Aktuálně: 4 943 inzerátů174 386 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

Diabetes

Fikovnice
Fikovnice (4302 příspěvků) 29.03.2024, 20:07:04 xxx.xxx.62.247
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 29.03.2024, 20:03:59

Zkusím to vygooglit, vůbec nevím, oč jde…

Ten boltec je pro mě i pro něj fakt porod. Kdyby se to stalo Kukymu nebo Else, asi by to zvládali těžko. A taky je síla, že já mám vždy úplně zkrvavené ruce. I když mám bodec nastavený na nejnižší výšku, skoro vždy projede skrz ucho a píchne i mě do bříška prstu. Takže mnohdy přemýšlím, čí že to vlastně stanovuji glykémii!😀 Ale popravdě, co bych dala za Fidovy hodnoty!😕

Fikovnice
Fikovnice (4302 příspěvků) 29.03.2024, 21:14:34 xxx.xxx.62.247

😀😉

Fido u dveří postává,

tak využívám situaci,

svou obvyklou dávku dostává,

a pak se půjde projít na ulici.

Vymyslela jsem fígl jednoduchý,

aplikovat před tím, než ven chce jít.

Fido však není prostoduchý,

a proto se vrátil s tím, že chce pít.

Situace se se naskytla nová,

nalévám do fontány vodu.

Tady se Fido těžko schová,

Vbodnu mu Lantus do připraveného bodu.

Vytvářím opatrně řasu kožní,

injekční stříkačku ve druhé ruce.

Fido mi říká:"Tak už to bodni!"

“Už jsem jich obdržel mnohokrát tucet!”

Přestatečný byl kocourek můj,

a proto odměna přijde sladká.

Projít si může rajón svůj!

Doufám, že aplikace zítra zas bude hladká!

Fikovnice
Fikovnice (4302 příspěvků) 29.03.2024, 21:26:11 xxx.xxx.62.247

Já, Fido, Elsa a Kuky držíme nyní Bambuli pěsti,

přejeme všichni upřímně, ať na ni se usměje štěstí!

Ať inzulín konečně zabere hladce,

a všichni od Bambule zas můžou spát sladce.

Panička od Bambule pak přestane prolévat slzy,

stav cukrovky nyní paničku strašně moc mrzí.

Však nezapomínejte, že naposledy umírá naděje,

já v srdci nosím přání, ať léčba Bambuli konečně zabere!🍀

Vahine
Vahine (463 příspěvků) 30.03.2024, 08:10:56 xxx.xxx.179.11
Odpověď na příspěvek uživatele bambule z 30.03.2024, 07:04:56

Taky držím bambulce pěsti, ať už to konečně vychytáte! 🍀umím si…nebo možná ani neumím představit ty Vaše napnutý nervy. 😳 Držte se, moc na Vás myslím a často. Zeptám se, jak vyměšovala bambulka před tím než jste cukrovku zjistila, ale už hodně pila a močila? To tu asi nezaznělo. Chuť k jídlu má a nehubne, je veselá, to jste psala. A co únava, je nebo byla předtím? Zajímá mě to, protože bělouš zase včera dost pil. Za 12h půl litru, odměřovala jsem… na váhu skoro 8 kilo. V noci pít nechodí. 

Jak ho tak vždy na jaře pozoruju, řekla bych, že mu vadí kvetoucí tráva a tak…nevím, jestli i to by mohlo způsobovat vyšší únavu a zahlenění…možná ano. Musím ho asi nechat vyšetřit na obě nemoci, jako Vy. Dřív než budu 2 měsíce imobilní.

Fikovnice
Fikovnice (4302 příspěvků) 30.03.2024, 08:20:50 xxx.xxx.62.247
Odpověď na příspěvek uživatele Vahine z 30.03.2024, 08:10:56

Vahine, snad Tě trochu uklidním. Všechny tři moje kočky pořád pijí víc než v létě…nebo alespoň mám ten pocit, že dost často postávají u misek s vodou. Asi to fakt bude topením (panelák a ústřední topení) a suchým vzduchem. Alespoň tak zase mě neustále uklidňuje vetka…že to tak na zimu v suchých bytech bývá.

Vahine
Vahine (463 příspěvků) 30.03.2024, 08:24:10 xxx.xxx.179.11
Fikovnice:

Vahine, snad Tě trochu uklidním. Všechny tři moje kočky pořád pijí víc než v létě…nebo alespoň mám ten pocit, že dost často postávají u misek s vodou. Asi to fakt bude topením (panelák a ústřední topení) a suchým vzduchem. Alespoň tak zase mě neustále uklidňuje vetka…že to tak na zimu v suchých bytech bývá.


Fíkovnice, moc děkuju, na to zapomínám, je to pravda a v paneláku bydlíme….moc dík a Tobě a Fidovi taky držím palečky, ať je to furt jakž takž 🙏🍀

Fikovnice
Fikovnice (4302 příspěvků) 30.03.2024, 08:25:01 xxx.xxx.62.247

Ale dám do tohoto vlákna dotaz, jestli někoho něco nenapadne. Moje kočky se totiž dost často u vody “ofrňují”. Jako že žebrají o vodu, naleju čerstvou a ony čichnou a jdou pryč. Vyzkoušela jsem už plno druhů nádob. Naposledy jsem koupila keramickou a z té třeba Fido preferovaně pil. Ale v poslední době už se mu nelíbí ani “tato voda”. Předtím měli vodu v klasických hrncích. Tak nevím, čím to je. Že by nějak smrděla chlórem se mi nezdá. A ještě jim převařovat vodu, tak to fakt nechci. Máte někdo také takovou zkušenost, prosím?

bambule
bambule (415 příspěvků) 30.03.2024, 08:39:36 xxx.xxx.79.0
Odpověď na příspěvek uživatele Vahine z 30.03.2024, 08:10:56

Ono to přišlo v podstatě z čistého nebe, neměla žádný problém, jenom jednou večer prostě bez přestání stála u misky s vodou a pila. Zajímavé také bylo, že přes den to nebylo tak dramatické jak právě navečer a v noci. Jinak problém nebyl žádný, vycházky s potěšením, žrádlo s nadšením. Dokonce i na klinice do poslední chvíle mysleli, že prostě cukrovku nemá, jenomže výsledky testů nelžou….ona normálně vypije tak 0,2 - 0,4l a právě ten nárůst byl dramatický, vypila denně cca 1,2 l vody. Na 6kg. 

Jinak ona také do cukrovky opovrhovala čistou kohoutkovou vodou v misce, radši se napila venku z kaluže, teď pozoruji, že se z kaluže nenapije a doma po procházce se první jde napít do misky.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 30.03.2024, 08:45:53 xxx.xxx.119.6
Odpověď na příspěvek uživatele Vahine z 30.03.2024, 08:24:10

Vahine, náš pes taky teď víc pije, navečer zatopíme a i přes vyvětrání mu teplo asi je, v noci s ním vstávám na zahradu, příroda volá. Taky jsem si nebyla jistá, ale měl nedávno prohlídku a vše v pořádku. Jestli je alergik i na pyly, prach…může se mu hůř dýchat - náš je astmatik, je to už znát. Nechci vás nějak falešně utěšovat, zkusila bych třeba odpařovač na topení, a jestli by se vám to nelíbilo, tak samozřejmě vyšetřit.

Omlouvám se za OT. A držím všem palce.

Vahine
Vahine (463 příspěvků) 30.03.2024, 09:04:56 xxx.xxx.179.11
Odpověď na příspěvek uživatele bambule z 30.03.2024, 08:39:36

No panejo, nárůst pití opravdu dramatický. A hovíšo cinkalo asi, když píšete, že vše v pořádku…no a tablety, jako u lidí, u psů neexistují? To byste o tom děvčata asi něco napsala, že jo….to by byl luxus, řešit tbl.než-li inzulín píchat. Neměli jsme nikoho v rodině s cukrovkou, tak nic nevím a na vše se ptám no

Děkuji za reakci zadem i předem. Chápu, že nemáte moc času na pokec.

Vahine
Vahine (463 příspěvků) 30.03.2024, 09:14:41 xxx.xxx.179.11
Ronja s motejlem:

Vahine, náš pes taky teď víc pije, navečer zatopíme a i přes vyvětrání mu teplo asi je, v noci s ním vstávám na zahradu, příroda volá. Taky jsem si nebyla jistá, ale měl nedávno prohlídku a vše v pořádku. Jestli je alergik i na pyly, prach…může se mu hůř dýchat - náš je astmatik, je to už znát. Nechci vás nějak falešně utěšovat, zkusila bych třeba odpařovač na topení, a jestli by se vám to nelíbilo, tak samozřejmě vyšetřit.

Omlouvám se za OT. A držím všem palce.


Ronjo, děkuji, že jste taky písla. No on bělouš má alergii na některé potraviny, to jsem testy udělat nechala.. ovšem testy na pyly atd., to jsem považovala za zbytné, protože trávě a pylům se pes prostě nevyhne a tbl., co pomáhají lidem, co jsme před lety zkoušely s vet, tak neměli efekt. 

bambule
bambule (415 příspěvků) 30.03.2024, 09:18:43 xxx.xxx.79.0

Jo bobky ukázkové 💩 četla jsem články z Ameriky, kde se o nějakých tabletách zmiňují, ale tady v dostupné literatuře píšou, že tablety nejsou. To samé i s těmi snímacími senzory. V Americe používají ty pro lidi, jenomže oni jsou na max 14 dní a poměrně vysokou cenou. Zatím jsem tady po nich nepátrala, vím že lidem s diabetem 1typu je hradí pojišťovna.

Edit. Tak jsem koukala a tady stojí něco přes 1500,- 

Vahine
Vahine (463 příspěvků) 30.03.2024, 09:43:06 xxx.xxx.179.11
Odpověď na příspěvek uživatele bambule z 30.03.2024, 09:18:43

Děkuju, Vy jste na tu cukrovku přišli úplně hned, a to je moc fajn, protože to Bambulce na orgánech neublížilo, jak píšou, že ledviny tím trpí aj. 

Ach jo, to je škoda, že tbl. na cukrovku u nás nejsou…v tomhle jsme, tady v Evropě, vpřed tedy nepokročili. A pásky drahý a na krátkou dobu 🙈

bambule
bambule (415 příspěvků) 30.03.2024, 10:21:45 xxx.xxx.79.0

Ale přemýšlela jsem, že bych to na 14 dní zkusila. Otázka je co by tomu řekla doktorka. Musím se jí po Velikonocích zeptat. Uvidíme co bude do úterka. 

Vahine
Vahine (463 příspěvků) 30.03.2024, 11:01:50 xxx.xxx.179.11
Odpověď na příspěvek uživatele bambule z 30.03.2024, 10:21:45

Tak pak dejte vědět, kdybyste ty proužky uvedla, se souhlasem vet, do praxe. 🍀

Fikovnice
Fikovnice (4302 příspěvků) 01.04.2024, 14:40:53 xxx.xxx.177.249
bambule:

Ono to přišlo v podstatě z čistého nebe, neměla žádný problém, jenom jednou večer prostě bez přestání stála u misky s vodou a pila. Zajímavé také bylo, že přes den to nebylo tak dramatické jak právě navečer a v noci. Jinak problém nebyl žádný, vycházky s potěšením, žrádlo s nadšením. Dokonce i na klinice do poslední chvíle mysleli, že prostě cukrovku nemá, jenomže výsledky testů nelžou….ona normálně vypije tak 0,2 - 0,4l a právě ten nárůst byl dramatický, vypila denně cca 1,2 l vody. Na 6kg. 

Jinak ona také do cukrovky opovrhovala čistou kohoutkovou vodou v misce, radši se napila venku z kaluže, teď pozoruji, že se z kaluže nenapije a doma po procházce se první jde napít do misky.


Bambule, Fido měl tu polydipsii (nadměrné pití) asi horší než Váš psík. Každý den se u misek s vodou stavěl na zadní a mňoukal. Přitom tam třeba vodu ještě měl. Myslím, že nějak nechápal, proč mu napití se nefunguje na žízeň…😟

No a do toho polyurie = nadměrné močení.

biaca
biaca (547 příspěvků) 01.04.2024, 17:03:24 xxx:xxx.d455:eba7
Odpověď na příspěvek uživatele Vahine z 30.03.2024, 09:43:06

To nejsou pouze tablety na cukrovku, které u nás nejsou. 

Ačkoliv existují lepší metody léčby - tak se u nás léči zvířata po staru (viz. Panacur, ačkoliv už existuje lepší varianta.) 

Např. v Americe jsou prý dostupné i probiotika, která obnoví střevní mikroflóru po napadení parazity. Takhle jsem do malého cpala Fortifloru 8 měsíců než se dostavil výsledek. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.