Aktuálně: 4 801 inzerátů176 181 diskuzních příspěvků17 780 uživatelů

Diabetes

Fikovnice
Fikovnice (4435 příspěvků) 30.10.2023, 22:39:07 xxx.xxx.60.223
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 30.10.2023, 22:30:30

Jo jo, já u těch injekcí asistuji, mobil je na nahlas a já povídám:"Fido je šikovný! Ten je tak šikovný! Vydrží, Fido vydrží!"

A po chvíli se ozvalo:"Hele, ale Irenka je taky šikovná!"🤣

Fikovnice
Fikovnice (4435 příspěvků) 31.10.2023, 16:19:00 xxx.xxx.61.15

Jak jsem avizovala jinde, tak sem krátce píšu. Ne úplně dobrou zprávu, ale snad ne tragédii…

Fido se mi zdá těžší a těžší - naprosto pravidelně si mi chodí lehat na prsa. Čumákem mi nadzvihuje ruku a vyžaduje mazlení a hlazení😄. Potud dobré. Dobrý je i jeho enormní zájem o venek a k ránu trysk domů👍. 

ALE: Dnes jsem jej změřila (glykémii)…a 16.8!!! Jak píšu, tragédie to není, ale byla jsem už skoro zvyklá na hodnoty mezi 5 a 7. Netuším, zda moji přátelé mohli injekce technicky píchnout špatně, spíš si myslím, že Fidovi chyběl venek (a já!😊) a že u něj hraje dost velkou roli psychika… Každopádně pu/pd není, věčně hladový také ne, tak doufám, že se glykémie zase srovná do dobrých hodnot. Ono já si fakt už potřebovala trošku odfrknout.

Fikovnice
Fikovnice (4435 příspěvků) 29.11.2023, 21:54:13 xxx.xxx.62.168

Přátelé, zdravím srdečně!

Já jsem někde psala, že z určitých důvodů jsme momentálně na apl. inzulínu 1x denně. Každopádně včera dvě h po aplikaci a Fidově jídle glykémie 4.3!!! A asi před týdnem 5.0.🍀

Nevím, zda se mám obávat, že je pokažený glukometr, anebo zda se mám radovat!?

Sardullah
Sardullah (1005 příspěvků) 29.11.2023, 22:01:36 xxx.xxx.221.216
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 29.11.2023, 21:54:13

Já jsem optimista, takže věřím, že to je blýskání na lepší časy a že to nejhorší máš s kočičákem za sebou.😇

Fikovnice
Fikovnice (4435 příspěvků) 29.11.2023, 22:02:16 xxx.xxx.62.168
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 29.11.2023, 21:58:28

Milá Doron, MOC děkuju!!!!!

Jo a včera Fido “útočil” na ty dva! Různě se skrýval a číhal…to jsem u něj fakt roky nezažívala. Taky ti dva úplně čučeli. Teď se zas oportunisticky mazlí jak blázen = chce jít ven, mrcha!!! 😂

Fikovnice
Fikovnice (4435 příspěvků) 30.11.2023, 11:06:08 xxx.xxx.62.168

Ještě hodím dotaz do placu: Je možné, že by mu cukrovka odešla (asi tušíte, koho cituji 😀)?? Mám na mysli, že by se šlo ještě dolů s inzulínem?? Musím to vše prokonzultovat s vetkou, ale pokud máte někdo nějakou zkušenost, budu vděčná…

Fikovnice
Fikovnice (4435 příspěvků) 01.12.2023, 19:23:04 xxx.xxx.61.121

Milí přátelé zvířat a vůbec “chovozvěřoví kamarádi”!💖

Přijela jsem teprve před chvílí z práce a Fidovi jsem téměř na minutu přesně píchla inzulín po 24h! VZÁPĚTÍ jsem se rozhodla, že zkusím změřit glykémii, ač bylo jasné, že Lantus ještě nemohl nastoupit. 

No a zírám: 6.5!!!!!!!!!👍

Hned jsem to volala vetce, doteď jsme kecaly. Její názor je, že se podařilo diabetes zkompenzovat a že přesně takto si to představovala. Přejít na apl. inzulínu 2x denně a když Fido pozitivně zareaguje, můžeme se vrátit opět k aplikaci á 24 hod!!! Doporučuje zůstat na dávce, na níž jsme a na aplikaci 1x denně. Dále jsem domluvila kontrolu u ní, to ale až po N. roce, kde se zkontrolují ionty, glykémie, celá biochemka, ale hlavně fruktosamin, díky němuž uvidíme, zda je tedy diabetes skutečně zkompenzovaný (fruktosamin by šel dolů). Já se fakt děsně bojím, že je třeba porouchaný glukometr, ale to dr. skoro vylučuje: Říkala, že by to házelo podivná hausnumera, navíc, že bych na Fidovi dekompenzaci asi poznala, což má pravdu.

Popravdě já skoro nedýchám. A pokud se kompenzace diabetu potvrdí, je to v záplavě špatných až šílených zpráv jedna extrémně, ale opravdu extrémně pozitivní!!!👏

Fikovnice
Fikovnice (4435 příspěvků) 01.12.2023, 19:30:41 xxx.xxx.61.121
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 01.12.2023, 19:25:37

Milá Kometo, strašně moc děkuji!!!💐

Víte, ono to bylo (a pořád je) velké trápení! Třeba dnes Fido při aplikaci inzulínu naříkal😢 a dokonce jsem jej píchala nadvakrát! Navíc ten stres, co jsem s ním zažívala, když byl zdekompenzovaný, to snad ani nejde popsat… Pokud se ale prokáže, že glukometr funguje OK, tak je to opravdu neskutečně radostná zpráva a já jsem za ni nepopsatelně šťastná!!! 🍀🤩

Sardullah
Sardullah (1005 příspěvků) 02.12.2023, 09:54:22 xxx.xxx.189.104
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 01.12.2023, 19:23:04

Janinko myslím na tebe i na kočičáka a budu držet móc palečky a modlit se, aby se zadařilo…❤️🍀

Fikovnice
Fikovnice (4435 příspěvků) 07.12.2023, 21:58:29 xxx.xxx.63.90

Milí přátelé.

Píšu ještě sem. Jak asi někteří víte, zažívám nelehké období stran osobní a hlavně profesní situace. Glykémie Fida jsou ale téměř neuvěřitelné - mezi 5 a 6…skoro nedýchám a pořád mám obavu, zda je glukometr OK.

ALE: Začal mi zase víc žadonit o vodu!! Říkala jsem to s obavami té naší vetce a ona opáčila:"Předpokládám, že jste začala v bytě topit a máte tam spíš sucho…(?)" No ano, mám. A ona mi řekla, že tady ten fenomén, že se začátkem topné sezóny kočky začnou mnohem víc pít, je dobře známý. Je pravdou, že i Prostřední víc pije a Elsa možná taky. Přesto s mojí paranoiou se ptám: Máte někdo také takovéto zkušenosti??

Jinak skoro nemůžu psát, Fido se nmi vyvalil na prsa, na břichu mám NTB a Fido přede a přede. Pak jsem ještě zaznamenala, že bohužel je zas těžký jak olovo!!! Prostě zase nabral. To je samozřejmě dobré z hlediska toho, že není v katabolismus a stran cukrovky by obézní být logicky také neměl… Přitom není nějak extra žravý, to Prostřední je jak žíravina!!🤣

Tak sem spíšu spíš pro nějaké sebeuklidnění, event. vaše zkušenosti - jestli se potřeba pití vašich koček liší dle ročního období, topení a přesušeného bytu atp…?

Irma19
Irma19 (236 příspěvků) 07.12.2023, 23:00:34 xxx.xxx.239.133
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 07.12.2023, 21:58:29

Bytovou kočku jsem nikdy neměla, tak v tomto nepomůžu.

Ty ale máš kočky dlouhá léta, přece musíš už mít představu, jak reagují na začátek topné sezóny… všimla sis u nich něčeho v minulosti?

A mrkni už konečně na Messenger 🫣

Fikovnice
Fikovnice (4435 příspěvků) 08.01.2024, 00:57:17 xxx.xxx.60.162

Milí přátelé,

tak zas otevírám “své” vlákno… Jak řada z vás ví, řeším ty pracovní trable (a jiné). 

Fido teď začal víc jíst a dokonce se mi zdálo, že má zas větší žízeň. Tak jsem jej 2x v rozestupu po nějaké době zase změřila (glykémii z ucha). Poslední hodnota glykémie 5.3!!!🍀 Procházela jsem naměřené glykémie za cca poslední 2 - 3 měsíce a ani jednou se nedostal přes nějakých 6.5!!! (Co bych za takové hodnoty dala já!😉) Lidi, já ani nedýchám… Kéž aspoň v této oblasti je klid!

Dle dr. nadměrné pití bývá (prý), když se bytovým kočkám začne topit (a já v jednom pokoji topím permanentně) a byt je suchý. Což by odpovídalo. Odpovídá i to, že se mi zdá, že víc pijí i zbývající dva. 

Jinak Fido je takový jako nasvalený (není tlustý, a vyhublý už vůbec), má chuť si hrát a čas od času mlaďase (Prostředního) pořádně prožene!😀

Fikovnice
Fikovnice (4435 příspěvků) 08.01.2024, 01:00:27 xxx.xxx.60.162

V té souvislosti bych se chtěla zeptat, zda někdo náhodou neví: Mohla Fidovi cukrovka “odejít”? Myslím, že se zde psalo, že někdy stav může být reverzibilní. Vidíte, že výrazivem kopíruji exprezidenta, ale já se fakt ptám vážně… Jinak jsme na aplikaci á 24h Lantusu (6 UI). Já bych šla i trochu dolů, naše vetka zatím nechce. Ale z výsledků je nadšená, stejně jako já.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.