Aktuálně: 4 684 inzerátů177 445 diskuzních příspěvků17 793 uživatelů
Verun
Verun (743 příspěvků) 21.08.2023, 12:30:11 xxx.xxx.220.12

😀Ták- zuby, červy, fyzio, krmení hubených, tlustých koní, krmení obecně- příkrmy, objem, kolik čeho. ucpání jícnu, choroby s krmením spojené  PSSM a.t.d. 

laminitidy, hniloby, kopytní struktury, fungování biomechaniky-muskuloskeletární atrofie a cvičení oka,  podlomy, kotwasser, kašlík- akutní, chronický….

Verun
Verun (743 příspěvků) 17.08.2023, 13:43:51 xxx.xxx.220.12

https://www.konikum.cz/kentaur-bergen-podbrisnik-z-pametove-peny-p175654/

Naprostá spokojenost, když gumy tak na obou stranách ,  jsou dost  tuhé, dotahovat na obou stranách na stejnou délku!

Anatomický nesedí každému koni, používají se z důvodu umístění sedla a poloha zápinek vůči místu, kde má podbřišník ležet.  

Acavallo mi koně odřel tak šel…

Podbřišník peru vždy, když je to potřeba- je na omak tuhý, nebo chlupy a pot,  alespoň vypláchnu vodou. To co leží na koni, má být vždy čisté.  

  

Verun
Verun (743 příspěvků) 16.08.2023, 21:23:24 xxx.xxx.220.12
Doron:

Prosím pěkně, neměli byste tip na nějakou dobrou profi plavací ( záchrannou) vestu pro psa ?

Můj nejstarší Gučák je vášnivý plavec, ale je takový hubený a přitom těžký, samý sval, nemá na sobě gram tuku ( podobá se asi nejvíc stafíkovi). Někdy se mu stává, že mu dojdou síly a pravděpodobně energie a prostě klesá ke dnu. Začne se mu zanořovat hlava, vždycky se po mě ohlédne a já musím přispěchat, jednou rukou ho nadzvihávat pod hrudníkem a plavat ke břehu jen jednou rukou, je to otrava, v klidu si nezaplavu☹️. 

Obyč vesty na sucháče mu blbě sedí, nedá se to pořádně nastavit, co je mu okolo hrudníku, je zase moc dlouhé, má takovou atypickou postavu…


koupila jsem pro srandu bulině vestu Nobbyrůžového žraloka….no nejdřív jsem to chtěla vrátit, protože růžová není tak růžová jako na obrázku a žraločí ploutev je “trapácká”, zpracování nic moc… za ty prachy (skoro 800). no ale udělalo se zase hezky a tak jsem si řekla , ale co…a bulinu do toho navlekla….hned pochopila, že jí to pomáhá a plavala i dál než na 5 m 😄…V plánu to spíš bylo na pádloš na Lipno. Takže funguje, mám i video , ale na you tube se mi ho dávat nechce…whatsapp? do sz…

Nobby plovací vesta pro psa s legrační žraločí ploutví růžová L-40cm (zvireci-potreby.cz)

Verun
Verun (743 příspěvků) 13.08.2023, 08:40:16 xxx.xxx.220.12
Anonymní:

Ahoj, chtěl jsem se zeptat zda kůň bude žrát i trávu starší přerostlou, proč se říká, že tráva sečená strunkou není "pro koně". Když poseču louku mám to nechat uschnout tak, obracet a až to bude suchý tak shrabat, nebo pokosit a pak naházet na kupky, doschne to taky? Prosím o radu, i když věřím, že se vám to musí zdát směšné, leč pro mě velice důležité

Děkuji


Sečení křoviňákem se strunou, možná lépe trojzubcem….pokud bude ihned usušená  je to asi jedno, jestli to pak zkrmíte….., jinak obecně , tráva ze sekačky a i křoviňáku se snadno zapaří (je hodně našmelcovaná, vlhká, to způsobí osídlení mikroorganismy, pokud se nechá na hromadě -teplo, pomnožení mikroorganismů , hnilobné procesy a-t-d-z toho plyne, nasekat, posbírat a ihned dát sežrat-nedělat zásobu nebo to rozhrabat, aby to nebylo v hromadách a usušit. Trávu ze sakačky , nasekané na malé kousky nekrmit nikdy…

Verun
Verun (743 příspěvků) 12.08.2023, 14:07:35 xxx.xxx.220.12

Pokud nemáte zkušenosti, jak  mají kopyta fungovat a vypadat a vůbec o strukturách kopyta, nic nedělejte, nechte to na vašem podkováři, nekulhá, tak jen sledujte…

PS: mazání nepomáhá😉 

…dejte si fotku do nějaké skupiny o kopytech na fb…

Verun
Verun (743 příspěvků) 07.08.2023, 09:54:10 xxx.xxx.220.12
Buggyra:

Verun, držím palce, ať je to vyřešené! Jestli to do zimy bude dobré, tak věřím, že máte vyhráno 🙂


zkusím s výliskama pauzu a pak to znova zkusím , dávat jen na dobu přelínávání aby chuděra náhodou nezhubla…😂 …máma má pocit, že toho má teď v kyblíčku málo…🙄

Verun
Verun (743 příspěvků) 07.08.2023, 09:38:45 xxx.xxx.220.12
HelaS:

Já bych výlisky klidně brala. Moje kobylka na konečníkovou vodu trpí celej rok… pomohlo jen cosi z Eqáče na to. A jen po tu dobu, co to brala; pak to zas jelo ☹️
Lněné výlisky žere taky - v době línání - ale žádnou souvislost jsem nevysledovala.
Asi je to dost individuální…
Od září jí začnu dávat minerálku s ftalátem selenu, jestli to píšu dobře. Uvidíme, jestli to není tím. Jinak - u nás je, jako skoro všude, půda na selen chudá, seno máme většinou vlastní, tož není co řešit. Už jsme si (s kobylkou syna, kříženkou QH) prošli i tím hororem myopatie (to byla u Orlíka), takže něco maličko o tom vím a hlasuju pro prevenci.  Ovšem co to udělá s konečníkovou vodou, teprv uvidím.


ftalát a chelát , najděte rozdíl…😎

dáváte jiný tuk? olej? 

já  mám pocit, že jsem to někde četla o tom lnu, tak jsem to zkusila, přitom vetka mi radila(když už jsem zoufalá chtěla ATB , že třeba nějaká brebera) raději  vařit lněné semínko…

a taky prej někomu pomohlo :

https://www.anpario.com/portfolio/health-performance/orego-stim-powder/

u nás by se dalo použít  oregano od Dromy?

Dobromysl obecná - oregano granule 1 kg - Dromy.cz

Verun
Verun (743 příspěvků) 06.08.2023, 11:48:54 xxx.xxx.220.12

Ták, jsem u konce svého bádání …máme doufám po problému. 

….koncová voda snad tuším od podzima-psala jsem na ifauně, nic strašného, lehký potůček někdy špric(špinavý ocas, pipina, mezinoží, konec deky v zimě…) 

Vyzkoušela jsem snad všecko, psyllium, čistý humac natur, probiotika(jen tak něco nesežere, takže habibi ne, mikroby ne, gastroakut ano, ale ne v plné dávce🙄 ), zuby, odčervit,  todle seno ne, todle jo, trochu senáže, bylinky(chmel, máta, meduňka) nedávat řezanku-že by vředy, omezit stres-siť pryč, fyzio, boty na předky- slabé chodidlo ….a ve finále stačilo u nás nedávat do krmení lněné výlisky,😂, které krmím kontinuálně furt, cca 150g-plecháček na den, rozděleno na dvě dávky. Nedávám týden a zadel je čistá, tak snad to vydrží….no a co s těma 20kg lněných? 🤪

Verun
Verun (743 příspěvků) 05.08.2023, 08:03:28 xxx.xxx.220.12
Horsana:

To ho naockovali do zadele? 😟

Mno…


Mě se vetka taky ptala, kam to chci kobyle aplikovat,(chripka+ tetanus) z důvodi její bezpečnosti jsem ji ukázala na krk 🙂, pro rychlejší průběh stejně jde na fajfku…..má to do minuty za sebou i s namotáním fajfky. 

Proč tedy raději krk? 

Verun
Verun (743 příspěvků) 03.08.2023, 22:27:22 xxx.xxx.220.12
Lily:

Hárání je problém a ještě k tomu se fena doporučuje kastrovat ve věku tří a více let. Psa lze kastrovat, ale je pak riziko, jak ho ta fena v dospělosti bude brát. Plus jaký bude kastrovaný pes k feně. 

Celkově bych se být vámi zamyslela nad pořízením bulíka. Samce bych k druhému samci nebrala. Tam je fakt riziko šarvátek a je vyšší riziko, že byste musel celoživotně oddělovat. 

Zajeďte si prvně na výstavu a seznamte se. To plemeno má hodně specifickou povahu, která nesedí každému. Jako štěně až do osmi měsíců je to malá piraně, horší jak labradoří štěňátko a to o celkem dost. Povahově jsou oproti labradorům hooodně jiní. Výchova a výcvik je hodně náročná oproti jiným plemenům.

Bulíci se hodně často vrací chovatelům, takže to hodně dobře promyslete a jeďte se seznámit s plemenem na výstavu, ať taky nemusíte případně štěně vracet, nebo hledat nový domov ročnímu zvířeti. Hledat nový domov dospělému bulíkovi s povahovými problémy je oříšek.  


Výchova a výcvik je hodně náročná oproti jiným plemenům

mám teda zkušenost jen s jedním bulíkem, před tím s erdelou a před tím se skoro jezevčíkem , ale bulík nic extra “hodně náročné” základ při standartních výcvikových metodách dá úplně v klidu jako každé jiné plemeno , povahově je jasné, že každé plemeno má svoje, někomu vyhovuje plnička ovčák někdo by z  bulíka zešedivěl…

Verun
Verun (743 příspěvků) 03.08.2023, 22:09:49 xxx.xxx.220.12

Máme jedináčka, fungovala i ve smečce různých plemen, ale dokázala se poškorpit s jedním psem a fenou, když k tomu byla příležitost(asi stejné palice jako ona)….tak nějak si o sobě myslí, že jí všichni musí poslouchat a všechno je její(k princeznám se nadřazeně nečuchá a klacky, pamlsky patří princezně)  a kdo se na ní vytahuje je umravněn, a od 30kilového  bulíka je to převaha a Nova by o tom jistě natočila reportáž… dá se říct, že do takových 5 let byla splachovací, teď už je víc morousovatá a netoleruje takové to zavrčení a poštěknutí od panelákových “krysarek, yorků,raslů” když je chtějí  mermomocí jejich majitelky “se nechat očuchat”…. ona vypadá mírumilovně, vrtí chvostíkem, má stažené ouška jako mistr Joda, poskakuje jako tajtrlík, chce se nechat od každého pohladit , ale umí se v tu ránu otočit.   Takže já to už  odmítám, jednomu yorkovi jsme doktora platili, dobrá je pojistka domácnosti, byl to ranec…(já měla na vodítku, york nebyl, kdyby chtěl někdo moralizovat ) 

Pokud zabrousíte na nějakou FB stránku, zjistíte, že mají stejné móresy, jako by to bylo vrozené…styl spaní na klabáku, neochota jít v horku dál od baráku než na 10m-ležící bulík v trávě na boku, prostě  různé pozice v různých situacích na chlup stejné …. 

Výchova náročná není, za pamlsek nebo hračičku i kotrmelec, jen to trochu uklidnit, jsou hektičtí a netrpěliví, zdraví vám PP 100% nezajistí, ale jiného bych nekupovala! 

Verun
Verun (743 příspěvků) 01.08.2023, 13:52:56 xxx.xxx.220.12
kometa:

Dovolila bych si nesouhlasit. Brzkou kastrací se může růst do výšky prodloužit. Protože se oddálí uzavření růstových štěrbin. Ale, že je klíčová strava a vůbec ostatní podmínky (včetně genetiky) , souhlasím.


Jeětě “dráždění” růstových štěrbin přiměřeným pohybem, ale co je v období růstu a třeba treninku plňasů nebo předtreninku hříbat A1/1 přiměřené? na to musíte mít už nějakou zkušenost s trenováním.