Aktuálně: 1 892 inzerátů281 890 diskuzních příspěvků20 124 uživatelů

Inzerce psů

Sardullah
Sardullah 02.06.2026, 15:26:30 xxx.xxx.221.235

Ta argumentace ohledně zdraví je na palici a možná, kdyby lidi použili mozek…

Jako všichni se shodnem na tom, že je hodně smutný kam to dost plemen, co se týče zdraví, dopracovalo a jako jo… něco jsme chovem hodně pokazili…

Často slyším o PP psech mluvit jako o těch zdegenerovaných a nemocných, a že teda psa s PP nikdy, že bez PP jsou zdravější a šlak by mě trefil a musím počítat do deseti než začnu vysvětlovat… “a kdepa se asi ti zdraví psi bez PP berou?… obzvlášť pokud jsou štěňata po rodičích s PP… takže taky po těch zdegenerovaných rodičích… ´

Přijde mi, že 99% lidí, se kterými se o tom bavím, si myslí svoje… bohužel musím konstatovat, že tam klidně může být zrnko pravdy… třeba NO… za mých mladých let lidově označovaný jako vlčák. Spousta lidí měla vlčáka jako hlídače, často bez PP, často jako štěně z odchovu souseda… a tady teda musím říct, že často bylo krytí plánované a často se opravdu krylo proto, že Asta je strašně chytrá a ostrá jak břitva a Aran je pes jak tele, nádhernej, nekompromisní, tím že se štěňata často “prodala” v sousedství třeba za flašku… štěňata po psu, kterej by byl evidentně nějakej chabrus na zdraví by si v okolí nikdo nevzal… a ti psi byli prostě často opravdu funkční s minimální péčí… a potom si po letech koupí NO s PP a co si budem i mezi odchovy s PP je potřeba vybírat, aby šel člověk tomu štěstíčku naproti… a PP není záruka zdraví a ten jejich papírovej pes má třeba dysplazku jak prase, potřebuje operace nebo něco jinýho a takhle to vzniká.

Další věc je, že řada čistokrevných psů bez PP ve skutečnosti není opravdu čistokrevná, dokonce to ani není kříženec F1, ale prostě pes-vořech více či méně jako dané plemeno vypadající a obecně si myslím, že voříšci bývají zdravější… snad s vyjímkou psů z množíren…

Smutný je, že tohle povědomí o nemocných, zdegenerovaných psech s PP se šíří jako dogma a opět to podporuje nákup psů bez PP a tím pádem i množky. A teda tady bych řekla, že karma je zdarma… nechtěli jste nemocného zdegenerovaného papíráka, tak tady máte štěně z množky… zaručeně čistokrevné, zdravé až na věky věkův ámen a povahově super a ušetřil jste tisíce oproti značkovému štěněti…. gratuluju a už se “těším” až budete na ČT1 v pořadu Černé ovce, jak jste nalítli a zpětně zjistili, že máte štěně z množky a jakej bambilion jste nechali už na veterině, nemluvě o tom, že už je na první dobrou jasný, že tohle čistokrevnrej pes není… bohužel i za tou karmou, trestající lidi bez selského rozumu , je utrpení těch psů….to potom opravdu sprostě nadávám, protože dle popisu toho “podvedeného chudáka” jak nákup štěněte probíhal, tak všichni tady z nás na první dobrou řeknou “ tak to je jasná množka” a kdyby si ten dotyčný podvedený chudák před tou koupí vygůglil jenom nějaké základní informace, tak by to na první dobrou identifikoval taky… ale to ne, to si to vygůglím až s křížkem po funuse… a končím, už mi zase stoupá tlak a začínám mít vztek…

Blbý je, že my se tady můžem vypisovat až do alelujá, ale je to trochu na nic, protože my jsme tady v takové bublině, kdy tohle všichni víme, ale realita je jiná, alespoň v mém reálném světě a k těm lidem se to nedostane a i když se to dostane, protože se neudržím a provedu nevyžádané školení na téma výběr a koupě štěněte, tak vidím ty “titulky” co jim běží na čele…jak mi to všechno odkejvou, ale myslej si svoje.

No tak trošku doufám, že si tyhle diskuze najde a přečte co nejvíc lidí, co třeba zde nepřispívají, jenom čtou…myslím, že to je obecně důvod vypisovat podobné věci periodicky, když na to přijde řeč…

acher (neregistrovaný) 02.06.2026, 15:54:34 xxx.xxx.222.196

Píše se zde o zdraví psů s  PP i bez PP psů.Ano vše je pravda, ale já bych k tomu ještě dodala, že dnes se chovatelé snaží odchovat všechna štěňata za každou cenu. To dříve nebývalo. U těch bez PP vůbec ne.Tam přežili ti nejsilnější, jelikož odchov byl ponechán hlavně na feně. Ale ani u těch s PP  se neodchovávalo vše a za každou cenu. Když u nás začínal čistokrevný chov berňáků, běžně se utrácela štěňata s nějakou vadou. Sama jsem u čuvačů utratila po týdnu štěně které zaostávalo a fena o něj moc nestála.Vidím to u králíků.Někdo řekne, to je něco jiného. Není, genetika je stejná a ten špatný výběr je vidět podstatně dříve. I tam jsou chovy které šlechtěním na vzhled mají sice krásné jedince, ale samice se špatně připouští, špatně zabřezávají, odchovávají,  mají málo mladých.A pak se tvrdí, je to plemenem. V našem chovu se sice také snažím o dokonalý exteriér, ale hlavně o kvalitní samčí a samičí vlastnosti. Nemám problém vyřadit vysoko bodově hodnocené zvíře, pokud nesplňuje i vlastnosti na odchov.Ono to jde.Mít kvalitní zvířata exteriérem i chovnou hodnotou, jen to déle trvá. U psů je to stejné.

Sarah01
Sarah01 02.06.2026, 16:33:25 xxx.xxx.162.253
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 02.06.2026, 15:26:30

Když jsme u těch německých ovčáků, tak na FB se vždycky přichomýtnu k hádce, kde lidi tvrdí, že jsou to chudáci tahající zadek po zemi, a chovatelé NO jim zase tvrdí, že už to dávno není pravda a že psi jsou zdraví. Ale ať mně teda někdo vysvětlí, proč ten pes v postoji nestojí normálně. To se i jiná plemena takto aranžují do postoje? Nebo ten pes tak běžně stojí? Mně to prostě hlava nebere, protože z osmdesátek si takový postoj z výstav nepamatuju.

Sardullah
Sardullah 02.06.2026, 16:56:36 xxx.xxx.221.235
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 02.06.2026, 16:33:25

No já to úplně nesleduju, ale teď už to není jeden německý ovčák, ale jsou pracovní linie, které ten kapří hřbet nemají… ale asi mají o hodně větší pracovní drajf… a pak exteriérové linie. Nejezdím na výstavy, tak nevím, jestli to tak je u všech, ale teda když u nás potkám ovčouna, tak ten rozdíl je vidět na první dobrou. Pracovní ovčoun vypadá normálně a ten exteriérový… často v barvě tzv. typ Rex to ten má zadel skorem u země a chodí v takovém jakože podřepu… když to vidím, tak se mi chce brečet… první půlka psa je moc hezkej ovčoun, pak zlom a záď klesá hodně dolů…
 

Sarah01
Sarah01 02.06.2026, 16:58:16 xxx.xxx.162.253
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 02.06.2026, 16:56:36

U nás na vesnici právě už NO nevidět.

Sardullah
Sardullah 02.06.2026, 18:03:07 xxx.xxx.221.235
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 02.06.2026, 16:58:16

Já teda bydlim ve městě…teda na konci města ve čtvrti, kde jsou jen domečky, žádná bytovka…dřív tady byl vlčák fakt hodně zastoupený. V době, kdy jsem měla svojí ovčandu, tak jsem chodila občas procházkovat s klukama ze čtvrti a klidně se nás sešlo s ovčounama 5-6…jenom na konci naší ulice …asi 12 domů bylo ovčounů 6.  4 moje kamarádky měly taky ovčouny, chodily s nima na cvičák….dneska….vídám chodit jedny lidi s ovčounem a teda jak mám prochozeno v okolí, tak dalšího ovčáka jsem v žádné zahradě neviděla.

No a těch pár kousků, na které občas narazím, tak to je povětšinou, že kolem projíždím autem.

Co teda já za sebe můžu říct, tak že jsem vždycky vnímala NO jako hodně univerzálního psa…který bezvadně fungoval jako hlídač, rodinný pes a základní ovladatelnost se zvládla, aniž by se muselo chodit na cvičák …nebo naopak s ním chodily na cvičák klíďo 12ti leté holky…clapy běžně doprovázel na volno, když vzali kárku a jeli králikům na trávu…lítal po zahradě s dětma, nosil jim hozené balónky, hlídal děcka, zvířectvo….

Dneska bych si už NO nepořídila…jako tu výstavní linii určo ne a pracovní…to už bych se bála, že to je moc akřní…i když možná je to jen moje teorie, osobně žádnýho pracáka za poslední dobu neznám…možná, že jsou stejní, možný to je, třeba i mezi pracákama bych našla nějakej “zlatej střed”….

Ale zase…já nejsem objektivní, vzhledem k tomu, že mi naturelem vyhovuje chrt a pastevec, který ode mne nevyžaduje nějaké “trdlování”, abych mu vymýšlela nějaké aktivity, které mu zaměstnají hlavinku a ani nevyžadují naběhat 100 jarních kilometrů, tak všechno, co vyžaduje nějakou aktivitu typu “pocvičila jse se psem” mě psychicky děsí…prostě ovčák…jakýkoliv…není pes pro mě…

Fiona.Praha
Fiona.Praha 02.06.2026, 18:51:59 xxx:xxx.c309:51e6
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 02.06.2026, 13:29:55

Já to mám tak 50/50, někdo měl dlouhověkého PP, jiný nemocného PP a to samé bez PP. Nemyslím si, že teda zdraví a věk dožití nutně souvisí s PP, resp. absencí PP.  Asi si nevybavuji, že by někdo měl psa z vyloženě hnusné množírny, které se teď odhalují. Co si vybavuji, byli a jsou to spíš psi z domácího množeníčka. 

Úplně stejně mne teda udivuje, že tihle zastánci křížení bez PP asi mají nějakou pokřivenou optiku nebo jsou poloslepí, protože vůbec si nevšimnou nebo to nevidí, že ti krásní bez PP (kolikrát hezčí než ti přešlechtění s PP) jsou každý jiný, jak do velikosti, barvy, ale i povahy. Uznávám, jsem divná já 🙂 

Fiona.Praha
Fiona.Praha 02.06.2026, 19:01:05 xxx:xxx.c309:51e6
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 02.06.2026, 16:33:25

NO tak normálně stojí, říkají tomu, myslím, kapří záď. V NO se zcela neorientuji, ale někde jsem vyčetla, že kapří záď mají exteriérové linie, pracovní linie jsou pořád funkční, normálně chodící psi. 

Ph (neregistrovaný) 03.06.2026, 00:36:43 xxx.xxx.85.238

NO tak normálně stojí

no - i exterieraci se do postoje rovnaji… ne tolika jako pracaci, ale rovnaji

Ph (neregistrovaný) 03.06.2026, 00:43:41 xxx.xxx.85.238
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 02.06.2026, 18:03:07

který ode mne nevyžaduje nějaké “trdlování”, abych mu vymýšlela nějaké aktivity,

jj. ten vovcak aktivity a nejaky pristup vyzaduje. Neni to nic extra - ale pro mnohe uz vlastne ano. Tim nemyslim Vas konretne, vy to pisete narovinu 🙂

Za me je to NO fakt velmi univerzalni a prizpusobive plemeno. A vychovava se to vlastne samo 🙂 nicmene vim, ze to neni obecna pravda, jen indi-vindy pristup 😀

Ph (neregistrovaný) 03.06.2026, 00:52:23 xxx.xxx.85.238
»
Odpověď na příspěvek uživatele BaLu z 01.06.2026, 16:48:07

kdyz se to"resi" tolik let a stejne u inzeratu neni cena -tak to s tou medvedi sluzbou neni tak horke ….

urcite duvody uz tu padly - proc se ta cena nepise. Pri kryti to proste netusite, jak to dopadne…

ale k cemu se chci jeste vyjadrit - chovatele PP psu fakt nejsou zodpovedni za cely svet chovu psu.

Jejich cilova skupina neni mezi zajemci “ jemijedno, cotojezapsa, hlavnezejelevny”.

nechteji presvedcovat vsechny o tom, ze si maji hlavne koupit PP psy.  A nevim, proc se tohle pouziva jako argument. At si kazdy koupi co chce, ne? 

BaLu
BaLu 03.06.2026, 06:48:14 xxx.xxx.230.124
»
Odpověď na příspěvek uživatele Ph z 03.06.2026, 00:52:23

Myslím, že absence cen u inzerátu  na štěňata s PP vyžene určité procento zájemců o psa od chovatele psů s PP k chovateli bez PP, ale s definovanou cenou štěněte.

Omíláme to tu pořád dokola a efekt nikdy žádný nebude. Jen my si pokecáme a zabijeme čas. 

Ph (neregistrovaný) 03.06.2026, 08:08:45 xxx:xxx.8157:e7f3
»
Odpověď na příspěvek uživatele BaLu z 03.06.2026, 06:48:14

Mozna “vyzene” - ale treba o takove zajemce nema chovatel zajem. Proc se vlastne ma prizpusobovat ten chovatel? 

Pro dobro psu na celem svete? Ale k tomu se svym odchovem  - nezavazal. 

Treba si ten chovatel trosku ceni sve prace….

Buggyra
Buggyra 03.06.2026, 08:42:53 xxx.xxx.198.226

Tak proč zrovna pro dobro psů na celém světě? Třeba pro vlastní dobro. 

Třeba se mu neozve zájemce, který by byl jinak pro toho psa dobrý parťák. Znám lidi, kteří jsou v tomhle zásadoví a na inzerát bez ceny nereagují, protože jim to pije krev. A jsou to lidi z celého spektra společnosti (nebo celého spektra mojí bubliny řekněme). Uvedením ceny předá informaci ten chovatel všem, kteří si přečtou inzerát, neuvedením ceny ji předá jen těm, kteří zavolají a zeptají se “za kolik”. A zásadový chovatel třeba budoucí majitele, co se zeptají “za kolik” vůbec nezařadí do výběru, protože jemu to také přijde jako že těm majitelům jde jen “o peníze” a nikoli o psa, protože se prvně nezeptali na povahu a zdraví.

No samozřejmě chovatel, který má celý vrh zamluvený už při oznámení plánovaného spojení nemusí vyvěšovat ceny do inzerátů, protože nedává inzeráty. Ale o takových chovatelích se tu nebavíme, že.

Sarah01
Sarah01 03.06.2026, 08:57:29 xxx.xxx.11.197

Tak oni i mezi zájemci nebo přesněji řečeno těmi, kdo se na inzerát ozvou, jsou lidi a lidi, kteří neumějí číst. Takže i když tam napíšete kontakt, e-mailovou adresu a telefon (dnes se přednostně inzeruje na FB), tak si pod inzerátem přečtete několik odpovědí typu “Mám zájem”. Já těmto lidem ani neodpovídám, takové zájemce nechci. Pokud mně někdo napíše nebo zavolá a zeptá se na cenu, i když ji uvádím (na FB teda ne, tam se nabízet zvířata na prodej nesmí), tak nemám problém ji sdělit třeba hned na začátku telefonátu, aspoň si pak ušetříme zbytečné chození kolem horké kaše, že jo.

Sarah01
Sarah01 03.06.2026, 09:07:58 xxx.xxx.11.197
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 02.06.2026, 18:03:07

U nás na vesnici za mýho dětství měl NO snad každej, kdo měl psa. A i s bez PP se chodilo na cvičák a dělaly se zkoušky. Jo, byl to takovej univerzální pes, měli jsme ho doma taky a já taky vždy chtěla jen NO. Jenže jsme neměli svoje bydlení a pak jsme bydleli 16 let v bytě, tam to nešlo a pak, až jsme se odstěhovali do domku, už nebyl NO to, co býval dřív a už jsem ho nechtěla. Nejdřív, že zkusím labradora, nakonec jsem se rozhodla pro GR a nelituju, toto plemeno mně maximálně vyhovuje. Je to takový přizpůsobivý pes, aktivity má rád, ale když to z nějakýho důvodu nejde, tak se z toho nehroutí.

kometa
kometa správce
03.06.2026, 09:11:16 xxx.xxx.224.101
»
Odpověď na příspěvek uživatele Ph z 03.06.2026, 00:52:23

At si kazdy koupi co chce, ne?

Dovolím si nesouhlasit. Takový přístup u kupujících nahrává množírnám. Už z principu bych si bezPP štěně nekoupila.

kometa
kometa správce
03.06.2026, 09:19:56 xxx.xxx.224.101
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 03.06.2026, 08:57:29

aspoň si pak ušetříme zbytečné chození kolem horké kaše, že jo.

Tak jako kamarádka, která mj. nabízí ustájení pro koně. Taky začíná cenou - šetří čas zájemce i svůj.

BaLu
BaLu 03.06.2026, 09:21:35 xxx.xxx.230.124
»
Odpověď na příspěvek uživatele Ph z 03.06.2026, 08:08:45

Uveřejnění ceny či rozpětí cen štěňat s PP  znamená, že si chovatel neváží své práce?  

Tak to jsem netušila. 

Co je to za blbost?

acher (neregistrovaný) 03.06.2026, 09:53:54 xxx.xxx.222.196

Když jsem odchovávala štěňata, je to sice už pár let, tak jsem cenu běžně zveřejňovala a přišlo mně to úplně normální. Teď inzeruji králíky a také cenu normálně zveřejním . Právě proto, že si vážím své práce a kvality zvířat. Jelikož se spíš ozvou zájemci kteří hledají zvíře do registrovaného chovu než obyčejní chovatelé kteří chtějí jen králíka do chovu.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.