Aktuálně: 4 684 inzerátů176 741 diskuzních příspěvků17 783 uživatelů

Štěně kouše a dělá loužičky

Rezzzy
Rezzzy (394 příspěvků) 26.02.2024, 12:54:29 xxx.xxx.15.85
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 26.02.2024, 12:45:15

Já jsem váha váhavá, tak mě udivuje, že jsem měla hned jasno, a když se narodila štěňata, hned jsem věděla, který ten moula bude můj, normálně se mi rozbušilo srdce, když jsem si ho chovala, to jsem u jeho sourozenců neměla. Na výstavu jsme se nedostali, jsem ráda, že stíhám občas kočičí a psi by byla s dětma dost náročná, si myslím. 

L.S. (neregistrovaný) 26.02.2024, 13:23:50 xxx.xxx.68.89
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 26.02.2024, 10:22:35

Jeee krátkosrstá kolie ♥️♥️

Můžu se zeptat jaké chovky máte předvybrané ? ♥️

Tenurri
Tenurri (332 příspěvků) 26.02.2024, 13:29:42 xxx.xxx.213.118
Odpověď na příspěvek uživatele L.S. z 26.02.2024, 13:23:50

Napsala bych vám to do SZ, ale nejste registrovaná, tak nemůžu 😀.

Každopádně na kolií databázi jsou aktuálně v očekávaných vrzích pouze dvě, tak u obou mám rezervaci. 

Aluška (neregistrovaný) 26.02.2024, 19:58:40 xxx.xxx.168.20

Mireček a jeho ruská manželka Grace, za 3 týdny se  rozrostou o 4-5 miminek 😀

Obrázek Obrázek
acher
acher (673 příspěvků) 26.02.2024, 22:06:05 xxx.xxx.222.196
tetrivek:

Zítra už jí bude sedm měsíců. Letí to moc rychle. Je to tvrdohlavá, svéhlavá puberťačka. 

Obrázek Obrázek Obrázek

V posledním čísle PPČ je pěkný článek od Zuzany Trčanové CHS Carin dom o čuvačích,ale i Pyrenejci a maremansko-abruzském psu.

Obrázek
L.S. (neregistrovaný) 27.02.2024, 13:26:40 xxx.xxx.68.89
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 26.02.2024, 13:29:42

Jeee, oba vrhy jsou super,  s Naďou z Math Dog jsme se potkávali na výstavách, tak moc držím palce, a pak určitě pošlete fotečku štěňátka ❤️

tetrivek
tetrivek (124 příspěvků) 27.02.2024, 17:18:18 xxx.xxx.82.8
Fikovnice:

Teda, ta je nádherně sněhobílá!!!👍


To se Vám jen zdá, v tomhle počasí mívá bahno i na hlavě. Protože to je první čuvač co umí jako přes kopírák po vzoru ohařů vystavovat slepice. Ve výběhu si jich nevšímá. Jen jezevčice jí naučila nemít ráda kočky. Myslím že by neublížila, ale prohnala by je. Naše kočky jsou trénované vyhýbat se psům. A když taková smečka řádí po zahradě máme tam tankodrom a psí bahňáky. Doufám že časem posypeme cestu kamínky a zbytek bude tráva. Rozběh kolem domu je půl hektaru, a druhá půlka je pastvina pro ovce. K ovcím chodí mladá bílá v pohodě. Jen teď musím trochu hlídat, nevím co jí napadne. Máme pár dní stará jehňátka dvojčata. Naštěstí srst má celkem samočistící, po zaschnutí bahna stačí pročesat. 

Včera jsme celé odpoledne socializovali ve městě, skorou náhod potkávali známé. Tak čuvačka se nechala pohladit, jedné paní i zuby ukázala. Trochu jsem si oddechla, předminulý týden chtěla sejmout dřevorubce v lese. No je to hlídač a obranář, ale na veřejnosti se bude chovat slušně. 

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 02.03.2024, 20:48:01 xxx:xxx.1987:cd34

Hlásím, že poslední špičák je venku. Vyviklán byl mnou částečně a dneska před krmením pruhaté hyeny mi zůstal v prstech při běžné kontrole. Netvor přezubil. 😀

Sardullah
Sardullah (1014 příspěvků) 02.03.2024, 21:19:00 xxx.xxx.221.216
Plaka:

Hlásím, že poslední špičák je venku. Vyviklán byl mnou částečně a dneska před krmením pruhaté hyeny mi zůstal v prstech při běžné kontrole. Netvor přezubil. 😀


No u normálního člověka podobná informace asi není moc interesantní….ale u nás pejskařů…no to je na gratulaci a v případě hodně kousacích štěňat snad i na oslavu.😉

Daja
Daja (427 příspěvků) 03.03.2024, 05:56:20 xxx:xxx.42a4:d7c1
Plaka:

Hlásím, že poslední špičák je venku. Vyviklán byl mnou částečně a dneska před krmením pruhaté hyeny mi zůstal v prstech při běžné kontrole. Netvor přezubil. 😀


Dobré ránko,

hmm a my musíme pod narkózu, ani jeden špičák nevypadl a už máme problém, jdeme pozdě . Prý budeme mít křivé zuby a říkal vet, že zkusíme gumičkovát ( to je náhrada za rovnátka) , ale nevěřím, že pes gumičky na zubech nechá. Můj říkal, že když tam bude mít místo, že se zuby vyrovnají. Druhé zuby už má dost venku  tak na tří čtvrtě. Stále jsem myslela, že vypadnou, vše jsme zkoušely, ale mléčaky drží.

Chulimu je 7měsíců. Výstavy jdou do kelu. Je to malá rasa Ruská barevná boloňka. Tolik psů jsem měla za můj život a nikdy opravdu nikdy jsem neměla psa co má problém se zuby. No jo člověk se musí vyzkoušet vše, ale moc mě mrzí, že štěně musí pod narkózu fuj a že jsem šla pozdě. Nevyplatí se čekat.

Dája

Vahine
Vahine (482 příspěvků) 03.03.2024, 08:36:17 xxx.xxx.179.11
Odpověď na příspěvek uživatele Daja z 03.03.2024, 05:56:20

To mě moc mrzí 😒 jednak, že Chulínek jde pod narkózu poprvé tak brzy, ale druhak i kvůli Vám Dájo, když jste se těšila s malým na výstavy! Třeba ty gumičky zvládne? 🙋‍♀️ držím palce 🍀 Dájo, písnu Vám SZ, sháním Dášu z širší rodiny a bydlí tam u Vás kousek. Byly jsme v kontaktu, ale problém s mailem. Mohla byste ji znát, je to malířka, mívá výstavy. Třeba budete vědět.

Daja
Daja (427 příspěvků) 03.03.2024, 09:25:47 xxx.xxx.71.67
Vahine:

To mě moc mrzí 😒 jednak, že Chulínek jde pod narkózu poprvé tak brzy, ale druhak i kvůli Vám Dájo, když jste se těšila s malým na výstavy! Třeba ty gumičky zvládne? 🙋‍♀️ držím palce 🍀 Dájo, písnu Vám SZ, sháním Dášu z širší rodiny a bydlí tam u Vás kousek. Byly jsme v kontaktu, ale problém s mailem. Mohla byste ji znát, je to malířka, mívá výstavy. Třeba budete vědět.


Gumičky určitě při svém temperamentu nedá. To jsem si na 💯% jistá u Chuliho. 

No uvidíme, počkáme 😤 . Ptala jsem se veterináře a takhle mi odpověděl. I muj říká ať počkám. Mě ty výstavy až tak neomrzí, ale spíš to, že má PP tak proč neuchovnit a hlavně když budou křivé , aby nebyl na stáří problém.

Dája

lupus4
lupus4 (656 příspěvků) 03.03.2024, 20:58:52 xxx.xxx.205.61
lupus4:

zase si dovolím ocitovat zprávu od kamarádky o jejím pubertou zmítaném BŠO s PP (švýcarák)zatím vypadá velmi dobře …

Ben Barakovi bylo včera devět měsíců. Aktuálně trpí silným energetickým přetlakem a je poněkud zběsilý. V naší intelektuálské enklávě má něžnou přezdívku Dr.Voštěp. Myslí to dobře, ale ono se to.. Prostě předměty dnes nic nevydrží a lidé jsou labilní. I Mišmiš s Bublinou jsou labilní (už). Namátkou tento týden: - vyrazil ze dveří kočičí dvířka (edit - dvoje) - převrátil popelnici a obsah s citem pro symetrii rozestřel po dvorku a přízemí -při tréninku čuchání v zápalu řešení ukousl okraj zavařovačky (naštěstí ho hned vyplivl) -při ranním buzení mi nakousl ušní lalůček, zakrvácený povlak na polštář odnesl a já si ho pak za odměnu mohla vyhrabat z pískoviště - přinesl v tlamě Hobyta a chtěl za to pamlsek jako za zvláště zdařilý aport - za jízdy autem překousal Mišmiši postroj a tato dorazila do cílové destinace zcela obnažena a byl jí vyroben improvizovaný obojek z obsahu veterinárního kufru - při objednávání Café latté do kelímku se náhle vztyčil na zadní (chtěl vidět na kávovar) a štěkl slečně do obličeje. Doufám, že prádlo měla náhradní... - na vycházce vystřelil na srnami tak, že mne sklátil do bahna a esteticky značně znehodnotil. Puberta, puberta, to je boží dar..

vysvětlivky :

 Mišmiš, Bublina skoro “džekraslové” 9 a 13 let (z útulku)

Hobyt - jednooký kocour, zachráněn jako kotě, už na 90% mrtvý


tak pokračování😉

Unavil se, andílek. Tento týden: -zkusil chodit po vodě jako Jehošua a nevyšlo to - potkal spoustu psů a lidí a všecky prý miluje - sežral mi ve spánku záda od noční košile -urval záchodové prkýnko a vykousal díru do futonu - přesadil ibišek - aportoval kočky, které podle něj nemají být venku, ale vevnitř -odcizil MP lízátko a odmítal ho vydat . zjistil, že v posteli se lze přikrýt a moc se radoval…

vysvětlivky :

MP (malý primát) vnuk, má i brášku  JMP (ještě menší primát), OMP(syn = otec MP), MMP snacha 😂

Obrázek
Plaka
Plaka (399 příspěvků) 03.03.2024, 21:16:40 xxx:xxx.1987:cd34
Odpověď na příspěvek uživatele Daja z 03.03.2024, 05:56:20

Dájo,
držím palce, ať operace proběhne v pohodě. Něco podobného jsem měla u feny velkého plemene (a že oproti malým psíkům měla v hubě spoustu prostoru), na půl roce měla špičáky jak oktodentus. Nové vypadaly, že spodní budou růst do patra, ale po vytrhnutí mlíčňáků se vše postupně srovnalo. Tak ať to je i váš případ. Ono někdy se vyplatí počkat a snažit se špičáky vyviklat, někdy to holt nejde. 🍀
Edit - jinak, pokud pejsek sám správně nepřezubí, neměl by být uchovněn, i kdyby se nakrásně povedlo chrup nějak srovnat. Ono tohle bývá dědičné…

Verun
Verun (742 příspěvků) 03.03.2024, 22:06:08 xxx.xxx.220.12
Daja:

Dobré ránko,

hmm a my musíme pod narkózu, ani jeden špičák nevypadl a už máme problém, jdeme pozdě . Prý budeme mít křivé zuby a říkal vet, že zkusíme gumičkovát ( to je náhrada za rovnátka) , ale nevěřím, že pes gumičky na zubech nechá. Můj říkal, že když tam bude mít místo, že se zuby vyrovnají. Druhé zuby už má dost venku  tak na tří čtvrtě. Stále jsem myslela, že vypadnou, vše jsme zkoušely, ale mléčaky drží.

Chulimu je 7měsíců. Výstavy jdou do kelu. Je to malá rasa Ruská barevná boloňka. Tolik psů jsem měla za můj život a nikdy opravdu nikdy jsem neměla psa co má problém se zuby. No jo člověk se musí vyzkoušet vše, ale moc mě mrzí, že štěně musí pod narkózu fuj a že jsem šla pozdě. Nevyplatí se čekat.

Dája


https://vet-stom.cz/cz/clanky/malokluze.html

jistě najdete i další…

Každý zásah na ortodoncii, by měl být zapsán do PP

Doron
Doron (1883 příspěvků) 04.03.2024, 00:18:42 xxx.xxx.21.222
Odpověď na příspěvek uživatele lupus4 z 03.03.2024, 20:58:52

No, koukám, že u nás puberta probíhá celkem dobře.

Framík pouze vytrhal všechny macešky, odnesl obsah botníku na zahradu, ale boty neponičil.

Nosí domů polena, to mi ovšem vyhovuje, páč je hned hodím do kamen. 🤣


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.