Aktuálně: 4 848 inzerátů175 223 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů
Vahine
Vahine (471 příspěvků) 05.06.2023, 19:22:22 xxx.xxx.179.11
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 05.06.2023, 18:49:59

Sardullah, to si neberte osobně, nemyslela jsem to špatně. Chodí sem kde kdo, tak, aby se někdo nenadchnul, že zavře tlamičku psíkovi a přitom si nezavařil. Náš bělouš první byl žužla a nežravec, zato bělouš druhý je hltoun a jídlo miluje...i to, které by neměl 😜

Vahine
Vahine (471 příspěvků) 05.06.2023, 16:08:06 xxx.xxx.29.152
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 05.06.2023, 15:47:36

S tou ňamkou opatrně, zaleží na více okolnostech v povaze i velikosti psa atd. Nedávno mi známá paní, co chová knírače, říkala, že "díky" sušenému střívku a vlastní nepozornosti, přišla o staršího pejska. Udusil se právě sušeným střívkem, i když byla doma. Byl s tím pod gaučem. Nedokázala mu pomoci a než dojeli na veterinu, bylo pozdě. Takhle mi to řekla. Můj útulák miluje jídlo natolik, že už se mi párkrát stalo, že mu musím buchnout do zad, jak hltá a pak kucká, a to nemá žadnou konkurenci doma. Nenechala bych mu ani střívko, ani granule, když není pod dozorem, je to blázen pes monkey

Vahine
Vahine (471 příspěvků) 05.06.2023, 06:39:23 xxx.xxx.29.152

Povedlo se mi konečně dát do profilu foto. Z mobilu to není úplně jednoduchý...ale foto je úplně čerstvé, páč je ze včerejší 10 km procházky krásným voňavým úvozem. Mám ráda vůni černého bezu a divokých růží...no a fotila jsem psa v chladící vestě, který říká, ať přidáme do kroku, že na nás nebude furt čekat 😄

Obrázek
Vahine
Vahine (471 příspěvků) 03.06.2023, 16:47:29 xxx.xxx.179.11
Doron taky Vám moc gratuluji ke štěňátku! Škoda, že Vám nejdou vložit fotky, ale tak si počkáme a rády ;-) Je moc fajn, že si sedli všichni psi dohromady, to je důležité. A že štěndo spalo do 8h bez loužičky, to je skvělé! Než vyroste, jistě se to někdy stane, ale uvedl se výborně František. Takhle tady jedna psí kadeřnice říkala svému dobrmanovi a byl to úžasný Pan pes. Tak ať se daří Doron, vítáme přírůstek! :-)
Vahine
Vahine (471 příspěvků) 03.06.2023, 08:17:21 xxx.xxx.179.11
Aha, děkuju Sarah, byla docela aktivní a pak nic, tak jsem hlavně chtěla vědět, že je v pořádku..pohlazení Vašim pejsům ;-)
Vahine
Vahine (471 příspěvků) 02.06.2023, 21:45:47 xxx.xxx.179.11
Stalo se mi Anet10, že 7. týden už měl bělouš klíště, po procházce Sázava-Rataje. Dávám po 6 týdnech a když jsme na celodenním výletě, tak ještě přistříknu spodek sprejem z Benu, prý přírodní. Možná ten sprej funguje ale jen na můj dobrej pocit, nevím no.
Vahine
Vahine (471 příspěvků) 02.06.2023, 20:48:42 xxx.xxx.179.11
Ví někdo, jestli je tu domi.t ? Na IF letos asi moc nebyla, že? Ta možná netuší, že IF skončila? Copak s ní je...
Vahine
Vahine (471 příspěvků) 02.06.2023, 20:27:19 xxx.xxx.179.11
Anet10, zkuste Zvěrokruh, jestli máte v okolí, tam měli nebo snad ještě mají, slevu na Advantix. Do 25kg 263 kč a nad 25 kg 303 kč. Kupovala jsem v květnu a na webu se tváří, že to ještě platí! ;-)
Vahine
Vahine (471 příspěvků) 02.06.2023, 18:14:43 xxx.xxx.179.11
Taky nejsem vet, ale od chvíle, co jsem si přečetla Vaše téma, mám Tobíka v hlavě. Taky jsme měli Tobíka, bělouše č.1. Měl spoustu potíží a ledviny a játra ke konci taky hrozný hodnoty. Přišly pak i neurologické problémy, asi i z toho amoniaku. Naše vet radila jasmínovou rýži, že nemá tolik sacharidů na rozdíl od té obyčejné. Tady je zajímavý článek: https://blog.hpf.cz/post/182187094082/jak-krmit-psa-onemocneni-jater ale net máte asi přečtený křížem krážem... Konzultovala bych zdravotní stav Tobíka i s jinými veterináři, bojujte. Váš Tobík je krásný, moc mu držím palce, ať se ten amoniak podaří trochu srazit.
Vahine
Vahine (471 příspěvků) 02.06.2023, 09:56:50 xxx.xxx.16.37
Já se přidávám, taky mi chybí vkládání fotky do zpráv. Stačí jen jedna, pro ilustraci psaného. Už jsem to psala v jiné diskuzi pro adminy a nějak to zaniklo asi. Děkuji předem ;-)
Vahine
Vahine (471 příspěvků) 01.06.2023, 19:55:22 xxx.xxx.179.11
Keriton, princip chladících šátků, oblečků je ten, že se mají namočit a dostatečně vyždímat a vydrží několik hodin chladit psa. Udrží vlhkost uvnitř oblečku, to píšou...já to zkusila a přišlo mi to speciálně na bělouše takhle móóc studený a vlhký, to by nastydnul. Víte, jak na tom je se srstí a od včera je ještě ostříhán strojkem, klasika. Tak u nás tak, jak píšu-jenom jsem obleček lehce z obou stran postříkala rozprašovačem a chladilo to přiměřeně pro něj. Měl ho na sobě půl hoďky cestou k naší psí kadeřnici. Aby mu neprochladly záda moc, zajistím já občasným stříknutím rozprašovačem na obleček z obou stran a citem. Mám respekt před prochladnutím zad! U Vašeho chlupáče byste se tolik bát nemusela, přes načechranej kožich by to chladilo přiměřeně. Ale za mě bych to v té vodě úplně nemáchala, ale třeba narosila víc tím rozprašovačem na zarostlého chlupáče. A dělají i šátky, vesty z tohoto materiálu...má být horké léto, tak do měst to bude asi potřeba, myslím si.
Vahine
Vahine (471 příspěvků) 01.06.2023, 09:51:54 xxx.xxx.16.37
Jestli si chcete pořídit štěňátko, nedokáži si moc představit, jak byste zvládala nácvik vyměšování a samoty, když jste na to jen Vy sama. Se štěňátkem se, při nácviku správného venkovního venčení, musí ve dne v noci běhat každou chvíli, a to by bylo náročné v jednom člověku a jít pak do práce. Pokud byste učila na podložku, je to řešení, ale dočasné a pak stejně Vás nácvik na čůrání a kakání ven, nemine. Pokud si chcete vzít útulkáče nebo odrostlé štěně s návyky, stejně musíte nacvičit v novém domově samotu, a to hned od začátku. Není to někdy snadné a není to hned. Je dobré si vzít i dovolenou na vzájemné zvykání si. Jste-li ochotná se psovi věnovat nejen tak, jak píši, ale i tréninkem, socializací, dlouhé procházky atd., jděte do toho. Většina z nás, co má pejska, taky chodíme do práce. Já třeba v místě bydliště, a to je taky velká výhoda proto mít psa. Mám útulkáče.
Vahine
Vahine (471 příspěvků) 31.05.2023, 19:14:58 xxx.xxx.179.11
Dneska jsme prvně vyzkoušeli s běloušem chladící obleček rukka, který jsem pořídila na dovolenou a jsem s jeho funkčností spokojena. Po procházce hřbet psa suchý a mírně zachlazený. Na chladící obleček jsem použila vodu jen z rozprašovače, protože bělouš nemá podsadu a jeho srst je řídká, pravděpodobně jako důsledek kastrace ještě v dočasce. Takové chlazení pro něj stačilo. Bělouš špatně snáší přímé prudké slunce, které přes řídkou srst dráždí pokožku a ta rudne a on se pak škrábe a kouše, kam dosáhne. Mnohdy až do krve. Tak myslím, že obleček nám na celodenních výšlapech na dovče, hodně pomůže. :-)
Obrázek
Vahine
Vahine (471 příspěvků) 28.05.2023, 12:08:05 xxx.xxx.179.11
Rezzy už se těším s Vámi na štěndo, aspoň virtuálně ;) Z mobilu smajlíci vlžit nejdou, tak aspoň tenhle ze znaků...odpovědět a citovat z mobilu mi taky nejde, tak radši oslovuji...PC obsazeno vnučkou :)