že hlavně v tom, že to není dědičné. Dávám   zprávy jak jsem slyšela a dověděla se, hlavně i to, že jsou to fámy.  Gumičkováni nebudu dělat a tím pádem budu jen koukat, prý se to srovná🙂👍

Dája

Vahine
Vahine (478 příspěvků) 06.03.2024, 08:39:28 xxx.xxx.179.11
Odpověď na příspěvek uživatele Daja z 06.03.2024, 06:20:50

Jsem ráda, že je Chuli v pořádku, ještě ho měj na očích a hlídej ho, prďolku. Ale to Ty jo, viď. Ohledně PP nevím nic, zatím jsem psa s PP neměla, ale jsem zvědavá, jestli se k tomu někdo vyjádří, zajímavé to je! Mým snem, kromě dalšího útulkáče, jakožto nástupce,  je taky bílý knírač s PP.

balu
balu (1612 příspěvků) 06.03.2024, 09:06:05 xxx.xxx.152.98

Nejsem chovatelka a tudíž v těchto věcech kovaná. Myslím si, že pokud se ty nové zuby srovnají samy a skus bude OK, tak je to v pořádku, zápis o vytržení mléčných do PP není potřeba. Pokud by se ale zuby samy nesrovnaly a k jejich správné pozici by byla užita rovnátka - zde např. gumičky - po jejichž použití by se zuby srovnaly tak, že by mohlo dojít k uchovnění, mělo by se to použití rovnátek zapsat do PP, protože by v tom případě neměl být pes uchovněn. Je to zásah, který pozmění vrozené postavení zubů a při nepřiznání a uchovnění by pes vadu chrupu předával dál na své potomky. Nejde jen o zuby, protože jejich špatné postavení souvisí s utvářením čelistí.  

Daja
Daja (427 příspěvků) 06.03.2024, 15:52:58 xxx:xxx.4133:e99f
Odpověď na příspěvek uživatele Vahine z 06.03.2024, 08:39:28

Děkujeme , pro zatím je jen asi unavený a polehává. Byl celý den doma s manželem. A fakt zvládl narkózu na 1 a doufám, že na dlouho bude pokoj.

balu mojí prioritou nejsou výstavy a uchovnění, mojí prioritou je povaha.

Tak, že negumičkují nechám tomu volný průběh a uvidíme. Jen by mě mrzelo kdyby byl pizi zuba. Pokud by byl křivozubá a nebo bych musela do toho zasahovat určitě nekryju nejsem podvraťák.

Dája

janaa
janaa (388 příspěvků) 06.03.2024, 16:35:14 xxx:xxx.e418:9135

Ne,vytrhnutí zubu se do PP opravdu nezapisuje,u malých plemen by to opravdu byl obr problém,co vím,tak vytrhávání mléčných špičáků bývá velmi časté (samozřejmě můžeme vést diskuzi, zda to není výsledek právě toho, že se chová na psech,co nejsou schopni samostatného přezubení) . Jasně, rovnátka by se zapsat měla,stejně jako použití hormonů při sestupu koulí, operace loktů atd. Ve skutečnosti nevím o nikom, kdo by měl v papírech cokoli takového zapsané. A ono upřímně, není problém nahlásit, že jsem ztratil PP, a zažádat o nový,čistý, nepopsaný list papíru😉

Sarah01
Sarah01 (1641 příspěvků) 06.03.2024, 17:22:06 xxx.xxx.162.253

Tak co si budem, velké chovky normálně psa přeoperují a nikde se to neuvádí. Přece když už vrazily tolik peněz do psa a je exteriérově top, tak to jen tak nenechají. Stačí mít známýho veta. Já byla s fenou u MVDr. Fichtela v Brně a ten do PP zapisuje. 

balu
balu (1612 příspěvků) 06.03.2024, 18:36:33 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele Daja z 06.03.2024, 15:52:58

Dajo, to vysvětlení bylo v podstatě pro Vahine. Nebylo to nijak na vás, vy jste už předtím psala, že výstavy ani chov nejsou priorita, tedy taková, že byste “šla přes mrtvoly” a zatajila úpravu psa. Každého takového majitele si vážím. Pro mě je taky nejdůležitější, jestli je pes v pořádku a zdravý.  

balu
balu (1612 příspěvků) 06.03.2024, 18:40:16 xxx.xxx.152.98

Sarah, janaa - vím, že máte obě pravdu. Ale je to moc smutné a maří to práci těch poctivých chovatelů. Kam se asi ztratila v těchto případech chovatelská etika, že?

janaa
janaa (388 příspěvků) 06.03.2024, 18:49:23 xxx.xxx.174.247

Tak chovatelství je stejně nejvíc o osobě, etice a morálce každého konkrétního chovatele. Milion věcí se nedá ohlídat a je jen na chovateli,jak se k tomu postaví. Upřímně,většina chovatelů chápe chov jen jako rozmnožování, nikoli jako selekci - anébrž když odhlídnu vyloženě od podobných podvodů, rozmnožuju vše,co splní minimální chovné podmínky. Jen málo chovatelů chová jen na vybraných jedincích, o kterých jsou přesvědčeni, že je to ten ideál plemene

balu
balu (1612 příspěvků) 06.03.2024, 19:02:24 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele janaa z 06.03.2024, 18:49:23

Rozmnožují vše, co je uchovněno - to máte pravdu. Asi u žádného plemene, které jsme měli, se mi to nezdálo tak markantní jako u chodských psů.

Verun
Verun (741 příspěvků) 06.03.2024, 20:54:47 xxx.xxx.220.12
Sarah01:

Tak co si budem, velké chovky normálně psa přeoperují a nikde se to neuvádí. Přece když už vrazily tolik peněz do psa a je exteriérově top, tak to jen tak nenechají. Stačí mít známýho veta. Já byla s fenou u MVDr. Fichtela v Brně a ten do PP zapisuje. 


…nebo to konzultujete s chovatelem a ten vám na féráka řekne, že,  dojeďte na klubovou výstavu, rozhodčí jsou s problémy se zuby u bulíků obeznámeny, prostě to “tolerují, přehlížejí, přivírají voko” , protože ta hlava …

Byla jsem s buli na vet. ortodoncii v Písku a tam mi to řekali, že po zásahu, zápis do PP. (rovnátka za 40-60tisc., vzdali jsme to, spodní špičák narostl dovnitř-běžná vada u bulíka, stačilo vytrhat mléčné špičáky, už nevím které, prý se tak neuzamkne, tím skusem, lebka v růstu-různá rychlost růstu horní a  spodní čelisti, třetí řezák v horní čelisti má hodně šikmý, tvz. žraločí, a není tam místo pro spodní špičák) . spodní špičáky má ubroušené, aby nepíchaly do patra…

Verun
Verun (741 příspěvků) 06.03.2024, 20:58:19 xxx.xxx.220.12
Daja:

Dobré ránko, 

tak máme po zákroku který Chuli zvládl na velkou 1. Noc byla klidná a bez  nějakých reakcí či problému.

no a spojila jsem se s chovatelkou a vysvětlila jsem ji co jsem se dověděla, že dědičná vada, zápis do PP a asi tím pádem vyloučený s výstav a sexování. Chovatelka , její reakce, že se tomu směje, že je to blud a že to by větší polovina psů nesměla do chovů u malých plemen. Pak jsem se včera veta na to taky ptala a vezla mu PP, že jako na zápis i on potvrdil, že tohle se nepíše a že to není nic na zápis , není vada a tím pádem vyloučení pejska.

I když nemusím na výstavy, nemusíme sex ovat a nemusíme být zbonytováni i tak jsem ráda, že hlavně v tom, že to není dědičné. Dávám   zprávy jak jsem slyšela a dověděla se, hlavně i to, že jsou to fámy.  Gumičkováni nebudu dělat a tím pádem budu jen koukat, prý se to srovná🙂👍

Dája


Vytržení mléčného zubu opravdu dědičné není😂, a zápis vám asi nikdo do PP neudělá, až náprava trvalého chrupu pro požadovaný standart u plemene je na zápis…..🙏

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 06.03.2024, 21:28:47 xxx:xxx.1987:cd34

Dájo, jak bylo psáno nade mnou. Vytrhnutí mléčných špičáků samo o sobě nic neznamená. Jsem ráda, že Chuli narkózu zvládnul a je to za vámi. 🙂 Co jsem zmiňovala na předchozí stránce byla situace, kdy je už před vytržením mléčných špičáků jasně špatné postavení nových zubů, které by se muselo řešit nějakými rovnátky či úpravami dentice.
Verun, tak u bullíků je mandibula angusta dost častá. Dobře, že máte zabroušeno a nedělá to problémy.

Verun
Verun (741 příspěvků) 06.03.2024, 21:53:39 xxx.xxx.220.12
Plaka:

Dájo, jak bylo psáno nade mnou. Vytrhnutí mléčných špičáků samo o sobě nic neznamená. Jsem ráda, že Chuli narkózu zvládnul a je to za vámi. 🙂 Co jsem zmiňovala na předchozí stránce byla situace, kdy je už před vytržením mléčných špičáků jasně špatné postavení nových zubů, které by se muselo řešit nějakými rovnátky či úpravami dentice.
Verun, tak u bullíků je mandibula angusta dost častá. Dobře, že máte zabroušeno a nedělá to problémy.


Vyloženě úzkou spodní čelist  buli nemá…trochu problémy to dělá stejně, plak, choboty, zbytky stravy, špičáky čistíme, enzymatickou pastou- ne pravideleně😇, nebo stříknu Stomaclean pro psy…

Doron
Doron (1865 příspěvků) 06.03.2024, 23:13:14 xxx.xxx.162.21
Odpověď na příspěvek uživatele Verun z 06.03.2024, 20:54:47

Kámošův bulík podstoupil stejný zákrok, to obroušení špičáků..

Kamarád neměl zkušenosti a tak to byl trochu problém, pes chvíli smutnej s neprospíval, než přišel na to, že se mu na patře hňahňá potrava a zraňuje si špičáky patro. 😞

Daja
Daja (427 příspěvků) 07.03.2024, 12:24:16 xxx:xxx.4133:e99f
balu:

Dajo, to vysvětlení bylo v podstatě pro Vahine. Nebylo to nijak na vás, vy jste už předtím psala, že výstavy ani chov nejsou priorita, tedy taková, že byste “šla přes mrtvoly” a zatajila úpravu psa. Každého takového majitele si vážím. Pro mě je taky nejdůležitější, jestli je pes v pořádku a zdravý.  


Tak já opravdu pochopila , že je to reakce na mně.

Tak to se omlouvám a Balu příště citovat😉

Dája

Daja
Daja (427 příspěvků) 07.03.2024, 12:26:36 xxx:xxx.4133:e99f
Verun:

Vytržení mléčného zubu opravdu dědičné není😂, a zápis vám asi nikdo do PP neudělá, až náprava trvalého chrupu pro požadovaný standart u plemene je na zápis…..🙏


Jééé jsem ráda, že jste se opravila.

Dája


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.