Aktuálně: 4 897 inzerátů174 657 diskuzních příspěvků17 756 uživatelů
assil
assil (1509 příspěvků) 15.06.2023, 15:26:02 xxx.xxx.234.230
chvd:

To je relativni, co si predstavime pod pojmem "omlouvat". V nasem kontextu bych spise rekl, ze se snazim nejake chovani vysvetlit, zduvodnit.

Jestli znam nasilnika agresora? Zase je to relativni, co je nasilnik a co znamena oblibeny. Ta slova a jejich vyznam jsou proste problem obzvlast v takovychto tematech citlivych, pokud nechceme dospet k tomu, ze budeme veci pojmenovavat stejne a myslet neco dost odlisneho.

Zkusim teda odpovedet trochu po svem

Znam dost muzu, kteri jsou velmi oblibeni mezi muzi a extremne hodne mezi zenami, dokazi je ziskavat, udrzet si a pritom je nici, jak fyzickou tak psychickou agresi, nasilim, natlakem. Umi si navic ty spravne typy zen pro sebe vybrat. Ono to popravde neni az tak tezke, pokud ma clovek zajem byt takovyto a neni uplny "zeroIQ"

No a jestli se to o nich vi? Tak na zadech to napsane nemaji, v rozhlasu se o nich nevysila.Takze verejne se to asi nevi. A nejaka cast lidi to o nich vi, nejaka ne, zalezi jak o kom samozrejme.

ALe to je preci bezne, ze uspesni lide byvaji nasilni, bez empatie apod. Jednu dobu a mozna castecne stale i nyni, se tihle lide s oblibou nazyvali psychopaty viz treba takoveho neco:

https://refresher.cz/43749-Jak-poznas-psychopata-aneb-take-20-kontrolnich-bodu-ktere-urcovaly-delku-pobytu-kriminalniku-ve-vezeni


No a právě ty správné typy žen jsou obvykle ty, které se s násilím setkaly v dětství, nemají žádnou sebeúctu a přijde jim to normální. Takže jde jen o to přetnout ten kruh.

assil
assil (1509 příspěvků) 15.06.2023, 14:54:14 xxx.xxx.121.3
Anonymní:

Tak nevím, jestli si zvířata příliš neidealizujete. Vlčice nepustí k vlčatům ani vlka-otce a pak velmi opatrně. Medvědice podobně... 


Jasně, a vlčice toho vlka dorasuje tak, až z něj krev stříká a skončí se zlámanýma nohama, a další pohádku tam máte jakou?

assil
assil (1509 příspěvků) 15.06.2023, 14:35:17 xxx.xxx.121.3
Buggyra:

chvd, já nevím, jestli jste někdy viděl, jak se chovají smečková nebo stádová zvířata mezi sebou (v rámci jedné stabilní skupiny), ale tyto vaše domněnky se skutečně nezakládají na realitě, bohužel - nebo spíš vlastně bohudík :-)

On ten vůdce té smečky nebo toho stáda totiž není její vlastník. To je zase nějaký konstrukt lidí.


No chvd nám hlavně zapomněl uvést příklad nějakého toho zvířátka, u kterého je běžný, že v rámci skupiny samec zmlátí samici do krve, do bezvědomí, do zlámaných kostí, když už teda tvrdí, že lidi to mají od přírody. Mě třeba konkrétně žádné takové zvířátko nenapadá.

assil
assil (1509 příspěvků) 15.06.2023, 12:12:57 xxx.xxx.121.3

No mít psa volně na zahradě celou noc, tak jí akorát prořve neb za zahradou louka, kde se v noci producírujou srnky a prasata. A z toho by kleplo dřív mě než sousedy. 😄

assil
assil (1509 příspěvků) 15.06.2023, 10:07:11 xxx.xxx.121.3
assil:

Vyjížděcí reklamu mám pořád, i když pravda ne už tak často. Jestli teda má být pryč, tak jak se toho zbavím?


A koukám vyjíždí to na seznamu témat, ale přímo v diskuzi ne, takže takhle je to nastaveno?

assil
assil (1509 příspěvků) 15.06.2023, 10:01:15 xxx.xxx.121.3

Buggyra:

chvd: "kvalitni" samicka prece nedostatecne "kvalitnimu" sameckovi nepodrzi .... a kdyz jo, jsou z toho mene kvalitni potomci, kteri maji mensi sanci na preziti, ba dokonce rozmnozeni se ....  Dáte příklad druhu, který to takto praktikuje? Pokud vím, v době páření, pokud je samice společenského druhu plodná, zdravá, normální, tak okolo spojení nedělá problémy. U společenských druhů naopak velmi často o spojení a dokonce i o tom, zda to spojení bude plodné, rozhoduje samice....


Super napsáno, díky.

assil
assil (1509 příspěvků) 14.06.2023, 15:31:38 xxx.xxx.121.3
Zrzavci:

No vida, kráčíte mílovými kroky. Fotka jako GDE?

 

Edit - právě mě napadlo - nešlo by sem ty tabulky nějak vložit, nebo odkaz? Aby se to zachovalo pro budoucno? P


Odkaz by asi přestal fungovat, až to na ifauně zruší.

assil
assil (1509 příspěvků) 14.06.2023, 15:29:46 xxx.xxx.121.3
chvd:

Aha, takze vlastne, az se proberete z bezvedomi, svobodne se rozhodnete, jestli jste ten sex mela dobrovolne ci nedobrovolne. Pokud nedobrovolne, vyberete nekoho, kdo ten sex vykonal a celou tu hruzu oznamite. No jo, ale co kdyz to byl treba pes, jak to poznat?


Testy DNA neznáte? 🙂

assil
assil (1509 příspěvků) 14.06.2023, 14:12:25 xxx.xxx.121.3
Zrzavci:

nene- že ne?

 

aha, tak jojo , to  je hrozný. 

A uvědomujou si ti zákonodárci, že když to hovado nebude pracovat, tak jako nic? Bože kde to žiju?


Ano, bohatý se vyplatěj a chudým jen přibude další exekuce na to nic co mají. Oběti, trhni si nohou. Takhle my tu žijem.pleading

assil
assil (1509 příspěvků) 14.06.2023, 12:49:12 xxx.xxx.121.3
Buggyra:

I když, teď když nad tím tak přemýšlím, třeba to není míněno jako samostatný peněžitý trest bez dalšího. Třeba to bude peněžitý trest ještě nad rámec běžného potrestání, takže šoupneme ho do vězení, a ještě mu uložíme zaplatit tolik a tolik, z čehož odškodníme dotčeného člověka. Tahle varianta by jako špatná nebyla. 

Jen teda... aby ten peněžitý trest nebyl jen příjmem státní pokladny, ale aby z něj fakt byla odškodněná ta osoba... To je bohužel věc druhá, a když to páni nahoře naplánují blbě (nebo účelově), tak to bude opět komedie.


Bohužel co jsem četla jinde, je to míněno jako samostatný trest s argumentem, že jsou přeplněný věznice. Prostě obchod s bílým masem pod taktovkou státu. Stejně jako to, že znásilnění bude vždy jen u dítětě pod 5 let, takže šestiletý v klídku.

assil
assil (1509 příspěvků) 14.06.2023, 12:21:39 xxx.xxx.121.3

Thielli:

V lese oficiálně nesmí být vůbec bez vodítka. Ale to je permanentně porušováno. Třeba mnou \'rolling-eyes\'


To není pravda. Podle zákona pes musí být po vlivem, jak ten vliv kdo praktikuje, je jeho věc.

assil
assil (1509 příspěvků) 13.06.2023, 15:33:07 xxx.xxx.121.3
chvd:

Ja nepsal, ze je to tak nejak normalni od prirody. Ale ze nasilne chovani muzu vuci zenam (a ne ze by to spouste zen primo moc vadilo, pokud je to v urcitych mezich) prameni "z prirody" stejne jako treba zlodejna.


Jste úplně mimo a takováhle debata fakt nemá smysl, to už bychom se dostali akorát k tomu co za násilí je pro vás OK a co už ne. Holt jsou lidi jako já, pro které není OK žádné násilí.

assil
assil (1509 příspěvků) 13.06.2023, 15:18:20 xxx.xxx.121.3
Buggyra:

To je právě to, že i ten nedokonaný pokus o znásilnění může být tak traumatizující, že je úplně jedno, že to nebylo "se vším všudy". To si spousta lidí neuvědomuje. Pro toho, kdo zažil, je pak naprosto nepochopitelné a surrealistické, že to někdo zlehčuje a nepřikládá tomu zážitku důležitost.

Druhá věc je, že když to někdo zkusí, nepovede se mu to, ale není už za ten pokus citelně klepnut přes prsty, tak to příště přeci zkusí znovu a lépe, protože podvědomě nemá zábranu.


No jo, vždyť to vidíte i tady, chvd úplně vážně napíše, že znásilnění je tak nějak normální od přírody. Středověk tady a ještě asi dlouho bude.

assil
assil (1509 příspěvků) 13.06.2023, 13:41:19 xxx.xxx.121.3
orionka:

Pár dní tu nejsem....a tady to jede :

Ale fakt mohly předcházet nehezké provokace...

Zase budu za dezoláta. Fíkovnice, jak provokoval? Pouštěl si nahlas muziku? To tak Romové dělají. Řekl mu, že je vůl ( špína, přivandrovalec......dosaďte si cokoliv), ale na verbální "napadení" vytáhnout nůž ? 

Výsledek je jasný - mrtvý Rom.


No ovšem podávat to jako kdyby to byl jediný zavražděný široko daleko za posledních 20 let, to je celkem selhání médií.

assil
assil (1509 příspěvků) 13.06.2023, 11:33:18 xxx.xxx.121.3
chvd:

Nekdo tu psal, ze jsou odsuzovani jak na bezicim pase?

Oni se u nas mlati a znasilnuji zeny a deti beztrestne? To je obdobne silna myslenka, jakobych napsal, ze za to mohou ty zensky, protoze to nasili resi zpusobem: "ale kdyz ja ho miluju" apod.

 A to uplne pomijim vsechny ty pripady, kdy si radoby obet vse vymysli, a ze jich neni malo, zvlast v dnesni dobe.


Ano, podmínku považuju v podstatě za bez trestu. A najděte si statistiky, těch vymyšlených je pořád +- stejně, zhruba 7%, naprostá marginalita.

assil
assil (1509 příspěvků) 13.06.2023, 10:08:17 xxx.xxx.121.3
Buggyra:

No a taky to může být spojení, které neschválil poradce chovu, třeba kvůli přílišné příbuznosti, pokud jsem správně pochopila. I kdyby byli nakrásně rodiče uchovnění.


To pak záleží na plemeni, u spousty plemen poradce nic neschvaluje.

assil
assil (1509 příspěvků) 13.06.2023, 10:04:44 xxx.xxx.121.3
Plaka:

Však jsem psala, že jsem divná. unicorn Vadí mi to a mám pocit, jak když mi čte někdo přes rameno můj čerstvě zakoupený časopis.

Princip chápu. Brala bych, když uvidím někoho online v dané diskuzi, právě třeba kvůli radě. Na to by pak stačilo jen u profilu nebo pod danou diskuzí zvýraznit, že je ten a ten uživatel online. Ne vypisovat vpravo seznam všech online uživatelů, který je stejný pro všechny diskuze - ale to je jen mé subjektivno, ostatním to asi vůbec neva. To nefrfňám, jen v rámci rad a nápadů dávam ty své.

 


Pro mě zase je zbytečný ten počet příspěvků pod jménem v diskuzi. Místo toho by tam mohla být třeba zelená tečka u toho kdo je zrovna online, něco jako je na FB. Pak by bylo vidět, kdo je online, přímo v dané diskuzi. Mně tedy nijak neirituje ten online boxík, ale je to zbytečná informace, protože ty přezdívky z jiných diskuzí, které nečtu, stejně neznám.

assil
assil (1509 příspěvků) 13.06.2023, 09:21:50 xxx.xxx.121.3
Rapotačka:

Oprava:

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Usmev-zirani-gesto-I-za-to-pry-muze-byt-muz-nahlasen-Dle-Istanbulske-umluvy-737771/diskuse/predplatitelu

...

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Usmev-zirani-gesto-I-za-to-pry-muze-byt-muz-nahlasen-Dle-Istanbulske-umluvy-737771

 

 


Jasně, ve všech těch zemích, kde to podepsali, chudáci muži jsou odsuzováni jak na běžícím páse. 🙂

Zatímco stav u nás, kde se mlátěj a znásilňujou ženský i děti v podstatě beztrestně, tak je to správně a nějaká EU nám nemá co nařizovat.

https://www.beztrestu.cz/rozsudky

Do 30. března 2022 ji ratifikovalo 36 států (AlbánieAndorraRakouskoBelgieBosna a HercegovinaChorvatskoKyprDánskoEstonskoFinskoFrancieGruzieNěmeckoItálieŘeckoIslandIrskoLichtenštejnskoLucemburskoMaltaMonakoČerná HoraNizozemskoNorskoPolskoPortugalskoMoldavskoRumunskoSan MarinoSrbskoSlovinskoŠpanělskoŠvédskoŠvýcarskoSeverní MakedonieTurecko) a dalších 9 států, včetně Česka, ji podepsalo.