Aktuálně: 4 685 inzerátů177 449 diskuzních příspěvků17 793 uživatelů
Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 10.06.2023, 18:00:12 xxx.xxx.62.51
Malea: Ne, ten vyloučili, resp. CT vyloučilo shunt. Tobík má diagnózu "mikrovaskulární dysplázie jater".

Laktulózu dostává?

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 10.06.2023, 17:55:11 xxx.xxx.62.51
Vahine:

Napsala jsem Vám totéž SZ, ale lípnu to i sem, kdyby s tím amoniakem bojoval i někdo další. Na odbourávání amoniaku jsem PRO LIDI našla, že se užívá L-ORNITIN a antibiotikum NEOMYCIN, ale jestli to můžou i psi, to nevím.

K tomu by se třeba vyjádřila Bodlinka, jestli to tu čte? Bodlinko, prosím Vás...haló, jste tu? red-flower


No, on je neomycin fest toxický. Nevstřebává se. Je to ATB ze skupiny aminoglykosidů. Tím, že se nevstřebává, zabije baktérie ve střevě...a producenty amoniaku mohou být právě baktérie. Každopádně o takovémto využití jsem v hum. medicíně neslyšela, resp. jen četla jako teoretická varianta.

Znovu zdůrazňuji - aminoglykosidy jsou hodně hodně toxické.

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 10.06.2023, 14:15:17 xxx.xxx.62.51
hmn:

"já když si kliknu v "záložkách" na "chozvířat,cz",pak na sekci "kočky",pak napravo na "třetí víčko"..a jsem hned na konci vlákna."

napravo?

já mám název tématu nalevo a když kliknu na něj - na ten název, ne na nějaké číslo stránky, tak mi to skočí tam, kde jsem minule skončila číst

napravo mám "poslední příspěvek" a ano, když na něj kliknu, tak jsem na posledním příspěvku


Hmn a nevíš, když se odhlásíš (třeba nechtěně - psala jsem jinde), tak si to teda nepamatuje při znovupřihlášení, kde jsem diskutovala a kdy naposledy? U mě teda ne - nefunguje to, pokud se nějak blbě nedívám.

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 10.06.2023, 14:13:18 xxx.xxx.62.51
Buggyra:

Také jsem se poradovala, že sprchlo, no ale bylo to jako plivnutí :-(

Sice vytrvale pršelo půl dne, ale země pod dva centimetry je pořád suchá, a hned druhý den se dalo jezdit na suchém povrchu, takže to stálo za starou bačkoru. Po té vyprahlině to jen sjelo do řeky a odjelo do SRN...


Buggyro, a co včera??

Brno nějak odpoledne - fakt vydatnej slejvák! Byla jsem v OC, čekaly nás tam desítky lidí ve dveřích, až to přejde...a ono nepřecházelo. Tak jsem to proběhla a stejně jsem zmokla jak slepice!crazy A další slejvák u baráku a to už jsem zůstala sedět v autě...no, hodinu určitě.

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 10.06.2023, 14:08:22 xxx.xxx.62.51
orionka:

Je vám líto 1 žralokem sežraného Rusa a těch tisíců padlých a zmrzačených na obou stranách

vám líto není?


Orionko, je mi líto každého zbytečně zmařeného života!! Ale invazi začalo Rusko, a to je fakt. Alespoň pro mě.

Víme dobře, že my dvě se v politice neshodneme... Tak nemá smysl se pouštět do nějakých pří. Mně prostě přišlo ubohé oslavovat žraloka, ptát se, jestli nebude mít pokažené zažívání a podobné neskutečné hnusné příspěvky se tam objevovaly.

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 10.06.2023, 14:01:35 xxx.xxx.62.51
Sarah01:

Novinky nezmiňuju proto, že by snad měly mít pravdu, i když převážně píšou, bych řekla, spíš protirusky, ne? Proto píšu: dokonce i Novinky. IDnes nečtu z toho důvodu, že skoro všechno je tam Premium, tudíž placené. Za blbé zprávy nehodlám ještě platit.


Tak já si zase jednou naběhla.

Včera nebo kdy jsem si otevřela to video s útokem žraloka na Rusa v Egyptě! Diskuze k pozvracení... Tak jsem tam napsala, že ač ruskou invazi odsuzuji co to jde a doufám, že Putin se bude smažit v pekle, tak že oslavovat žraloka, atp., je neskutečně ubohé. Že zemřel mladý muž, něčí přítel, syn, vnuk... A už jsem je schytávala - mínusy. Snad po desítkách... Člověčenství šlo fakt úplně do pr.... Opakovaně jsem to tam psala, že je mi zle z ruské invaze a jejich prasáren. Ne, prostě jsem se asi dle nich zastala Rusa či co a už to jelo...👎

 

Jo Ali, naopak, na iDNES je placeno jen minimum článků... Ale neříkám, že tam píšou kdovíjak kvalitní žurnalistiku. Je to prostě takový bulvár o něco výš než třeba Blesk...

Ještě jeden edit: Tu diskuzi nakonec zavřeli, což je dobře!

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 10.06.2023, 13:55:10 xxx.xxx.62.51
Anna:

Proč chovatelské stanice neuvádí cenu štěňat a na dotaz na cenu neodpovídají? To ji tvoří až podle kabátu? Sháním fenečku welššpringršpaněla, momentálně mají štěňátka ve čtyřech chovatelských stanicích. Telefon neberou a na email neodpovídají.

Neznáte někdo přibližnou cenu štěňátek?


Tak předpokládám, že seriózním zájemcům cenu na dotaz sdělí. Akorát to asi nesmí být první otázka, na niž se ptám. Řešívali jsme to na IF. Chovatelství je i konkurenční prostředí, řada chovek prostě nemá ceny vyvěšeny na webu. Proč také...

Pokud nereagují, asi bych napsala SMS, že mám vážný zájem a ať mi sdělí, kdy je vhodné telefonovat.

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 10.06.2023, 13:52:18 xxx.xxx.62.51
raven_kix:

Ano, je to tak, mezi zařízeními se zatím informace nepřenáší, ale zkusím tuto funkci také doplnit.


Já mám podobný dotaz. Mezitím jsem se odhlásila (vymrzl mi noťas) - v tom případě si web tedy nepamatuje, co jsem četla a kdy naposledy? Teď už jsem zase přihlášená, ale cca pár hod jsem byla odhlášená.

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 09.06.2023, 01:22:00 xxx.xxx.63.22
Vahine:

Pinzetu na klíšťata a pak osobně považuju za důležité mít doma enterozoogel a humican. Minule měl bělouš krvavý průjem a díky tomu, že jsem tohle měla doma a stříkačkou mu gel dala a pak ještě s odstupem humican, byl průběh mírný a brzo se uzdravil. Vetka mne pochválila, že jsem mu tohle hned dala a že jsem vybavená. Teploměr mne ještě napadá.


Vahine, k tomu mě napadá možná ještě Glukopur. Jako rychlý cukr, rychlý zdroj energie. Ale snad se nemoci, průjmy, zvracení atd. štěníkovi vyhnou.

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 09.06.2023, 01:20:12 xxx.xxx.63.22
Rezzzy:

Česací náčiní mám, víc než by se mi líbilo, vše možné druhy, než jsem našla pro sibiřky to právé(mám 4 a na každou platí něco jiného)mám v plánu mu ukázat, že kartáč je kámoš, mám dokonce i nové šištic na uši, který se použít dle vet i preventivne


Jé Rezzzy, možná víš, že moje Elsa nesnáší česání...

Nevložila bys své česací "nářadí" sem? Ideálně třeba i fotky...?

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 08.06.2023, 14:06:00 xxx.xxx.61.114
zbynek:

Když už jste ji jednou viděla, tak očičko už tam bude napořád. Až v ní přibude příspěvek bude tam u očička navíc počet nových odpovědí.


Moc děkuji za vysvětlení, už mi to také doteklo...😄

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 08.06.2023, 14:04:09 xxx.xxx.61.114
Doron:

Moc postrádám Inspektorku a fotky štěňíků.

Ach jo, už jsou všichni asi u nových majitelů, a já nic neviděla :)).


Inspektorka tu ale je...jen psala, že nestíhá. Právě kvůli štěníkům. Třeba pak dá ještě nějaké fotky ex post. Také bych se pokochala...

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 08.06.2023, 14:00:43 xxx.xxx.61.114
Sarah01:

Jani, ale i Novinky dokonce píšou, že vůbec není jasné, kdo to odpálil a jestli vůbec to někdo odpálil. Pro Rusy je ta přehrada dost důležitá a byla právě přeplněná z toho důvodu, že potřebují vodu pro Krym. 


Ali, nevím...

Novinky bych brala s rezervou. Uvidíme. Možná máš pravdu Ty, možná já. Je to ale katastrofa...😢

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 07.06.2023, 21:47:10 xxx.xxx.60.88

Já mám zase dotaz :-).

Otevřela jsem diskuzi, co jsem již četla. Přečetla nové příspěvky a zase zavřela. Přesto očičko u té diskuze zůstalo. To je takto OK?

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 07.06.2023, 21:22:58 xxx.xxx.60.88
Rezzzy:

Děkuju, už jsme to pochopila, nečtu, tak jsme to napalila v plné velikosti a nešlo to

  • Obrázek');" onmouseout="UnTip();" height="60">

Rezzzy, ještě i touto cestou Ti gratuluji k volbě roztomilouše k uňahňání!!!👍❤️

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 06.06.2023, 22:29:15 xxx.xxx.61.14
assil:

Je to tragédie nejen pro lidi, teď jsem zrovna viděla fotku smečky psů plavajících ve vodě a psali všechna zvířata v zoo někde utopená.


Jj, také jsem to četla, obrázky a videa snad ani vidět nechci...

Je to opravdu prasárna a...vlastně nemám slov...

Psali, že JE v Záporoží bude v bezpečí v horizontu měsíců, tak snad do té doby vymyslí nějaký jiný zdroj na chlazení, ale je to už opravdu téměř všehoschopnost Rusáků. Už zbývají biologické zbraně, chemické zbraně, no anebo i ta atomovka.

Odpálit strategickou přehradu, která je navíc tak obří (četla jsem, že je asi 50x větší rozlohou než Lipno), je fakt válečný zločin!👎

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 06.06.2023, 22:21:11 xxx.xxx.61.14
assil:

To máte adblock, bez něj jsou reklamy kolem po stranách, ale ty nijak nevadí a ta vyjížděcí reklama, která na noťasu teda vadí hodně. Jakože chápu, že reklama musí být, ale když mi pokaždý překryje celou diskuzi, je to k vzteku.


No ale to je fakt divný... Já chodím na diskuzi taky jen z NTB a nic nevyjíždí. Teda dnes možná poprvé se zobrazila na chvíli reklama na BonPrix. Jinak zatím nic...😊 Hlavně, abych to nezakřikla...

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 06.06.2023, 22:04:04 xxx.xxx.61.14

Přátelé, co říkáte odpálení Kachovské přehrady??

Mám pocit, že přituhuje víc a víc. Záporožská JE, Krym...ach jo.👎