https://www.chovzvirat.cz/inzerat/222037-goldendoodle/
https://www.chovzvirat.cz/inzerat/222035-cavapoo-stene-psik-fenka/
nejsou to stejní kříženci s různým názvem..
Toto asi nebude s PP a ta cena 😲
https://www.chovzvirat.cz/inzerat/221790-jezevcik-kralici-trpaslici/
Jasně, že ne. Ale je to merle, takže nekup to, že jo.
Je pryč.
https://www.chovzvirat.cz/inzerat/221859-jezevcik-kralici/
Reni smazat, jednat bez PP, jednak izabela u nás není povolená barva a jedna králičí nemůže mít 5 kg
A proč to mazat? Nějaká interní pravidla zakazují inzerci nijak nemaskovaných bezpapíráků? Kdyby bylo uvedeno s PP, ale nebyly to FCI, tak bych i pochopila klamání zákazníka, ale tohle? A že bezpapírák nemá povolenou barvu a velikost, to snad není divné, ne?
Jako chápu, požádat inzerenta, ať doplní, že psi jsou bez PP, to by bylo ok, i když je to zjevné. Ale smazat? Proč?
Omlouvám se, vidím, že to píšu podruhé - myslela jsem si, že se mi to neuložilo, a ono to bylo v jiném vlákně. 💐
Taky jsem si tím mazáním nebyla jistá, ale zase pak si říkám, že minimálně ta informace “králičí” asi tedy není v pořádku… No ale zase aby se pak nemazalo jen při podezření z nekalého úmyslu, to by nebylo dobré.
Aluška:https://www.chovzvirat.cz/inzerat/221859-jezevcik-kralici/ ;
Reni smazat, jednat bez PP, jednak izabela u nás není povolená barva a jedna králičí nemůže mít 5 kg
Někdo byl asi rychlejší.
A nepojí se to zbarvení třeba s nějakým postižením? Nevím, jak u jezevčíků, ale kdyby tomu tak bylo, tak smazat je asi na místě.
Zdravotní rizika specifická pro barvu "Izabela"Izabela je zředěná čokoládová barva způsobená genem d (dilution). U jezevčíků a jiných plemen se tato genetická výbava často pojí s těmito komplikacemi:Barevná mutační alopecie (Color Mutant Alopecia): Srst na světlejších nebo šedavých částech těla může začít řídnout, lámat se nebo úplně vypadávat. Kůže bývá šupinatá a náchylnější k infekcím.Demodikóza (Demodex): Zvýšená náchylnost k tomuto parazitárnímu kožnímu onemocnění kvůli oslabené imunitě kůže.Alergické reakce: Vyšší citlivost kůže na vnější vlivy (krmiva, paraziti, šampony).
Kdybych mazala každý pofidérní inzerát, tak bych ji tu moc nezbylo. A Zbyněk by neměl radost.
Holt musí zapojit mozek i noví majitelé - ano, vím, to se ne vždy děje. Když se někdo ulakomí na peníze nebo vidí jenom atraktivní barvu…
Jj Reni, už vím 🙂
https://www.chovzvirat.cz/inzerat/222037-goldendoodle/
https://www.chovzvirat.cz/inzerat/222035-cavapoo-stene-psik-fenka/
nejsou to stejní kříženci s různým názvem..
Vypadají hodně podobně.
Asi se někdo chce svézt na módní vlně.
kometa:Vypadají hodně podobně.
Asi se někdo chce svézt na módní vlně.
Edit - jasně, že stejná štěňata. I stejná dečka.
Já dnesla šmejdila po psí inzerci a koukám , že ceny psů jsou stále z valné většiny tajné…všude dohoda..
🤔
Už se to tady řešilo, ale pořád to nechápu. U koní se ceny běžně zveřejňují. Nevím, proč to nejde i u psů. Konkurenční boj?
Přece si vážím své chovatelské práce, která holt stojí nějaký peníz - zdravotní vyšetření, výstavy, zkoušky, výběr krycího psa, odchov štěňat…
Aby náhodou chovka neviděla za kolik má jiná chovka….nebo je tu nějaký chovatel a může nám to osvětlit? Proč jsou ceny psů tajné…asi by mne nebavilo obvolàvat kdo a za kolik se momentálně prodává konkrétní pes, plemeno.
Nevím, nejsem chovatelka. Možná proto, že za každé štěně si řeknou jinou částku podle toho, jak nadějné se zdá. I pro mě je to záhada, přece uveřejnit rozsah ceny orientačně od-do by bylo ku prospěchu věci, protože by se předešlo dohadům a telefonátům s dotazem na cenu.
Mně zase není jasné, proč je to jednou doodle a podruhé poo. Zatím jsem vysledovala, že velcí psi jsou doodle (labradoodle, goldendoodle, berniedoodle) a malí jsou poo (capapoo, maltipoo).
Chovatelé tvrdí, že je to konkurenční boj, aby ostatní chovatelé nevěděli, za kolik ten konkrétní vrh prodává. Nevím, jestli je to pravda - jak jsem četla, tak posouvám info dál 🙂