Aktuálně: 1 908 inzerátů282 970 diskuzních příspěvků20 165 uživatelů

Psi v médiích

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj 28.04.2026, 08:08:47 xxx.xxx.128.36

Kangal není špatný plemeno, jak jsem psala výš,  Fido byl jeden z nejlepších psů,  co jsme kdy měli.  A to i přes svoji kontroverzní minulost.  Přišel k nám s pověstí zabijáka a předali nám ho pod sedativi. Byl úžasný,  věrný, choval se předvídatelně.  Nejsou špatný plemena, jen idioti nebo snílci,  co si je pořizují. 

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj 28.04.2026, 08:12:52 xxx.xxx.128.36

A to píšu i přesto,  že jediná krev, kterou Fiďák u nás prolil byla moje. Naštvala jsem se na jeho milovaného pánečka- manžela,  zařvala na něj v jeho přítomnosti a už  jsem měla proštíplou prdel🙈, chápu, to se prostě nedělá nebo za dveřmi.  Kdyby chtěl,  tak mi tu půlku urvat, zuby jeho velikosti jsem v životě  neviděla a to máme  převážně  Mega psy.

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj 28.04.2026, 08:15:42 xxx.xxx.128.36
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 28.04.2026, 08:04:03

Klasika, pokud měl  tituly tak o ně přijde a měla  by být  stopka výstav,  jak píše Jana, a samozřejmě zaplatí veterináře,  doktory…, sepisovala to i policie, takže možná přestupek. Můžu zjistit podrobnosti,  ale zatím je brzo.

Sarah01
Sarah01 28.04.2026, 08:20:16 xxx.xxx.11.197
Dublinbarzoj:

Klasika, pokud měl  tituly tak o ně přijde a měla  by být  stopka výstav,  jak píše Jana, a samozřejmě zaplatí veterináře,  doktory…, sepisovala to i policie, takže možná přestupek. Můžu zjistit podrobnosti,  ale zatím je brzo.


OK. Koukala jsem právě, že získal V1, CAC. To asi ještě před tím incidentem, že?

acher (neregistrovaný) 28.04.2026, 08:20:21 xxx.xxx.222.196
»
Odpověď na příspěvek uživatele drvodelkafialova z 27.04.2026, 20:53:50

Nemám fb, tak mně to dál nepustí. Takže nevím, jestli tam mají i kavkazany. Co mají na yt videa tam mají kraše, šarplanince, tornjaka,pyrenejce. Tam mně také vadilo tanec se psem s celebritou.Jelikož z našich psů by žádný cizího člověka neposlouchal. A někteří poslechli i ostatní domácí jen když to uznali na vhodné. Také mně vadí, pokud ti psi nejsou pořizováni na práci a stávají se z nich jen domácí mazlíčci. U čuvačů se dříve dělal test povahy do chovu. Museli ukázat vyrovnanost a nereagovat na lidi kteří si jich nevšímali a procházeli jen okolo, ale museli zareagovat na útok. Jenže to už se nedělá a ostré psy do chovu moc nechtějí.Ani velké. Alan má 75cm a už je do chovu přerostlý.

janaa
janaa 28.04.2026, 08:24:47 xxx:xxx.53b3:7271
Sarah01:

OK. Koukala jsem právě, že získal V1, CAC. To asi ještě před tím incidentem, že?


No,tak titul z výstavy mu odeberou,zakážou vystavovat,víc dělat nemůžou

drvodelkafialova
drvodelkafialova 28.04.2026, 08:26:31 xxx:xxx.3f52:b62
»
Odpověď na příspěvek uživatele acher z 28.04.2026, 08:20:21

To je přesně ono. Aby se pár slepic mohlo předvádět, jak tančí s pastevcem a jak s ním dělají já nevím snad canisterapii, budou mrvit plemeno, dokud ho nezničí.

Zrzavci
Zrzavci 28.04.2026, 09:27:25 xxx.xxx.226.6

Já sem dám odkaz z trochu jinýho soudku:

https://www.novinky.cz/clanek/valka-na-ukrajine-aljona-stihla-utect-pred-ruskymi-bombami-i-se-150-zviraty-40574378#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=7&utm_campaign=abtest302_asistent_url_varBB&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Musím říct, že před lidmi, kteří neutekli a žijí tam nadále smekám. A před těmi, kteří se starají o ty, kteří zůstali opuštěni, smekám hluboce. V komentářích pod článkem je odkaz, který někdo dohledal - přímo na stránky té paní a její účet. Kdyby někdo jako já, preferoval přímou pomoc,

Doron
Doron 28.04.2026, 09:54:08 xxx.xxx.167.147
Sarah01:

OK. Koukala jsem právě, že získal V1, CAC. To asi ještě před tím incidentem, že?


Řekla bych že dřív..

Psali, že po berňácích nastupovali do stejného kruhu kangalové.

Sarah01
Sarah01 28.04.2026, 09:59:59 xxx.xxx.11.197
Doron:

Řekla bych že dřív..

Psali, že po berňácích nastupovali do stejného kruhu kangalové.


😲

Aha, tak to jsem přehlídla. Tak to nechápu.

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj 28.04.2026, 11:46:33 xxx.xxx.128.36

Nene, po berňácích byli entlebuši,  potom tibetské dogy a švýcarští salašníci,, kangalové byli jinde

Sarah01
Sarah01 28.04.2026, 13:05:26 xxx.xxx.11.197
Dublinbarzoj:

Nene, po berňácích byli entlebuši,  potom tibetské dogy a švýcarští salašníci,, kangalové byli jinde


Jo takhle. Takže ten chlap s kangalem tam vlastně neměl co dělat.

acher (neregistrovaný) 28.04.2026, 13:08:29 xxx.xxx.222.196
»
Odpověď na příspěvek uživatele Dublinbarzoj z 28.04.2026, 11:46:33

Ale berňák i entlebuch je také švýcarský salašník.

Sarah01
Sarah01 28.04.2026, 13:28:19 xxx.xxx.11.197
acher:

Ale berňák i entlebuch je také švýcarský salašník.


Je to obojí FCI II, ale berňáci měli kruh 5 a kangal kruh 7, je to tak na dogoffice. Molossoidní prostě byli zvlášť v té sedmičce.

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj 28.04.2026, 13:31:34 xxx.xxx.128.36

Ano jsou všichni, tak oprava velký švýcarský salašnický😉

Chlap s kangalem šel kolem kruhu a z druhé strany byly stánky.  Bylo to ve V, ale zas tak málo  místa tam nebylo, tentokrát prostorné kruhy, málo stánků, takže  místo, oproti jindy pohoda. Prostě shoda náhod, flexina….

Zrzavci
Zrzavci 28.04.2026, 13:33:50 xxx.xxx.226.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele Dublinbarzoj z 28.04.2026, 13:31:34

flexina

ježej se mi chlupy na zádech!! V takový koncentraci  psů a lidí bych na flexině neměla ani svýho dokonalýho pana Rumíčka, to je prostě idiot.

Fenky a lidí je mi moc líto, ona si to ponese celý život - nejspíš - takže skončili asi s výstavama, s případným chovem, pokud plánovali. Zažalovala bych to hovado, že by mu zbylo na suchej rohlík tak leda. Platil by jak mourovatej.

Anonymní (neregistrovaný) 29.04.2026, 06:43:50 xxx.xxx.60.45
»
Odpověď na příspěvek uživatele acher z 28.04.2026, 17:34:19

Já to nechápu, to je každý rok, toto. Proč to ti lidi dělají? Proč si pořizují zvířata, když je pak takto týrají? To jsou opravdu ti lidi tak vypatlaní, že jim nedojde, že to zvíře/dítě se tam během chvíle uvaří? 

Dokud za tohle nebudou padat velké tresty, tak se to nezmění. Ale když žalobkyně zrušila žalobu za kočku v sušičce, tak psa na slunci taky nikdo řešit nebude.

drvodelkafialova
drvodelkafialova 29.04.2026, 09:07:27 xxx.xxx.171.147
»
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 29.04.2026, 09:00:50

Tak zrovna s tímhle souhlasím a kdyby chovatelé byli zodpovědní, vůbec by se podobné předpisy zavádět nemusely. Cílem chovu má být zvíře zdravé psychicky a fyzicky, vzhled by měl hrát podružnou úlohu. Zatím je to opačně.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.